Setari Cookie-uri

atacuri de panica..

dragele mele..
nu sunt sigura daca am deschis un nou topic sau nu, si daca da atunci imi cer scuze dar vreau sa va cer parerea.
Nu mai stiu incotro sa apuc din cauza acestor atacuri de panica de care sufar de vre-o 4 ani..
Mai pe scurt acum vre-o 5 zile am chemat salvarea pentru ca m-am trezit brusc din somn tremurand ca atunci cand tii pe cineva la minus 10 grade afara dezbracat.Nu reuseam sa imi formulez cuvintele si nu reuseam sa ma stabilesc si stiindu-mka cu atacuri de panica am luat un xanax de 0.25 si pana sa ajung la spital deja imi revenisem.Acolo mi-au facut calciu in vena cu vit.B1, B6,C si am urmat acest tratament pt 5 zile.Am reusit sa merg la un medic neuropsohiatru aici in Gl (DR.Schiopu) si sincer sper sa imi fie mai bine, pentru ca am simtit-o sigura pe ce face si atiotudinea dumneaiei mi-a dat sperante mari spunandu0mi ca voi fi foarte bine si ca imi voi reveni.
Mi-a facut encefalograma si mi-a spus ca nu mi se iriga bine creierul si mi-a dat sa fac radiografii de coloana cervicala fata si profil si cred ca de aici am ameteli si tot tacamu de stari atat de proaste ca ajunsesem sa ma intreb daca nu cumva e normal sa le am..
Acum am inceput sa iau tratament cu ansilan, asentra,bilobil,si vitamine.Pentru irigarea aceea a creierului iau Lionsal. Astept acum sa vedem ce urmari are tratamentul . Sper sa fie numai de bine. Voi ce credeti?? OARE O SA MA CHINUI CU ASTA TOATA VIATA??
Daca vreau sa fac copii o sa aiba repercursiuni asupra lor??

Va multumesc pentru timpul acordat acetui topic si sper sa auzim numai de bine.
aiana1985
Postat pe 23 Martie 2011 22:18
Imi pare rau ca treci prin astfel de momente.Ma tem insa ca nu ai nimerit in cel mai bun loc pentru a afla raspunsurile la intrebarile tale.Trebuia sa nu pleci de la medic fara a afla tot ce te intereseaza in acest subiect.Eu stiu ca uneori medicii nu au atata rabdare sa dea detalii dar era interesul tau sa insisti.Aici insa poate vei gasi sa impartasasti aceleasi probleme cu altii si sa va incurajati reciproc dar nimic mai mult.
Ai nevoie de sfaturi de specialitate pentru ca nu e de glumit.Mult succes!
blanch
Postat pe 13 Aprilie 2011 04:42
Imi pare rau ca treci prin astfel de momente.Ma tem insa ca nu ai nimerit in cel mai bun loc pentru a afla raspunsurile la intrebarile tale.Trebuia sa nu pleci de la medic fara a afla tot ce te intereseaza in acest subiect.Eu stiu ca uneori medicii nu au atata rabdare sa dea detalii dar era interesul tau sa insisti.Aici insa poate vei gasi sa impartasasti aceleasi probleme cu altii si sa va incurajati reciproc dar nimic mai mult.
Ai nevoie de sfaturi de specialitate pentru ca nu e de glumit.Mult succes!
blanch
Postat pe 13 Aprilie 2011 04:42
Mergi mai departe cu investigatiile spre cauza (-ele) prolemei tale.
DE CE nu se iriga bine creierul ?
Ce neurotransmitator sunt dezechilibrati (GABA, noradrenalina) ?
Ai probleme cu tiroida ?
Cunm te hranesti ? Ce alte afectiuni ai ?
dusa
Postat pe 13 Aprilie 2011 08:43
In ceea ce priveste investigatiile fac de cativa ani buni si anul trecut mi-am facut asigurare prin Eureko si mi-am facut absolut toate analizele posibile la sange si nu numai. Acum, in urma unei radiografii mi-a iesit o rectitudine de coloana cervicala si medicul la care am fost spune ca asta e problema mea si ca toata coloana mea e asa pentru ca eu sunt si foarte inalta (1.85).Ideea e ca de la tratament am inceput sa ma simt bine nu mai ametesc atat de tare si nu mai am durerile de cap ingrozitoare, mi-au disparut din creiers anumitele idei ca voi muri innainte de vreme si pentru ca ajunsesem sa ma gandesc , ca nu o sa ma mai trezesc dimineatza. Problema la mine e si faptul ca am avut o viata as putea spune destul de grea si toate acele deziluzii au si-au pus amprenta asupra comportamentului meu pentru ca am invatat sa sar gropile dar...eu parca numai de gropi am avut parte.
Va multumesc mult pentru raspunsuri si va sfatuiesc si eu la randul meu....sa incercati pe cat posibil sa inlaturati stresul din viata voastra..pentru ca aici se ajunge...

va pop
aiana1985
Postat pe 16 Aprilie 2011 22:58
Cu tiroida nu am probleme mi-am facut investigatie acum 3 luni, iar de alimentat mananc normal dar nu imi plac mancarurile grase, prefer salatele si preparatele din peste iar astea nu prea ingrasa...
aiana1985
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:01
Si eu am atacuri de panica. Recomandarea medicilor a fost sa ma linistesc si sa evit sa trec prin emotii puternice. Am incercat sa le explic ca imi vin aceste stari cand fac lucruri obisnuite ( ma uit la o comedie, lucrez, ma concetrez pe ceva)...dar nu prea ma cred
Pana la urma incerc sa ma linistesc singura si in anumite situatii functioneaza.
silvia_yo
Postat pe 22 Aprilie 2011 16:29
La orice stare de panica,cind simti ca te cuprinde,pentru inceput e bine sa respiri cit mai controlat,sa respiri lent altfel te hiperventilezi(ametesti),si nu e bine deloc pt. tine.in paralel cu medicatia prescrisa ar fi bine sa cauti un medic care sa_ti poata face o regresie hipnotica pt.ca e posibil sa ai aceste atacuri dintr-o alta viata.Sanatate,sper sa te faci bine.
GILLCAT
Postat pe 24 Aprilie 2011 22:32
De la: GILLCAT, la data 2011-04-24 22:32:41...ar fi bine sa cauti un medic care sa_ti poata face o regresie hipnotica pt.ca e posibil sa ai aceste atacuri dintr-o alta viata...


battleofwits
Postat pe 24 Aprilie 2011 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cafeaua Doncafe 5 De la: kudika022872 23 Februarie 2012 09:01
Plec pentru ca te iubesc. 4 De la: kalina_b 9 Decembrie 2012 15:18
haideti sa il ajutam pe bibi 1 De la: kudika069577 18 Februarie 2011 16:49
INFORMARE:VIITORUL IN TURISM 1 De la: lenion 21 Iulie 2011 09:10
INFORMATII PROSTITUTIE 8 De la: steleflori 20 Decembrie 2014 20:07