Setari Cookie-uri

Va rog sa ma ajutati sa inteleg ce la dederminat sa faca asta.

Buna! Am 35 de ani, sunt berbec, si am avut o relatie de 9 luni de zile frumoase cu un peste de 40 de ani.
Am observat ca este un tip mai sensibil si mult prea copilaros fata de mine, si de aceea am adoptat un stil de aparator protector, adica eu eram barbatul care venea cu tot felul de ideii si intitiative, iar el era femeia care tacea, se supunea, si facea intocmai ce spuneam eu, aratand prin asta slabiciunea lui ca barbat, stilul tipic unei femei plapand, domol, timid. Si cum ziceau au fost 9 luni de zile frumoase in care, am simtit ca eu il iubesc mai mult, si ca el ma place pentru ceea ce sunt si stilul meu de femeie, nu ca si persoana. Nu stiu cat de mult m-a iubit, dar s-a intamplat sa moara tatal meu, si normal ca am asteptat sa vina la privechi, si nu a venit prima seara. Ulterior l-am sunat si i-am cerut sa vina, iar el mi-a spus ca nu poate face asta deoarece nu poate sa vada imormantariile fiindca, inca nu si-a revenit dupa incidentul de la Cincu unde s-a descarcat o arma si a murit mecanicul lui. Normal ca l-am inteles dar i-am spus ca totusi ar putea veni si sa stea afara, si nu trebuie sa vada mortul, fiind vorba de tatal meu, mi s-a parut normal sa fie langa mine in aceste momentele delicate. Dar mi-a spus ca-i pare rau dar nu poate veni..atunci i-am inchis telefonul in nas. Ulterior i-am trimis un mesaj in care i-am spus ca s-a terminat. A trecut si asta, au trecut 5 zile, ca apoi sa ma manance tare sa vorbesc cu el pe mess vazand ca este online. Am incercat sa-i spun ca imi este tare dor de el, si ca vreau sa-l vad etc...incercand sa ma impac cu el, lasandu-ma prada slabiciuni mele. El!!..pestele!!.. stiti ce mi-a zis? tot el? Cica nu ne potrivim ca nu mai are rost sa continuam, ca mai bine sta singur, si ca a citit horoscopul si chiar si acesta spune ca compatibilitatea dintre noi este de 20%. Si foarte nervos si la subiect, mi-a spus ca el a pus punct acestei relatii, si ca se retrage ca trebuie sa plece...nu mi-a venit sa cred ca blandul peste a putut sa aiba o asa tarie de caracter sa se manifeste atat de violent si sa fie atat de distant, fara prea multe explicatii. Ce l-a apucat habar nu am, nu mai inteleg nimic, a trecut o luna eu ma gandesc la el, si ma intreb daca tot timpul cat a fost cu mine a fost el, sau a fost tatru, ce a vrut ce a gandit, nu mai stiu, nu am cuvinte. Va rog ajutati-ma sa inteleg, ca eu nu mai pot gandi clar lucrurile.
Helenita31
Postat pe 7 Aprilie 2011 19:34
Pai, eu nu am intalnit Pesti cu un caracter slab; cu siguranta s-a comportat asa pt ca nu simtea iubirea la intensitate maxima. Putina dragoste ce o simtea pt tine, s-a stins in aceste luni; a asteptat doar un motiv sa se desparta de tine. Pestii nu sunt docili, din contra...sunt incapatanati, autoritari, alintati, sexosi. Cu siguranta, nu-l satisfaceai nici in pat. Asta e, draga! S-a terminat, nu te mai iubeste; deci, e timpul sa mergi si tu mai departe.
mimi_ca29
Postat pe 7 Aprilie 2011 19:46
Nu mai stiu ce sa cred, stiu doar ca cu cime a avut cea mai lunga relatie din viata lui, 9 luni de zile ..cea mai trainica fiind de 3 luni de zile. Iar colegii lui mi-au zis la fel ca nu l-a vazut cu femei, si ca sa nu imi bat joc de el sa se spanzure sau alte chestii... chiar nu mai inteleg!
Helenita31
Postat pe 7 Aprilie 2011 19:58
De la: Helenkova, la data 2011-04-07 19:58:37 Nu mai stiu ce sa cred, stiu doar ca cu cime a avut cea mai lunga relatie din viata lui, 9 luni de zile ..cea mai trainica fiind de 3 luni de zile. Iar colegii lui mi-au zis la fel ca nu l-a vazut cu femei, si ca sa nu imi bat joc de el sa se spanzure sau alte chestii... chiar nu mai inteleg!



