Setari Cookie-uri

De ce accepta femeile sa se casatoreasca doar pt eticheta sociala ?

Pe topicul "Iubire complicata" , Carmen_13 a punctat excelent faptul ca multe femei se straduie sa se marite doar pentru eticheta sociala.

Plecand de la banacul urmator tind sa ii dau dreptate lui Carmen_13.
Statutul de sotie sau femeie divortata este altfel decat cel de femeie nemaritata.

Si acum bancul la care am facut referire:

Intrebare: Cum trebuie sa fie o femeie serioasa?
Raspuns: Femeia serioasa trebuie sa aiba sot si amant.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie adultera.
Raspuns: Femeia adultera are sot si mai multi amanti.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie usoara.
Raspuns: Femeia usoara are doar amanti.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie pierduta.
Raspuns: Femeia pierduta n-are nici sot, nici amant.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie singura.
Raspuns: Femeia singura e aia care are numai sot.



PS. Ma puteti acuza linistite de misoginism. Ca sa nu am mustrari de constiinta imi voi spune ca adevarul supara.
Radu_Cristian_1
Postat pe 15 Octombrie 2014 20:43
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-15 20:43:09Pe topicul "Iubire complicata" , Carmen_13 a punctat excelent faptul ca multe femei se straduie sa se marite doar pentru eticheta sociala.

Plecand de la banacul urmator tind sa ii dau dreptate lui Carmen_13.
Statutul de sotie sau femeie divortata este altfel decat cel de femeie nemaritata.

Si acum bancul la care am facut referire:

Intrebare: Cum trebuie sa fie o femeie serioasa?
Raspuns: Femeia serioasa trebuie sa aiba sot si amant.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie adultera.
Raspuns: Femeia adultera are sot si mai multi amanti.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie usoara.
Raspuns: Femeia usoara are doar amanti.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie pierduta.
Raspuns: Femeia pierduta n-are nici sot, nici amant.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie singura.
Raspuns: Femeia singura e aia care are numai sot.



PS. Ma puteti acuza linistite de misoginism. Ca sa nu am mustrari de constiinta imi voi spune ca adevarul supara.



Daca generalizezi nu vei obtine niciun raspuns concludent!!!

Exista si femei,care accepta casatoria din pura convenienta,doar pentru obtinerea acelui statut amintit de tine!!!

Celibatul este o stare!!
Sotia este o femeie obisnuita,nu are nimic special,decat un legamant facut in fata unui singur legiuitor!!!
Femeia divortata este aceeasi femeie simpla,dar care este pereceputa total eronat de catre societate,de vina fiind preconceptiile si prejudecatile omenesti!!!

Toate cele trei situatii au drept protagonista "FEMEIA",care este aceeasi de fiecare data,numai oamenii o califica sau o descalifica,in functie de fiecare situatie in parte!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Octombrie 2014 20:52
De la: kudika_15804, la data 2014-10-15 20:52:42
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-15 20:43:09Pe topicul "Iubire complicata" , Carmen_13 a punctat excelent faptul ca multe femei se straduie sa se marite doar pentru eticheta sociala.

Plecand de la banacul urmator tind sa ii dau dreptate lui Carmen_13.
Statutul de sotie sau femeie divortata este altfel decat cel de femeie nemaritata.

Si acum bancul la care am facut referire:

Intrebare: Cum trebuie sa fie o femeie serioasa?
Raspuns: Femeia serioasa trebuie sa aiba sot si amant.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie adultera.
Raspuns: Femeia adultera are sot si mai multi amanti.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie usoara.
Raspuns: Femeia usoara are doar amanti.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie pierduta.
Raspuns: Femeia pierduta n-are nici sot, nici amant.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie singura.
Raspuns: Femeia singura e aia care are numai sot.



PS. Ma puteti acuza linistite de misoginism. Ca sa nu am mustrari de constiinta imi voi spune ca adevarul supara.



Daca generalizezi nu vei obtine niciun raspuns concludent!!!

Exista si femei,care accepta casatoria din pura convenienta,doar pentru obtinerea acelui statut amintit de tine!!!

Celibatul este o stare!!
Sotia este o femeie obisnuita,nu are nimic special,decat un legamant facut in fata unui singur legiuitor!!!
Femeia divortata este aceeasi femeie simpla,dar care este pereceputa total eronat de catre societate,de vina fiind preconceptiile si prejudecatile omenesti!!!

