Setari Cookie-uri

barbati scunzi,femei inalte=cupluri nepotrivite?

Buna!Am prieten de un an,ne intelegem excelent,singura problema insa e ca e mai scund cu vreo 2-3 cm decat mine.E o diferenta aproape insesizabila care pe mine personal nu ma deranjeaza.In schimb o deranjeaza pe mama care pana sa-l vada in persoana avea o parere foarte buna despre el,parere care s-a schimbat imediat dupa ce l-a intalnit si nu stiu cum sa o fac sa-si reaminteasca faptul ca are o gramada de alte calitati care minimalizeaza drastic `defectul` asta (serios,respectuos,intelegator,viitor medic-asa sa-l si laud putin Stiu ca eu stau cu el,nu ea si ca lumea oricum vorbeste,dar se pare ca pe mama o intereseaza mai mult ce zice lumea decat ce simt eu. Ce ma sfatuiti?
cheryl
Postat pe 24 Februarie 2011 00:35
Cand mama gaseste cate ceva de comentat despre lucrurile care mie imi plac, despre prietenii mei (in tinerete) eu intotdeauna rad si-i amintesc ca e vorba de mine, nu de ea, ca-i gustul meu, nu al ei. Este adevarat ca eu am o relatie foarte speciala cu mama si ea mi-o spune desi stie ca nu schimba nimic.
Atata timp cat esti apropiata de ea, amuzati-va amandoua. Tu nu ar trebui sa faci din asta un defect in fata ei, facand-o astfel si pe ea sa-l trateze altfel.
Schimba mereu subiectul cand vine vorba de inaltimea lui: "Da? E mai scund, nu stiu mama, atunci cand imi face cafeaua dimineata, pentru mine e urias."

Ce parere am eu despre diferenta de inaltime? :)) La fel ca a mamei tale. Am un fix cu asta. Sa fie mai inalt ca mine si de-ar fi vecinul cu care ma duc la piata dimineata. Pentru ca port tocuri si am tendinta sa merg cocosata langa un barbat scund.
Dar cui ii place, sa-i placa. Nici n-ar trebui sa-ti pese de ce zice lumea.
rashela
Postat pe 24 Februarie 2011 00:49
spune-i ca astia mici.. o au mare!

daca nu am pune atata pret pe ambalaj ce bine ar fi!
ironia
Postat pe 24 Februarie 2011 09:49
De la: cheryl, la data 2011-02-24 00:35:46Buna!Am prieten de un an,ne intelegem excelent,singura problema insa e ca e mai scund cu vreo 2-3 cm decat mine.E o diferenta aproape insesizabila care pe mine personal nu ma deranjeaza.In schimb o deranjeaza pe mama care pana sa-l vada in persoana avea o parere foarte buna despre el,parere care s-a schimbat imediat dupa ce l-a intalnit si nu stiu cum sa o fac sa-si reaminteasca faptul ca are o gramada de alte calitati care minimalizeaza drastic `defectul` asta (serios,respectuos,intelegator,viitor medic-asa sa-l si laud putin Stiu ca eu stau cu el,nu ea si ca lumea oricum vorbeste,dar se pare ca pe mama o intereseaza mai mult ce zice lumea decat ce simt eu. Ce ma sfatuiti?


Daca spui ca e o diferenta atat de mica dar o deranjeaza pe mama ta,atunci mama ta a trait degeaba pana acum ca n-a invatat nimic.Pentru ea nu conteaza daca te iubeste,daca te respecta,daca ....daca ...daca ci conteaza inaltimea,asta arata cat de imatura e.Daca il iubesti si te iubeste trebuie sa te doara undeva de ce spune lumea si mama ta,vezi-ti de relatia ta si spune-i ca nu sta ea cu el ci tu si tie iti place asa cum e.
Barbie30_
Postat pe 24 Februarie 2011 10:06
De la: cheryl, la data 2011-02-24 00:35:46Buna!Am prieten de un an,ne intelegem excelent,singura problema insa e ca e mai scund cu vreo 2-3 cm decat mine.E o diferenta aproape insesizabila care pe mine personal nu ma deranjeaza.In schimb o deranjeaza pe mama care pana sa-l vada in persoana avea o parere foarte buna despre el,parere care s-a schimbat imediat dupa ce l-a intalnit si nu stiu cum sa o fac sa-si reaminteasca faptul ca are o gramada de alte calitati care minimalizeaza drastic `defectul` asta (serios,respectuos,intelegator,viitor medic-asa sa-l si laud putin Stiu ca eu stau cu el,nu ea si ca lumea oricum vorbeste,dar se pare ca pe mama o intereseaza mai mult ce zice lumea decat ce simt eu. Ce ma sfatuiti?


