Setari Cookie-uri

Ce este fericirea?

De la: pe_drum, la data 2011-05-05 14:13:08
De la: battleofwits, la data 2011-05-05 14:03:35
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 13:59:52....in timp,l-a uitat.


... Till Next Time
apropo de subiectul topicului:
este bine cand totul se termina cu bine;
cand te impaci cu tine insati:
daca poti ierta pe altii,te ierti si pe tine.atunci ai o stare de bine,fericire,implinire.


cand cineva imi spune ca sta cu mine pentru ca "si-a dat seama ca nu tot ce straluceste este aur" ...
battleofwits
Postat pe 5 Mai 2011 14:17
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 14:13:08
De la: battleofwits, la data 2011-05-05 14:03:35
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 13:59:52....in timp,l-a uitat.


... Till Next Time
apropo de subiectul topicului:
este bine cand totul se termina cu bine;
cand te impaci cu tine insati:
daca poti ierta pe altii,te ierti si pe tine.atunci ai o stare de bine,fericire,implinire.

asta asa e
stafiana
Postat pe 5 Mai 2011 14:17
De la: battleofwits, la data 2011-05-05 14:17:16
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 14:13:08
De la: battleofwits, la data 2011-05-05 14:03:35
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 13:59:52....in timp,l-a uitat.


... Till Next Time
apropo de subiectul topicului:
este bine cand totul se termina cu bine;
cand te impaci cu tine insati:
daca poti ierta pe altii,te ierti si pe tine.atunci ai o stare de bine,fericire,implinire.


cand cineva imi spune ca sta cu mine pentru ca "si-a dat seama ca nu tot ce straluceste este aur" ...

...atunci aia nu e iubire...e doar o optiune
stafiana
Postat pe 5 Mai 2011 14:20
De la: stafiana, la data 2011-05-05 09:57:20:) asta e o placere de moment...fericirea e acea stare de implinire pe termen lung....

asta in conceptia ta
Pentru mine fericirea sta in lucrurile banale de zi cu zi.
kudika_pudika
Postat pe 5 Mai 2011 14:20
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:07:57
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 13:59:52sotia mea a avut o dragoste platonica,in timpul casatoriei.mi-a zis sincer ca vrea sa divorteze,nu pentru ca ar fi cerut-o respectivul care-i facea curte,ci pentru ca nu mai suporta situatia.avea impresia ca daca divorteaza,nu ma tradeaza,a fost sincera.eu am inteles-o si i-am zis sa hotareasca ea.suntem impreuna,am trecut peste...si-a dat seama ca nu tot ce straluceste este aur.in timp,l-a uitat.


Depinde de situatie si de caracterul fiecaruia...Eu sunt sigura ca nu o sa-l pot uita si ca nu o sa mai simt niciodata asa ceva...pentru ca nu e doar atractie fizica (care si asta e destul de mare) ...e si un fel de legatura spirituala intre noi..e greu de explicat...numai cine a simtit poate intelege...si in cazul tau probabil ca sotia ta a reusit sa treaca peste pentru ca tu i-ai oferit ce-si dorea ea si poate iubirea ei pentru acel barbat nu era foarte mare...
ai dreptate,fiecare om este diferit.tu poti face ce doresti,tu hotarasti pentru tine.daca stai intr-o casnicie,de dragul de a sta:sa nu-ti superi sotul,gandeste-te ca el oricum te simte,poate nu-ti spune lucrul acesta de teama sa nu te piarda.
pe_drum
Postat pe 5 Mai 2011 14:22
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 14:22:46
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:07:57
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 13:59:52sotia mea a avut o dragoste platonica,in timpul casatoriei.mi-a zis sincer ca vrea sa divorteze,nu pentru ca ar fi cerut-o respectivul care-i facea curte,ci pentru ca nu mai suporta situatia.avea impresia ca daca divorteaza,nu ma tradeaza,a fost sincera.eu am inteles-o si i-am zis sa hotareasca ea.suntem impreuna,am trecut peste...si-a dat seama ca nu tot ce straluceste este aur.in timp,l-a uitat.