O fi avut dar nu s-a implicat. Cine stie, poate avea si ceva probleme la mansarda. N-ai pierdut nimic, draga. Pt linistea ta, iti recomand sa vorbesti cu el in calitate de prieteni. Intreaba-l tot ce vrei tu sa stii; apoi...treci mai departe!
mimi_ca29
Postat pe 7 Aprilie 2011 20:14
Buna! Am 35 de ani, sunt berbec, si am avut o relatie de 9 luni de zile frumoase cu un peste de 40 de ani.

1) Sa rectificam: Esti o femeie de 35 de ani care a avut o relatie cu un barbat de 40 de ani.
Berbecii si pestii nu au nici o relevanta.
2) Daca are 40 de ani nu inseamna ca era pregatit pentru cine stie ce relatie
3) Daca a ajuns sa fie singur la 40 de ani nu prea care ca era un barbat adevarat in ciuda varstei.
4) Nu ai mai vazut barbati imaturi?
5) Sunt din pacate 90% dintre ei asa .
6) Mergi mai departe si lasa-l in urma, asta-i viata si oamenii printre care defilam.

Postat pe 7 Aprilie 2011 20:26
De la: Helenkova, la data 2011-04-07 19:34:31 Buna! Am 35 de ani, sunt berbec, si am avut o relatie de 9 luni de zile frumoase cu un peste de 40 de ani.
Am observat ca este un tip mai sensibil si mult prea copilaros fata de mine, si de aceea am adoptat un stil de aparator protector, adica eu eram barbatul care venea cu tot felul de ideii si intitiative, iar el era femeia care tacea, se supunea, si facea intocmai ce spuneam eu, aratand prin asta slabiciunea lui ca barbat, stilul tipic unei femei plapand, domol, timid. Si cum ziceau au fost 9 luni de zile frumoase in care, am simtit ca eu il iubesc mai mult, si ca el ma place pentru ceea ce sunt si stilul meu de femeie, nu ca si persoana. Nu stiu cat de mult m-a iubit, dar s-a intamplat sa moara tatal meu, si normal ca am asteptat sa vina la privechi, si nu a venit prima seara. Ulterior l-am sunat si i-am cerut sa vina, iar el mi-a spus ca nu poate face asta deoarece nu poate sa vada imormantariile fiindca, inca nu si-a revenit dupa incidentul de la Cincu unde s-a descarcat o arma si a murit mecanicul lui. Normal ca l-am inteles dar i-am spus ca totusi ar putea veni si sa stea afara, si nu trebuie sa vada mortul, fiind vorba de tatal meu, mi s-a parut normal sa fie langa mine in aceste momentele delicate. Dar mi-a spus ca-i pare rau dar nu poate veni..atunci i-am inchis telefonul in nas. Ulterior i-am trimis un mesaj in care i-am spus ca s-a terminat. A trecut si asta, au trecut 5 zile, ca apoi sa ma manance tare sa vorbesc cu el pe mess vazand ca este online. Am incercat sa-i spun ca imi este tare dor de el, si ca vreau sa-l vad etc...incercand sa ma impac cu el, lasandu-ma prada slabiciuni mele. El!!..pestele!!.. stiti ce mi-a zis? tot el? Cica nu ne potrivim ca nu mai are rost sa continuam, ca mai bine sta singur, si ca a citit horoscopul si chiar si acesta spune ca compatibilitatea dintre noi este de 20%. Si foarte nervos si la subiect, mi-a spus ca el a pus punct acestei relatii, si ca se retrage ca trebuie sa plece...nu mi-a venit sa cred ca blandul peste a putut sa aiba o asa tarie de caracter sa se manifeste atat de violent si sa fie atat de distant, fara prea multe explicatii. Ce l-a apucat habar nu am, nu mai inteleg nimic, a trecut o luna eu ma gandesc la el, si ma intreb daca tot timpul cat a fost cu mine a fost el, sau a fost tatru, ce a vrut ce a gandit, nu mai stiu, nu am cuvinte. Va rog ajutati-ma sa inteleg, ca eu nu mai pot gandi clar lucrurile.
HUH?Lasa-l fata ca ala e dereglat rau dupa cum l-ai descris tu; la 40 de ani are nevoie de o mami...cu asta nu o sa faci nimic,nu vezi ca la cea mai mica problema da bir cu fugitii.Asta nu-i barbat...e purtator ilegal de macaroana.
The_Exile
Postat pe 7 Aprilie 2011 20:28
De la: Tharr, la data 2011-04-07 20:28:46HUH?Lasa-l fata ca ala e dereglat rau dupa cum l-ai descris tu; la 40 de ani are nevoie de o mami...cu asta nu o sa faci nimic,nu vezi ca la cea mai mica problema da bir cu fugitii.Asta nu-i barbat...e purtator ilegal de macaroana.

