Setari Cookie-uri

M-a inselat cu fosta lui!

Buna dragele mele, am Si eu o problema destul de delicata! Numele meu este ayishah sunt rasa mixa de românca cu marocan, trãiesc in Londra de 3 ani de zile. In orice caz, am cunoscut aici un bãiat de origine pakistanez( precizez un bãiat cu 10 ani mai in vârsta ca mine, urat, fost puscarias si la momentul de fata traficant de droguri) iar dintr-o greșealã m-am cuplat cu el. Chestia este ca eu sunt o fata de 21 de ani, studenta, frumoasa si foarte atragatoate. Nu sunt perfecta dar in ciuda defectelor mele am foarte multe calitati, iar ceea ce vreau sa spun este ca bãiatul acesta a fost foarte norocos sa mã aibã! Faptul ca am fost cu el este ca mã fãcea sa mã simt foarte bine, era foarte comic si foarte atent cu mine. Din câte mi-a arãtat el, a ținut la mine f mult. Amândoi suntem de religia islamica, ceea ce este foarte important pt el! In orice caz relația pe care am avuto a fost foarte frumoasa si deschisã urmând ca într-un an sa ne casatorim. El este genul foarte libertin si iubitor de distracție iar eu sunt opusul. Înainte sa fie cu mine el a avut o relație cu o englezoiaca( o fata foarte urata si grasa) iar din câte spunea el foarte usuratica! El obisnuia sa meargã la club in fiecare weekend in timp ce eu stateam acasã ( precizeze ca nu locuiam împreuna, el fiind dintr-un oraș din afara Londrei) iar intro duminica dimineața primesc un apel de la fosta lui de pe numãrul lui, intrebandu-mã cine sunt si de ce apar la el in telefon! Ce sa întâmplat a fost ca in timp ce era la club beat si drogat sa întâlnit cu fosta lui si ar fi mers la ea acasã si au avut sex!
In momentul de fata el încã mã cautã si încearcã sa mã recucereasca, plus ca s-a schimbat foarte tare! Nu mai iese cu bãieții, nu mai are legãtura cu drogurile si nu mai bea! Nu știu ce sa fac sa-l iert sau sa sa-l uit!!! Țin foarte mult la el! Este prima persoane la care țin ASA de mult! Va rog ajutati-mã si scuzati-mi scrierea!!! Multumesc Ayishah x
Ayishah23
Postat pe 7 Mai 2011 13:15


cat mai e cursul euro?
battleofwits
Postat pe 7 Mai 2011 13:19
mimi_ca29
Postat pe 7 Mai 2011 13:20
Voi credeti povestea asta? Eu nu.
rashela
Postat pe 7 Mai 2011 13:24
De la: rashela, la data 2011-05-07 13:24:32Voi credeti povestea asta? Eu nu.


Euro 4.1208 Lei
battleofwits
Postat pe 7 Mai 2011 13:25
De la: battleofwits, la data 2011-05-07 13:25:57
De la: rashela, la data 2011-05-07 13:24:32Voi credeti povestea asta? Eu nu.


Euro 4.1208 Lei


Nu ca ar conta cursul euro - leu pentru mine, dar pe tine te cred. Pe ea, tot nu. :)
rashela
Postat pe 7 Mai 2011 13:31
Va spun foarte sincer ca acesta este purul adevãr! Adresa mea de mess este ayishah_mulamulah@Yahoo.co.uk in caz de puteți interveni cu niște sfaturi! Multumesc x
Ayishah23
Postat pe 7 Mai 2011 13:32
De la: Ayishah23, la data 2011-05-07 13:32:09Va spun foarte sincer ca acesta este purul adevãr! Adresa mea de mess este ayishah_mulamulah@Yahoo.co.uk in caz de puteți interveni cu niște sfaturi! Multumesc x


Unde ai locuit pana acum 3 ani?
mimi_ca29
Postat pe 7 Mai 2011 13:36
Am trãit pana la vârsta de 16 ani in Brașov România, iar apoi pentru 2 ani de zile in ryiadh, Arabia sauditã, fiind casatorita de pãrinți cu un arab! Va jur ca nu mint cu nimic. Tot ce am nevoie este de un sfat deoarece aici nu am prieteni foarte mulți cu care pot conversa acest subiect! Multumesc încã o data! X
Ayishah23
Postat pe 7 Mai 2011 13:43
De la: Ayishah23, la data 2011-05-07 13:43:23Am trãit pana la vârsta de 16 ani in Brașov România, iar apoi pentru 2 ani de zile in ryiadh, Arabia sauditã, fiind casatorita de pãrinți cu un arab! Va jur ca nu mint cu nimic. Tot ce am nevoie este de un sfat deoarece aici nu am prieteni foarte mulți cu care pot conversa acest subiect! Multumesc încã o data! X


Esti musulmana, maritata si ai un amant? Si inca esti vie.