Depinde de situatie si de caracterul fiecaruia...Eu sunt sigura ca nu o sa-l pot uita si ca nu o sa mai simt niciodata asa ceva...pentru ca nu e doar atractie fizica (care si asta e destul de mare) ...e si un fel de legatura spirituala intre noi..e greu de explicat...numai cine a simtit poate intelege...si in cazul tau probabil ca sotia ta a reusit sa treaca peste pentru ca tu i-ai oferit ce-si dorea ea si poate iubirea ei pentru acel barbat nu era foarte mare...
ai dreptate,fiecare om este diferit.tu poti face ce doresti,tu hotarasti pentru tine.daca stai intr-o casnicie,de dragul de a sta:sa nu-ti superi sotul,gandeste-te ca el oricum te simte,poate nu-ti spune lucrul acesta de teama sa nu te piarda.

Pai da el a simtit ...am discutat despre ceea ce simt pentru el...dar a zis ca lupta pt mine...nu vrea sa ma piarda...dar nu stie de celalalt barbat
stafiana
Postat pe 5 Mai 2011 14:28
De la: kudika_pudika, la data 2011-05-05 14:20:25
De la: stafiana, la data 2011-05-05 09:57:20:) asta e o placere de moment...fericirea e acea stare de implinire pe termen lung....

asta in conceptia ta
Pentru mine fericirea sta in lucrurile banale de zi cu zi.

Sunt persoane care se multumesc cu putin si persoane care vor mereu mai mult de la viata...eu fac parte din a doua categorie...si sunt constienta ca cele din prima categorie sunt mult mai fericite.
stafiana
Postat pe 5 Mai 2011 14:31
mi se pare penibil sa stai cu cineva si sa nu-l iubesti si sa mai fi indragostit si de alta persoana. Eu nu sunt o tipa visatoare de felul meu insa eu cred ca e mexim necesar sa iubesti pe cineva ca sa poti avea o casnicie/relatie cu persoana respectiva. Daca nu il mai iubesti de ce sa-i irosesti timpul si lui si tie?
_Cryssa_
Postat pe 5 Mai 2011 14:34
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:31:01
De la: kudika_pudika, la data 2011-05-05 14:20:25
De la: stafiana, la data 2011-05-05 09:57:20:) asta e o placere de moment...fericirea e acea stare de implinire pe termen lung....

asta in conceptia ta
Pentru mine fericirea sta in lucrurile banale de zi cu zi.

Sunt persoane care se multumesc cu putin si persoane care vor mereu mai mult de la viata...eu fac parte din a doua categorie...si sunt constienta ca cele din prima categorie sunt mult mai fericite.


tu faci parte din categoria care asteapta fericirea cu siguranta maine va veni!
battleofwits
Postat pe 5 Mai 2011 14:36
exista mare diferenta intre iubire si adoratie.te-ai gandit sau ti-ai imaginat viata in doi,alaturi de cel adorat?crezi ca faci fata,este cu adevarat alesul?vei spune asa oricand,atunci cand vor trece ani si ani?
pe_drum
Postat pe 5 Mai 2011 14:37
De la: _Cryssa_, la data 2011-05-05 14:34:58mi se pare penibil sa stai cu cineva si sa nu-l iubesti si sa mai fi indragostit si de alta persoana. Eu nu sunt o tipa visatoare de felul meu insa eu cred ca e mexim necesar sa iubesti pe cineva ca sa poti avea o casnicie/relatie cu persoana respectiva. Daca nu il mai iubesti de ce sa-i irosesti timpul si lui si tie?

