Setari Cookie-uri

Te vreau dar...nu te vreau...

De vreo sase ani imi place un baiat si il iubesc foarte mult. El e cu 2 ani mai mare ca mine.Lucreaza toata saptamana in afara de duminica iar eu sunt la liceu. In primii 4 ani am vorbit unul cu altul , ne'am intalnit de cateva ori, dar niciodata nu am fost impreuna...chiar daca imi spunea ca ma iubeste...Eu tin foarte mult la el...Dupa patru ani m'am hotarat sa'l uit ca totul era incert si sufeream prea mult. Dar asta nu o puteam face pur si simplu. Il vad in fiecare zi datorita faptului ca lucreaza la o firma situata langa casa mea. In aceeasi perioada, un baiat pe care l'am cunoscut pe mess mi'a cerut sa fim impreuna. Am considerat asta un plus care sa ma ajute sa'l uit. Dar... o relatie dintr-un anume interes nu va functiona niciodata...Va dati seama ca baiatul de care profitam cumva, se simtea prost ca vroia sa'i zic vorbe dulci si logic ca nu puteam , ca il iubeam pe celalalt. Asa ca am cautat momentul potrivit si dupa 6 luni m'am despartit de el. Dar culmea a fost ca nu l'am uitat pe celalat. Am inceput iar sa vorbim dar nu mai zicea nimeni "te iubesc", eu m'am hotarat sa nu'mi mai exprim sentimentele. pana intr-o seara pe 23 aprilie ne'am intalnit, am vorbit si dupa 6 ani si-a facut curaj si m'a sarutat. A fost cea mai frumoasa jumatate de ora din viata mea pentru ca in sfarsit l'am avut aproape pe baiatul iubit.Dar nici o fericire nu tine o vesnicie si a doua zi nu a mai dat nici un semn de viata si dupa doua zile chiar mi'a vorbit urat intr'un fel...M'a durut atat de tare ca mi'am luat inima in dinti si i'am scris in cateva mesaje toot ceea ce simteam. I'am zis ca , chiar daca il iubesc mult nu o sa'l mai deranjez niciodata. Pana de ziua lui cand l'am sunat sa'i urez la multi ani. Dupa aceea nu l'am mai cautat. Acum e foarte greu. El cand trece pe strada se face ca nu ma vede, eu la fel. Dar numai eu stiu cat sufar. Acum nu inteleg...de ce imi da sperante daca nu ma vrea? De ce se joaca cu mine? Uneori il simt, simt ca tine la mine..dar alteori...Stiu ca are si niste parinti foarte severi si ma gandesc si ca n'are curaj sa'i infrunte. In plus e si religia care e diferita...Dar asta pentru mine nu e o problema...deci...ce sa cred? Ma iubeste dar e nehotarat..sau se joaca cu mine? Si ca sa vorbesc cu el, sa ii cer sa'mi explice situatia nu pot ca nu accepta subiectul si nu mai raspunde nici la mesaje, nici la telefon, si nici fata in fata ca zice ca nu are timp. Acesta e rezumatul povestii mele...6 ani nu se povestesc in cateva randuri...Te vreau dar...nu te vreau...Eu il iubesc...
AnCuTsElLu
Postat pe 21 Mai 2011 11:43
E peste puterile mele sa pot intelege cum poti pierde 6 ANI, iubind "de una singura" Iti poti da seama intr-o secunda daca cineva te place si te vrea, iar tie nu ti-au ajuns 6 ani???

Daca dupa acel sarut nu te-a mai cautat, inseamna ca nu i-ai placut. Gata! S-a terminat! Nu fi lipitoare!
mimi_ca29
Postat pe 21 Mai 2011 12:11
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-21 12:11:50E peste puterile mele sa pot intelege cum poti pierde 6 ANI, iubind "de una singura" Iti poti da seama intr-o secunda daca cineva te place si te vrea, iar tie nu ti-au ajuns 6 ani???

Daca dupa acel sarut nu te-a mai cautat, inseamna ca nu i-ai placut. Gata! S-a terminat! Nu fi lipitoare!


Mimica, ma poti ajuta cu ceva??
pup
Valy90
Postat pe 21 Mai 2011 12:17
De la: Valy90, la data 2011-05-21 12:17:41
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-21 12:11:50E peste puterile mele sa pot intelege cum poti pierde 6 ANI, iubind "de una singura" Iti poti da seama intr-o secunda daca cineva te place si te vrea, iar tie nu ti-au ajuns 6 ani???