Tot nu-ti cred povestea. Unde mai pui ca si ala-i musulman, dar se drogheaza, sta in cluburi si bea de stinge. NIMIC nu se pupa cu realitatea.
rashela
Postat pe 7 Mai 2011 14:22
Ah, da. Inca ceva. Esti maritata si "intr-un an vrem sa ne casatorim". Mai sa fie, s-au inversat rolurile la musulmani? Femeia are voie mai multi barbati?

Apoi, daca te-o crede cineva, sa te creada el. Eu nu.
rashela
Postat pe 7 Mai 2011 14:30
Vai, dar ce citesc eu aici?
Alta poveste ? Fetoto, recreezi 1001 de nopti?

Postat pe 7 Mai 2011 18:26
De la: scorpio67, la data 2011-05-07 18:26:57Vai, dar ce citesc eu aici?
Alta poveste ? Fetoto, recreezi 1001 de nopti?


Scuze, fetito!

Postat pe 7 Mai 2011 18:27
De la: scorpio67, la data 2011-05-07 18:27:28
De la: scorpio67, la data 2011-05-07 18:26:57Vai, dar ce citesc eu aici?
Alta poveste ? Fetoto, recreezi 1001 de nopti?


Scuze, fetito!


ai zis bine-*fatato!*
pickard
Postat pe 7 Mai 2011 18:28
Nu știu de ce vi se pare asa ireala intamplarea mea! In orice caz dacã vroiam sa scriu povesti, va asigur ca pe acest forum nu as fi avut nici o șansa sa profesez... Ceea ce am scris mai sus este 100% real, nu am sa încerc sa conving lumea sa mã creadã sau ceva de genul. Iar nu înțeleg comment-urile care nu au nimic de-a face cu situația de fata sau persoanele care judeca fãrã a sti! In orice caz va doresc tot binele si am sa mã rog nu care vreodatã d-voastra sau copiii d-voastra sa treceti prin ce am trecut eu! Nu știu cum ati putea privi viața sau cum ati deosebi binele de rãu dar s-ar fi întâmplat ca la vârsta la care unii copii încã joaca mingea, sa fiti absolut vandut( ca pe un obiect) unui bãrbat mai batran cu 20 de ani ca tine iar negustorii sa fie proprii tai pãrinți, persoanele care ar trebui sa te ocroteasca si sa fie alãturi de tine la bn ai la rãu, persoanele la care îți amanetezi încrederea suprema!!! In orice caz nu vreau sa creez un capitol din ASA spusul meu "basm".
Probabil a fost a decadere a persoanei mele scriind pe acest forum... Am crezut ca pot acumula niște ajutor insa am cãpãtat încã o dezamagire! Multumesc x
Ayishah23
Postat pe 7 Mai 2011 19:22
De la: Ayishah23, la data 2011-05-07 19:22:44Nu știu de ce vi se pare asa ireala intamplarea mea! In orice caz dacã vroiam sa scriu povesti, va asigur ca pe acest forum nu as fi avut nici o șansa sa profesez... Ceea ce am scris mai sus este 100% real, nu am sa încerc sa conving lumea sa mã creadã sau ceva de genul. Iar nu înțeleg comment-urile care nu au nimic de-a face cu situația de fata sau persoanele care judeca fãrã a sti! In orice caz va doresc tot binele si am sa mã rog nu care vreodatã d-voastra sau copiii d-voastra sa treceti prin ce am trecut eu! Nu știu cum ati putea privi viața sau cum ati deosebi binele de rãu dar s-ar fi întâmplat ca la vârsta la care unii copii încã joaca mingea, sa fiti absolut vandut( ca pe un obiect) unui bãrbat mai batran cu 20 de ani ca tine iar negustorii sa fie proprii tai pãrinți, persoanele care ar trebui sa te ocroteasca si sa fie alãturi de tine la bn ai la rãu, persoanele la care îți amanetezi încrederea suprema!!! In orice caz nu vreau sa creez un capitol din ASA spusul meu "basm".
Probabil a fost a decadere a persoanei mele scriind pe acest forum... Am crezut ca pot acumula niște ajutor insa am cãpãtat încã o dezamagire! Multumesc x


