Setari Cookie-uri

Problema cu nervii si cumportamentul

Buna seara, am 22 de ani si sunt intr-o relatie de aproape 8 luni, in aceste 8 luni am trecut cu piretena mea prin f multe, mama mea nu o accepta, o jigneste in fel si fel....ne-a dat afara din asa .... eu in ultimele 3 luni dorm pe unde apuc, acum stau de 3 sapt la un prieten, mi a zis maicamea ca daca ma despart de ea ma primeste acasa, am ales sa nu ma despart pentru ca o iubesc enorm de mult si prefer sa dorm pe unde apuc dar sa stiu ca sunt cu ea, urma sa plecam in anglia la sora mea, ea lasand balta scoala de mentionat ca are 19 ani si este clasa a 12-a, problema mea este urmatoarea, de cateva zile tot are un comportament rece fata de mine si ma acuza ca ma uit dupa alte femei pe strada si ca am inselato (nu am facut lucru asta pt ca mi se pare dezgustator) imi vorbeste pe o tonalitate f urata am in scarba si ma ia peste picior, iam spus lucrurile astea si a fost foarte foarte dulce ultimele 2 zile, dar azi mia faut o faza foarte urata, ea este fumatoare si seara lasa tigarile la mine (taicasu nu o lasa sa fumeze) si iam zis ca mi sa facut mila de o femeie pe strada si voria msa ii dau o tigare din pachetul ei, si a tipat la mine: ba esti nebun, si eu am zis offf puiutu meu te-ai suparat da sa te pupe tata, si mi0a zis hai lasa-ma in pace, si mi-a intors spatele, eram in tramvai!! am coborat sa ne ducem in IDM in magazin, cat am fost acolo nu ma bagat deloc in seama, mia fost rau si am fost la toaleta era sa cad pe jos prin baie, nu a stiut lucru asta pt ca nu mia dat deloc atentie, in fine am cautat-o vreo 10 jminute am gasit-o si eram chiar langa ea, dupa vreo 15 min timp in care nu s-a uitat deloc dp mine, se intoarce si imi zambeste ironic spunand: ai venit? iam zis ca am fost aici mereu, mam oprit cred ca 15 secunde sa ma uit la un lantios pe are voriam sa il iau de 1 martie, surpriza iar a disparut, am cautato minute bune nu am gasit-o, am oprit un baiat de acolo rugandul daca ii pot folosi telefonul mobil (nu mai aveam baterie) am sunat-o dar pana sa raspunda am vazut-o eu, mam dus la ea si iam zis pe unde ai fost ca te tot caut? mia spus ironic ca mam plimbat pe aici, mam suparat foc si para, si am plecat spre casa, mam razgandit si mam intors sa o iau, iam zis hai sa mergem acasa ca te duc acasa, sa enervat si a inceput sa imi vb urat sa ijmi zica ca ce io fac ce vrei tu ca cine esti tu.... mia vb urat ma jignit, iar eu eram plin de nervi, stiu ca nu a fost bine ceea ce am faut dar am traso de mana si iam tras o palma si am lovit-o cu capul de un fel de perete de tabla, nu i-am spart capul dar am izbit-o de doua ori, iam adresat cateva cuvinte urate pe care mi le-a intors si ea de 10 ori mai dure si m-a luat la palme cred vreo 20 mi-a dat, nu am zis nimi era normal, am facut o criza de nervi am cazut lat pe spate era sa fac un pre-infarct, problema ar mai fi ca acum vreo 2 sapt am chemat salvarea ca a facut ea o criza de nervi si nu mai putea sa vb sa gesticuleze nimi tremura din cap pana in picioare, si au dus-o la spital (municipal) pt asta s-a despartit de mine, ne-am impacat iar azi am facut ceea ce regret enorm, aaa si inca ceva.... stiu ca poate unii dintre voi care vor avea placerea si timpul sa citeasca asta o sa creada ca sunt putin nebun, dar am avut o tentativa de sinucidere pentru ea... nu dijn cauza ei... PENTRU ea, ma gasit mama mea spanzurat acum o luna, eram in vizita la ea, si mam trezit la spital, ea nici nu a stiut decat in ziua cand am iesit din spiutal, am stat 3 zile, nu stiu ce sa fac pt ca fostul ei prieten o cam suna, are prieteni care tot o suna, eu pt ea miam schimbat nr de tel, pt ca e o fire f geloasa, ea nu poate sa faca acelasi lucru? nu!!! ea ma acuza mereu ca umblu cu altele ca fac si etc.... de mentionat aici ca stau cu ea de dim cand ma trez la tel si pana o iau d la sc si o duc acasa, si seara la fel, practic nu am timp nici macar sa mananc, si tot ma acuza.....ce pot face in situatia asta?? am cerut-o si de sotie, prima data ma refuzat, a doua oara a acceptat, acum iar neam despartit, stiu ca am gresit foarte mult cand am lovito, nu sunt genu chiar daca am un fizic destul de mare, nu accept a un barbat sa dea intr-o femeie...si totusi eu am facut-o ....nu stiu ce sa fac ma voi duce maine la ea la scoala si voi incerca sa vbesc cu ea, noi trebuia sa plecam saptamana asta in anglia sa ne incepem un viitor nou si sa ne intemeiam o familie, are 19 ani ea la ora 8 trebuie sa fie in casa, ne vedem samb si dum mai mult in restu sapt decat cand o iau eu de la scoala.....taicasu e putin cam comunist (no offene) am fost de acord sa se duca la fostul ei prieten acasa sa o vada pe nepoata lui care o iubeste, si a trebuit sa aflu dupa 3 luni ca mama lui i-a spus ca nu mai exista cale de impacare intre ea si el? i-a spus lucrul asta unei prietene de-a ei ... mie nu mi-a zis.... ma mintit....si totusi o iubes, i-am acceptat toate lucrurile rele....toate gesturile.....toata uvintele jignitoare....nu stiu ce sa fa.... vreau sa ma casatoresc cu ea, vrem sa ne intemeiem o familie, sau mai bine si vroiam....pt ca s-a desparit de mine ca am lovit-o..... regret asta si imi pare nespus de rau.....astept parerile voastre. Doru Pausan
dodolovesmada
Postat pe 20 Februarie 2011 23:54
fite de copila de 19 ani daca eram in locul tau eu o loveam pana facea pipi pe ea glumesc
De ce mama ta nu o vrea???Parintii tai o accepta pe ea???Te-ai gandit ca poate vrea sa se impace cu fostul???
Valy90
Postat pe 21 Februarie 2011 00:04
mama nu o vrea pt ca ea are o gandire mai proasta...de mentionat ca ai mei sunt despartiti de ap 9 ani, cat despre faza cu fostul nu cred ca vrea sa se impace, din ce mi-a spus ea mie ala a ranit-o rau de tot, adica daca ar fi vrut sa se impace cu el nu ar mai fi venit cu mine si nu ar fi zis da la cererea mea.... nu crezi ?
dodolovesmada
Postat pe 21 Februarie 2011 00:28
De la: dodolovesmada, la data 2011-02-21 00:28:33mama nu o vrea pt ca ea are o gandire mai proasta...de mentionat ca ai mei sunt despartiti de ap 9 ani, cat despre faza cu fostul nu cred ca vrea sa se impace, din ce mi-a spus ea mie ala a ranit-o rau de tot, adica daca ar fi vrut sa se impace cu el nu ar mai fi venit cu mine si nu ar fi zis da la cererea mea.... nu crezi ?