Toate cele trei situatii au drept protagonista "FEMEIA",care este aceeasi de fiecare data,numai oamenii o califica sau o descalifica,in functie de fiecare situatie in parte!!!


din nou prima proprozitieti o poti adresa tie
kudika_950728
Postat pe 15 Octombrie 2014 22:04
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-15 20:43:09Pe topicul "Iubire complicata" , Carmen_13 a punctat excelent faptul ca multe femei se straduie sa se marite doar pentru eticheta sociala.

Plecand de la banacul urmator tind sa ii dau dreptate lui Carmen_13.
Statutul de sotie sau femeie divortata este altfel decat cel de femeie nemaritata.

Si acum bancul la care am facut referire:

Intrebare: Cum trebuie sa fie o femeie serioasa?
Raspuns: Femeia serioasa trebuie sa aiba sot si amant.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie adultera.
Raspuns: Femeia adultera are sot si mai multi amanti.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie usoara.
Raspuns: Femeia usoara are doar amanti.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie pierduta.
Raspuns: Femeia pierduta n-are nici sot, nici amant.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie singura.
Raspuns: Femeia singura e aia care are numai sot.



PS. Ma puteti acuza linistite de misoginism. Ca sa nu am mustrari de constiinta imi voi spune ca adevarul supara.


nu te acuza nimeni,,din pacate sunt obisnuit sa te vad vorbind prostii
kudika_950728
Postat pe 15 Octombrie 2014 22:06
De la: kudika_950728, la data 2014-10-15 22:06:16
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-15 20:43:09Pe topicul "Iubire complicata" , Carmen_13 a punctat excelent faptul ca multe femei se straduie sa se marite doar pentru eticheta sociala.

Plecand de la banacul urmator tind sa ii dau dreptate lui Carmen_13.
Statutul de sotie sau femeie divortata este altfel decat cel de femeie nemaritata.

Si acum bancul la care am facut referire:

Intrebare: Cum trebuie sa fie o femeie serioasa?
Raspuns: Femeia serioasa trebuie sa aiba sot si amant.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie adultera.
Raspuns: Femeia adultera are sot si mai multi amanti.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie usoara.
Raspuns: Femeia usoara are doar amanti.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie pierduta.
Raspuns: Femeia pierduta n-are nici sot, nici amant.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie singura.
Raspuns: Femeia singura e aia care are numai sot.



PS. Ma puteti acuza linistite de misoginism. Ca sa nu am mustrari de constiinta imi voi spune ca adevarul supara.


nu te acuza nimeni,,din pacate sunt obisnuit sa te vad vorbind prostii


O fac special pentru tine ca sa iti mai alin dorul de Iulya.

Multumita mie vei avea permanent cui sa-i spui ca vorbeste prostii.
Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Octombrie 2014 00:25
De la: kudika_15804, la data 2014-10-15 20:52:42


1. Daca generalizezi nu vei obtine niciun raspuns concludent!!!


2. Exista si femei,care accepta casatoria din pura convenienta,doar pentru obtinerea acelui statut amintit de tine!!!


3. Celibatul este o stare!!

4. Sotia este o femeie obisnuita,nu are nimic special,decat un legamant facut in fata unui singur legiuitor!!!

5. Femeia divortata este aceeasi femeie simpla,dar care este pereceputa total eronat de catre societate,de vina fiind preconceptiile si prejudecatile omenesti!!!


6. Toate cele trei situatii au drept protagonista "FEMEIA",care este aceeasi de fiecare data,numai oamenii o califica sau o descalifica,in functie de fiecare situatie in parte!!!



1. Nu generalizez.
Am spus multe nu toate.

2. + 3. = Just!

4. In opinia mea femeile care isi doresc sa fie sotii in adevaratul sens al cuvantului si nu ca cele de la punctul 2. sunt mai mult decat niste femei obisnuite.
Cu cativa zeci de ani in urma probabil ca erau femei obisnuite intrucat ele reprezentau majoritatea.
Tinand cont de modul in care sunt educati multi barbati in clipa in care o femeie se decide sa fie sotie trebuie sa stie ca a ales sa fie in acelas timp si mama barbatului si sotie si mama copiilor atunci cand este cazul.
O adevarata super-woman.

5. Nu cred ca in ziua de azi femeia divortata mai este perceputa asa cum se intampla acum 50 de ani.

6. Generalizezi!

In opinia mea "FEMEIA" la care faci permanent referire e o specie rara, greu de remarcat si pe cale de disparitie.

Dupa cum ti-am mai zis, tu esti o exceptie in randul femeilor. Nu reprezinti majoritatea.
Anumite caracteristici sunt comune unei majoritati cum ar fi de exemplu parerea ta despre fidelitatea la barbati dar caracterul tau de baza e diferit de cel al multor femei.

Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Octombrie 2014 00:50
[quote name='Radu_Cristian_1' date='2014-10-16 00:50:57'
1. Nu generalizez.
Am spus multe nu toate.

2. + 3. = Just!

4. In opinia mea femeile care isi doresc sa fie sotii in adevaratul sens al cuvantului si nu ca cele de la punctul 2. sunt mai mult decat niste femei obisnuite.
Cu cativa zeci de ani in urma probabil ca erau femei obisnuite intrucat ele reprezentau majoritatea.
Tinand cont de modul in care sunt educati multi barbati in clipa in care o femeie se decide sa fie sotie trebuie sa stie ca a ales sa fie in acelas timp si mama barbatului si sotie si mama copiilor atunci cand este cazul.
O adevarata super-woman.

5. Nu cred ca in ziua de azi femeia divortata mai este perceputa asa cum se intampla acum 50 de ani.

6. Generalizezi!

In opinia mea "FEMEIA" la care faci permanent referire e o specie rara, greu de remarcat si pe cale de disparitie.

Dupa cum ti-am mai zis, tu esti o exceptie in randul femeilor. Nu reprezinti majoritatea.
Anumite caracteristici sunt comune unei majoritati cum ar fi de exemplu parerea ta despre fidelitatea la barbati dar caracterul tau de baza e diferit de cel al multor femei.

[/quote]


Okay,okay,sa vedem despre ce este vorba!!!

Cristian,femeia este nascuta sa fie sotie,chiar daca multe tinere ajunse in pragul casatoriei nu prea stiu ce insemna sa fii prietena,sotia,mama copiilor barbatului cu care urmeaza sa se marite!!!Dar totul se invata daca exista sentimente reale si dorinta de a deveni o femeie implinita pe toate planurile!!!Educatia barbatilor????Hmmmmmmm,chiar daca o sa spui ca sunt rautacioasa,vin si te intreb,cati barbati sunt educati,cati barbati stiu sa aprecieze femeia din viata lor,cati barbati o privesc asa cum este femeia de fapt,si nu ca pe o sluga la stapan,lipsita de orice drept in cuplu???Sa privim realitatea dureroasa,sa nu gandim idealizand-o!!! Femeia casatorita nu poate spune ca devine completa prin mariaj,caci nu este adevarat,casatoria vine ca o stabilitate emotionala a ei,care ii lipseste in afara casatoriei,asa este femeia zamislita!!!Ea are nevoie de suport sentimental,de o garantie a aproapelui,de comuniune deplina!!!"Mama barbatului"??????Este o prostie,nu exista asa ceva,sotia nu trebuie sa fie mama sotului ei,ea are alt rol pentru sotul ei!!! Daca sotul doreste mama si in timpul casatoriei poate ramane cu mama lui ,nu este nicio problema,nu trebuie sa se casatoreasca si eu,una,nu as accepta asa ceva niciodata!!!


Referitor la femeia divortata,nu sunt de acord cu tine!!! Societatea este bolnava si priveste altfel acest aspect legat de femeia,care a trecut printr-un divort,este incadrata alfel!!!

In rest,ce pot sa mai spun??Eu privesc femeia diferit de cum o face majoritatea oamenilor,dar este doar punctul meu de vedere!!!

Privind persoana mea,raman pe aceeasi pozitie in absolut toate situatiile,am depasit varsta la care ma mai puteam modela dupa cum doreau ceilalti,astfel incat sa nu le aduc vreun prejudiciu sau pentru a nu le strica ziua!!!
Zi frumoasa,Cristian!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Octombrie 2014 07:40
Cristian , nu am inventat eu acest slogan, este un fapt concret , din pacate , asa cum am mai zis , femeile si barbatii sunt vinovati in egala masura.

Pt un anumit gen de femei , eticheta de femeie casatorita , este un simplu statut social ce impune altora respect , ascunzandu-se dupa o perdea care nu le face oanoare.

Gasesc josnic ca acest gen de femei (pisicute) DENIGREAZA statutul de femeie casatorita , cel de a fi doar sotie , mama si femeie totodata !

O femeie ce se casatoreste doar pt eticheta , va fi in cautare permanenta dupa amanti , dand vina pe prostul de acasa , o astfel de femeie este slaba si perfida din toate punctele de vedere.

Sunt de apreciat insa , acele femei care renunta la statutul de sotie , caruia i-au fost devotate , dar mult prea dezamagite , astfel ele aleg respectul fata de ele insasi traind libere , fara a denigra statutul pe care l-au respectat candva.Acestea sunt femei puternice de a infrunta prostia acelor femei ce se ascund dupa o perdea.