Am incercat sa ma despart de el dar m-a rugat cu lacrimi in ochi sa-i mai dau o sansa sa ma recucereasca...si m-a inmuiat...
stafiana
Postat pe 5 Mai 2011 14:38
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 14:37:18exista mare diferenta intre iubire si adoratie.te-ai gandit sau ti-ai imaginat viata in doi,alaturi de cel adorat?crezi ca faci fata,este cu adevarat alesul?vei spune asa oricand,atunci cand vor trece ani si ani?

Am discutat despre multe lucruri cu el si am ajuns sa-l cunosc destul de bine...avem aceleasi dorinte si impartasim aceleasi conceptii...si cred intr-adevar ca ar iesi ceva frumos...dar din pacate nu se poate.
stafiana
Postat pe 5 Mai 2011 14:42
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:42:24
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 14:37:18exista mare diferenta intre iubire si adoratie.te-ai gandit sau ti-ai imaginat viata in doi,alaturi de cel adorat?crezi ca faci fata,este cu adevarat alesul?vei spune asa oricand,atunci cand vor trece ani si ani?

Am discutat despre multe lucruri cu el si am ajuns sa-l cunosc destul de bine...avem aceleasi dorinte si impartasim aceleasi conceptii...si cred intr-adevar ca ar iesi ceva frumos...dar din pacate nu se poate.

Prima oara mi-a placut foarte mult de el ca om si apoi a aparut atractia fizica care e foarte puternica si e reciproca.
stafiana
Postat pe 5 Mai 2011 14:45
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:45:03
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:42:24
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 14:37:18exista mare diferenta intre iubire si adoratie.te-ai gandit sau ti-ai imaginat viata in doi,alaturi de cel adorat?crezi ca faci fata,este cu adevarat alesul?vei spune asa oricand,atunci cand vor trece ani si ani?

Am discutat despre multe lucruri cu el si am ajuns sa-l cunosc destul de bine...avem aceleasi dorinte si impartasim aceleasi conceptii...si cred intr-adevar ca ar iesi ceva frumos...dar din pacate nu se poate.

Prima oara mi-a placut foarte mult de el ca om si apoi a aparut atractia fizica care e foarte puternica si e reciproca.


pana ai ajunge sa stai cu el,sa spalati sosete impreuna, asta e proba de foc
Ame_ly
Postat pe 5 Mai 2011 14:48
De la: Ame_ly, la data 2011-05-05 14:48:14
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:45:03
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:42:24
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 14:37:18exista mare diferenta intre iubire si adoratie.te-ai gandit sau ti-ai imaginat viata in doi,alaturi de cel adorat?crezi ca faci fata,este cu adevarat alesul?vei spune asa oricand,atunci cand vor trece ani si ani?

Am discutat despre multe lucruri cu el si am ajuns sa-l cunosc destul de bine...avem aceleasi dorinte si impartasim aceleasi conceptii...si cred intr-adevar ca ar iesi ceva frumos...dar din pacate nu se poate.

Prima oara mi-a placut foarte mult de el ca om si apoi a aparut atractia fizica care e foarte puternica si e reciproca.


pana ai ajunge sa stai cu el,sa spalati sosete impreuna, asta e proba de foc

Sunt constienta de acest lucru. Dar acolo unde exista iubire, intelegere si respect se poate trece peste orice problema.
stafiana
Postat pe 5 Mai 2011 14:54
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:42:24
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 14:37:18exista mare diferenta intre iubire si adoratie.te-ai gandit sau ti-ai imaginat viata in doi,alaturi de cel adorat?crezi ca faci fata,este cu adevarat alesul?vei spune asa oricand,atunci cand vor trece ani si ani?