ne cerem scuze!
dar trebuie sa sti si sa observi ca asa e pe aici si eu chiar cred ca te vei binedispune daca mai stai.
modul nostru ironic de a da sfaturi e foarte bun si daca citesti printre randuri ai sa-ti dai seama ce trebuie sa faci
nu cred ca te-ar ajuta niste sfaturi patetice si lacrimogene ce ar plictisi pe toti
pickard
Postat pe 7 Mai 2011 19:49
De la: Ayishah23, la data 2011-05-07 19:22:44Nu știu de ce vi se pare asa ireala intamplarea mea! In orice caz dacã vroiam sa scriu povesti, va asigur ca pe acest forum nu as fi avut nici o șansa sa profesez... Ceea ce am scris mai sus este 100% real, nu am sa încerc sa conving lumea sa mã creadã sau ceva de genul. Iar nu înțeleg comment-urile care nu au nimic de-a face cu situația de fata sau persoanele care judeca fãrã a sti! In orice caz va doresc tot binele si am sa mã rog nu care vreodatã d-voastra sau copiii d-voastra sa treceti prin ce am trecut eu! Nu știu cum ati putea privi viața sau cum ati deosebi binele de rãu dar s-ar fi întâmplat ca la vârsta la care unii copii încã joaca mingea, sa fiti absolut vandut( ca pe un obiect) unui bãrbat mai batran cu 20 de ani ca tine iar negustorii sa fie proprii tai pãrinți, persoanele care ar trebui sa te ocroteasca si sa fie alãturi de tine la bn ai la rãu, persoanele la care îți amanetezi încrederea suprema!!! In orice caz nu vreau sa creez un capitol din ASA spusul meu "basm".
Probabil a fost a decadere a persoanei mele scriind pe acest forum... Am crezut ca pot acumula niște ajutor insa am cãpãtat încã o dezamagire! Multumesc x


Repet, vinde altora gogosi din astea. Nu ca nu s-ar fi gasit unii sa te si creada cand bati din gene si bocesti.
Ia hai sa vedem noi ce mai spui tu aici "credibil".
Asadar, luand-o de la inceput esti musulmana. Prin urmare ai crescut in religia asta, asa ai fost educata. Asta una. A doua este ca nu ai cum sa FI FOST vanduta, de vreme ce sunteti educate a fi supuse si invatate ca tatal va alege sotul, voi doar va supuneti. Nu va vinde nimeni, e un obicei de-al vostru si punct. Se intampla in 99% din cazuri in tarile musulmane, de ce ai fi fost tu o exceptie. Si nu ne cere sa iti plangem de mila sau sa ne imaginam cum e. Cand vi se spune ca reprezentati o alta lume, sariti in sus de sapte metri.

A treia. Cum se face ca nu mai esti maritata? Ai fost repudiata? DACA ar fi asa, cum ai ajuns tu, draga mosului din Arabia Saudita tocmai in Anglia in nu stiu ce universitate? Ti-o fi dat mosul (la 36 de ani niciun om pe lumea asta nu-i mos cum afimi tu, dar treaca de la mine) toata averea lui si te-o fi trimis cu avionul personal tocmai acolo? Asa s-o fi intamplat.

Cum se face ca un musulman se drogheaza si bea de stinge si mai ales, cum se face ca tu, o buna musulmana, ai dat nas in nas pe strada tocmai cu unul ca asta? DAR MAI ALES cum se face ca eu ma chinui sa ma las de fumat de atata amar de vreme si trec prin "chinuri" inimaginabile, dar un drogat si un betiv se lasa peste noapte de vicii, doar pentru ca te-a intalnit pe tine?