poate ca e genul de femeie care poate atrage doar genul asta de barbati

acum si barbatii, crezi ca se incurca cu oricine, doar pentru ca are pasarica?
battleofwits
Postat pe 7 Aprilie 2011 20:40
De la: Helenkova, la data 2011-04-07 19:34:31 Buna! Am 35 de ani, sunt berbec, si am avut o relatie de 9 luni de zile frumoase cu un peste de 40 de ani.
Am observat ca este un tip mai sensibil si mult prea copilaros fata de mine, si de aceea am adoptat un stil de aparator protector, adica eu eram barbatul care venea cu tot felul de ideii si intitiative, iar el era femeia care tacea, se supunea, si facea intocmai ce spuneam eu, aratand prin asta slabiciunea lui ca barbat, stilul tipic unei femei plapand, domol, timid. Si cum ziceau au fost 9 luni de zile frumoase in care, am simtit ca eu il iubesc mai mult, si ca el ma place pentru ceea ce sunt si stilul meu de femeie, nu ca si persoana. Nu stiu cat de mult m-a iubit, dar s-a intamplat sa moara tatal meu, si normal ca am asteptat sa vina la privechi, si nu a venit prima seara. Ulterior l-am sunat si i-am cerut sa vina, iar el mi-a spus ca nu poate face asta deoarece nu poate sa vada imormantariile fiindca, inca nu si-a revenit dupa incidentul de la Cincu unde s-a descarcat o arma si a murit mecanicul lui. Normal ca l-am inteles dar i-am spus ca totusi ar putea veni si sa stea afara, si nu trebuie sa vada mortul, fiind vorba de tatal meu, mi s-a parut normal sa fie langa mine in aceste momentele delicate. Dar mi-a spus ca-i pare rau dar nu poate veni..atunci i-am inchis telefonul in nas. Ulterior i-am trimis un mesaj in care i-am spus ca s-a terminat. A trecut si asta, au trecut 5 zile, ca apoi sa ma manance tare sa vorbesc cu el pe mess vazand ca este online. Am incercat sa-i spun ca imi este tare dor de el, si ca vreau sa-l vad etc...incercand sa ma impac cu el, lasandu-ma prada slabiciuni mele. El!!..pestele!!.. stiti ce mi-a zis? tot el? Cica nu ne potrivim ca nu mai are rost sa continuam, ca mai bine sta singur, si ca a citit horoscopul si chiar si acesta spune ca compatibilitatea dintre noi este de 20%. Si foarte nervos si la subiect, mi-a spus ca el a pus punct acestei relatii, si ca se retrage ca trebuie sa plece...nu mi-a venit sa cred ca blandul peste a putut sa aiba o asa tarie de caracter sa se manifeste atat de violent si sa fie atat de distant, fara prea multe explicatii. Ce l-a apucat habar nu am, nu mai inteleg nimic, a trecut o luna eu ma gandesc la el, si ma intreb daca tot timpul cat a fost cu mine a fost el, sau a fost tatru, ce a vrut ce a gandit, nu mai stiu, nu am cuvinte. Va rog ajutati-ma sa inteleg, ca eu nu mai pot gandi clar lucrurile.
Si-a dat seama ca esti o fufa ieftina lasand garda jos, deci fiind mai docil,a putut vedea ce-ti doresti de fapt sa-l subjugi sa faci cu el tot ce vrei tu fiind decidentul....teapa ,barbatii au demnitatea lor nu-i poate subjuga orice ....toapa
cristinxxx
Postat pe 7 Aprilie 2011 20:56
Eu inteleg ca ai 35 de ani si esti disperata ca nu te mai mariti dar sa nu exageram. Da-l in ma-sa de idiot. S-au terminat barbatii la el. Nu vezi ca nu te vrea? Eu nu pot sa inteleg cum va place sa va vaceti zile negre singure. Nu merge..."la gara", altu...ca e plina lumea de barbati. Dar asa suntemnoi femeile..ne place sa insistam,nu?