Femeile divortate ce au fost devotate barbatului , in urma divortului , multe dintre ele , se dedica copiilor ,devin doar mame , femei demne de respectat , ce isi vad de viata lor linistite pana apare acel cineva sa le aprecieze la adevarata lor valoare !

Din bancul tau , reiese ca nu esti misogin , dimpotriva , tu le iubesti pe toate dar pt fiecare-n parte , folosesti un anumit tip de nuanta.
kudykkka
Postat pe 16 Octombrie 2014 12:10
De la: kudika_15804, la data 2014-10-16 07:40:26
Educatia barbatilor????
Hmmmmmmm,chiar daca o sa spui ca sunt rautacioasa,vin si te intreb,cati barbati sunt educati,cati barbati stiu sa aprecieze femeia din viata lor,cati barbati o privesc asa cum este femeia de fapt,si nu ca pe o sluga la stapan,lipsita de orice drept in cuplu???Sa privim realitatea dureroasa,sa nu gandim idealizand-o!!!

Sa sti ca mai exista inca barbati pentru care femeia nu este o sluga-amanta.
Acesti barbati au avut sansa sa se formeze la umbra unei femei adevarate.
Femeie ce nu si-a lasat copilul sa creasca de capul lui.
Mai exista si barbati care respecta femeia pentru ca asta a vazut si la tatal lor.
Din nefericire genul acesta de barbati sunt discreti in comparatie cu cei care nu au reusit sa depaseasca stadiul de primate.
De la: kudika_15804, la data 2014-10-16 07:40:26
Femeia casatorita nu poate spune ca devine completa prin mariaj,caci nu este adevarat,casatoria vine ca o stabilitate emotionala a ei,care ii lipseste in afara casatoriei,asa este femeia zamislita!!!Ea are nevoie de suport sentimental,de o garantie a aproapelui,de comuniune deplina!!!"Mama barbatului"??????Este o prostie,nu exista asa ceva,sotia nu trebuie sa fie mama sotului ei,ea are alt rol pentru sotul ei!!!
Daca sotul doreste mama si in timpul casatoriei poate ramane cu mama lui ,nu este nicio problema,nu trebuie sa se casatoreasca si eu,una,nu as accepta asa ceva niciodata!!!

Nu stiu la ce te-ai gandit tu cand ai spus ca sotia nu trebuie sa fie mama sotului ei.
Eu m-am gandit doar la faptul ca multi barbati se multumesc sa aduca bani in casa si atat, iar femeia face totul in casa exact asa cum facea si mama respectivului cat a stat la ea in casa.
De la: kudika_15804, la data 2014-10-16 07:40:26
Referitor la femeia divortata,nu sunt de acord cu tine!!! Societatea este bolnava si priveste altfel acest aspect legat de femeia,care a trecut printr-un divort,este incadrata alfel!!!

Poate ca tu sti mai bine.
In cercul meu de cunoscuti nu am sesizat nici o urma de discriminare in legatura cu statutul social al femei.
Singurele femei care sunt incadrate altfel sunt pitipoancele.
De la: kudika_15804, la data 2014-10-16 07:40:26
In rest,ce pot sa mai spun??Eu privesc femeia diferit de cum o face majoritatea oamenilor,dar este doar punctul meu de vedere!!!

Stiu ca accepti cu greu faptul ca exista femei ce se situeaza destul de departe de standardul femeii la care faci tu referie in general.
De la: kudika_15804, la data 2014-10-16 07:40:26
Privind persoana mea,raman pe aceeasi pozitie in absolut toate situatiile,am depasit varsta la care ma mai puteam modela dupa cum doreau ceilalti,astfel incat sa nu le aduc vreun prejudiciu sau pentru a nu le strica ziua!!!
Zi frumoasa,Cristian!!!

Asa si trebuie sa faci.
Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Octombrie 2014 01:08
De la: Carmen_13, la data 2014-10-16 12:10:16Cristian , nu am inventat eu acest slogan, este un fapt concret , din pacate , asa cum am mai zis , femeile si barbatii sunt vinovati in egala masura.

Pt un anumit gen de femei , eticheta de femeie casatorita , este un simplu statut social ce impune altora respect , ascunzandu-se dupa o perdea care nu le face oanoare.

Gasesc josnic ca acest gen de femei (pisicute) DENIGREAZA statutul de femeie casatorita , cel de a fi doar sotie , mama si femeie totodata !

