Setari Cookie-uri

Decizie grea. need help!

De la: kudika046427, la data 2011-04-15 17:20:54dar oricum nu il pup undeva pe el. cred ca nu m`am facut inteleasa. nu ii dau importanta mai deloc, chiar nu imi pasa de el. imi vad de treaba mea.. ies cu alti baieti, nu stau sa ma gandesc la el tot timpul doar ca am asa o slabiciune pt el si cedez...il ultimul timp l`am tratat cu nepasare nici nu ma mai uit la el pe la scoala. cred ca mi`am dat seama ca e mai bine sa traiesc in prezent si sa las totul in urma. am trecut de etapa "cedarii" mi-am dat si eu seama ca mi`am calcat in picioare orgoliul si demnitatea de prea multe ori:D

Da...din cate observ eu aici esti micutza , abia ti-ai inceput viata sexuala si ti-e foarte greu sa spui nu si nici nu vrei sa spui pentru ca iti place. BUN..pana aici ne-am lamurit.
Acum urmeaza partea cu renuntatul la acest sport in favoarea lui... Nu inteleg cum vrei sa te ajutam noi sa il refuzi daca tu nu vrei. Si te intalnesti si cu alti baieti, deci stii ce vrei nu le-ai cunoscut decat pe el si ai ramas fixata pe aceasta relatie.
Acum despre el. Fiind si el un adolescent este normal sa experimenteze cu cat mai multe pentru ca este in perioada de "crestere" inca. Va fi cu prietena lui ceva timp dupa care alta, ca doar nu s-o insura de acum. Deci nu e de condamnat decat daca este matur si are o relatie serioasa care evolueaza.
Revenim la tine. Si tu esti acum in perioada de explorare si deocamdata nu ai o relatie stabila care evolueaza, deci esti ok. Fa ceea ce simti si opreste-te cand simti ca este nevoie, dar daca vrei sa fi respectata strange un pic cercul de "prieteni" sa nu ti se duca vorba. pup si numai bine
verraa
Postat pe 17 Aprilie 2011 03:41
tertan_monica
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:05
De la: parvati, la data 2011-04-12 19:47:57pai e foarte simplu...iti place cum te ....si anume:))
dar nu ti place ca nu esti unica....but, face it...si tu te folosesti de el..si el de tine
dar relatie cu el nu o sa ai....si nici fata aia cu care are el o relatie "serioasa" de aproape un an nu are:) ca daca era "serioasa", ce mai cauta el la "savarina" ta?
si decizia..o iei cu capul...iar tu, ca femeie..n ai decat unul singur:))
desi poti sa o iei...si cu altceva..si la propriu si la figurat
asa ca ...daca iti place sa o faci cu el...do it...dar nu te astepta la altceva, chiar daca cumva la un moment dat, vei ajunge (poate), prin cine stie ce cai incalcite ale meandrelor destinului sa fii iar cu el...sa te respecte si sa fii unica si singura..sau sa se schimbe....care e asa, asa ramane forever
succese

NU STI CE VREI SAU ITI PLACE ASA?
HOTARASTETE
LASA-L DRACU SI CAUTA-TI ALTUL DACA TE MANANCA RAU...... MAI RABDA CA DOAR NU VINE SFARSITUL LUMII DEJA O DAI IN BAGABONTEALA
mookyedookye
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:43
NU TE VA RESPECTA NICIODATA NU IN FELUL ASTA TE VREA TE ARE NU NU ASA SCHIMBATE TU IN PRIMUL RAND
INVATA SA SPUI NU SI MAI STAM DE VORBA
mookyedookye
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:45
De la: mookyedookye, la data 2011-04-17 09:45:00NU TE VA RESPECTA NICIODATA NU IN FELUL ASTA TE VREA TE ARE NU NU ASA SCHIMBATE TU IN PRIMUL RAND
INVATA SA SPUI NU SI MAI STAM DE VORBA