Ai dreptate, sunt total lipsita de intelegere fata de povestea ta. BU.LL.SH.IT! ca tot vorbesti engleza mai bine ca romana, desi ai stat in Brasov pana la 16 ani.
rashela
Postat pe 7 Mai 2011 20:29

hei rashela!
sa ne luam blocnotesurile si sa scriem ce ne invata cleopatra
pickard
Postat pe 7 Mai 2011 21:12
Chestia cu vandutul fetei/fortatul in casatorii se intampla mai des decat ar fi normal. Exista si o caritate care ajuta astfel de femei in UK. Dar numai in UK am auzit de ea.

Mie ce mi se pare ciudat e cum a ajuns fata studenta la universitate? a facut liceul maritata fiind intr-o tara musulmana???

Oricum, poate e in UK cu alta ocazie si incearca sa o ascunda cu universitatea. Nu conteaza.
Eu ce vad in textul ei este: e un porc, il plac, ba nu-l plac, sunt innebunita dupa el, nu ma merita etc. Te hotarasti odata??
kudika_pudika
Postat pe 8 Mai 2011 02:11
De la: kudika_pudika, la data 2011-05-08 02:11:52Chestia cu vandutul fetei/fortatul in casatorii se intampla mai des decat ar fi normal.


Asa este Kudi, dar e un obicei acceptat, firesc pentru ei. Tocmai ca acolo este normal. Iar ea stia din fasa ca asta i-ar putea fi soarta. Este foarte greu de crezut insa ca, o persoana care a trait 16 ani in RO (se sunbintelege cu tata cu tot, adica cu marocanul), se trezeste "vanduta" peste noapte undeva in Arabia Saudita. Si este si mai greu de inteles cum scapa ea de sotul care a dat bani grei (camile, ce-o fi dat) pe ea si ajunge in Anglia, cand se stie foarte bine ca nu ies din casa fara aprobarea sotului, ce sa mai vorbesc de suit in avion singura si traversat o lume. Sa ne amintim ca o copila a fost mutilata si lasata in drum s-o manance cainii, tocmai cand fugea dintr-o asemenea casnicie.

Si tot asa de bine se stie ca musulmanul nu bea, nu se atinge de droguri si nu calareste femei zi lumina.
Sigur, or fi si exceptii. Dar pentru o fata frumoasa, desteapta care a invatat cinci limbi in timp ce punea sofranul peste carnea de berbecut in Arabia Saudita nu-i o poveste reusita.


Si tot nu pricep cum se marita cu drogatul, daca-i maritata cu "mosul"?

Mda, nu era de ajuns Clona, a trebuit sa apara si "Iubire si onoare" sa le zapaceasca de tot.