O femeie ce se casatoreste doar pt eticheta , va fi in cautare permanenta dupa amanti , dand vina pe prostul de acasa , o astfel de femeie este slaba si perfida din toate punctele de vedere.

Sunt de apreciat insa , acele femei care renunta la statutul de sotie , caruia i-au fost devotate , dar mult prea dezamagite , astfel ele aleg respectul fata de ele insasi traind libere , fara a denigra statutul pe care l-au respectat candva.Acestea sunt femei puternice de a infrunta prostia acelor femei ce se ascund dupa o perdea.

Femeile divortate ce au fost devotate barbatului , in urma divortului , multe dintre ele , se dedica copiilor ,devin doar mame , femei demne de respectat , ce isi vad de viata lor linistite pana apare acel cineva sa le aprecieze la adevarata lor valoare !


Apreciez raspunsul tau.
Din punctul meu de vedere este un raspuns "politically correct" .


Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Octombrie 2014 01:12
De la: Carmen_13, la data 2014-10-16 12:10:16
Din bancul tau , reiese ca nu esti misogin , dimpotriva , tu le iubesti pe toate dar pt fiecare-n parte , folosesti un anumit tip de nuanta.


Nu este bancul meu.

Atunci cand am auzit prima data acest banc nu aveam suficienta experienta de viata ca sa-i inteleg si profunzimea nu doar poanta.


Acum am certitudinea ca face parte din randul bancurilor in spatele carora se ascunde si o farama de adevar.

Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Octombrie 2014 01:18
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-17 01:08:15
De la: kudika_15804, la data 2014-10-16 07:40:26
Educatia barbatilor????
Hmmmmmmm,chiar daca o sa spui ca sunt rautacioasa,vin si te intreb,cati barbati sunt educati,cati barbati stiu sa aprecieze femeia din viata lor,cati barbati o privesc asa cum este femeia de fapt,si nu ca pe o sluga la stapan,lipsita de orice drept in cuplu???Sa privim realitatea dureroasa,sa nu gandim idealizand-o!!!

Sa sti ca mai exista inca barbati pentru care femeia nu este o sluga-amanta.
Acesti barbati au avut sansa sa se formeze la umbra unei femei adevarate.
Femeie ce nu si-a lasat copilul sa creasca de capul lui.
Mai exista si barbati care respecta femeia pentru ca asta a vazut si la tatal lor.
Din nefericire genul acesta de barbati sunt discreti in comparatie cu cei care nu au reusit sa depaseasca stadiul de primate.
De la: kudika_15804, la data 2014-10-16 07:40:26
.............................................


Cristian,de acord cu tine,exista si exceptii in lumea barbatilor,si am tot respectul pentru barbatii,care stiu sa fie obiectivi si care evalueaza corect toate siuatiile!!! Insa,daca vrei sa cataloghezi o persoana,indiferent daca este femeie sau barbat,cauta sa ii cunosti mama,FEMEIA,si ai sa vezi totul, legat de persoana respectiva!!!


Cu siguranta,in cercul tau de prieteni sunt buni si onesti evaluatori al cazurilor respective!!

Barbatii,care asteapta sa fie tratati si serviti asa cum erau slugariti de catre mamele lor,asteptand din partea sotiei acelasi comportament,nu sunt barbati,opinia mea!!!


Da,accept foarte greu o realitate stanjenitoare pentru mine,caci reprezint FEMEIA,dar o fac totusi,caci sunt constienta de consistenta societatii in care traiesc!!

Zi perfecta,Cristian!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Octombrie 2014 07:35
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-17 01:18:26
De la: Carmen_13, la data 2014-10-16 12:10:16
Din bancul tau , reiese ca nu esti misogin , dimpotriva , tu le iubesti pe toate dar pt fiecare-n parte , folosesti un anumit tip de nuanta.


Nu este bancul meu.

Atunci cand am auzit prima data acest banc nu aveam suficienta experienta de viata ca sa-i inteleg si profunzimea nu doar poanta.


Acum am certitudinea ca face parte din randul bancurilor in spatele carora se ascunde si o farama de adevar.




Ca de obocei , dai raspunsuri in care-ti lasi loc de buna ziua.
Recunoaste ca iubesti toate femeile , vino cu un raspuns pe scurt :DA sau NU .
kudykkka
Postat pe 17 Octombrie 2014 11:43
obicei *
kudykkka
Postat pe 17 Octombrie 2014 11:44


Si acum bancul la care am facut referire:

Intrebare: Cum trebuie sa fie un barbat serios?
Raspuns: Barbatul serios trebuie sa aiba sotie si amanta.