N-am sa spun ca nu te merita ca nu sunt sigura ca meriti tu ceva mai bun. Sau meriti? Eu m-as mai gandi putin la intrebarea asta daca as fi in locul tau
_Cryssa_
Postat pe 7 Aprilie 2011 20:58
Tocmai ca eu sunt o femeie foarte frumoasa, nu duc lipsa de pretendenti, dar mie imi plac barbati care nu se lasa prada usor, aceia care nu raman fixati aspectul meu de exterior sau la farmecul meu de femeie.... el a fost singurul barbat care mi-a dat papucii, fara sa-i pese. De obicei barbati sunt inebuniti dupa mine, insista chiar daca relatia s-a terminat, nu ma lasa in pace, ma urmaresc...am dat de tot felul de disperati. Apropos, am fost casatorita si am un baiat de 13 ani. Dar pe asta( pestele) il iubesc si il venerez, fiindca el nu este ca si ceilalti, nu mi-a dat atat de multa imortanta, in sensul ca nu mi-a aratat nici o clipa ca sunt pretioasa pentru el, desi mi s-a facut curte si de alti barbati in timp ce eram cu el, si a vazut asta... nu i-a pasat, nu s-a aratat gelos, daca ma i-a altul. Eu cred ca este invatat singur, si este obisnuit cu ideea ca nu are noroc in dragoste, tot asta mi-a spus. A fost chiar surprins cand a trecut relatia noastra de 3 luni, si ca functioneaza. Sau nu a iubit niciodata, avand doar aventuri de scurta durata incat chiar nu stie ce ce...cum e dragostea! Pot spune ca nu atat de axperimentat nici la pat... nu stiu ce sa mai cred!... ce o fi gandit?
Helenita31
Postat pe 7 Aprilie 2011 21:21
De la: Helenkova, la data 2011-04-07 21:21:48 Tocmai ca eu sunt o femeie foarte frumoasa, nu duc lipsa de pretendenti, dar mie imi plac barbati care nu se lasa prada usor, aceia care nu raman fixati aspectul meu de exterior sau la farmecul meu de femeie.... el a fost singurul barbat care mi-a dat papucii, fara sa-i pese. De obicei barbati sunt inebuniti dupa mine, insista chiar daca relatia s-a terminat, nu ma lasa in pace, ma urmaresc...am dat de tot felul de disperati. Apropos, am fost casatorita si am un baiat de 13 ani. Dar pe asta( pestele) il iubesc si il venerez, fiindca el nu este ca si ceilalti, nu mi-a dat atat de multa imortanta, in sensul ca nu mi-a aratat nici o clipa ca sunt pretioasa pentru el, desi mi s-a facut curte si de alti barbati in timp ce eram cu el, si a vazut asta... nu i-a pasat, nu s-a aratat gelos, daca ma i-a altul. Eu cred ca este invatat singur, si este obisnuit cu ideea ca nu are noroc in dragoste, tot asta mi-a spus. A fost chiar surprins cand a trecut relatia noastra de 3 luni, si ca functioneaza. Sau nu a iubit niciodata, avand doar aventuri de scurta durata incat chiar nu stie ce ce...cum e dragostea! Pot spune ca nu atat de axperimentat nici la pat... nu stiu ce sa mai cred!... ce o fi gandit?
ya sa vad si you daca esti frumoasa
thadoogback
Postat pe 7 Aprilie 2011 21:24
ok ,,esti,, ee lasa ca poate se intoarce la tn
thadoogback
Postat pe 7 Aprilie 2011 21:44
De la: Helenkova, la data 2011-04-07 21:21:48 Tocmai ca eu sunt o femeie foarte frumoasa, nu duc lipsa de pretendenti, dar mie imi plac barbati care nu se lasa prada usor, aceia care nu raman fixati aspectul meu de exterior sau la farmecul meu de femeie.... el a fost singurul barbat care mi-a dat papucii, fara sa-i pese. De obicei barbati sunt inebuniti dupa mine, insista chiar daca relatia s-a terminat, nu ma lasa in pace, ma urmaresc...am dat de tot felul de disperati. Apropos, am fost casatorita si am un baiat de 13 ani. Dar pe asta( pestele) il iubesc si il venerez, fiindca el nu este ca si ceilalti, nu mi-a dat atat de multa imortanta, in sensul ca nu mi-a aratat nici o clipa ca sunt pretioasa pentru el, desi mi s-a facut curte si de alti barbati in timp ce eram cu el, si a vazut asta... nu i-a pasat, nu s-a aratat gelos, daca ma i-a altul. Eu cred ca este invatat singur, si este obisnuit cu ideea ca nu are noroc in dragoste, tot asta mi-a spus. A fost chiar surprins cand a trecut relatia noastra de 3 luni, si ca functioneaza. Sau nu a iubit niciodata, avand doar aventuri de scurta durata incat chiar nu stie ce ce...cum e dragostea! Pot spune ca nu atat de axperimentat nici la pat... nu stiu ce sa mai cred!... ce o fi gandit?
Intradevar esti o t.....fa ieftina......ba chiar jalnica
cristinxxx
Postat pe 7 Aprilie 2011 21:51
Nu cred ca se intoarce la mine, poate nu mai indrazneste, stiind ca sunt fitoasa, si nu duc lipsa de pretendenti, poate crede ca intre timp am gasit pe cineva... mie mi-e jena sa mai incerc, nici nu stiu cum sa procedez cu el, o sa ma simt stupid, jalnica, mica, si proasta
Helenita31
Postat pe 7 Aprilie 2011 21:51
De la: Helenkova, la data 2011-04-07 21:51:19 Nu cred ca se intoarce la mine, poate nu mai indrazneste, stiind ca sunt fitoasa, si nu duc lipsa de pretendenti, poate crede ca intre timp am gasit pe cineva... mie mi-e jena sa mai incerc, nici nu stiu cum sa procedez cu el, o sa ma simt stupid, jalnica, mica, si proasta


