Setari Cookie-uri

Metode de a-ti duce prietenul la doctor....pls help

Buna tuturor, am si eu o problema cu prietenul meu, pe scurt suntem cuplati de 3 ani, app luna trecuta pe 1 aprilie am facut 3 anisori. Problema mea este putin mai delicata... El cand era mic a avut oreon, si stiti ca la baietii daca nu stau in casa si nu se trateaza, exista posibilitatea sa nu mai poata face copii. Si bineinteles la momentul respectiv i s-a umflat un testicol, iar cand s-a desumflat s-a facut mai mic decat celalalt. Mi-e frica sa nu cumva sa ii fi daunat cumva si sa nu mai poata face copii, si el e constient de treaba asta dar ii este frica sa mearga la doctor. Am incercat sa vorbesc cu el si eu si prietenii lui apropiati si nu vrea sub nici o forma sa mearga. Si la cat a avansat medicina din ziua de azi stiu ca exista posibilitatea sa faca tratamente inca de tanar si se poate remedia situatia. El este foarte incapatanat si ii este foarte frica de faptul ca daca ii spune doctorul ca nu poate face copii are o replica pe care o spune intr-una:"Daca nu pot face copii, pt ce mai traiesc?!". Va rog spuneti-mi daca ati mai intalnit cazuri si cum le-ati rezolvat. Va multumesc anticipat.
PS: Cu parintii lui ma inteleg foarte bine dar imi este aiurea sa le zic stiti ar trebuii sa il ducem la doctor ca s-ar putea sa nu poata sa faca copii... va rog help
mysgdream
Postat pe 14 Mai 2011 12:23
De la: d3vil_me1923, la data 2011-05-14 12:23:39Buna tuturor, am si eu o problema cu prietenul meu, pe scurt suntem cuplati de 3 ani, app luna trecuta pe 1 aprilie am facut 3 anisori. Problema mea este putin mai delicata... El cand era mic a avut oreon, si stiti ca la baietii daca nu stau in casa si nu se trateaza, exista posibilitatea sa nu mai poata face copii. Si bineinteles la momentul respectiv i s-a umflat un testicol, iar cand s-a desumflat s-a facut mai mic decat celalalt. Mi-e frica sa nu cumva sa ii fi daunat cumva si sa nu mai poata face copii, si el e constient de treaba asta dar ii este frica sa mearga la doctor. Am incercat sa vorbesc cu el si eu si prietenii lui apropiati si nu vrea sub nici o forma sa mearga. Si la cat a avansat medicina din ziua de azi stiu ca exista posibilitatea sa faca tratamente inca de tanar si se poate remedia situatia. El este foarte incapatanat si ii este foarte frica de faptul ca daca ii spune doctorul ca nu poate face copii are o replica pe care o spune intr-una:"Daca nu pot face copii, pt ce mai traiesc?!". Va rog spuneti-mi daca ati mai intalnit cazuri si cum le-ati rezolvat. Va multumesc anticipat.
PS: Cu parintii lui ma inteleg foarte bine dar imi este aiurea sa le zic stiti ar trebuii sa il ducem la doctor ca s-ar putea sa nu poata sa faca copii... va rog help






... vai ce disperare ... daca nu te intereseaza ''prietenul'' decit pentru pompa atunci de ce te agiti ? ... daca vrei mai mult renuntza la ''protectie'' si te lamuresti singura ... ... sau de 3 ani sinteti tot in faza ''tatonarilor'' ...
marco918
Postat pe 14 Mai 2011 12:29
Hmm...ideea era k vreau sa stiu modalitati de a-l duce la doctor asa mai obligat m-ai fortat..... intelegi??? pt ca avem planuri de viitor si lui ii este frica de raspunsul doctorului...
mysgdream
Postat pe 16 Mai 2011 13:17
De la: d3vil_me1923, la data 2011-05-16 13:17:16Hmm...ideea era k vreau sa stiu modalitati de a-l duce la doctor asa mai obligat m-ai fortat..... intelegi??? pt ca avem planuri de viitor si lui ii este frica de raspunsul doctorului...