Am discutat despre multe lucruri cu el si am ajuns sa-l cunosc destul de bine...avem aceleasi dorinte si impartasim aceleasi conceptii...si cred intr-adevar ca ar iesi ceva frumos...dar din pacate nu se poate.
puteti ramane prieteni cu conditia sa respecati prietenia voastra,dar este greu cand este la mijloc atractia fizica...chiar nu se poate,este un chin.a doua varianta este si mai dureroasa:sa il ignori.
pe_drum
Postat pe 5 Mai 2011 14:54
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:54:12
De la: Ame_ly, la data 2011-05-05 14:48:14
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:45:03
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:42:24
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 14:37:18exista mare diferenta intre iubire si adoratie.te-ai gandit sau ti-ai imaginat viata in doi,alaturi de cel adorat?crezi ca faci fata,este cu adevarat alesul?vei spune asa oricand,atunci cand vor trece ani si ani?

Am discutat despre multe lucruri cu el si am ajuns sa-l cunosc destul de bine...avem aceleasi dorinte si impartasim aceleasi conceptii...si cred intr-adevar ca ar iesi ceva frumos...dar din pacate nu se poate.

Prima oara mi-a placut foarte mult de el ca om si apoi a aparut atractia fizica care e foarte puternica si e reciproca.


pana ai ajunge sa stai cu el,sa spalati sosete impreuna, asta e proba de foc

Sunt constienta de acest lucru. Dar acolo unde exista iubire, intelegere si respect se poate trece peste orice problema.


"spalatul sosetelor "nu reprezinta o problema ci o rutina,esti sigura ca ,cu respectivul tip daca ai avea o ralatie,ati locuii impreuna peste cativa ani nu ar disparea acest miraj al fructului oprit?
Ame_ly
Postat pe 5 Mai 2011 15:04
De la: Ame_ly, la data 2011-05-05 15:04:48
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:54:12
De la: Ame_ly, la data 2011-05-05 14:48:14
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:45:03
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:42:24
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 14:37:18exista mare diferenta intre iubire si adoratie.te-ai gandit sau ti-ai imaginat viata in doi,alaturi de cel adorat?crezi ca faci fata,este cu adevarat alesul?vei spune asa oricand,atunci cand vor trece ani si ani?

Am discutat despre multe lucruri cu el si am ajuns sa-l cunosc destul de bine...avem aceleasi dorinte si impartasim aceleasi conceptii...si cred intr-adevar ca ar iesi ceva frumos...dar din pacate nu se poate.

Prima oara mi-a placut foarte mult de el ca om si apoi a aparut atractia fizica care e foarte puternica si e reciproca.


pana ai ajunge sa stai cu el,sa spalati sosete impreuna, asta e proba de foc

Sunt constienta de acest lucru. Dar acolo unde exista iubire, intelegere si respect se poate trece peste orice problema.


"spalatul sosetelor "nu reprezinta o problema ci o rutina,esti sigura ca ,cu respectivul tip daca ai avea o ralatie,ati locuii impreuna peste cativa ani nu ar disparea acest miraj al fructului oprit?

In acest caz nu e vorba de mirajul "fructului oprit". Si mie mi-a placut foarte mult de el ca om la inceput...apoi a aparut iubirea. Si am ramas uimita de cat de bine ne intelegem si cate avem in comun. Si in plus exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica. Cum am mai spus e ceva mai presus de ratiune si probabil ca de asta nu am putut sa-l uit sau sa-l ignor.
stafiana
Postat pe 5 Mai 2011 15:14
De la: stafiana, la data 2011-05-05 15:14:27 In acest caz nu e vorba de mirajul "fructului oprit". Si mie mi-a placut foarte mult de el ca om la inceput...apoi a aparut iubirea. Si am ramas uimita de cat de bine ne intelegem si cate avem in comun. Si in plus exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica. Cum am mai spus e ceva mai presus de ratiune si probabil ca de asta nu am putut sa-l uit sau sa-l ignor.