rashela
Postat pe 8 Mai 2011 02:26
Ok- vad ca se fac tot felul de comentarii asupra telenovelei mele!
Am sa va rãspund la curiozitatile d-voastra care observ ca va deranjeazã.
Dupã cum v-am spus, am trãit timp de 16 ani in Brașov, împreuna cu pãrinții mei. Tatal meu este din casablanca morroco. Locul in care îmi petreceam vacanța de vara împreuna cu bunicii mei pt a învata si a intelege religia Islamului, având in vedere ca într-o tara neislamica precum România este destul de greun fiind doar un copil. In ultima mea vacanța in morroco, in vara lui 2006, a fost petrecere de cãsãtorie al verisoarei mele, acolo a fost prezent fostul meu sot si o parte din familia lui. La petrecere accea mã vãzut si i-a propus familie mele cãsãtoria mea cu el in schimbul unei sume mari de bani si a unor propietati! Fiind in morocco când s-a întâmplat asta, nu am avut ce face decât sa mã supun( sau as fi putut sa fiu omorata sau vândutã pt tot feluri de scopuri). Altfel am ajuns sa accept cãsãtoria mea cu el care a avut loc la el in tara. Intradevar Arabia Sauditã este cea mai dificila tara islamica din lume in special pt femei. Unele dintre regulile arabiei saudite sunt urmatoarele:femeile trebuies sa se acopere cu numita "abaya" si vestitul"niqab", cum denumesc unii termenul de "Ninja", ele nu au voie sa conducã, este interzis sa ieși afara fãrã permisiunea sotului, iar in caz de ieși trebuie sa fii in compania unui bãrbat care trebuieste sa-ți fie sot, tata, frate sau cineva din familie foarte apropiat. Iar la școala nu este interzis sa te duci dacã ești maritata, doar ca femeile( fiind într-un procentaj mic) care aleg sa învețe dupã cãsãtorie li se oferã profesori privati care predau acasã( același lucru mi s-a întâmplat si mie) si credeți-mã ca nu trebuie sa fii din familie regalã ca sa îți permiti acest capriciu, pe lângã faptul ca majoritat femeilor de acolo au șofer, servitor( o femeie sau mai multe depinde de persoana) plus dadaca in caz de ai copii, 90% din femeile Saudite au parte de aceste ajutoare! Mã rog al adevãr este ca nu ai dreptul ca femeie acolo sa divortezi de soțul tau, doar el are dreptul s te lase( ceea ce s-a întâmplat cu mine ) bãrbatul cu care am fost maritata nu a fost un om rãu ASA cu sunt majoritatea sauditilor de acolo. Vazand ca nu îmi este deloc bine acolo si ca de el nu aveam cum sa mã indragostesc vreo data a divortat de mine si mã trimis la sora lui aici in Anglia fiind studenta la același facultate ca si mine. Tot el s-a ocupat si de taxele mele la școala. Iar pe bãiatul asta de care v-a spuneam ca este cum este, l-am cunoscut la petrecerea nepoatei lui, ea fiind prietena mea. Iar când l-am cunoscut nu aveam nici cea m-ai baga idee cu ce se ocupa iar dupã ce am început sa am sentimente pt el am aflat, drept care nu am mai avut ce sa fac, inima mea la primit ASA cum este el. Iar credeți-mã sunt constienta ca este un nemernic( scuzati-mi limbajul) insa este primul bãiat pt care am simțit ceva vreodatã, când este cu mine este total diferit, mã face sa mã simt bine, in siguranțã, a fost întotdeauna pt mine când am avut nevoie de el. Știu ca mã vrea sãi fiu soție( faptul ca m-a introdus familiei lui, fapt pe care un musulman îl face doar dacã are intentii serioase cu o fata), cu fosta lui iubita a fost împreuna 3 ani de Zile si nu a prezentat-o sau cel Putin pomenit de ea familiei lui). Multumesc!!! X
Ayishah23
Postat pe 8 Mai 2011 11:03
Si vrei sa-mi spui ca ti-au scos ai tai foaia matricola de la liceul din Ro in timp record, ti-au tradus actele si toate cele necesare? Apoi ti le-a facut arabul pentru Anglia? Si bineinteles, termenul de depunere al dosarelor pt universitate expira in ianuarie pt anul in curs (adica Ianuarie 2011 pt a incepe in Octombrie 2011), ti-a facut arabul inscrierea inca dinainte de a stii ca va divorta de tine.
Macar daca vrei sa cred asta, baga si tu un an intre sau macar 6 luni. Zau.

Si mai vrei sa cred ca el a divortat de tine si te-a mai si trimis la studii si ti-a si platit toate alea, plus ca inca te lasa sa vorbesti cu familia lui??

Na, este bine ca ai scapat dintr-o casnicie pe care nu ti-o doreai, dar ma lasi, ai avut unu' rau (care totusi se pare ca tine la educatia ta), acuma ai dat de alt rau pe care il descrii ca traficant de droguri, URAT, fost puscarias etc. si apoi spui ca ce innebunita esti dupa el! Nu se vede din descrieri.

