Setari Cookie-uri

divortati de 10 ani .....

Aveam doar 18 cand ma-m casatorit, el fiind si primul barbat din viata mea. Insa dupa un an de casatorie am divortat de el, locuiam cu parintii lui care ma urau si el nu a vrut sa plecam impreuna de acolo. Am suferit enorm dar am reusit sa trec peste, el 2 ani sa tinut dupa mine sa ne imcam insa eu nu am mai vrut pentru ca imi era teama de el, ma acuza ca dupa de ma-m despartit de el am fost cu altii si devenea violent. In prezent sunt implicata intr-o relatie insa ma simt ff singura si am realizat ca inca mai sentimente pentru fostul sot. De curand la-m gasit pe un site de socializare, am incercat sa iau legatura cu el pe acel site insa nu mi-a raspuns. Au trecut 10 ani de atunci, nu stiu ce sa fac stiu ca si el ma iubit enorm......
Am reusit sa fac rost de nr lui de tel insa nu am curaj sa il sun........
georgya07
Postat pe 17 Martie 2011 17:04
Suna-l! Numai ca pot aparea doua situatii:

1. sa fie incantat ca l-ai sunat
2. sa nu fe asa incantat ca l-ai sunat

Dar asta este un risc pe care rebuie sa ti-l asumi tu singura

Oricum..noi nu-ti putem spune ce sa faci. Tu stii ce-a fost intre voi si daca iti mai doresti sa fii cu el. Si numai discutand cu el poti afla daca si el mai simte ca mai puteti fi impreuna sau nu.

Probabil te-am bagat in ceata, scuze. Fa cum crezi tu ca este mai bine pentru tine.
_Cryssa_
Postat pe 17 Martie 2011 17:34
De la: georgya07, la data 2011-03-17 17:04:34Aveam doar 18 cand ma-m casatorit, el fiind si primul barbat din viata mea. Insa dupa un an de casatorie am divortat de el, locuiam cu parintii lui care ma urau si el nu a vrut sa plecam impreuna de acolo. Am suferit enorm dar am reusit sa trec peste, el 2 ani sa tinut dupa mine sa ne imcam insa eu nu am mai vrut pentru ca imi era teama de el, ma acuza ca dupa de ma-m despartit de el am fost cu altii si devenea violent. In prezent sunt implicata intr-o relatie insa ma simt ff singura si am realizat ca inca mai sentimente pentru fostul sot. De curand la-m gasit pe un site de socializare, am incercat sa iau legatura cu el pe acel site insa nu mi-a raspuns. Au trecut 10 ani de atunci, nu stiu ce sa fac stiu ca si el ma iubit enorm......
Am reusit sa fac rost de nr lui de tel insa nu am curaj sa il sun........


Am citit si mi-a ramas in minte cuvantul "violent". Stai linistita, nu ai pierdut nimic. Lasa trecutul si ai grija de viitorul tau. Si inca ceva: "te-a iubit enorm" ...fleosc! Cand iubesti nu ranesti, nu lovesti! Nu pot sa cred ca dupa 10 ani vrei sa traiesti din nou aceiasi tortura.
mimi_ca29
Postat pe 17 Martie 2011 17:35
violent a devenit dupa despartire, doar imi adresa cuvinte urate si o singura data a bagat mana in gatul meu....ciudat faptul ca a devenit violent dupa divort.............multumesc pentru sfat:)
georgya07
Postat pe 17 Martie 2011 17:50
Daca prima data relatia voastra n-a mers, e foarte putin probabil sa mearga acum! Stii cum se spune: ´´supa reincalzita...´´
Oamenii nu se despart neaparat fiindca nu se mai iubesc, ci si fiindca nu se inteleg, nu sunt compatibili, nu au aceleasi scopuri in viata, etc.
Dar daca el e pe situri de socializare ´´la agatat´´, inseamna ca nu-si doreste o relatie stabila, ci cauta doar distractii ieftine, care sa nu-i dea dureri de cap... Iar tu nu reprezinti una.
mika76
Postat pe 17 Martie 2011 17:53
De la: georgya07, la data 2011-03-17 17:04:34Aveam doar 18 cand ma-m casatorit, el fiind si primul barbat din viata mea. Insa dupa un an de casatorie am divortat de el, locuiam cu parintii lui care ma urau si el nu a vrut sa plecam impreuna de acolo. Am suferit enorm dar am reusit sa trec peste, el 2 ani sa tinut dupa mine sa ne imcam insa eu nu am mai vrut pentru ca imi era teama de el, ma acuza ca dupa de ma-m despartit de el am fost cu altii si devenea violent. In prezent sunt implicata intr-o relatie insa ma simt ff singura si am realizat ca inca mai sentimente pentru fostul sot. De curand la-m gasit pe un site de socializare, am incercat sa iau legatura cu el pe acel site insa nu mi-a raspuns. Au trecut 10 ani de atunci, nu stiu ce sa fac stiu ca si el ma iubit enorm......
Am reusit sa fac rost de nr lui de tel insa nu am curaj sa il sun........




Sa cred ,sa nu cred
sa cred,sa nu cred
Valy90
Postat pe 17 Martie 2011 17:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
combatibilitate 12 De la: amr2009 3 August 2009 11:48
ns 16 De la: dragalasa_g 21 Iunie 2012 10:23
not str8 10 De la: Barbie39 12 Aprilie 2010 11:57
Cum sa ne purtam cu...bunul simt 19 De la: luyyzz 7 Iunie 2009 01:08
de ce nu-mi spune "te iubesc"? 20 De la: Lorena26 1 August 2009 19:17