Setari Cookie-uri

Dr.Ciontea Bogdan

Buna fetelor,sunt o viitoare mamica de gemeni (in saptamana a 9-a de sarcina) si nu stiu la ce doctor sa ma duc.Am auzit cate ceva despre d-nul dr.Ciontea Bogdan dar as vrea sa stiu si cateva pareri ale unor mamici care au nascut impreuna cu acest doctor de preferabil in acest an si cam cat v-a costat.Avand in vedere ca eu o sa am gemeni, sa ma astept la preturi duble? Si am uitat sa mentionez ca sunt la prima sarcina si imi este ffffff frica sa nu pateasca ceva bebeii mei sau mai rau sa dau peste un doctor incompetent. Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
smefi
Postat pe 11 Aprilie 2011 13:35
Uaau, sa cresteti mari si sa veniti pe lume sanatosi!
Eu nu stiu despre acel medic nimic, probabil e prin Bucuresti.....eu sunt in provincie.
Am vrut doar sa-ti scriu ca logic n-are cum sa te coste nasterea dublu........dar dupaaaa ohooo, da, toate la dublu:)) Eu am doua nepotele de 4 ani, gemene, si da, toate costa dublu:))( hainele):)))gradinita...papuceii:))))
Hai sa te incurajez un pic...Verisoara mea avea cand a ramas insarciata 43 de Kg:) ne uitam la ea si ne gandeam ca o fie nasol cu doi pana in luna 9........vezi de treaba, totul a decurs super ok, a nascut da, cu cezariana cum ziceam doua " fatuci" una de 2.600 Kg si alta de 2. 100 Kg
Asa ca nu te gandi la nimic rau!
Sezi acolo cuminte, cauti un medic bun si gata.........vin copilasii!
stem_29
Postat pe 11 Aprilie 2011 15:30
Da intr-adevar sunt din Bucuresti, iti multumesc mult pentru incurajare si sa-ti traiasca nepotelele. Paste fericit si multa sanatate!
smefi
Postat pe 21 Aprilie 2011 17:07
Buna!
Eu sunt o mamica de bebe baiat in varsta de 10 luni si 3 saptamani.
Anul trecut in septembrie am ajuns la camera de garda a spit. Municipal, in 37 saptamani pentru a naste(planurile erau altele, insa bebe a vrut sa vina mai devreme si cu alti doctori decat cei prevazuti).
De garda era dr. Ciontea Bogdan si Coravu Violeta. Nu pot sa spun decat ca dansul m-a consultat dupa ce in prealabil ma consultase si doamna Coravu, a vazut k bebe vine ok, k eu sunt in regula si cam atat. M-a lasat pe mana doamnei Coravu care de altfel ma si vazuse prima. Cred ca dansa este rezident in echipa dr Ciontea.
Nu pot sa spun decat k as mai naste cu echipa asta de oameni inca de cateva ori fara sa stau pe ganduri. Niste oameni minunati!

In plus mai era moasa - Mihaela dk nu ma insel, la fel de ok.

Mie mi-au facut o impresie f f f buna si i-as recomanda oricui, insa tu trebuie sa iei decizia.

Numai bine si mult curaj!

Raluca
kudika418814
Postat pe 14 August 2011 22:40
Buna amici. Eu am nascut cu DR Ciontea Bogdan si Violeta Coravu de la MUnicipal din cauza medicului meu care please in concediu. Am facut eclampsie cu edem cerebral si am nascut cu o luna inainte de termen. Am avut norocul sa ma ia salvarea si sa ma duca la acest spital unde acesti 2 medici mi-au salvat copilul si pe mine ( ca aveau de ales intre noi doua, asa de rau eram)

Va recomand cu caldura acesti 2 medici si spitalul, unde sunt conditii foarte ok si pt bebe si pt mame
kudika_965876
Postat pe 19 Mai 2014 22:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM O MARE DILEMA!!!!! 18 De la: office_salinasusesi_ro 29 Aprilie 2010 11:34
Doctor ginecolog in Galati 3 De la: kudika093021 1 Mai 2014 11:14
Avortul spontan 7 De la: GossipGirl 21 Decembrie 2009 17:19
GNC-brandul nr 1 de suplimente nutritive la nivel mondial 1 De la: ani7714 27 Iunie 2011 23:59
Aloe vera planta minune 1 De la: babalulla 24 Noiembrie 2008 09:08