Eu cred ca tu doar vrei atentie. Poftim, ai primit-o.
kudika_pudika
Postat pe 8 Mai 2011 12:11
Na, ca am devenit si eu carcotasa
kudika_pudika
Postat pe 8 Mai 2011 12:16
Ai dreptate ca inscrierile la universitate se fac cu cel putin 6 luni inainte de începerea anului - aceasta fiind regula de baza la majoritatea universitatilor, dar dacã te-ai interesa mai bine ai vedea ca exista exceptii de universitãți din uk si in special unele profile precum medicina( ceea ce studiez eu) la care aplicantii au dreptul sa aplice pana in data de 15 octombrie! Iar dacã ți-ai pune o întrebare logica, ai observa ca ar trebui sa fiu incredibil de nebuna sa caut atenție pe acest forum! Faptul ca cineva mã ofenseaza cu reprosuri, nu m-a facut vedeta! Dacã vroiam atenție mã duceam undeva in public si afirmam nu știu eu ce, pt a capta atenție si vedetism! Iar dacã vezi primul meu post, nu are nimic deaface cu viața mea dinainte iar dacã am început sa scriu ce s-a întâmplat a fost deoarece am rãspuns la semnele de întrebare care mi s-au adresat!
Acest forum este pentru a-ți scrie problemele, iar in cazul in care cineva este in stare sa te ajute, o sa-ți rãspundã referitor la Nedumerirea ta... Si banuiesc ca pe cei pe care nu-i intereseazã ce ai postat sau li se pare absurd ce ai scris, trec la un al subiect!
Dacã as fi plictisita si nu as avea cu ce sa-mi omor timpul probabil as fi scris ceva de genul " vreau sa mã mãrit, sunt frumoasa desteapta si bogata, vreau sa-mi gãsesc jumãtatea pe acest forum" eventual as mai fi adãugat ca sunt si bisexuala, in asa fel încât sa primesc comentarii atât de la bãrbați cât si de la femei!
In orice caz... Multumesc pt sfaturi! Cred ca mã voi apuca de scris o carte de povesti! Cine știe, poate atunci o sa devin si mai celebra si voi avea parte si de mai multã atenție decât am avut pe acest forum Multumesc!
Ayishah23
Postat pe 8 Mai 2011 13:30
De la: Ayishah23, la data 2011-05-07 13:15:17Buna dragele mele, am Si eu o problema destul de delicata! Numele meu este ayishah sunt rasa mixa de românca cu marocan, trãiesc in Londra de 3 ani de zile. In orice caz, am cunoscut aici un bãiat de origine pakistanez( precizez un bãiat cu 10 ani mai in vârsta ca mine, urat, fost puscarias si la momentul de fata traficant de droguri) iar dintr-o greșealã m-am cuplat cu el. Chestia este ca eu sunt o fata de 21 de ani, studenta, frumoasa si foarte atragatoate. Nu sunt perfecta dar in ciuda defectelor mele am foarte multe calitati, iar ceea ce vreau sa spun este ca bãiatul acesta a fost foarte norocos sa mã aibã! Faptul ca am fost cu el este ca mã fãcea sa mã simt foarte bine, era foarte comic si foarte atent cu mine. Din câte mi-a arãtat el, a ținut la mine f mult. Amândoi suntem de religia islamica, ceea ce este foarte important pt el! In orice caz relația pe care am avuto a fost foarte frumoasa si deschisã urmând ca într-un an sa ne casatorim. El este genul foarte libertin si iubitor de distracție iar eu sunt opusul. Înainte sa fie cu mine el a avut o relație cu o englezoiaca( o fata foarte urata si grasa) iar din câte spunea el foarte usuratica! El obisnuia sa meargã la club in fiecare weekend in timp ce eu stateam acasã ( precizeze ca nu locuiam împreuna, el fiind dintr-un oraș din afara Londrei) iar intro duminica dimineața primesc un apel de la fosta lui de pe numãrul lui, intrebandu-mã cine sunt si de ce apar la el in telefon! Ce sa întâmplat a fost ca in timp ce era la club beat si drogat sa întâlnit cu fosta lui si ar fi mers la ea acasã si au avut sex!
In momentul de fata el încã mã cautã si încearcã sa mã recucereasca, plus ca s-a schimbat foarte tare! Nu mai iese cu bãieții, nu mai are legãtura cu drogurile si nu mai bea! Nu știu ce sa fac sa-l iert sau sa sa-l uit!!! Țin foarte mult la el! Este prima persoane la care țin ASA de mult! Va rog ajutati-mã si scuzati-mi scrierea!!! Multumesc Ayishah x


