Setari Cookie-uri

amenoree secundara?!halp me please:((

In urma cu vreo 6 luni mi s'a dereglat cilcu menstrual...dupa 2 luni fara cilcu am fost la ginecologu si mi'a recomandat sa iau anti Yazmin pt a'mi regla ciclu,le'am luat pt 2 luni shi am oprit deoarece am inceput sa ma ingras mult de tot!am renuntat la ele si dinou nu am avut ciclu....am mers iar la gine shi mi'a prescris altele cu mai putin hormoni(astea le'am luat pana luna trecuta,deoarece la terminarea foliei imi venea ciclu doar 1 zi f putin prima luna,pe urma nu mi'a mai venit deloc la terminarea foliei).de o luna de zile nu mai iau anti shi nu mi'a venit ciclul.ce sa mai fac sa'mi vina?sunt f disperata deoarece ma ingrash continuu.....degeaba incerc sa slabesc k nu reusesc nici cum!nu sunt insarcinata k nu am avut relatii in ultimele luni shi mi'am facut shi o groaza de teste shi ecografii.e posibil sa ma ingras din lipsa cilcului menstrual?va rog mult sa ma ajutati..sunt disperata,am ajuns sa manank shi de nervi!!!!nu mai suport situatia asta:((((((:((:((:((((((ma ingras pe zi ce trece!
baby_pusha
Postat pe 2 Martie 2011 00:56
Oricat de mult ar vrea cineva de pe forumul asta sa te ajute, nu poate. Tot la un medic gasesti rezolvarea. Probabil ca nu doar la ginecolog ci si la un endocrinolog.
Si daca de doua ori ai fost la acelasi medic, incearca sa vezi si un altul. Sigur exista o rezolvare si pentru cazul tau.
rashela
Postat pe 2 Martie 2011 01:36
Incearca si produse naturiste.BRANCA URSULUI stiu ca regleaza ciclul.
roxxana_soare
Postat pe 3 Martie 2011 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
problema??? 5 De la: aly_blue 15 Februarie 2012 12:21
O posibila anorexie ..:( Ajutati-ma va rog ! 17 De la: Florin_psy 14 Aprilie 2011 16:21
problema de ordin ginecologic, probabil. ajutor! 18 De la: Sandutzasv 11 Septembrie 2012 12:04
salutar si inteligent antioxidant -medicul recomanda 3 De la: kudika_nikole 22 Decembrie 2011 22:20
Metode de ingrasare 3 De la: kudika_106 30 Martie 2012 17:44