Setari Cookie-uri

Te simti condamnat sa fii singur mereu?

Exista oameni care pur si simplu nu au noroc in dragoste. Persoane pe care toti cunoscutii ii catalogheaza uneori ca genul de om care poate gasi cu usurinta pe cineva care sa il/o iubeasca. Si totusi aceste persoane nu isi gasesc jumatatea, au parte de iubiri imposibile, neimpartasite, desi iubesc din toata inima.
Persoane care ajung sa se intrebe in momentele lor de singuratate amara, ce anume o fi in neregula cu ei, si daca nu e asta motivul pt care sunt respinsi, atunci oare or fi blestemati? Unii ajung si la vrajitoare sau cine stie ce maici starete ca doar-doar o rupe ceva blestemul ce ii tine captivi in cusca singuratatii.
Dar oare de ce nu poate un om sa isi gaseasca perechea, de ce i se strica toate relatiile de iubire inainte sa fi inceput macar in adevaratul sens al cuvantului? Pt fiecare om motivul este altul, daca ii luam la purificat, dar esenta este aceeasi- nu stiu sa se lase iubiti.
Raspunsul este foarte simplu, si solutia este aproape la fel de simpla, sunt niste principii de baza pe care daca le stii(majoritatea dintre noi le stiu instinctiv, fara macar sa le poata exprima in cuvinte) vei fii iubit de cel pe care il iubesti si de cel care iti este indiferent.
Oare cate urate, cati oameni plini de defecte nu au fost iubiti cu daruire si staruinta? DEfectul nu este piedica in calea iubirii.
Daca vrei sa te ajut cu niste sfaturi, poti apela la mine pe mess- alina.stoicovici@yahoo.com
Candva ma credeam si eu una dintre acei blestemati la singuratate, dar am invatat cum sa ma las iubita. Acum m-as bucura sa ii invat si pe altii sa fie fericiti, fiindca stiu cum e in situatia lor.
Alina1842
Postat pe 17 Martie 2011 18:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sentimentele lui au fost adevarate sau doar minciuni? 14 De la: quantex 17 Noiembrie 2009 08:37
..sunt insarcinata cu un barbat care este legat de mama lui.. 30 De la: eusieu 7 August 2009 12:47
Cand expira o relatie? 9 De la: mkdisk 24 Septembrie 2009 10:25
parintii lui nu ma vor 7 De la: Valy90 11 Mai 2011 21:02
Cum va veti petrece Sarbatorile? 25 De la: kudika421339 21 Decembrie 2011 15:16