uauu, oare de ce nu se intoarce?
unde mai gaseste el atata mandrie intr-o femeie? atatea "fite"? ... intradevar sunt rare femeile de genul asta
battleofwits
Postat pe 7 Aprilie 2011 21:56
As putea sa ma schimb daca stiu ca merita...
Helenita31
Postat pe 7 Aprilie 2011 22:00
De fapt nici nu stiu ce ma doare mai tare..faptul ca l-am pierduta, sau faptul ca nu pot accepta sa plece cu atata indiferenta.
Helenita31
Postat pe 7 Aprilie 2011 22:03
De la: Helenkova, la data 2011-04-07 22:00:40 As putea sa ma schimb daca stiu ca merita...


la 35 sa te schimbi? ce rost mai are?
battleofwits
Postat pe 7 Aprilie 2011 22:03
De la: Helenkova, la data 2011-04-07 22:03:39 De fapt nici nu stiu ce ma doare mai tare..faptul ca l-am pierduta, sau faptul ca nu pot accepta sa plece cu atata indiferenta.


Te doare ca ti-ai pierdut jucaria si ti-a mai dat si cu flit...Hai ca ala era mamos si pampalici da nici tu cu zodiacul tau nu esti prea departe de el,la 35 de ani sa citesti in stele...
Barbie30_
Postat pe 8 Aprilie 2011 01:28
De la: cristinxxx, la data 2011-04-07 21:51:18
De la: Helenkova, la data 2011-04-07 21:21:48 Dar pe asta( pestele) il iubesc si il venerez, fiindca el nu este ca si ceilalti,


Initial te-am luat in serios si am vrut sa-ti spun una, alta, sa te incurajez. Dar cand vad ca tot cu pestele o tii, dau inapoi. Sa-ti traiesti viata dupa zodiac, sa te porti cu un om precum scrie in zodiac, deja e prea mult.
Macar ai grija de copilasul tau si nu-i baga asemenea tampenii'n cap.