tu cat ai?
un metru jumate?
battleofwits
Postat pe 24 Februarie 2011 14:34
De la: cheryl, la data 2011-02-24 00:35:46Buna!Am prieten de un an,ne intelegem excelent,singura problema insa e ca e mai scund cu vreo 2-3 cm decat mine.E o diferenta aproape insesizabila care pe mine personal nu ma deranjeaza.In schimb o deranjeaza pe mama care pana sa-l vada in persoana avea o parere foarte buna despre el,parere care s-a schimbat imediat dupa ce l-a intalnit si nu stiu cum sa o fac sa-si reaminteasca faptul ca are o gramada de alte calitati care minimalizeaza drastic `defectul` asta (serios,respectuos,intelegator,viitor medic-asa sa-l si laud putin Stiu ca eu stau cu el,nu ea si ca lumea oricum vorbeste,dar se pare ca pe mama o intereseaza mai mult ce zice lumea decat ce simt eu. Ce ma sfatuiti?


Ete fleosc,cat timp te intelegi bine cu el,care e problema??Bine acum nici sa fii ca monica si Iri
prietenul meu e mai inalt cu 2,3 cm fata de mine pe mine nu ma deranjeaza....
Important e sa ne intelegem noi bine si sa fim sanatosi degeaba e inalt ca o prajina daca e prost ca o b...a
Nu port tocuri,dar nu din cauza lui
nu port ca nu am voie
Valy90
Postat pe 24 Februarie 2011 15:27
De la: valy90, la data 2011-02-24 15:27:08
Ete fleosc,cat timp te intelegi bine cu el,care e problema??Bine acum nici sa fii ca monica si Iri
prietenul meu e mai inalt cu 2,3 cm fata de mine pe mine nu ma deranjeaza....
Important e sa ne intelegem noi bine si sa fim sanatosi degeaba e inalt ca o prajina daca e prost ca o b...a
Nu port tocuri,dar nu din cauza lui
nu port ca nu am voie


aceasi intrebare si pentru tine ... ai un metru jumate?
battleofwits
Postat pe 24 Februarie 2011 15:28
De la: battleofwits, la data 2011-02-24 15:28:44
De la: valy90, la data 2011-02-24 15:27:08
Ete fleosc,cat timp te intelegi bine cu el,care e problema??Bine acum nici sa fii ca monica si Iri
prietenul meu e mai inalt cu 2,3 cm fata de mine pe mine nu ma deranjeaza....
Important e sa ne intelegem noi bine si sa fim sanatosi degeaba e inalt ca o prajina daca e prost ca o b...a
Nu port tocuri,dar nu din cauza lui
nu port ca nu am voie


aceasi intrebare si pentru tine ... ai un metru jumate?


si mai putin de unu juma'
Valy90
Postat pe 24 Februarie 2011 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire departata 65 De la: AmyLee92 5 Martie 2011 19:52
IUBESC UN INTERLOP 4 De la: cami_goanga10 25 Aprilie 2010 10:35
cadou ascuns ptr un iubit pe ascuns 6 De la: rox_rbz 6 Ianuarie 2009 23:01
Stiri ciudate ... 51 De la: rashela 12 Februarie 2011 16:03
FLORIN SAVA localitate giurgiu 35 ani-O OBSESIE CRUNTA 22 De la: alexia30 28 Noiembrie 2012 12:15