da' de ce tipi?
geo_refinantat
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:47
de unde incepe de fapt,o poveste?in viata exista rareori inceputuri clare,acele momente despre care sa putem spune,privind in urma,ca atunci a inceput totul.dar exista sfarsituri clare.punct.pune punct acestei povesti,pana nu se transforma in cosmar...
FLORANCE_1
Postat pe 17 Aprilie 2011 10:18
Dar de ce privesti lucrurile asa? Nu el se foloseste de tine, ci tu de el, cand ai tu chef. Transforma lucrurile in asa fel incat sa se intample in favoarea ta. Spune-i clar "nu tin la tine, suntem doar prieteni cu beneficii"
ramo_darkgirl
Postat pe 17 Aprilie 2011 11:43
GEO REFINANTAT, te ti de alte alea...
kudika227169
Postat pe 17 Aprilie 2011 11:45
Decizie grea nu e absolut deloc.Ce e defapt dificil si lucru pe care nu ai cum sa-l uiti este ca el a fost primul.Tu constientizezi deja ca nu e genul de om care sa ii fie fidel unei singure persoane,dar intotdeauna acel prim baiat n-ai cum sa-l uiti usor.Probabil daca nu ai fi avut genul asta de contact cu el cu siguranta nu-i mai cadeai atat de usor in plasa ori de cate ori ar fi avut el chef.Iar acel "tin la tine dar nu prea" e echivalent cu "esti buna de-o tura si cam atat".Lucrul asta ar fi trebuit sa te indeparteze si mai tare de el,asta pe langa faptul ca are deja o prietena(vai de capul ei ,dar exista).Alegerea iti apartine, si anume daca vrei sa ramai inca una din "amantele ideale" , ori sa-l ignori si sa inveti sa spui "nu" chiar daca hormonii iti spun "da".Implica ratiunea in astfel de situatii si ai sa vezi ca logica e usoara.
kudika316497
Postat pe 17 Aprilie 2011 15:43
Gaseste-ti un om care sa te merite.Scapa cat poti de repede de el.Indiferent cat veti sta impreuna, tot aici ajungi.
bambina
Postat pe 17 Aprilie 2011 18:17
as putea sa-ti dau un sfat, nu esti singura in aceasta siuatie , in general femeile nu se pot debarasa de anumiti indivizi care au cam pus stapinire pe viata lor iar femeile mai naive stau si suporta ca asa ne-a lasat Dumnezeu , mai prostute si sa punem suflet la toti imbecilii care se folosesc de noi. In momentul de fata el se foloseste si de tine si de tipa cu care este si ptr el e perfect .....daca se poate si mai multe ar fi si mai bine, la numar sa fie si asta e valabil mai ptr toti barbatii care sunt cam obsedati si cit traiesc daca se poate sa fie cit mai multe, eu te-as sfatui sa incerci sa vezi partea nasoala a situatiei si sa nu te mai gindesti ca a fost primul, oricum nu va fi ultimul, incearca sa-ti faci o alta relatie si asa o sa reusesti sa-l uiti , important e sa gasesti barbatul cu care tu sa te simti bine din toate punctele de vedere si-o sa vezi ca-l uiti imediat. Succes!
kudika381147
Postat pe 17 Aprilie 2011 18:38
el in tine vede doar un obiect pentru a-si satisface nevoile la fel cum si tu tot cam asta vezi in el.sigura modalitate in care ai putea sa-l vezi ca pe un fost prieten este sa-ti gasesti un alt baiat.
frenchkiss99
Postat pe 18 Aprilie 2011 09:45
atat de multe comentarii si atat de rautacioase unele... chiar nu inteleg cum puteti fi asa, unii dintre voi!
si eu am trecut recent printr-o situatie asemanatoare cu ce ai povestit tu... doar ca la mine stau putin altfel lucrurile, in sensul ca la noi totul a inceput ca o aventura (nu a fost el primul, ca la tine)... am zis ca sigur nu se va lega nimic, ca nu vom investi sentimente... dar uite ca inimii nu-i poti porunci... si eu am ajuns sa tin la el. sunt sigura ca si el are sentimente fata de mine pt ca mi-a confirmat acest lucru de multe ori prin comportamentul lui dragastos, prin gesturi simple dar totusi atat de clare...
acum, toata treaba e ca cea cu care el e combinat (de 2 luni) e o copila, are 16 ani (el are 21 iar eu 23) ...
de vreo 2 saptamani am avut o discutie intre 4 ochi cu el si am ajuns la concluzia ca ar fi mai bine sa o lasam balta ca ne facem rau unul altuia... dar totusi, cu sentimentele cum ramane? problema la noi e ca ne intersectam destul de des si acest lucru ingreuneaza lucrurile...
un lucru e cert: tin la el asa cum tii si tu la al tau... dar nu vreau sa mai cedez in fata lui decat daca voi fi sigura ca s-a schimbat si ca s-au potolit hormonii in el. crede-ma ca nu e usor, dar cu putin efort chiar se poate!
bafta multa si fii tare in fata lui! indiferenta e cheia aici! iar daca vei vedea ca il afecteaza indiferenta ta, inseamna ca ii e drag de tine si merita sa lupti pt el, cu conditia sa lupti pt o relatie, nu pt un post de "a cincea roata la caruta " ;) :)
Lusyana
Postat pe 18 Aprilie 2011 12:15
trebuie sa recunosti ca ti-a intrat in singe , eu in locul tau nu as mai lungi relatia
kudika125148
Postat pe 18 Aprilie 2011 13:20
Salut! Parerea mea este ca va iubiti amandoi altfel ati fi renuntat demult unu la celalat. Sa renunti pur si simplu la ceneva nu este chiar asa de simplu dar probabil timpul isi va spune cuvantul/ Atata timp cat nimeni nu are de suferit poti merge mai departe, nu se stie cu timpul daca nu o sa fiti impreuna.este intradevar esti intro situatie pe care altii o iau sub forma de gluma, cine nu a trecut prin asa ceva habar nu are.BAFTA!!!!!!!
kudika385310
Postat pe 18 Aprilie 2011 20:09
nu stiu de ce fetele din ziua de azi cred ca daca se daruiesc unui barbat , il fac sa se lege de ea. sexul nu mai e de mult ceva sacru, a devenit o distractie. cea mai buna metoda de a uita e cineva e sa stai langa el, stiind ca nu il poti avea niciodata. sfatul meu e sa incetezi sa mai fii roata de rezerva a acestui individ. respecta-te mai mult!
jerk_ghicice_bubencap
Postat pe 19 Aprilie 2011 11:59
Evita orice intalnire cu el fata in fata. Sterge-i nr de telefon, id-ul de mess, absolut tot. Pur si simplu nu il mai cauta. Cred insa ca daca voiai cu adevarat sa faci asta, nu te mai culcai cu el din nou. Acum na...poate ca una spui si alta simti...
MonikStefn
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:46
Gossip Girl spune ca "The best way to get over someone is to get under someone else". Ok poate suna putin exagerat si urat, insa cui pe cui se scoate, gaseste pe altul si asa il vei uita pe tipul asta, asa vei realiza ca sunt baieti multi mai interesant, frumosi, inteligent, atenti etc care sa iti merite atentia si timpul si ca tipul asta nu e asa minunat si de neinlocuit precum poate consideri acum.
bafta, da-le si altora o sansa ;)
BiuL
Postat pe 23 Aprilie 2011 05:54
Noi zicem ca tu gandesti cu sexul Dai inainte cu tupeu!!!!! Poate intre timp iti creste si ceva creier!!!
habbie
Postat pe 23 Aprilie 2011 09:29
De la: kudika046427, la data 2011-04-07 23:31:49Buna fetelor.
am ceva timp de cand incerc sa iau o decizie, dar mi`am dat seama ca singura nu reusesc.
Acum cam un an am avut o relatie cu un tip la care am tinut mult de tot.Era cam fustangiu, nu era (si nici in prezent nu este) genul care sa fie doar cu una. Bun. N-a mers. Ne-am despartit. Dat fiind faptul ca am facut`o prima data cu el, dupa ce ne`am despartit ma mai cauta destul de des..si am mai facut`o cu el chiar in timpul in care el avea o relatie.
Relatia lui a devenit destul de serioasa, deja are aproape un an cu fata, in ciuda faptului ca ea stie ca el a inselat`o de multe ori.
M-am hotarat de mult ori ca o termin definitiv cu el, la modul ca ne salutam si atat, fara alte contacte fizice.
Bun. M-am hotarat eu da de reusit n`am reusit niciodata. desi a trecut atata timp inca tin la el, si el mi`a zis pe fata ca tine la mine dar nu prea mult (comic"tin la tine da nu prea").
in fine. N-as vrea sa`l mai las sa`si bata asa joc de mine, si sa ma aiba cand vrea el, da totusi nu`i rezist si de fiecare data cedez.
Vreau sa`l uit. Sa`l privesc doar ca pe fostul meu prieten si atat.
si totusi din cand in cand mai am asa cate putin chef de el.
Voi ce ziceti?