Ma frate, eu nu pot sa inteleg, pe bune. Si eu iubesc si ma simt iubita dar pe mine fazele astea cu "exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica", "exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica" ma seaca maxim.
_Cryssa_
Postat pe 5 Mai 2011 15:34
De la: stafiana, la data 2011-05-05 15:14:27
De la: Ame_ly, la data 2011-05-05 15:04:48
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:54:12
De la: Ame_ly, la data 2011-05-05 14:48:14
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:45:03
De la: stafiana, la data 2011-05-05 14:42:24
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 14:37:18exista mare diferenta intre iubire si adoratie.te-ai gandit sau ti-ai imaginat viata in doi,alaturi de cel adorat?crezi ca faci fata,este cu adevarat alesul?vei spune asa oricand,atunci cand vor trece ani si ani?

Am discutat despre multe lucruri cu el si am ajuns sa-l cunosc destul de bine...avem aceleasi dorinte si impartasim aceleasi conceptii...si cred intr-adevar ca ar iesi ceva frumos...dar din pacate nu se poate.

Prima oara mi-a placut foarte mult de el ca om si apoi a aparut atractia fizica care e foarte puternica si e reciproca.


pana ai ajunge sa stai cu el,sa spalati sosete impreuna, asta e proba de foc

Sunt constienta de acest lucru. Dar acolo unde exista iubire, intelegere si respect se poate trece peste orice problema.


"spalatul sosetelor "nu reprezinta o problema ci o rutina,esti sigura ca ,cu respectivul tip daca ai avea o ralatie,ati locuii impreuna peste cativa ani nu ar disparea acest miraj al fructului oprit?

In acest caz nu e vorba de mirajul "fructului oprit". Si mie mi-a placut foarte mult de el ca om la inceput...apoi a aparut iubirea. Si am ramas uimita de cat de bine ne intelegem si cate avem in comun. Si in plus exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica. Cum am mai spus e ceva mai presus de ratiune si probabil ca de asta nu am putut sa-l uit sau sa-l ignor.


noah ce pot sa mai zic?daca esti asa sigura de iubirea asta de ce nu iti dai o sansa?
stii vorba aia "mila mie de tine dar de mine mi se rupe sufletul"?(asta referitor la relatia ta cu actualul)
Ame_ly
Postat pe 5 Mai 2011 15:34
nu te supara,eu nu inteleg cum un barbat nu are o relatie timp de un an de zile,doar are si el nevoile lui personale.il crezi?!
pe_drum
Postat pe 5 Mai 2011 15:41
De la: _Cryssa_, la data 2011-05-05 15:34:45
De la: stafiana, la data 2011-05-05 15:14:27 In acest caz nu e vorba de mirajul "fructului oprit". Si mie mi-a placut foarte mult de el ca om la inceput...apoi a aparut iubirea. Si am ramas uimita de cat de bine ne intelegem si cate avem in comun. Si in plus exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica. Cum am mai spus e ceva mai presus de ratiune si probabil ca de asta nu am putut sa-l uit sau sa-l ignor.


Ma frate, eu nu pot sa inteleg, pe bune. Si eu iubesc si ma simt iubita dar pe mine fazele astea cu "exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica", "exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica" ma seaca maxim.


deci tu iti poti explica telepatia dintre voi!
pickard
Postat pe 6 Mai 2011 06:59
vad ca p-acilea oamenii asimileaza fericirea mai mult cu iubirea, cu sexul,
eu sunt fericit cand sunt sanatos
iubirea si sexul sunt doar cauze si efecte ale fericirii
ok! unii au orgasme de fericire si cand au bani preferabil nu prea munciti
pickard
Postat pe 6 Mai 2011 07:05
De la: pickard, la data 2011-05-06 07:05:14 vad ca p-acilea oamenii asimileaza fericirea mai mult cu iubirea, cu sexul,
eu sunt fericit cand sunt sanatos
iubirea si sexul sunt doar cauze si efecte ale fericirii
ok! unii au orgasme de fericire si cand au bani preferabil nu prea munciti


orgasmul este fericirea suprema
momentele alea (putine) cadne esti in culmea orgasmului ...... uauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