Daca dupa acel sarut nu te-a mai cautat, inseamna ca nu i-ai placut. Gata! S-a terminat! Nu fi lipitoare!


Mimica, ma poti ajuta cu ceva??
pup


Daca pot, cu cea mai mare placere!
mimi_ca29
Postat pe 21 Mai 2011 12:23

In 6 ani te-a sarutat o data si tu il iubesti?
Sa ma sinucida cineva!
Barbie30_
Postat pe 21 Mai 2011 12:40
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-21 12:23:37
De la: Valy90, la data 2011-05-21 12:17:41
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-21 12:11:50E peste puterile mele sa pot intelege cum poti pierde 6 ANI, iubind "de una singura" Iti poti da seama intr-o secunda daca cineva te place si te vrea, iar tie nu ti-au ajuns 6 ani???

Daca dupa acel sarut nu te-a mai cautat, inseamna ca nu i-ai placut. Gata! S-a terminat! Nu fi lipitoare!


Mimica, ma poti ajuta cu ceva??
pup


Daca pot, cu cea mai mare placere!


iti dau msj in privat
Valy90
Postat pe 21 Mai 2011 13:03
De la: Barbie30_, la data 2011-05-21 12:40:06
In 6 ani te-a sarutat o data si tu il iubesti?
Sa ma sinucida cineva!


eu pe tine ,tu pe mine, ok?
Valy90
Postat pe 21 Mai 2011 13:04
De la: Barbie30_, la data 2011-05-21 12:40:06
In 6 ani te-a sarutat o data si tu il iubesti?
Sa ma sinucida cineva!

te sinucid eu!
pickard
Postat pe 21 Mai 2011 19:57
De la: Valy90, la data 2011-05-21 13:04:37
De la: Barbie30_, la data 2011-05-21 12:40:06
In 6 ani te-a sarutat o data si tu il iubesti?
Sa ma sinucida cineva!


eu pe tine ,tu pe mine, ok?

valy! cu limba si mult scuipat
pickard
Postat pe 21 Mai 2011 19:57
De la: pickard, la data 2011-05-21 19:57:52
De la: Valy90, la data 2011-05-21 13:04:37
De la: Barbie30_, la data 2011-05-21 12:40:06
In 6 ani te-a sarutat o data si tu il iubesti?
Sa ma sinucida cineva!


eu pe tine ,tu pe mine, ok?

valy! cu limba si mult scuipat



dupa ce am vazut din nou poza lu' mimica, vreau limboaica pana-n fund
oooooo, che coooollll
Valy90
Postat pe 21 Mai 2011 20:30
De la: Valy90, la data 2011-05-21 20:30:21
De la: pickard, la data 2011-05-21 19:57:52
De la: Valy90, la data 2011-05-21 13:04:37
De la: Barbie30_, la data 2011-05-21 12:40:06
In 6 ani te-a sarutat o data si tu il iubesti?
Sa ma sinucida cineva!


eu pe tine ,tu pe mine, ok?

valy! cu limba si mult scuipat



dupa ce am vazut din nou poza lu' mimica, vreau limboaica pana-n fund
oooooo, che coooollll


upssss, iar se intelege altceva.
Pick, pana-n fudul gurii
Valy90
Postat pe 21 Mai 2011 20:31
Povestea asta e adevarata sau e inca un subiect care sa te enerveze atat de tare incat sa tot scrii pe aici?
Eu nu pot sa cred ce povesteste fetita asta. sa iubesti un individ care sa nu-ti dea nici o atentie 6 ani ?
Nu pot sa cred!!!

Postat pe 21 Mai 2011 20:48
De la: scorpio67, la data 2011-05-21 20:48:51Povestea asta e adevarata sau e inca un subiect care sa te enerveze atat de tare incat sa tot scrii pe aici?
Eu nu pot sa cred ce povesteste fetita asta. sa iubesti un individ care sa nu-ti dea nici o atentie 6 ani ?
Nu pot sa cred!!!