Intrebare: Credeam ca ala e o barbatul adulter.
Raspuns: Barbatul adulter are sotie si mai multe amante.

Intrebare: Credeam ca ala e un barbat curvar.
Raspuns: Barbatul curvar are doar amante.
Intrebare: Credeam ca ala e un barbat pierdut.

Raspuns: Barbatul pierdut n-are nici sotie, nici amante.
Intrebare: Credeam ca ala e un barbat singur.
Raspuns: Barbatul singur e ala care are numai sotie.



kudykkka
Postat pe 17 Octombrie 2014 11:54
"politically correct"
kudykkka
Postat pe 17 Octombrie 2014 11:57
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-16 00:25:50
De la: kudika_950728, la data 2014-10-15 22:06:16
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-15 20:43:09Pe topicul "Iubire complicata" , Carmen_13 a punctat excelent faptul ca multe femei se straduie sa se marite doar pentru eticheta sociala.

Plecand de la banacul urmator tind sa ii dau dreptate lui Carmen_13.
Statutul de sotie sau femeie divortata este altfel decat cel de femeie nemaritata.

Si acum bancul la care am facut referire:

Intrebare: Cum trebuie sa fie o femeie serioasa?
Raspuns: Femeia serioasa trebuie sa aiba sot si amant.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie adultera.
Raspuns: Femeia adultera are sot si mai multi amanti.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie usoara.
Raspuns: Femeia usoara are doar amanti.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie pierduta.
Raspuns: Femeia pierduta n-are nici sot, nici amant.
Intrebare: Credeam ca aia e o femeie singura.
Raspuns: Femeia singura e aia care are numai sot.



PS. Ma puteti acuza linistite de misoginism. Ca sa nu am mustrari de constiinta imi voi spune ca adevarul supara.


nu te acuza nimeni,,din pacate sunt obisnuit sa te vad vorbind prostii


O fac special pentru tine ca sa iti mai alin dorul de Iulya.

Multumita mie vei avea permanent cui sa-i spui ca vorbeste prostii.


din pacate nu doar tie iti pot spune asta si ar fi excelent daca nu as avea cui sa o spun
kudika_950728
Postat pe 17 Octombrie 2014 12:00
De la: kudika_15804, la data 2014-10-16 07:40:26[quote name='Radu_Cristian_1' date='2014-10-16 00:50:57'
1. Nu generalizez.
Am spus multe nu toate.

2. + 3. = Just!

4. In opinia mea femeile care isi doresc sa fie sotii in adevaratul sens al cuvantului si nu ca cele de la punctul 2. sunt mai mult decat niste femei obisnuite.
Cu cativa zeci de ani in urma probabil ca erau femei obisnuite intrucat ele reprezentau majoritatea.
Tinand cont de modul in care sunt educati multi barbati in clipa in care o femeie se decide sa fie sotie trebuie sa stie ca a ales sa fie in acelas timp si mama barbatului si sotie si mama copiilor atunci cand este cazul.
O adevarata super-woman.

5. Nu cred ca in ziua de azi femeia divortata mai este perceputa asa cum se intampla acum 50 de ani.

6. Generalizezi!

In opinia mea "FEMEIA" la care faci permanent referire e o specie rara, greu de remarcat si pe cale de disparitie.

Dupa cum ti-am mai zis, tu esti o exceptie in randul femeilor. Nu reprezinti majoritatea.
Anumite caracteristici sunt comune unei majoritati cum ar fi de exemplu parerea ta despre fidelitatea la barbati dar caracterul tau de baza e diferit de cel al multor femei.




Okay,okay,sa vedem despre ce este vorba!!!

Cristian,femeia este nascuta sa fie sotie,chiar daca multe tinere ajunse in pragul casatoriei nu prea stiu ce insemna sa fii prietena,sotia,mama copiilor barbatului cu care urmeaza sa se marite!!!Dar totul se invata daca exista sentimente reale si dorinta de a deveni o femeie implinita pe toate planurile!!!Educatia barbatilor????Hmmmmmmm,chiar daca o sa spui ca sunt rautacioasa,vin si te intreb,cati barbati sunt educati,cati barbati stiu sa aprecieze femeia din viata lor,cati barbati o privesc asa cum este femeia de fapt,si nu ca pe o sluga la stapan,lipsita de orice drept in cuplu???Sa privim realitatea dureroasa,sa nu gandim idealizand-o!!! Femeia casatorita nu poate spune ca devine completa prin mariaj,caci nu este adevarat,casatoria vine ca o stabilitate emotionala a ei,care ii lipseste in afara casatoriei,asa este femeia zamislita!!!Ea are nevoie de suport sentimental,de o garantie a aproapelui,de comuniune deplina!!!"Mama barbatului"??????Este o prostie,nu exista asa ceva,sotia nu trebuie sa fie mama sotului ei,ea are alt rol pentru sotul ei!!! Daca sotul doreste mama si in timpul casatoriei poate ramane cu mama lui ,nu este nicio problema,nu trebuie sa se casatoreasca si eu,una,nu as accepta asa ceva niciodata!!!