battleofwits
Postat pe 6 Mai 2011 07:43
De la: stafiana, la data 2011-05-05 09:48:49Fericirea se apropie incontestabil de lumea emotiilor: e traita intr-o maniera involuntara, fizica si psihica, adesea se poate lipsi de cuvinte si nimeni nu poate hotara sa fie fericit la comanda. Fiecare dintre noi are o viziune proprie asupra fericirii: ca este sau nu posibila, ca tine de actiune sau de repaos, ca depinde de eforturile noastre sau de intamplare.
Pe voi ce va face fericiti? Si ce ati fi dispusi sa faceti ca sa fiti fericiti?


viata e o succesiune de momente, clipe care devin in timp amintiri, amintir care ne insotesc peste tot in calatoria asta numita viata... singurele lucruri care ne raman cu adevarat, ne definesc si sunt ale noastre pentru totdeauna. Primul rasarit de soare , racoarea de dimineata al primei zi;e din vacanta de vara, copacul sub care obisnuiam sa ne ntalnim in parcul dintre blocurile plicticoase, dar nicidecum gri (cum par acum), cu prietenii din copilarie , atat de plini de viata... prima fata de care mi a placut, blonda cu parul lung pe care o trageam de par cu atata pasiune in gradinita :)), prima zi la scoala, bunica mea uitandu se dupa mine din balcon cum plec SINGUR (ca nu i am lasat niciodata sa vina cu mine, mereu eram incapatanat pana la refuz :)) ), primul meu Mountain Bike , pe care l visam luni intregi, entuziasmul, acel entuziasm care devine sufocant de placut cand l am primit, mii de aventuri cu gasca din fata blocului,corina,gabriela, carmen, fetele din liceu... liceul pe care l am urat, desi aum privesc inapoi cu nostalgie , profa de romana din gimnaziu care ne a invatat cu adevarat mult mai mult decat materia respectiva, respectul, la fel cum si profu de romana din liceul, Dlul Tifor, pe care l respect si l admir mereu pentru felul in care era, ne a invatat atat de multe, fara sa ne dam seama de multe ori, facultatea pe care l am dispretuit mereu, sentimentul fals de libertate pe care o dadea, prima iubire, impreuna am invatat atat de multe despre...tot... toti prietenii care au venit si au plecat, toate fetele pe care le am cunoscut , prima clipa cand am zarit o pe adorabila mea in umbra unui autocar :)) ...toate dezamagirile, momentele placute si neplacute , intr un final sunt toate ale mele, ma simt Fericit gandindu ma la toate clipele, miile de momente in care am fost fericit, sutele de intamplari prin care am trecut si pana una alta, cand trag linia... nu e deloc rau :)

Asta inseamna fericirea pentru mine.
http://www.youtube.com/watch?v=rfUYuIVbFg0
rockk
Postat pe 6 Mai 2011 08:48
De la: pe_drum, la data 2011-05-05 15:41:03nu te supara,eu nu inteleg cum un barbat nu are o relatie timp de un an de zile,doar are si el nevoile lui personale.il crezi?!

Barbatul asta are si el o relatie si asta e un motiv in plus sa stau deoparte. dar el e mai hotarat ca mine sa puna punct pentru ca nu e fericit, dar asteapta sa-mi rezolv eu situatia cu actualul si incearca mereu sa ma convinga sa divortez pentru a putea fi cu mine. Si el ca si mine e in cautarea fericirii.
stafiana
Postat pe 6 Mai 2011 09:29
De la: _Cryssa_, la data 2011-05-05 15:34:45
De la: stafiana, la data 2011-05-05 15:14:27 In acest caz nu e vorba de mirajul "fructului oprit". Si mie mi-a placut foarte mult de el ca om la inceput...apoi a aparut iubirea. Si am ramas uimita de cat de bine ne intelegem si cate avem in comun. Si in plus exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica. Cum am mai spus e ceva mai presus de ratiune si probabil ca de asta nu am putut sa-l uit sau sa-l ignor.