Da,ai dreptate,dar se si poate razgandi,nu crezi??
Poate pe ea o afecteaza neintelegerea dintre tine si mama ta,
si ce zice decat o viata asa ,,zdruncinata"mai bine cu altcineva si fericita.
Parintii tai o vor??
Valy90
Postat pe 21 Februarie 2011 00:35
De la: valy90, la data 2011-02-21 00:35:48
De la: dodolovesmada, la data 2011-02-21 00:28:33mama nu o vrea pt ca ea are o gandire mai proasta...de mentionat ca ai mei sunt despartiti de ap 9 ani, cat despre faza cu fostul nu cred ca vrea sa se impace, din ce mi-a spus ea mie ala a ranit-o rau de tot, adica daca ar fi vrut sa se impace cu el nu ar mai fi venit cu mine si nu ar fi zis da la cererea mea.... nu crezi ?


Da,ai dreptate,dar se si poate razgandi,nu crezi??
Poate pe ea o afecteaza neintelegerea dintre tine si mama ta,
si ce zice decat o viata asa ,,zdruncinata"mai bine cu altcineva si fericita.
Parintii tai o vor??

Aaa,esti sigur ca mama ta nu o vrea ,,ca are o gandire mai proasta",,cum zici tu??nu te-ai gandit ca poate stie ea ceva si deasta nu o vrea??
Valy90
Postat pe 21 Februarie 2011 00:38
tatal meu o accepta, pt ca vrea sa ma vada p mine fericit, mama ..... a fost mereu pe interes, sincer?? nu ma intereseaza ce crede mama despre ea, sau ceilalti membrii, atata timp cat eu o iubesc NU m intereseaza parerile altora, urma sa ne casatorim si sa ne intemeiem o familie....
dodolovesmada
Postat pe 21 Februarie 2011 09:28
OH.MY.GOD.

O sa trec peste reactia initiala de a respinge totul ca o fabulatie si o sa tratez totul ca si cum ar fi adevarat.

Ba, omule tu nu esti sanatos la cap, cum naiba cica sa te spanzuri PENTRU ea??? Si apoi te mai si intrebi ca neghiobu' de ce vrea mama ta sa va despartiti
Iar tu la 22 de ani faci pre-infarct, ti se face rau din nimic in public, avand o constituie robusta, dupa cum spui... esti ipohondru sau mi se pare mie?