Ii e frica de doctori? Da ce, doctorii mananca oameni?
Iti place sa stai langa un papa-lapte?
Il iei frumos de mana si-i zici, bai sulica tu vrei sa ai vreodata copii?Daca iti zice DA atunci ii zici mars imediat la dr.Tu explica-i ca, vrei un barbat langa tine care, iti poate oferi un copil(cand va fi momentu). Daca o da iar ca ii este frica, atunci spunei PA.
Valy90
Postat pe 16 Mai 2011 14:08
Daca nu vrea, nu-l poate duce nimeni fortat. Lasati-l o perioada in pace, sa rumege in linistea lui ideea, si cine stie, poate realizeaza ca e mai bine sa se duca sa face niste teste, ceva. Daca il tot sacaiti, cred ca mai mult il incapatanati sa fie contra.
kudika_pudika
Postat pe 16 Mai 2011 14:12
De la: kudika_pudika, la data 2011-05-16 14:12:42Daca nu vrea, nu-l poate duce nimeni fortat. Lasati-l o perioada in pace, sa rumege in linistea lui ideea, si cine stie, poate realizeaza ca e mai bine sa se duca sa face niste teste, ceva. Daca il tot sacaiti, cred ca mai mult il incapatanati sa fie contra.


Da e foarte incapatanat... Multumesc mult o sa revin cu detalii cand o sa se intample ceva;)) va tin la curent poop
mysgdream
Postat pe 17 Mai 2011 00:46
S-a uitat prea mult la stirile cu Ciomu si crede ca i-o taie daca se duce la doctor?
Barbie30_
Postat pe 17 Mai 2011 06:57
Fa-i un oral si colecteaza sepma,te duci cu ea la doctor si faci o spermograma Iete ce-mi fata mintea la prima ora.....
The_Exile
Postat pe 17 Mai 2011 07:05
De la: Yharr, la data 2011-05-17 07:05:40Fa-i un oral si colecteaza sepma,te duci cu ea la doctor si faci o spermograma Iete ce-mi fata mintea la prima ora.....

ti se trage de la virgin
yumy
Postat pe 17 Mai 2011 07:17
De la: d3vil_me1923, la data 2011-05-16 13:17:16Hmm...ideea era k vreau sa stiu modalitati de a-l duce la doctor asa mai obligat m-ai fortat..... intelegi??? pt ca avem planuri de viitor si lui ii este frica de raspunsul doctorului...


Daca tot spui ca te intelegi foarte bine cu parintii lui, de ce nu vorbesti tu intre patru ochi cu mama lui? Orice mama stie daca baiatul ei a avut complicatii sau nu in timpul bolii ca doar l-a tratat la doctor nu la babele din sat.
Stii ce nu inteleg eu?
Ma inteleg bine cu iubitul meu, vrem un viitor impreuna, dar pana la a face ceva in sensul asta. Adica-i responsabil doar din gura.
Ma inteleg bine cu viitoarea soacra, dar cum naiba sa-i spun ca nu va fi bunica in veci din cauza baiatului?


Ce fel de relatii o-ti avea, numai voi stiti. Comunicati cu adevarat vreodata? Stie si el of-ul tau pe care l-ai impartasit unor straini, bine mersi? Spune-i fata draga, urla-i in urechea dreapta ca de-i steril nu-l vrei de sot. Rezolva problema cu vorba nu cu arcanu'. Va mai mirati de ce se duce naiba o casnicie cand voi nici nu sunteti casatoriti si deja nu stitit sa vorbiti unul cu altul.
rashela
Postat pe 17 Mai 2011 07:22
De la: yumy, la data 2011-05-17 07:17:36
De la: Yharr, la data 2011-05-17 07:05:40Fa-i un oral si colecteaza sepma,te duci cu ea la doctor si faci o spermograma Iete ce-mi fata mintea la prima ora.....