Ma frate, eu nu pot sa inteleg, pe bune. Si eu iubesc si ma simt iubita dar pe mine fazele astea cu "exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica", "exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica" ma seaca maxim.


Telepatie ma refer ca s-a intamplat de multe ori sa ne gandim unul la altul in acelasi timp sau sa spunem aceleasi cuvinte amandoi odata. de exemplu odata nu vorbisem de 2 saptamani si in ziua respectiva ma gandeam intens la el si nu stiam de ce si in clipa urmatoare m-a sunat si lucrul asta s-a intamplat si invers sa-l sun eu si sa-mi spuna ca atunci vroia si el sa ma sune.
stafiana
Postat pe 6 Mai 2011 09:33
De la: stafiana, la data 2011-05-06 09:33:32
De la: _Cryssa_, la data 2011-05-05 15:34:45
De la: stafiana, la data 2011-05-05 15:14:27 In acest caz nu e vorba de mirajul "fructului oprit". Si mie mi-a placut foarte mult de el ca om la inceput...apoi a aparut iubirea. Si am ramas uimita de cat de bine ne intelegem si cate avem in comun. Si in plus exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica. Cum am mai spus e ceva mai presus de ratiune si probabil ca de asta nu am putut sa-l uit sau sa-l ignor.


Ma frate, eu nu pot sa inteleg, pe bune. Si eu iubesc si ma simt iubita dar pe mine fazele astea cu "exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica", "exista si o telepatie intre noi pe care nu o pot explica" ma seaca maxim.


Telepatie ma refer ca s-a intamplat de multe ori sa ne gandim unul la altul in acelasi timp sau sa spunem aceleasi cuvinte amandoi odata. de exemplu odata nu vorbisem de 2 saptamani si in ziua respectiva ma gandeam intens la el si nu stiam de ce si in clipa urmatoare m-a sunat si lucrul asta s-a intamplat si invers sa-l sun eu si sa-mi spuna ca atunci vroia si el sa ma sune.




hmmmmm....
contesina
Postat pe 6 Mai 2011 17:17
De la: _Cryssa_, la data 2011-05-05 11:30:35
De la: battleofwits, la data 2011-05-05 11:22:45
De la: stafiana, la data 2011-05-05 11:20:25... ce ati fi dispusi sa faceti pentru a fi fericiti?


nimic, vine de la sine



Bine spus Battle




nu prea cred .... asa cum nimic nu este intamplator, tot asa, mai ales "fericirea" nu vine de la sine....
contesina
Postat pe 6 Mai 2011 22:10
De la: contesina, la data 2011-05-06 22:10:39
De la: _Cryssa_, la data 2011-05-05 11:30:35
De la: battleofwits, la data 2011-05-05 11:22:45
De la: stafiana, la data 2011-05-05 11:20:25... ce ati fi dispusi sa faceti pentru a fi fericiti?


nimic, vine de la sine



Bine spus Battle




nu prea cred .... asa cum nimic nu este intamplator, tot asa, mai ales "fericirea" nu vine de la sine....


intr-un fel ai dreptate depinde cum vrei sa privesti
battleofwits
Postat pe 6 Mai 2011 22:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La ce te gandesti acum? 436 De la: valy90 9 Februarie 2011 15:05
Modernizarea statului între SIDA ºi Ebola 2 De la: Full_Metal_Jacket 28 Aprilie 2010 09:54
mila pentru marconi_rupa,dezgust pentru marconi_rupa_ traveo 14 De la: sweet_and_sour 19 Iunie 2008 09:52
Ironia sortii 13 De la: kudika098645 2 Mai 2010 12:20
Fazan in franceza 234 De la: yumy 15 Iunie 2011 14:04