Cat despre fata, daca e totul adevarat, nu te mai suporta. Si nu ma mir avand in vedere ca ii ceri sa-si lase scoala cand mai are 6 luni si ia Bacu', ca sa ce? sa nu poate avea in viata ei o slujba decenta si sa fie dependenta de tine? Ii ceri sa-si lase familia si prietenii sa se duca in lume cu tine, ca esti tu un romantic incurabil si crezi ca dragostea tine loc si de prieteni si de foame. Cred ca se tot intoarce la tine ca ii este frica ca-ti vei trage un glont in cap. Si eu te-as uri daca ai ajunge sa ma tii prizoniera intr-o astfel de relatie.

Hai ca iti dau eu o adresa pe care trebuie neaparat sa o vizitezi, te duci acolo si spui celor de acolo toata povestea asta si te ajuta ei: Sos.Berceni 10-12, Bucuresti
kudika_pudika
Postat pe 21 Februarie 2011 13:58
kudika nu eu iam cerut sa renunte la scoala familie si prieteni, ea a zis lucru asta, era vorba ca plec eu si dupa ce termina bacu vine cu mine, dar cand maicamea ma dat afara din casa mia zis ca vine cu mine, cat despre faza cu spanzuratu.... poa` sa rada cine`o vrea, nu ma intereseaza pt ca tin la ea mai mult ca la viata mea, si nu e fabula e adevarat, aolo in strainatate, ii pot oferi o situatie mult mai placuta si mai buna, si un viitor mult mai stralucit decat la noi in tara, o posibilitate de a isi continua studiile acolo, sos berceni 10-12 ce gasesc acolo ????
dodolovesmada
Postat pe 21 Februarie 2011 17:59
cred ca deja e obsesie...
rockk
Postat pe 21 Februarie 2011 18:06
De la: dodolovesmada, la data 2011-02-21 17:59:32...sos berceni 10-12 ce gasesc acolo ????

Cum,nu stii ?Balamucu'.Bagdasarul si Obregia.Pe bune!
nicossia
Postat pe 21 Februarie 2011 18:17
eu vorbesc serios si voi deja ma luati peste picior, puneti-va si voi in situatia mea, daca cineva v-ar lua peste picior ? se vede bunul simt pe care NU il aveti
dodolovesmada
Postat pe 21 Februarie 2011 19:54
De la: dodolovesmada, la data 2011-02-21 17:59:32 o posibilitate de a isi continua studiile acolo, sos

Deci habar n-ai despre ce vorbesti!
Daca nu da Bacu' la noi, o ia de la clasa a 10a iar, cel putin!! Daca nu chiar de la a 6a!!! Pentru ca sistemul de invatamant este fooooaaaaarte diferit si ai nevoie de hartia aia galbena sa arati ca ai studii echivalente.

Si nu stiu de ce credeti voi ca in strainatate umbla cateii cu covrigi in coada. Tre sa muncesti tata, daca vrei sa o duci bine. Desi nu stiu de ce am asa o impresie ca vei ingrosa randurile imigrantilor ilegali. Sau poate te tine sor-ta pana incerci sa te spanzuri iar in casa ei. Si crede-ma ca acolo vei fi internat de urgenta la sectia psihiatrie. Ceea ce cam ai avea nevoie.....
kudika_pudika
Postat pe 22 Februarie 2011 12:54
De la: nicossia, la data 2011-02-21 18:17:12
De la: dodolovesmada, la data 2011-02-21 17:59:32...sos berceni 10-12 ce gasesc acolo ????

Cum,nu stii ?Balamucu'.Bagdasarul si Obregia.Pe bune!

Hai mah, de ce a trebuit sa-i spui?
kudika_pudika
Postat pe 22 Februarie 2011 12:55
De la: dodolovesmada, la data 2011-02-21 19:54:21eu vorbesc serios si voi deja ma luati peste picior, puneti-va si voi in situatia mea, daca cineva v-ar lua peste picior ? se vede bunul simt pe care NU il aveti

Ba din bun simt iti recomand sa te internezi, esti un pericol atat pentru tine cat si pentru cei din jur!
kudika_pudika
Postat pe 22 Februarie 2011 12:56
De la: dodolovesmada, la data 2011-02-21 19:54:21eu vorbesc serios si voi deja ma luati peste picior, puneti-va si voi in situatia mea, daca cineva v-ar lua peste picior ? se vede bunul simt pe care NU il aveti


Nu face nimeni misto de tine. Tu insa, faci de ei. Dar pana se prinde lumea sau pana te plictisesti tu de inventiile tale, ai trafic la topic. Vezi ca de celalalt ai uitat, mai baga nasul si pe acolo.
rashela
Postat pe 22 Februarie 2011 13:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hairstylist 3 De la: kudika334634 7 Aprilie 2016 00:31
Cum treci peste moartea mamei? 10 De la: MihaelaI 15 Decembrie 2016 15:27
Paranoica? 23 De la: dragon_fly88 30 August 2010 20:15
just me 3 De la: mahy33 1 Iunie 2010 20:39
va rog 10 stelutze 3 De la: doi_ochi_caprui 5 Octombrie 2011 23:46