Nu ai nevoie de ajutorul nostru,tu ai toate datele problemei si normal ca tot tu ai si raspunsurile.Stii foarte bine ca ai ales deja!Cei drept cred ca iti este cam frica sa si pui in practica pentru ca te gandesti la fosta lui,daca te impaci cu el si mai fuge uneori la ea,ce te faci?Daca o sa te lase pentru ea,ce te faci?Cred ca asta te mai retine sa te intorci la el...Asa cum la inceput nu a contat pentru tine ca e puscarias,ca se drogheaza,ca bea...mi-e greu sa cred ca acum toate astea conteaza.
Barbie30_
Postat pe 8 Mai 2011 15:00
De la: Ayishah23, la data 2011-05-08 13:30:36Ai dreptate ca inscrierile la universitate se fac cu cel putin 6 luni inainte de începerea anului - aceasta fiind regula de baza la majoritatea universitatilor, dar dacã te-ai interesa mai bine ai vedea ca exista exceptii de universitãți din uk si in special unele profile precum medicina( ceea ce studiez eu) la care aplicantii au dreptul sa aplice pana in data de 15 octombrie! Iar dacã ți-ai pune o întrebare logica, ai observa ca ar trebui sa fiu incredibil de nebuna sa caut atenție pe acest forum! Faptul ca cineva mã ofenseaza cu reprosuri, nu m-a facut vedeta! Dacã vroiam atenție mã duceam undeva in public si afirmam nu știu eu ce, pt a capta atenție si vedetism! Iar dacã vezi primul meu post, nu are nimic deaface cu viața mea dinainte iar dacã am început sa scriu ce s-a întâmplat a fost deoarece am rãspuns la semnele de întrebare care mi s-au adresat!
Acest forum este pentru a-ți scrie problemele, iar in cazul in care cineva este in stare sa te ajute, o sa-ți rãspundã referitor la Nedumerirea ta... Si banuiesc ca pe cei pe care nu-i intereseazã ce ai postat sau li se pare absurd ce ai scris, trec la un al subiect!
Dacã as fi plictisita si nu as avea cu ce sa-mi omor timpul probabil as fi scris ceva de genul " vreau sa mã mãrit, sunt frumoasa desteapta si bogata, vreau sa-mi gãsesc jumãtatea pe acest forum" eventual as mai fi adãugat ca sunt si bisexuala, in asa fel încât sa primesc comentarii atât de la bãrbați cât si de la femei!
In orice caz... Multumesc pt sfaturi! Cred ca mã voi apuca de scris o carte de povesti! Cine știe, poate atunci o sa devin si mai celebra si voi avea parte si de mai multã atenție decât am avut pe acest forum Multumesc!

foarte tare..pai daca nu vrei sa captezi atentia... de ce postezi aici..probleme personale? morala...esti un om slab?...nu poti lua o decizie singura?. .ai nevoie de sfaturi kudiste?. .super tare...exista..psihologii
Fulg-de-nea
Postat pe 8 Mai 2011 15:12
De la: rashela, la data 2011-05-07 14:30:03Ah, da. Inca ceva. Esti maritata si "intr-un an vrem sa ne casatorim". Mai sa fie, s-au inversat rolurile la musulmani? Femeia are voie mai multi barbati?

Apoi, daca te-o crede cineva, sa te creada el. Eu nu.

Fulg-de-nea
Postat pe 8 Mai 2011 15:15
De la: Ayishah23, la data 2011-05-08 13:30:36
Dacã as fi plictisita si nu as avea cu ce sa-mi omor timpul probabil as fi scris ceva de genul " vreau sa mã mãrit, sunt frumoasa desteapta si bogata, vreau sa-mi gãsesc jumãtatea pe acest forum" eventual as mai fi adãugat ca sunt si bisexuala, Multumesc!


Pai, ce sa zic? Exact asta ai facut. N-ai adaugat ca esti bisexuala, ti-ai `pus doar email-ul. Le spui tu in privat restul. Desi nu stiu ce ai mai putea sa le spui pentru ca, in primul post, ai avut grija sa atragi atentia suficient de mult asupra ta. "Chestia este ca eu sunt o fata de 21 de ani, studenta, frumoasa si foarte atragatoate. Nu sunt perfecta dar in ciuda defectelor mele am foarte multe calitati, iar ceea ce vreau sa spun este ca bãiatul acesta a fost foarte norocos sa mã aibã!"

Tot nu cred o iota din povestea ta. Par secvente luate de aici, luate de acolo, din filme de duzina, luate de pe google, auzite la barfa. Doar si pentru faptul ca ti-au trebuit doua zile sa vii cu niste explicatii, denota ca ti-a trebuit timp sa le cauti.

