Setari Cookie-uri

unde merge relatia asta?

am nevoie de un sfat de la cineva obiectiv....eu am o relatie de azi maine 4 ani care a avut si bune si rele dar inca rezista, imi cunoste parinti ii cunosc parinti totul bine si frumos......am 23 de ani inca chiar sa ma marit nu vreau (nu as zice nu daca m-ar cere) dar nu asta e problema, in seara asta i-am propus iubitului meu ca dupa pasti poate ar fi cazu ca parinti nostri sa se cunoasca.......a zis da dupa care maine adica de fapt NU....sa i-au asta ca semn ca nu vrea sa ne grabim? (dupa 4 ani nu mi se pare) sau ca sufera de frica de casnicie caci poate crede ca daca mai facem si pasu asta ii ca si insurat chiar nu stiu i need help
lya_mya
Postat pe 30 Martie 2011 23:53
De la: lya_mya, la data 2011-03-30 23:53:44am nevoie de un sfat de la cineva obiectiv....eu am o relatie de azi maine 4 ani care a avut si bune si rele dar inca rezista, imi cunoste parinti ii cunosc parinti totul bine si frumos......am 23 de ani inca chiar sa ma marit nu vreau (nu as zice nu daca m-ar cere) dar nu asta e problema, in seara asta i-am propus iubitului meu ca dupa pasti poate ar fi cazu ca parinti nostri sa se cunoasca.......a zis da dupa care maine adica de fapt NU....sa i-au asta ca semn ca nu vrea sa ne grabim? (dupa 4 ani nu mi se pare) sau ca sufera de frica de casnicie caci poate crede ca daca mai facem si pasu asta ii ca si insurat chiar nu stiu i need help




Daca traduci poate iti si raspund.
Valy90
Postat pe 31 Martie 2011 00:39
De la: lya_mya, la data 2011-03-30 23:53:44am nevoie de un sfat de la cineva obiectiv....eu am o relatie de azi maine 4 ani care a avut si bune si rele dar inca rezista, imi cunoste parinti ii cunosc parinti totul bine si frumos......am 23 de ani inca chiar sa ma marit nu vreau (nu as zice nu daca m-ar cere) dar nu asta e problema, in seara asta i-am propus iubitului meu ca dupa pasti poate ar fi cazu ca parinti nostri sa se cunoasca.......a zis da dupa care maine adica de fapt NU....sa i-au asta ca semn ca nu vrea sa ne grabim? (dupa 4 ani nu mi se pare) sau ca sufera de frica de casnicie caci poate crede ca daca mai facem si pasu asta ii ca si insurat chiar nu stiu i need help


Mie nu-mi suna bine deloc acel "inca rezista", dar poate sunt eu mai sensibila la ora asta. :)
Pai, hai sa-ti povestesc ceva.
Eram cu un tip de vreo doi ani de zile, lucram in acelasi loc. Si ma pregateam sa dau la facultate. II cunoasteam parintii, el o cunoastea pe mama ca-i era un fel de sefa la job :) In fine, iau eu examenul de admitere la facultate si mai trec vreo trei ani de zile. NU aveam nicio secunda intentia de a ma casatori cu tipul asta si el stia foarte bine. Totusi, intr-o seara primeste mama un telefon. Eram deja de vreo patru ani impreuna. La telefon era mama lui care, dupa alea-alea, sanatate si virtute o intreaba pe mama: dna X, au trecut patru ani, nu credeti ca-i cazul sa casatorim copiii astia?
Mama, care stia foarte bine ce e in capul meu ca doar ea ma crescuse asa (Slava Domnului!) ii raspunde: intrebati-i pe ei, nu e nici problema mea, nici a dvs.
Cum naiba s-a intamplat, n-am mai avut niciodata ocazia sa vorbesc cu mama tipului, desi eram in fiecare week-end la ea, ba mai mult in scurt timp ne-am despartit si pana in juma de an, el era insurat cu o fetiscana de la fabrica mamei lui.

Ce vreau sa spun este ca da, eu am fugit cand mi s-a propus o casatorie pe care nu o doream si la care nu visasem niciodata. Poate ca e cazul sa stai de vorba cu prietenul tau si sa-l intrebi cum vede viitorul vostru? Tu ai accepta sa-i devii sotie daca te-ar cere (asa ai spus), dar poate lui nici prin cap nu-i trece s-o faca vreodata.

Fetelor, comunicati cu oamenii de langa voi ca numai ei au raspunsurile pe care le cautati.
rashela
Postat pe 31 Martie 2011 00:58
De la: rashela, la data 2011-03-31 00:58:18 Fetelor, comunicati cu oamenii de langa voi ca numai ei au raspunsurile pe care le cautati.


Din pacate sunt multe cupluri care nu comunica. Sunt femei care habar n-au ce-si doresc partenerul de langa ele si se trezesc cu surprize. WTF Sunteti iubiti, nu? Sunteti impreuna de 4 ani si nu stii ce-si doreste pe viitor?
_Cryssa_
Postat pe 31 Martie 2011 09:04
De la: lya_mya, la data 2011-03-30 23:53:44am nevoie de un sfat de la cineva obiectiv....eu am o relatie de azi maine 4 ani care a avut si bune si rele dar inca rezista, imi cunoste parinti ii cunosc parinti totul bine si frumos......am 23 de ani inca chiar sa ma marit nu vreau (nu as zice nu daca m-ar cere) dar nu asta e problema, in seara asta i-am propus iubitului meu ca dupa pasti poate ar fi cazu ca parinti nostri sa se cunoasca.......a zis da dupa care maine adica de fapt NU....sa i-au asta ca semn ca nu vrea sa ne grabim? (dupa 4 ani nu mi se pare) sau ca sufera de frica de casnicie caci poate crede ca daca mai facem si pasu asta ii ca si insurat chiar nu stiu i need help


Nu vrei sa te mariti da accelerezi in directia aia,te macina sa vezi daca te-ar lua de nevasta si e posibil ca tipu` sa nu inteleaga ca e doar un test si sa fuga mancand pamantul.Daca dupa doar 4 ani spui ca relatia "inca rezista"e clar ca nu e prea roz...
Barbie30_
Postat pe 31 Martie 2011 09:08
Dar de ce nu discuti cu el? Ce vrea de la viitor? I se pare prea devreme sa va casatoriti? Vede asta in viitorul vostru?
In loc sa discutati despre viitorul vostru, tu ii arunci faza cu intalnitul parintilor. E ca si cum i-ai spune "gata, nu mai ai scapare, s-au intalnit ai nostri, trebuie sa ma duci la altar". Nici nu-i de mirare ca a dat-o cotita.
kudika_pudika
Postat pe 31 Martie 2011 13:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RMN 1 De la: healthy009340 24 Noiembrie 2009 19:18
Salut! 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 15:39
amenoree secundara 2 De la: camiflorea 28 Mai 2009 20:43
Urmez tratament cu MACROMIR OVULE SI CREMA VAGINALA + spalaturi vaginale cu bicarbonat de sodiu. 2 De la: dienuscha 17 Aprilie 2012 12:19
Anexita 4 De la: healthy009442 1 Februarie 2011 17:38