ti se trage de la virgin
Cum le stii tu pe toate...din nou
The_Exile
Postat pe 17 Mai 2011 07:24
De la: Yharr, la data 2011-05-17 07:24:06
De la: yumy, la data 2011-05-17 07:17:36
De la: Yharr, la data 2011-05-17 07:05:40Fa-i un oral si colecteaza sepma,te duci cu ea la doctor si faci o spermograma Iete ce-mi fata mintea la prima ora.....

ti se trage de la virgin
Cum le stii tu pe toate...din nou

daca nu eu atunci cine?
yumy
Postat pe 17 Mai 2011 07:25
De la: yumy, la data 2011-05-17 07:25:31
De la: Yharr, la data 2011-05-17 07:24:06
De la: yumy, la data 2011-05-17 07:17:36
De la: Yharr, la data 2011-05-17 07:05:40Fa-i un oral si colecteaza sepma,te duci cu ea la doctor si faci o spermograma Iete ce-mi fata mintea la prima ora.....

ti se trage de la virgin
Cum le stii tu pe toate...din nou

daca nu eu atunci cine?
yuuuumyyy
The_Exile
Postat pe 17 Mai 2011 07:45
ma indragostesc
yumy
Postat pe 17 Mai 2011 07:47
De la: yumy, la data 2011-05-17 07:47:04ma indragostesc
De mineee? Si nici nu mi-ai vazut degetelul buclucas....ca m-a operat duminica si acu e gros cat altceva(bine din cauza bandajului)...daca ma vezi si cu ala te uzi toata
Si tu ma intarati sa tastez , nesuferitooooooooo
The_Exile
Postat pe 17 Mai 2011 08:04
De la: d3vil_me1923, la data 2011-05-14 12:23:39.. va rog help


ii spui ca se dau acadele la cabinet si are scaune in forma de masinute!
geo_refinantat
Postat pe 17 Mai 2011 14:14
De la: d3vil_me1923, la data 2011-05-14 12:23:39Buna tuturor, am si eu o problema cu prietenul meu, pe scurt suntem cuplati de 3 ani, app luna trecuta pe 1 aprilie am facut 3 anisori. Problema mea este putin mai delicata... El cand era mic a avut oreon, si stiti ca la baietii daca nu stau in casa si nu se trateaza, exista posibilitatea sa nu mai poata face copii. Si bineinteles la momentul respectiv i s-a umflat un testicol, iar cand s-a desumflat s-a facut mai mic decat celalalt. Mi-e frica sa nu cumva sa ii fi daunat cumva si sa nu mai poata face copii, si el e constient de treaba asta dar ii este frica sa mearga la doctor. Am incercat sa vorbesc cu el si eu si prietenii lui apropiati si nu vrea sub nici o forma sa mearga. Si la cat a avansat medicina din ziua de azi stiu ca exista posibilitatea sa faca tratamente inca de tanar si se poate remedia situatia. El este foarte incapatanat si ii este foarte frica de faptul ca daca ii spune doctorul ca nu poate face copii are o replica pe care o spune intr-una:"Daca nu pot face copii, pt ce mai traiesc?!". Va rog spuneti-mi daca ati mai intalnit cazuri si cum le-ati rezolvat. Va multumesc anticipat.
PS: Cu parintii lui ma inteleg foarte bine dar imi este aiurea sa le zic stiti ar trebuii sa il ducem la doctor ca s-ar putea sa nu poata sa faca copii... va rog help

pai in primul rand tre sa fii sigura ca vrea copii CU TINE intr-un viitor mai mult sau mai putin apropiat. ca daca nu are cu tine asemenea planuri, iti dai seama de ce evita discutia. daca esti sigura ca are, atunci de ce nu pomenesti odata cand sunteti si tu si el si mama lui de fatza despre copii, si cum ti-ai dori la un momenta dat dar crezi ca el nu poate.....o sa vezi atunci ce reactii au.
DayC
Postat pe 24 Mai 2011 11:18
De la: d3vil_me1923, la data 2011-05-16 13:17:16Hmm...ideea era k vreau sa stiu modalitati de a-l duce la doctor asa mai obligat m-ai fortat..... intelegi??? pt ca avem planuri de viitor si lui ii este frica de raspunsul doctorului...