Cat despre omul ala, daca il tineai de mana si priveai la stele citindu-i din ele, atunci nu-i de mirare ca si-a luat lumea'n cap. O fi vrut o femeie cu picioarele pe pamant, nu cu capu'n nori la propriu.


Si zici ca venerezi un barbat? WTF?!
rashela
Postat pe 8 Aprilie 2011 01:56
as vrea sa-l inteleg,il iubesc dar el imi face rau si nu stiu de ce
kudika183384
Postat pe 9 Aprilie 2011 05:28
De la: kudika183384, la data 2011-04-09 05:28:01as vrea sa-l inteleg,il iubesc dar el imi face rau si nu stiu de ce


N-ai cum sa-l intelegi pana nu-ti rezolvi problemele pe care le ai la mansarda...
Barbie30_
Postat pe 9 Aprilie 2011 12:04
Am aflat de putin timp, ca pestele meu a fost prins si batut, si i s-a interzis sa mai umble cu mine. si sa se multe in alt judet, cu serviciu caci lucreaza la armata! - ulterior a fot bolnav, atat sufleteste cat si fizic, deoarece si-a luat 10 zile de concediu. Mi-am inchipuit ca s-a intamplat ceva, deoarece inainte cu o zi ne-am despartit frumos, aveam planuri visuri de viitor, nu putea sa se termina asa brusc fara un motiv anume. El fiind din alt judet, adus aici cu armata nu-i este usor, trebuie sa joace dupa regulile altora care l-au facut sa faca ceva impotriva vointei lui. Fara de asta persoana care l-a batut si amenintat i-a spart idiul de mess, si a vorbit cu mine, dar mi-am dat seama ca nu este el imediat, apoi l-am sunat sa imi confirme daca este asa, si intr-adevar a ramas si el surprins cum cineva sa vorbeste cu mine de pe idiul lui cand nu este el acela.
Cand am discutat cu el, mi-a marturisit ca si acum inca ma iubeste, de aceea inca nu a gasit pe nimeni, care sa ma inlocuiasca. Am sufletul atat de greu, si astept persoana care ne-a despartits i care ma vrea pe mine, sa se arate, sa-i scot ochii si sa-i beau sangele, pentru ca am o placere nebuna de razbunare..pentru ceea ce mi-a fost luat, ce mi s-a deslipit de langa suflet. Voi plati cu aceeasi moneda celui care m-a facut sa sufar, si pe mine si pe pestele meu drag, care si-a riscat libertatea si viata pentru mine...
Helenita31
Postat pe 15 Mai 2011 14:39
Fii serioasa!La 35 de ani mai crezi in asa ceva?...........Povesti.....minciuni sfruntate.
A gasit momentul potrivit sa-ti arate ca nu e mototolul pe care il credeai...s-a complacut o perioada insa probabil s-a saturat....mai bine vezi de viata ta...stii de ce? ...pt ca e unica!
m_clau
Postat pe 27 Mai 2011 16:53
Mmmm buna pai ce sa zic si eu sunt pesti si am momentele mele de obicei tin in mine 1 sau de 2 ori pana la un punct, el dupa atata timp probabil a fost prea prefacut, nu stiu ce sa spun, vorba ta, macar afara sa stea cu tine cand ai nevoie mai mare de cineva langa tine. dar el Pot sa-ti sugerez sa nu-ti mai bati capul cu persoanele care au un asemenea comportament cel putin vad la mine, am 18 ani, mersi la fel si tie multi inainte in anii trecuti sufeream si plangeam din despartiri zici ca ploua ca in madagascar dar acum..nu-mi bat capul incearca sa treci peste, Dumnezeu are pentru fiecare pus deoparte cate ceva Fata draga nu fii trista fiindca e pacat Astept sa mai vorbim pe pm daca vrei, am si eu nevoie de niste sfaturi
Onutsu_alex
Postat pe 13 Iulie 2011 02:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Metode inovative? 5 De la: office_salinasusesi_ro 27 Februarie 2010 09:05
inotul si alergarea 8 De la: negreaska2006@yahoo.com 26 Februarie 2009 18:22
caut partener 1 De la: kudika369755 20 Februarie 2011 21:41
kangoo jumps vand /inchiriez super pret 10 ron 2 De la: PICCKARD 16 Noiembrie 2011 15:05
sali fitness din constanta 1 De la: alixa 22 Decembrie 2009 22:31