Priveste-l si tu doar ca pe o ''masina de facut sex'', ca momentan asta e pt tine, ca si tu pt el de altfel:)), si cu asta basta.
BluOndA
Postat pe 24 Aprilie 2011 05:05
De la: kudika046427, la data 2011-04-07 23:31:49Buna fetelor.
am ceva timp de cand incerc sa iau o decizie, dar mi`am dat seama ca singura nu reusesc.
Acum cam un an am avut o relatie cu un tip la care am tinut mult de tot.Era cam fustangiu, nu era (si nici in prezent nu este) genul care sa fie doar cu una. Bun. N-a mers. Ne-am despartit. Dat fiind faptul ca am facut`o prima data cu el, dupa ce ne`am despartit ma mai cauta destul de des..si am mai facut`o cu el chiar in timpul in care el avea o relatie.
Relatia lui a devenit destul de serioasa, deja are aproape un an cu fata, in ciuda faptului ca ea stie ca el a inselat`o de multe ori.
M-am hotarat de mult ori ca o termin definitiv cu el, la modul ca ne salutam si atat, fara alte contacte fizice.
Bun. M-am hotarat eu da de reusit n`am reusit niciodata. desi a trecut atata timp inca tin la el, si el mi`a zis pe fata ca tine la mine dar nu prea mult (comic"tin la tine da nu prea").
in fine. N-as vrea sa`l mai las sa`si bata asa joc de mine, si sa ma aiba cand vrea el, da totusi nu`i rezist si de fiecare data cedez.
Vreau sa`l uit. Sa`l privesc doar ca pe fostul meu prieten si atat.
si totusi din cand in cand mai am asa cate putin chef de el.
Voi ce ziceti?