eu stiu ca vremuri barbatul pocnea femeia cu o bata in cap si o tragea in pestera. iti propun sa faci si tu la fel cu el si sa il duci la doctor :))
leo_
Postat pe 25 Mai 2011 14:23
Poate sa faca o spermograma si afla.
kudika368085
Postat pe 26 Mai 2011 00:17
Oralul poate spurca pe amandoi. Apoi trebuie spovedire.
kudika190628
Postat pe 26 Mai 2011 06:59
De la: kudika190628, la data 2011-05-26 06:59:03Oralul poate spurca pe amandoi. Apoi trebuie spovedire.


crezi ca ajunge mai repede la popa decat la doctor?
geo_refinantat
Postat pe 26 Mai 2011 08:54
De la: kudika190628, la data 2011-05-26 06:59:03Oralul poate spurca pe amandoi. Apoi trebuie spovedire.


ie plina lumea de pacatosi, domne!
vitamina_c
Postat pe 26 Mai 2011 09:05
De la: vitamina_c, la data 2011-05-26 09:05:37
De la: kudika190628, la data 2011-05-26 06:59:03Oralul poate spurca pe amandoi. Apoi trebuie spovedire.


ie plina lumea de pacatosi, domne!


ah, ce-as pacatui olecuta !!
geo_refinantat
Postat pe 26 Mai 2011 09:16
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-26 09:16:27
De la: vitamina_c, la data 2011-05-26 09:05:37
De la: kudika190628, la data 2011-05-26 06:59:03Oralul poate spurca pe amandoi. Apoi trebuie spovedire.


ie plina lumea de pacatosi, domne!


ah, ce-as pacatui olecuta !!


gand la gand!
vitamina_c
Postat pe 26 Mai 2011 09:21
auzi ,nu i ma da Pasarica pana nu merge la doctor ,o mica pedeapsa .
healthy010635
Postat pe 26 Mai 2011 11:04
Spune-i sa spuna merci ca exista in Romania dr. CALOMFIRESCU pentru ca daca o sa-l cunoasca o sa se bucure - cabinet UROANDROMED - site uroandromed.
ema_rice
Postat pe 26 Mai 2011 11:13
De la: healthy010635, la data 2011-05-26 11:04:40auzi ,nu i ma da Pasarica pana nu merge la doctor ,o mica pedeapsa .


da' de ce sa sufere si ea!?
geo_refinantat
Postat pe 26 Mai 2011 11:14
De la: Valy90, la data 2011-05-16 14:08:22
De la: d3vil_me1923, la data 2011-05-16 13:17:16Hmm...ideea era k vreau sa stiu modalitati de a-l duce la doctor asa mai obligat m-ai fortat..... intelegi??? pt ca avem planuri de viitor si lui ii este frica de raspunsul doctorului...


Ii e frica de doctori? Da ce, doctorii mananca oameni?
Iti place sa stai langa un papa-lapte?
Il iei frumos de mana si-i zici, bai sulica tu vrei sa ai vreodata copii?Daca iti zice DA atunci ii zici mars imediat la dr.Tu explica-i ca, vrei un barbat langa tine care, iti poate oferi un copil(cand va fi momentu). Daca o da iar ca ii este frica, atunci spunei PA.