Referitor la femeia divortata,nu sunt de acord cu tine!!! Societatea este bolnava si priveste altfel acest aspect legat de femeia,care a trecut printr-un divort,este incadrata alfel!!!

In rest,ce pot sa mai spun??Eu privesc femeia diferit de cum o face majoritatea oamenilor,dar este doar punctul meu de vedere!!!

Privind persoana mea,raman pe aceeasi pozitie in absolut toate situatiile,am depasit varsta la care ma mai puteam modela dupa cum doreau ceilalti,astfel incat sa nu le aduc vreun prejudiciu sau pentru a nu le strica ziua!!!
Zi frumoasa,Cristian!!!
[/quote]

si din nou vorbe fara sens si rost de dragulk de a vorbi
kudika_950728
Postat pe 17 Octombrie 2014 12:01
De la: Carmen_13, la data 2014-10-17 11:43:53
Recunoaste ca iubesti toate femeile , vino cu un raspuns pe scurt :DA sau NU .


Daca vorbim de iubire insotita de erotism recunosc ca imi plac femeile 100%.
Am avut unele dubi cand l-am vazut pe Brad Pitt in rolul lui Achile dar mi-au trecut imediat ce am iesit de la film si nu au mai revenit niciodata. Nici macar cand am revazut filmul Troia la TV.


Nu iubesc femeile la modul general.
De exemplu nu as putea sa o iubesc pe Norica Nicolai dar Teo imi place de mor.

Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Octombrie 2014 22:49
De la: kudika_950728, la data 2014-10-17 12:00:26
din pacate nu doar tie iti pot spune asta si ar fi excelent daca nu as avea cui sa o spun


E simplu.

Stai in fata oglinzii 24 de ore din 24 si 7 zile din 7 si in mod cert nu vei mai avea cui sa-i spui asta si vei avea parte si de un Bonus.
Vei fi uimit sa constati cata intelepciune are interlocutorul tau.



Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Octombrie 2014 22:57
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-17 22:57:14
De la: kudika_950728, la data 2014-10-17 12:00:26
din pacate nu doar tie iti pot spune asta si ar fi excelent daca nu as avea cui sa o spun


E simplu.

Stai in fata oglinzii 24 de ore din 24 si 7 zile din 7 si in mod cert nu vei mai avea cui sa-i spui asta si vei avea parte si de un Bonus.
Vei fi uimit sa constati cata intelepciune are interlocutorul tau.





eu nu stau ca altii in fata oglinzii,,ca daca as sta prostiile ar lua amploare
kudika_950728
Postat pe 17 Octombrie 2014 22:59
De la: Carmen_13, la data 2014-10-17 11:54:57

Si acum bancul la care am facut referire:

Intrebare: Cum trebuie sa fie un barbat serios?
Raspuns: Barbatul serios trebuie sa aiba sotie si amanta.

Intrebare: Credeam ca ala e o barbatul adulter.
Raspuns: Barbatul adulter are sotie si mai multe amante.

Intrebare: Credeam ca ala e un barbat curvar.
Raspuns: Barbatul curvar are doar amante.
Intrebare: Credeam ca ala e un barbat pierdut.

Raspuns: Barbatul pierdut n-are nici sotie, nici amante.
Intrebare: Credeam ca ala e un barbat singur.
Raspuns: Barbatul singur e ala care are numai sotie.







Dar bancul meu , nu ti-a placut cand e vorba despre femei ,esti primul la comentat....cand e vorba de barbati care gresesc , dai raspunsuri evazive si elegante :)
kudykkka
Postat pe 18 Octombrie 2014 11:54
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-17 22:49:57
De la: Carmen_13, la data 2014-10-17 11:43:53
Recunoaste ca iubesti toate femeile , vino cu un raspuns pe scurt :DA sau NU .


Daca vorbim de iubire insotita de erotism recunosc ca imi plac femeile 100%.
Am avut unele dubi cand l-am vazut pe Brad Pitt in rolul lui Achile dar mi-au trecut imediat ce am iesit de la film si nu au mai revenit niciodata. Nici macar cand am revazut filmul Troia la TV.