Eu zic ca totul tine de cat de mult te respecti pe tine ca persoana ! Daca tie iti place sa fii bataie de joc, be my guest ! Poate ca nu esti constienta de ceea ce faci, trebuie sa realizezi cu adevarat in ce situatie te afli si apoi sa te motivezi sa iti bagi mintile in cap !
Summer_
Postat pe 24 Aprilie 2011 11:18
Trebuie sa te gandesti doar la faptul ca se foloseste de tine.Daca coontini asa te poti numi femeie usoara,sti vb aia ce mi-e ca o faci cu un necunoscut ce mi-e ca o faci cu el(cam tot aia inseamna dat fiind faptul ca nu sunte-ti impreuna si nici aventura nu se poate numi).Tu pt el esti o femeie usoara clar.Esti folosita schimba atitudinea sa nu iti para rau mai tarziu.
Lovest
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:20
De la: Lovest, la data 2011-04-27 18:20:27Trebuie sa te gandesti doar la faptul ca se foloseste de tine.Daca o ti asa te poti numi femeie usoara,sti vb aia ce mi-e ca o faci cu un necunoscut ce mi-e ca o faci cu el(cam tot aia inseamna dat fiind faptul ca nu sunteti impreuna si nici aventura nu se poate numi).Tu pt el esti o femeie usoara clar.Esti folosita schimba atitudinea sa nu iti para rau mai tarziu.
Lovest
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:25
Succes.
Lovest
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:28
De la: kudika046427, la data 2011-04-07 23:31:49Buna fetelor.
am ceva timp de cand incerc sa iau o decizie, dar mi`am dat seama ca singura nu reusesc.
Acum cam un an am avut o relatie cu un tip la care am tinut mult de tot.Era cam fustangiu, nu era (si nici in prezent nu este) genul care sa fie doar cu una. Bun. N-a mers. Ne-am despartit. Dat fiind faptul ca am facut`o prima data cu el, dupa ce ne`am despartit ma mai cauta destul de des..si am mai facut`o cu el chiar in timpul in care el avea o relatie.
Relatia lui a devenit destul de serioasa, deja are aproape un an cu fata, in ciuda faptului ca ea stie ca el a inselat`o de multe ori.
M-am hotarat de mult ori ca o termin definitiv cu el, la modul ca ne salutam si atat, fara alte contacte fizice.
Bun. M-am hotarat eu da de reusit n`am reusit niciodata. desi a trecut atata timp inca tin la el, si el mi`a zis pe fata ca tine la mine dar nu prea mult (comic"tin la tine da nu prea").
in fine. N-as vrea sa`l mai las sa`si bata asa joc de mine, si sa ma aiba cand vrea el, da totusi nu`i rezist si de fiecare data cedez.
Vreau sa`l uit. Sa`l privesc doar ca pe fostul meu prieten si atat.
si totusi din cand in cand mai am asa cate putin chef de el.
Voi ce ziceti?
bulangiu////cauta-ti altul
denis_roxana
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:32
Foarte interesant subiectul.Incearca sa o faci cu cineva cu care esti.
Lovest
Postat pe 29 Aprilie 2011 14:32
e greu sa te "dezlipesti" de cineva care te atrage fizic... dar trebuie sa realizezi k pt el esti k o jucarie pe care o poate avea knd i se nazareste lui ! stii, cui pe cui se scoate,..cauta pe altcineva, daca te mai cauta refuza'l ( desi stiu si eu k e greu) , dar inceputu'i greu in toate :)
totul depinde de tine si de cum vrei sa fie viata ta, daca te complaci in situatia de fata, asta e..daca nu, atunci ia atitudine, e pt binele tau ;)