bestial raspuns !!! :))
kudika052198
Postat pe 30 Mai 2011 12:02
De la: d3vil_me1923, la data 2011-05-14 12:23:39Buna tuturor, am si eu o problema cu prietenul meu, pe scurt suntem cuplati de 3 ani, app luna trecuta pe 1 aprilie am facut 3 anisori. Problema mea este putin mai delicata... El cand era mic a avut oreon, si stiti ca la baietii daca nu stau in casa si nu se trateaza, exista posibilitatea sa nu mai poata face copii. Si bineinteles la momentul respectiv i s-a umflat un testicol, iar cand s-a desumflat s-a facut mai mic decat celalalt. Mi-e frica sa nu cumva sa ii fi daunat cumva si sa nu mai poata face copii, si el e constient de treaba asta dar ii este frica sa mearga la doctor. Am incercat sa vorbesc cu el si eu si prietenii lui apropiati si nu vrea sub nici o forma sa mearga. Si la cat a avansat medicina din ziua de azi stiu ca exista posibilitatea sa faca tratamente inca de tanar si se poate remedia situatia. El este foarte incapatanat si ii este foarte frica de faptul ca daca ii spune doctorul ca nu poate face copii are o replica pe care o spune intr-una:"Daca nu pot face copii, pt ce mai traiesc?!". Va rog spuneti-mi daca ati mai intalnit cazuri si cum le-ati rezolvat. Va multumesc anticipat.
PS: Cu parintii lui ma inteleg foarte bine dar imi este aiurea sa le zic stiti ar trebuii sa il ducem la doctor ca s-ar putea sa nu poata sa faca copii... va rog help



nu cred ca e treaba ta sa -l convingi cu frumosu sau cu forta sa mearga la medic, mai ales ca nu e momentul de copil .
Nu esti sora medicala sa-l cari pe la cabinete sau terapist, sa tot stai sa discuti cu el despre fricile lui interioare.

i-ai zis punctul tau de vere , ca ai vrea sa se controleze macar, si ca tu il sustii sa faca tratamente sau ce se face,daca nu vrea, atunci eu zic ca ar trebui sa incepi incet incet sa mai cunosti si alti tipi , si daca cumva se supara si devine gelos, ii zici ca pe tine te intereseaza un tip cu care sa -ti faci niste planuri mai departe, nu cu unul " s-ar putea" sa aiba o problema dar nu vrea sa se intereseze sau sa se trateze si sta si asteapta sa-i pice din cer diagnosticul si ala favorabil .


sau si mai interesant ai putea in discutia cu mama lui sa -i strecori un detaliu ca nu stii cat o sa mai fiti impreuna , ca vrei niste certitudini nu tot felul de aiureli de fricos , si pacat de el ca e baiat bun , si relatia e frumoassa , dar daca asa stau lucrurile tu nu poti sa insisti pe chestia asta daca el nu vrea asa ca ..
o sa incepi sa te gandesti sa cauti pe altcineva.

pe urma sa vezi ce l cara maica sa urgent la medic in 2 timpi si 3 miscari , ca , fiind maica-sa , o sa fie speriata ca toate fetele o sa faca la fel si o sa i ramana fi-su neinsurat :D







kudika052198
Postat pe 30 Mai 2011 12:11
A,e simplu.Spune-i ca daca ramane netratat ,se usuca si-i cade (ea insasi) -oricum n-o sa functioneze prea mult .Vai,ce asimetrie!Parca a si-nceput ofilirea...La baieti tine totdeauna -d^aia se opereaza atatia discopati barbati,sa nu ramana far-de...stii tu
nicossia
Postat pe 30 Mai 2011 17:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
veronik 6 De la: luiza_maria 3 Iunie 2010 18:11
Blog despre moda si ultimele tendinte 1 De la: MaryBabe 13 Septembrie 2009 13:35
doctor panus craiova 1 De la: alinuza73 25 Ianuarie 2010 23:58
Original UGG Boots 1 De la: Mikandra 5 Februarie 2009 10:50
nu stiu ce a fost?! 40 De la: kudika418943 30 Septembrie 2011 20:10