Setari Cookie-uri

sa cedez sau sa lupt in continuare?

ma simt oarecum stingherita k scriu..dar nu stiu c sa fac...am aproape 24 de ani.la 20 de ani m.am casatorit, la 21 si un pik am divortat..am trecut peste divort desi am ramas singura, cu probleme si cu responsabilitatile casei pe umeri..in fine..imediat dupa divort m.am imprietenit cu un coleg de birou..a fost o simpla prietenie la inceput dar pe parcurs sentimentele noastre s-au schimbat..ce n am stiu de la inceput a fost k el e insurat si are si un copil..rel.lui cu sotia scartaia de mult timp (dupa spusele lui) si de aceea am continuat..au trecut 2 ani si jumate aproape de atunci..mi.a doveditit de nenumarate ori k ma iubeste, face niste gesturi extraordinare, knd am avut nevoie de el era langa mine, m protejeaza, stie sa ma alinte, toti prietenii lui ma respecta, toata lumea stie k suntem impreuna..asta e ce se poate vedea...el e extrem de gelos, si knd zic extrem sa se inteleaga k: nu am voie sa ies pe strada fara el, nu am voie sa vb cu nimeni si dak o fac el sa stea in telefon sa auda, pana nu demult ma facea in toate felurile posibile si imposibile, dar mereu venea si isi cerea iertare si eu il iertam..vreau sa intelegeti k nu.i lipseste nimik copilului , sotia nu si da interesul pt el, nu.l intreaba knd vine si unde se duce..mie nu mi.a lipsit nimik de cand sunt cu el, nu sunt genul de femeie kre sa ceara dar knd vedea k imi lipseste ceva, imediat aveam..sotia l.a amenintat k ii pune otrava in mancare, de atunci, adik de km un an, ii gatesc, sunt atenta cu el, nu l.am inselat niciodata, nu i.a lipsit nici lui nimik, m.am comportat k o sotie cu el, dar de la o vreme nu.si mai da interesul pt rel.noastra..ne certam din orice, adik el riposteaza la orice vorba de.a mea sau orice gest...e indiferent si plictisit..sapt trecuta ne am certat si am stat fara sa ne vedem cateva zile, ma mintea k i.e rau si deasta nu poate veni, ne am impacat o zi, a inceput sa planga a mia oara si sa mi spuna k ma iubeste si k nu poate fara mine si dupa aceea a doua zi iar cearta, k i.e rau din cauza mea, k il blestem si deasta nu mai e in stare de nimik..dar asta imi spune dupa ce eu ii trimit 10 smsuri si el imi da unul...simt k ma minte, simt k rel.noastra s.a racit desi imi spune k ma iubeste..nu.i vorba k nu.mi da mesaje k e ocupat cu sotia k n.au treaba unul cu altul, nu mai dorm nici macar impreuna de vreun an si asta stiu sigur pt k ii pot da oriknd smsuri sau suna. mi a spus k va divorta, k nu poate trai fara mine, dar a incetat s.o mai spuna de catva timp...il iubesc enorm, m.am agatat de relatia asta mult prea tare, nu mai stiu de unde sa.mi incep viata..dak as insista si l.as chema, sigur ar veni dar sunt convinsa k iar o vom lua de la capat...voi ce ati face in locul meu?nu ma condamnati pt k sunt cu un barbat insurat, el e insurat doar pe hartie si ce il tine langa sotie e copilul, doar atat!voi ce ati face in locul meu?L.ati ierta sau nu?ati continua sau nu? nu mai sunt om de cand ne am desp, plang intr.una..va rog dati.va cu parerea...
paula21braila
Postat pe 18 Martie 2011 11:51
lupta.
850
Postat pe 18 Martie 2011 11:55
vad ca are foarteee multe calitati...cum sa il lasi sa iti scape?in nici intr-un caz..lupta...agita-te!
bai cate esti in stare sa faci pentru una bucata penis!
ironia
Postat pe 18 Martie 2011 11:56
cedeaza.
850
Postat pe 18 Martie 2011 11:56
stai linistita!...............nu-i nimic grav, doar si-a tras alta amanta!
vitamina_c
Postat pe 18 Martie 2011 11:56
nenea..unde sa lupte si unde sa cedeze?ca induci fata in oroare!
ironia
Postat pe 18 Martie 2011 12:00
De la: paula21braila, la data 2011-03-18 11:51:38ma simt oarecum stingherita k scriu..dar nu stiu c sa fac...am aproape 24 de ani.la 20 de ani m.am casatorit, la 21 si un pik am divortat..am trecut peste divort desi am ramas singura, cu probleme si cu responsabilitatile casei pe umeri..in fine..imediat dupa divort m.am imprietenit cu un coleg de birou..a fost o simpla prietenie la inceput dar pe parcurs sentimentele noastre s-au schimbat..ce n am stiu de la inceput a fost k el e insurat si are si un copil..rel.lui cu sotia scartaia de mult timp (dupa spusele lui) si de aceea am continuat..au trecut 2 ani si jumate aproape de atunci..mi.a doveditit de nenumarate ori k ma iubeste, face niste gesturi extraordinare, knd am avut nevoie de el era langa mine, m protejeaza, stie sa ma alinte, toti prietenii lui ma respecta, toata lumea stie k suntem impreuna..asta e ce se poate vedea...el e extrem de gelos, si knd zic extrem sa se inteleaga k: nu am voie sa ies pe strada fara el, nu am voie sa vb cu nimeni si dak o fac el sa stea in telefon sa auda, pana nu demult ma facea in toate felurile posibile si imposibile, dar mereu venea si isi cerea iertare si eu il iertam..vreau sa intelegeti k nu.i lipseste nimik copilului , sotia nu si da interesul pt el, nu.l intreaba knd vine si unde se duce..mie nu mi.a lipsit nimik de cand sunt cu el, nu sunt genul de femeie kre sa ceara dar knd vedea k imi lipseste ceva, imediat aveam..sotia l.a amenintat k ii pune otrava in mancare, de atunci, adik de km un an, ii gatesc, sunt atenta cu el, nu l.am inselat niciodata, nu i.a lipsit nici lui nimik, m.am comportat k o sotie cu el, dar de la o vreme nu.si mai da interesul pt rel.noastra..ne certam din orice, adik el riposteaza la orice vorba de.a mea sau orice gest...e indiferent si plictisit..sapt trecuta ne am certat si am stat fara sa ne vedem cateva zile, ma mintea k i.e rau si deasta nu poate veni, ne am impacat o zi, a inceput sa planga a mia oara si sa mi spuna k ma iubeste si k nu poate fara mine si dupa aceea a doua zi iar cearta, k i.e rau din cauza mea, k il blestem si deasta nu mai e in stare de nimik..dar asta imi spune dupa ce eu ii trimit 10 smsuri si el imi da unul...simt k ma minte, simt k rel.noastra s.a racit desi imi spune k ma iubeste..nu.i vorba k nu.mi da mesaje k e ocupat cu sotia k n.au treaba unul cu altul, nu mai dorm nici macar impreuna de vreun an si asta stiu sigur pt k ii pot da oriknd smsuri sau suna. mi a spus k va divorta, k nu poate trai fara mine, dar a incetat s.o mai spuna de catva timp...il iubesc enorm, m.am agatat de relatia asta mult prea tare, nu mai stiu de unde sa.mi incep viata..dak as insista si l.as chema, sigur ar veni dar sunt convinsa k iar o vom lua de la capat...voi ce ati face in locul meu?nu ma condamnati pt k sunt cu un barbat insurat, el e insurat doar pe hartie si ce il tine langa sotie e copilul, doar atat!voi ce ati face in locul meu?L.ati ierta sau nu?ati continua sau nu? nu mai sunt om de cand ne am desp, plang intr.una..va rog dati.va cu parerea...