Asta-i parerea mea. Sunt inconjurata de marocani, de musulmani din intreaga lume. Oricat ai vrea sa ma convingi ca esti exceptia de la regula, nu te pot crede. Ceea ce incerci sa prezinti, n-are nimic de-a face cu comportamentul unui musulman. Nici al au, nici al celui care se drogheza, nici al sotului tau s.a.m.d.

Din punctul meu de vedere este o poveste foarte prost conceputa. Pentru singurul motiv ca nu se impaca cu realitatea. NIMIC din ceea ce spui tu nu se intampla acolo. Doar daca fiecare zi din viata ta a fost o exceptie de la Dumnezeu. Ori asta este de necrezut.

Nu-ti mai stric topicele. Oricum, daca vrei atentie, continua sa postezi pe aici, fie si un emoticon. Doar asa tii topicul pe prima pagina.

rashela
Postat pe 8 Mai 2011 16:03
Draga Ayishah, as vrea sa ma opresc din a tot despica firu-n patru. Da' nu pot.
As vrea sa te cred si sa te compatimesc si, mai ales, sa te admir pentru putere. Da' nu pot.

Si asta, pentru ca te-ai pierdut prin detalii in primul post, alocand jumate din el glorificarii propriei persoane, o alta parte facandu-i reclama negativa printului tau si apoi intrebandu-ne candid ce sa faci, saracuta de tine. Iar pe celalalt topic ridicarea in slavi a propriei persoane a tot continuat.
In caz ca n-ai uitat proverbul ala romanesc, lauda de sine nu miroase a bine.

Asa ca raman la parerea mea ca doar vrei sa pari interesanta. Si ca vrei atentie. Numai ca n-ai primit atentia de la care te asteptai. Sau ai primit-o? Poate vreun domn ti-a trimis email crezandu-te vreo domnita in primejdie.
kudika_pudika
Postat pe 8 Mai 2011 23:04
Nu reusesc sa-ti trimit raspuns prin Pagina personala,asa ca incerc prin Forum.
Si pentru ca acum stiu si eu cate ceva despre tine,pot sa-ti scriu parerea mea.
Fiecare om are o poveste de viata,care poate parea o telenovela celor care au avut sansa,sau poate nesansa, sa traiasca o viata banala.
Trebuie sa ai rabdare si sa poti indura neincrederea unora care,in loc sa-si gaseasca un loc de munca,stau pe Forum si se distreaza scriind comentarii in doi-peri,oameni lipsiti de empatie,oameni care nu au simtit durerea adevarata...
La cei 50 de ani sunt trecuta prin viata si stiu ca se intampla foarte rar ca pe un om sa-l schimbe dragostea!
Tu spui ca nu se mai drogheaza si nu mai bea...eu ma indoiesc de asta.
Faptul ca te intrebi si ceri ajutor,arata ca si inima ta se indoieste si ar trebui s-o asculti.
Cred ca poti sa-i mai dai o sansa,dar fii precauta si calculata,nu-ti mai pune sufletul pe tava si mai ales,la prima dovada de tradare,pune-i capat,fara regrete si fara remuscari!
Esti tanara,ai pierdut deja destul timp,iar timpul nu se mai intoarce!
Ai rabdare,intr-o zi vei intalni pe cineva care sa te merite cu adevarat,iar cel care va merita dragostea ta,cu siguranta va avea un singur scop:acela de a te face fericita!
,,Niciun barbat nu merita lacrimile tale,poate doar barbatul care te iubeste,iar acela nu te-ar face niciodata sa plangi"!!!
Curaj,draga mea,tineretea este atuul tau,priveste-te in oglinda,sterge-ti lacrimile si zambeste, pentru tine poate fi un nou inceput!
Multa sanatate!
kudika193305
Postat pe 14 Iulie 2011 13:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
le coeure tocat 32 De la: doinitza_healthy 21 Iunie 2013 11:13
orele de liceu:( 1 De la: black_eyes 31 Ianuarie 2011 17:54
buna vreau un sfat 58 De la: luchianramona 30 Noiembrie 2011 14:31
Sunt confuza nu mai stiu ce sa fac... Vreau doar un ajutor!! 4 De la: kudika_1005267 3 Aprilie 2016 10:04
AMOR 13 De la: kudika318477 24 Septembrie 2010 21:57