si eu am trecut prin asa cv, e greu....dar am scos'o la capat ! si acum sunt fericita ! cu cineva cine ma apreciaza
kudika351707
Postat pe 3 Mai 2011 11:49
Cred ca te considera doar o distractie..mai vorbim..ne auzim la un tel si hai sa ne simtim bine..mm..iti place situatia in care te afli ?!? fa ceva in privinta aceasta,nu mai sta ! U stii de prietena lui doar..dar asa cum te are pe tine,ar putea avea si alte fete naive ; nu e mai frumos aunci cand ai pe cineva cu care sa te vezi,de la care sa primesti un mesaj frumos de buna-dimineata,pe care sa-l strangi in brate si sa-l saruti,sa-l privesti in ochi si sa-i spui cat de mult inseamna pentru tine ? Daca acea persoana nu exista inca,nu e nimic,poate cand nu te astepti vei gasi ;) de la un astfel de individ nu poti avea prea multe asteptari,sa zicem prin absurd ca v-ati impaca si la inceput ar fi ok ,dar, e posibil ca mereu sa stai cu teama ca poate si-a gasit pe altcineva; iar apoi..esti tanara,esti abia la inceput ! Peste cativa ani iti vei aminti razand de chestia asta,de cat de copil ai fost. PS : sper ca e cu protectie !! Nu te poti juca cu astfel de lucrui
asig_ale
Postat pe 4 Mai 2011 11:51
pe la 21 de ani am trecut cam prin aceeasi situatie, am fost cu cineva vreo 6 luni iubindul enorm,s a impacat cu fosta dar inca vreo un an ne am mai intalnit in pat de vreo 4 ori eu aveam nevoi si nu vroia sa ma duc cu oricine iar el avea prietena in alta localitate,deci ne foloseam reciproc, dar nu am spus nu altei relatii si cand am gasit un om minunat care imi este si sot acum, am spus stop el s a casatorit cu fosta si pana anul trecut am tinut legatura ca simpli prieteni insa nu a mai sunat, dar dc ma va suna nu asi avea nimic impotriva in a vb cu el. important este ce vrei tu, cauta pe altcineva sigur vei gasi ceva mai bun credema,
mari_81
Postat pe 4 Mai 2011 22:07
Buna,

Exista doua variante: lupti pentru el si il recuceresti sau renuniti definitiv.
E lumea plina de barbati nu e singurul pe pamant.
Succes!!!
Rely75
Postat pe 5 Mai 2011 08:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cizme ugg originale 13 De la: Indiana_Jones 21 Septembrie 2011 21:48
ROCHIA DE MIREASA 9 De la: Fraise 3 Aprilie 2010 11:57
Hellp 6 De la: iacinta 24 Martie 2010 15:17
Cursuri de croitorie acreditate Autoritatea Nationala pt Calificari (CNFPA), unde in Romania ? 5 De la: Institutul_de_Moda 24 Februarie 2015 15:07
caciula prezervativ ? 13 De la: ipahebirowtnod 21 Februarie 2011 18:23