Nu iubesc femeile la modul general.
De exemplu nu as putea sa o iubesc pe Norica Nicolai dar Teo imi place de mor.




Norica zici , aha ...daca exista cineva , cel mai bun la parafrazat , acela esti TU
kudykkka
Postat pe 18 Octombrie 2014 11:57
Pai... de cand e lumea lume.. femeia se uita la etichete ! Naiba stie de ce, dar... se uita. Ca sa nu fie din poliester, ca sa nu aiba "E "- uri... etc. Lucrurile erau mult mai simple pe vremuri... cand femeia nu stia sa citeasca.
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2014 16:16
De la: Carmen_13, la data 2014-10-18 11:54:55
De la: Carmen_13, la data 2014-10-17 11:54:57

Si acum bancul la care am facut referire:

Intrebare: Cum trebuie sa fie un barbat serios?
Raspuns: Barbatul serios trebuie sa aiba sotie si amanta.

Intrebare: Credeam ca ala e o barbatul adulter.
Raspuns: Barbatul adulter are sotie si mai multe amante.

Intrebare: Credeam ca ala e un barbat curvar.
Raspuns: Barbatul curvar are doar amante.
Intrebare: Credeam ca ala e un barbat pierdut.

Raspuns: Barbatul pierdut n-are nici sotie, nici amante.
Intrebare: Credeam ca ala e un barbat singur.
Raspuns: Barbatul singur e ala care are numai sotie.







Dar bancul meu , nu ti-a placut cand e vorba despre femei ,esti primul la comentat....cand e vorba de barbati care gresesc , dai raspunsuri evazive si elegante :)


Pana la partea cu "Credeam ca ala e un barbat singur." , e OK.
In continuare nu mai se potriveste la fel de bine ca in cazul femeilor.
Am convingerea ca Femeile care nu au avut sansa sa-si aleaga barbatul potrivit stiu de ce spun asta.

PS. Multumesc pentru faptul ca interpretezi raspunsurile mele ca elegante.
Faptul ca par si evazive nu ma incanta prea mult dar realizez ca acest lucru este o consecinta a lipsei mele de certitudine in anumite privinte.
Mi-sa intamplat mult prea des sa constat ca de prea putine lucruri poti fi sigur 100% si din acest motiv evit sa afirm cu certitudine ceva de care nu sunt foarte sigur si mai ales care nu depinde de mine.
Radu_Cristian_1
Postat pe 18 Octombrie 2014 17:08
Tooooom , non comment

"Pana la partea cu "Credeam ca ala e un barbat singur."

Mi-sa intamplat mult prea des sa constat ca de prea putine lucruri poti fi sigur 100% ...."




kudykkka
Postat pe 19 Octombrie 2014 12:58
De la: Carmen_13, la data 2014-10-19 12:58:14Tooooom , non comment

"Pana la partea cu "Credeam ca ala e un barbat singur."

Mi-sa intamplat mult prea des sa constat ca de prea putine lucruri poti fi sigur 100% ...."






Ce surpriza, cred ca te cunosc de undeva.

Precis ai avut si un alt nick-name.


Scuze, parca am promis ca numai vin cu pupicuri cand nu este cazul.
Radu_Cristian_1
Postat pe 19 Octombrie 2014 19:29
radule vz de treaba ta lasa fata in pace ca e gagica mea
kudika_950728
Postat pe 19 Octombrie 2014 19:37
De la: kudika_950728, la data 2014-10-19 19:37:35radule vz de treaba ta lasa fata in pace ca e gagica mea


Cu exceptia misandrelor toate sunt gagicile tale Casanova ce esti.




PS. Vorbesti prostii mai Nicule !
Radu_Cristian_1
Postat pe 19 Octombrie 2014 21:46
De la: Carmen_13, la data 2014-10-19 12:58:14Tooooom , ...


Iulya ....
Radu_Cristian_1
Postat pe 23 Octombrie 2014 22:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebarea suna asa Cum sa intru intr-o noua relatie sa imi fac o relatie Noua 2 De la: alindanielx 25 August 2012 08:10
Prieteni KudiLife 5 De la: miranda75 22 Ianuarie 2012 12:50
verginitatea,cum sa scap de ea 15 De la: iris_4_ever 7 Iulie 2010 00:19
cum rezolv odata pentru totdeauna?! 1 De la: lavinutza_lavinia 18 Iunie 2010 19:16
vise ciudate 3 De la: kudika108216 27 Iulie 2010 01:21