Setari Cookie-uri

antrenamente speciale pentru persoanele obeze

am facut mult sport ca sa scap de problema obezitatii, de care am suferit pana nu demult. marea mea provocare a fost insa mult timp nu motivatia de a face sport, ci pur si simplu ca nu ma simteam in apele mele la cele mai multe sali la care am fost. asta pt ca apaream acolo cu gabaritul meu enorm si ma simteam tot timpul judecata pentru cum arat (chiar daca poate in realitate nu era asa), caci evident erau acolo tipe si mult mai tinere si care pareau facute numai din muschiuleti si oase...marea mea sansa a fost de a gasi o sala speciala pentru persoanele obeze si care avea antrenamente 'croite pe masura' noastra, a celor care o frecventam. fara sa ma mai gandesc tot timpul la cum arat si ce cred cei din jur despre mine, am invatat sa ma concentrez cu adevarat la exercitii, sa le fac cu placere, si rezultatele s-au vazut.
cred ca orice program de exercitii si scadere in greutate trebuie foarte bine personalizat in functie de nevoile fiecaruia, altfel te predispui la renuntare si frustrari.
kudika509745
Postat pe 19 Februarie 2012 18:20
De la: kudika509745, la data 2012-02-19 18:20:04am facut mult sport ca sa scap de problema obezitatii, de care am suferit pana nu demult. marea mea provocare a fost insa mult timp nu motivatia de a face sport, ci pur si simplu ca nu ma simteam in apele mele la cele mai multe sali la care am fost. asta pt ca apaream acolo cu gabaritul meu enorm si ma simteam tot timpul judecata pentru cum arat (chiar daca poate in realitate nu era asa), caci evident erau acolo tipe si mult mai tinere si care pareau facute numai din muschiuleti si oase...marea mea sansa a fost de a gasi o sala speciala pentru persoanele obeze si care avea antrenamente 'croite pe masura' noastra, a celor care o frecventam. fara sa ma mai gandesc tot timpul la cum arat si ce cred cei din jur despre mine, am invatat sa ma concentrez cu adevarat la exercitii, sa le fac cu placere, si rezultatele s-au vazut.
cred ca orice program de exercitii si scadere in greutate trebuie foarte bine personalizat in functie de nevoile fiecaruia, altfel te predispui la renuntare si frustrari.



kudika226898
Postat pe 20 Februarie 2012 23:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Suplimente BIO 17 De la: kudika226898 1 Decembrie 2010 08:23
care este cel mai eficient aparat de fitness? 30 De la: severuus 6 Noiembrie 2017 23:27
Leg magic !!! 1 De la: kudika513162 4 Martie 2012 03:16
cineva din braila? 3 De la: alina2809 2 Decembrie 2010 11:04
Masaj la domiciliu 1 De la: anioana 13 Septembrie 2011 14:05