Setari Cookie-uri

grea decizie!!!

am de luat cea mai grea decizie din viata mea de pana acum. sunt cu un barbat de aproximativ 6 ani el a fost si este casatorit de cand l_am cunoscut dar de 3 ani s_a mutat la mine asta neschimband cu nimic relatiia lui cu sotia si copilul. eu muncesc in strainatate deci sunt mai tot timpul plecata iar el tot ce are nevoie gaseste acasa la ea nu cred cami duce lipsa prea mult!!! am mai avut tentative de a pune punct dar imi e frica de singuratate sau m_am obisnuit asa,dar vazuta din exterior relatia noastra nu are niciun viitor asa ca m_am hotarat sa pun punct tinand cont si de faptul ca eu am 25 de ani iar el 40. incerc sa_mi pun ordine in viata si pe el sa_l exclud din planurile mele! credeti ca asa e cel mai bine??
kudika316732
Postat pe 20 Martie 2011 19:52
cum e sa muncesti in strainatate si sa-ti fie frica de singuratate??
850
Postat pe 20 Martie 2011 20:08
De la: kudika316732, la data 2011-03-20 19:52:02am de luat cea mai grea decizie din viata mea de pana acum. sunt cu un barbat de aproximativ 6 ani el a fost si este casatorit de cand l_am cunoscut dar de 3 ani s_a mutat la mine asta neschimband cu nimic relatiia lui cu sotia si copilul. eu muncesc in strainatate deci sunt mai tot timpul plecata iar el tot ce are nevoie gaseste acasa la ea nu cred cami duce lipsa prea mult!!! am mai avut tentative de a pune punct dar imi e frica de singuratate sau m_am obisnuit asa,dar vazuta din exterior relatia noastra nu are niciun viitor asa ca m_am hotarat sa pun punct tinand cont si de faptul ca eu am 25 de ani iar el 40. incerc sa_mi pun ordine in viata si pe el sa_l exclud din planurile mele! credeti ca asa e cel mai bine??


ai facut foarte bine
Esti tanara ai viata inainte,
cu timpul ranile se vor vindeca.
Valy90
Postat pe 20 Martie 2011 20:12
De la: kudika316732, la data 2011-03-20 19:52:02am de luat cea mai grea decizie din viata mea de pana acum. sunt cu un barbat de aproximativ 6 ani el a fost si este casatorit de cand l_am cunoscut dar de 3 ani s_a mutat la mine asta neschimband cu nimic relatiia lui cu sotia si copilul. eu muncesc in strainatate deci sunt mai tot timpul plecata iar el tot ce are nevoie gaseste acasa la ea nu cred cami duce lipsa prea mult!!! am mai avut tentative de a pune punct dar imi e frica de singuratate sau m_am obisnuit asa,dar vazuta din exterior relatia noastra nu are niciun viitor asa ca m_am hotarat sa pun punct tinand cont si de faptul ca eu am 25 de ani iar el 40. incerc sa_mi pun ordine in viata si pe el sa_l exclud din planurile mele! credeti ca asa e cel mai bine??


Eu nu stiu de ce ai asteptat atat? Si apoi singuratatea nu te omoara .
Ai fost singura pentru ca n-ai avut ochi pentru altii si nu ai dat curs altora sa se apropie de tine.
Logic ! E cel mai bine sa-l lasi in plata Domnului sa-ti cauti pe cineva tanar ca si tine!

Postat pe 20 Martie 2011 20:18
De la: kudika376850, la data 2011-03-20 20:08:26cum e sa muncesti in strainatate si sa-ti fie frica de singuratate??


Intrebare mai buna nici ca puteai pune.
i_andra
Postat pe 21 Martie 2011 13:05
am revenit si eu ...dupa o luuunga perioada de cand nu am mai dat p´aici ...si tot aceeleasi probleme´n paradis vad ..... trist !!
blaa
Postat pe 21 Martie 2011 13:17
aici nu sunt singura am foarte multi prieteni care sunt sigura cami vor fi alaturi indiferent de decizi pe care o iau. asta inseamna cami sunt prieteni adevarati la bine si rau imi sunt alaturi!! si inca ceva strainatatea te face sa vezi viata altfel iti ofera alte alternative la care nici nu gandei in romania.
kudika316732
Postat pe 21 Martie 2011 17:55
De la: kudika316732, la data 2011-03-21 17:55:07aici nu sunt singura am foarte multi prieteni care sunt sigura cami vor fi alaturi indiferent de decizi pe care o iau. asta inseamna cami sunt prieteni adevarati la bine si rau imi sunt alaturi!! si inca ceva strainatatea te face sa vezi viata altfel iti ofera alte alternative la care nici nu gandei in romania.


Da iti fura si unele lucruri si dupa cum vad nici tu nu ai scapat... sau nici nu ai avut?
Barbie30_
Postat pe 21 Martie 2011 18:03
De la: kudika316732, la data 2011-03-21 17:55:07aici nu sunt singura am foarte multi prieteni care sunt sigura cami vor fi alaturi indiferent de decizi pe care o iau. asta inseamna cami sunt prieteni adevarati la bine si rau imi sunt alaturi!! si inca ceva strainatatea te face sa vezi viata altfel iti ofera alte alternative la care nici nu gandei in romania.

nu trebuie sa te temi de singuratate, e drept ca la varsta ta habar nu ai ce-i aia singuratate judecand dupa faptul ca ai abia 25 ani si esti cu el de 6 ani! Eu am 33 ani si nu am fost casatorita niciodata, poate si ptr c-am avut o deceptie la 21 ani. De atunci am avut perioade (chiar ani) de singuratate , insa nu m-au omorat. M-au facut doar sa vad lumea cu alti ochi, sa analizez mai bine oamenii, sa stiu cum sa-mi aleg prietenii adevarati. Cu alte cuvinte: viata a mers inainte, iar acum mi-e bine si din punct de vedere profesional si material, dar si al relatiei pe care o am acum. Multa bafta si ghideaza-te dupa zicala: Zoe fii barbata!
puiut_77
Postat pe 22 Martie 2011 09:02
e cel mai bun lucru pe care-l poti face..ai zis si tu ca nai viitor alaturi de el..succes
nor_cenusiu
Postat pe 28 Iunie 2011 19:21
Tu acum ai 25 si el 40 si cand tu vei avea 35 pe el il va lasa ``jucaria``, sotia il va da afara din casa pentru ca tocmai va ``descoperi intamplator`` ca o inseala de ani buni si atunci vei constata ca viata ta a fost irosita pentru un nemernic ce joaca pe doua fronturi. Lasa-l in pace, nu merita. Iti vei gasi pe cineva acolo unde esti tu acum.
Eva32
Postat pe 2 Iulie 2011 02:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Babilonie in familie 37 De la: kudika034292 7 August 2011 18:46
AM NEVOIE DE UN SFAT 646 De la: ella_mysterious 19 Iulie 2012 19:12
despre o Marie cu o alta palarie... 57 De la: Marryzza 2 Februarie 2012 14:08
ajutorrrr 40 De la: gb_byenkutza 7 Iunie 2010 19:17
grea decizie!!! 11 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:16