Poate sotia la cucerit din nou
Valy90
Postat pe 18 Martie 2011 12:03
intrebbarea corecta era " ce sa fac??"
asa i-am dat doua optiuni, sa-si aleaga, ca s-asa nu conteaza pe care o alege. dar barem nu vreau sa fiu acuzat ca am indus-o in eroare cu vreo sugestie .
850
Postat pe 18 Martie 2011 12:03
parerea mea e s renunti!in primul rand cu un barbat gelos nu vei fy pe deplin fericita niciodata!copilul o s il tina legat toata viata de sotia lui..crezi k dak vroia cu adevarat s divorteze,nu o facea pana acum?!te minte si pe tine cum o minte pe sotie,clar!
ai grija cu astfel d oameni..si curaj!timpul le rezolva pe toate!
o s iti gasesti jumatatea cand nu te astepti...si sigur nu vei mai suferi atat!
danutza888
Postat pe 18 Martie 2011 12:08
parerea mea e s renunti!in primul rand cu un barbat gelos nu vei fy pe deplin fericita niciodata!copilul o s il tina legat toata viata de sotia lui..crezi k dak vroia cu adevarat s divorteze,nu o facea pana acum?!te minte si pe tine cum o minte pe sotie,clar!
ai grija cu astfel d oameni..si curaj!timpul le rezolva pe toate!
o s iti gasesti jumatatea cand nu te astepti...si sigur nu vei mai suferi atat!
danutza888
Postat pe 18 Martie 2011 12:08
Ti-ai facut-o cu mana ta, acum sufera! Niciodata, dar niciodata sa nu te mai incurci cu barbati insurati.
mimi_ca29
Postat pe 18 Martie 2011 12:17
hmmm nu esti singura femeie care a patit asa ceva si sunt destule ca tine...priveste inainte si cu calm se vor rezolva toate
amarya_a
Postat pe 18 Martie 2011 12:21
Te minte cu nerusinare.
Daca era nevasta-sa asa scorpie, divorta de mult.
kudika_pudika
Postat pe 18 Martie 2011 12:32
Salut. Dupa parerea mea ar trebui sa pui punct relatiei. Copiull il va unii mereu de sotia lui. Ai spus ca e foarte posesiv...ramai cu el si poate iti pune si o punga in cap sa nu te vada nimeni si sa traiesti o viata linistita printe cratiti, oale, farfurii si alte cele.... viata ta...alegerea ta....
tordana
Postat pe 19 Martie 2011 17:20
stai linistita!...............nu-i nimic grav, doar si-a tras alta amanta!
corneliaP
Postat pe 6 Aprilie 2011 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inselata de un excroc sentimental 17 De la: kudika226898 12 Iulie 2010 21:41
Iubire imposibila .. ce pot sa fac ?? 6 De la: kudika_14009 26 August 2012 10:59
:re 7 De la: coffeeta 2 Aprilie 2009 19:02
relatie ciudata 52 De la: Micaell 9 Februarie 2012 12:01
mi-e teama sa mai iubesc 6 De la: blaa 9 Aprilie 2010 21:44