Setari Cookie-uri

cum sa ne impacam...am nevoie de un sfat

Buna ma numesc ramona si am intrat pe acest site pentru a va cere sfatul intr-o problema.Am vorbit cu un baiat timp de 2 ani.L-am iubit si pot spune ca il iubesc si acum desi ne-am despartit de 7 luni,pur si simplu nu il pot uita.el este plecat in italia si mai vb pe mess sau la telefon dar rar.cred ca si el ma iubeste dar nu poate ierta faptu ca acum un an l-am inselat,din dorinta de razbunare.am avut curaju sa ii recunosc acest lucru dar el este o persoana mai orgolioasa si nush daca ma poate ierta.As vrea sa ma impac cu el,dar nu stiu cum sa fac.Ma surprinde faptu ca incearca sa imi gaseasca de lucru in italia,ca sa merg acolo.Nu stiu daca face acest gest pentru ca inca ma mai iubeste si poate ii este si lui dor de mine sau vrea doar sa se razbune pe mine?:(....PS....tin sa mentionez ca l-am inselat cu o veche cunostinta,cu care s-a reintalnit cand a ajuns in italia.
scumpik88
Postat pe 20 Martie 2011 14:45
De la: Maaad, la data 2011-03-20 14:50:49
De la: scumpik88, la data 2011-03-20 14:45:42Buna ma numesc ramona si am intrat pe acest site pentru a va cere sfatul intr-o problema.Am vorbit cu un baiat timp de 2 ani.L-am iubit si pot spune ca il iubesc si acum desi ne-am despartit de 7 luni,pur si simplu nu il pot uita.el este plecat in italia si mai vb pe mess sau la telefon dar rar.cred ca si el ma iubeste dar nu poate ierta faptu ca acum un an l-am inselat,din dorinta de razbunare.am avut curaju sa ii recunosc acest lucru dar el este o persoana mai orgolioasa si nush daca ma poate ierta.As vrea sa ma impac cu el,dar nu stiu cum sa fac.Ma surprinde faptu ca incearca sa imi gaseasca de lucru in italia,ca sa merg acolo.Nu stiu daca face acest gest pentru ca inca ma mai iubeste si poate ii este si lui dor de mine sau vrea doar sa se razbune pe mine?:(....PS....tin sa mentionez ca l-am inselat cu o veche cunostinta,cu care s-a reintalnit cand a ajuns in italia.


Ambele sunt la fel de posibile! Dat fiind ca este o persoana foarte orgolioasa nu te va ierta garantat mai adaugam si faptul ca acea veche cunostiinta cu care l-ai inselat este si el in Italia, e f posibil sa vrea sa-si "spele" imaginea si sa-i dovedeasca tipului ca la el te-ai intors si la celalalt nu Ai mare grija, alt sfat nu am ptr mine! Dar iti spun din proprie experienta: cu orgoliosii nu o scoti la capat! Daca esti o persoana cu nervi de OTEL merita incercat, de pierdut nu ai mergand in Italia, poate te vei alege cu un job mai bun decat la roamani, cu un salariu care sa merite cat de cat si iti vei pitea face o viata si acolo, mai buna decat in Romania, iti poti gasi un babrta pe sugletul tau si acolo la urma urmei, daca cu fostul nu va merge! Bafta
scumpik88
Postat pe 20 Martie 2011 14:52
Ms de sfat...cred ca il voi lua in considerare....intr-un fel abia ast sa plec in Italia si pentru un loc de munca,dar mai ales ca imi este foarte dor de fostu,nush parca mi-a luat mintile si nu pot trai fara el:(
scumpik88
Postat pe 20 Martie 2011 14:55
Te iubeste inca dar e mai rece ptr. ce iai facut.Sa te schimbi si sa vada si el astta.
kudika369633
Postat pe 20 Martie 2011 15:06
Si eu cred ca ma iubeste....dar totusi nu inteleg de ce se comporta asa cu mine acuma,acuma vb cu mine,pe urma vb dupa o saptamana...doua.oare de ce???nush ce sa mai cred.oare sa trec peste relatia care a fost si sa imi continui viata fara el???
scumpik88
Postat pe 24 Martie 2011 13:29
De la: scumpik88, la data 2011-03-20 14:55:26Ms de sfat...cred ca il voi lua in considerare....intr-un fel abia ast sa plec in Italia si pentru un loc de munca,dar mai ales ca imi este foarte dor de fostu,nush parca mi-a luat mintile si nu pot trai fara el:(


Inteleg ca sunteti mititei.
Te-ai gandit vreodata si la vreo nenorocire? Fostul iubit cu fostul amant sa-si fi dat mana sa ti-o coaca intr-un mod oribil? Ma indoiesc ca un baiat (repet, am senzatia ca sunteti tineri) iarta vreodata o asemenea tradare.
Si crede-ma, cand doi baieti se culca cu aceeasi fata si apoi se intalnesc intr-o alta lume, cu alte mentalitati, nu-i deloc greu ca la o barfa sa puna de-o razbunare.

Ai mare grija! Tocmai cei care vor sa-ti faca rau vor fi cei mai dulci in exprimare.


NU SPUN ca e asa, spun doar ca exista si aceasta posibilitate. Asigura-ti spatele cumva in Italia, nu te duce doar pentru ca te cheama el.
rashela
Postat pe 24 Martie 2011 13:37
Eu am 23 de ani,iar el are 28 de ani....Si intradevar ma gandeam si eu la chestia cu razbunarea :(
scumpik88
Postat pe 24 Martie 2011 13:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inceputul unei relatii de infidelitate 53 De la: animallover 19 Iunie 2011 08:54
Reluarea unei relatii 38 De la: eyo_grl 4 Iulie 2010 23:00
Exista dragoste la distanta? 35 De la: contesina 8 Februarie 2011 19:54
EU SUNT UN BARBAT FIDEL. 25 De la: kudika418943 2 Octombrie 2011 10:33
nu stiu ce sa fac!!!!!:( 15 De la: ghiuzelim 22 Aprilie 2010 01:39