Nu stiu, n-am citit povestea.
Valy90
Postat pe 21 Mai 2011 21:00
E adevarata ! Si am adaugat acolo ca nu e toata povestea. Deci nu ai de unde sa stii ca nu'mi da nici o atentie. Cand iubesti cu adevarat nu tii cont de cate saruturi, imbratisari sau mai stiu eu ce primesti. Iubesti persoana, cum e ea. Nimeni nu m'a inteles pana acum...deci nu ma astept ca altcineva sa ma inteleaga. pur si simplu am vrut un sfat si sa discut si cu altcineva decat persoanele carora le'am zis pana acum. multumesc oricum pentru sfaturi. :X oricum, o sa'mi fie foarte utile .
AnCuTsElLu
Postat pe 22 Mai 2011 11:14
Daca un barbat iti spune ca e ocupat, e clar ca NU e interesat de tine. Niciun barbat care iubeste nu se comporta astfel, oricat de multa treaba ar avea. Probabil ca atunci cand vede ca a mai primit un mesaj de la tine, isi spune in sinea lui: iar e nebuna aia care nu ma lasa in pace. Nu te mai gandi la el, lasa-l naibii ca iti faci rau singura. Vrei sa ajunga sa te injure? Stiu, la varsta asta te hranesti cu vise. Dar ai grija: se spune ca iubirea neimpartasita poate deveni obsesie.
Micaell
Postat pe 22 Mai 2011 15:03
oky :X ms :X asa o sa fac :X
AnCuTsElLu
Postat pe 23 Mai 2011 15:38
De la: AnCuTsElLu, la data 2011-05-22 11:14:18E adevarata ! Si am adaugat acolo ca nu e toata povestea. Deci nu ai de unde sa stii ca nu'mi da nici o atentie. Cand iubesti cu adevarat nu tii cont de cate saruturi, imbratisari sau mai stiu eu ce primesti. Iubesti persoana, cum e ea. Nimeni nu m'a inteles pana acum...deci nu ma astept ca altcineva sa ma inteleaga. pur si simplu am vrut un sfat si sa discut si cu altcineva decat persoanele carora le'am zis pana acum. multumesc oricum pentru sfaturi. :X oricum, o sa'mi fie foarte utile .


Da'si eu ma pup in gand cu Johny Depp de vreo 15 ani , dar in viata reala am un barbat in carne si oase langa mine, nu stau sa-l filmez 6 ani cum trece pe strada salivand dupa el.Sfat: Ia-ti unul care te place si vrea sa fie mai mult cu tine de 3 minute cat a tinut pupatul.Get a real life.

Postat pe 23 Mai 2011 19:58
"Cand iubesti cu adevarat nu tii cont de cate saruturi, imbratisari sau mai stiu eu ce primesti"

Am inteles,tu iubesti o imagine! Ai idee ce inseamna sa iubesti?La tine tropaie hormonii acu`,nu iubirea asa cum spui...Ar trebui sa-ti dai seama singurica ca ai o problema reala din cauza unei iubiri ireale,iubire ce a fost conturata foarte bine de creierasul tau.Scuza-ma ca-ti spulber visele da nu stii ce inseamna iubirea in adevaratul sens al cuvantului si ma refer la iubirea traita nu citita prin carti cu printi si printese.
Barbie30_
Postat pe 23 Mai 2011 20:49
Nu am inteles mare lucru din povestea ta, dar cred ca ar trebui sa il lasi pe el sa decida daca vrea sa fie cu tine sau nu, sa il ignori si sa vezi cum reactioneaza. Daca nu se intoarce la tine, inseamna ca nu a fost niciodata al tau.
Eva32
Postat pe 23 Mai 2011 23:47
Cartea “Cum sa-ti recuperezi fostul iubit in doar 7 zile” iti ofera tehnici de psihologie inversa eficiente ºi uºor de aplicat. Influenþeaza ºi controleaza mintea bãrbatul iubit astfel incat sa se intoarca la tine in timp record si pentru totdeauna! FUNCTIONEAZA!!!!! Daca vrei cartea in pdf, trimite mail: recupereazabarbatuliubit@gmail.com
kudika407592
Postat pe 10 Iunie 2011 20:15
De la: kudika407592, la data 2011-06-10 20:15:19Cartea “Cum sa-ti recuperezi fostul iubit in doar 7 zile” iti ofera tehnici de psihologie inversa eficiente ºi uºor de aplicat. Influenþeaza ºi controleaza mintea bãrbatul iubit astfel incat sa se intoarca la tine in timp record si pentru totdeauna! FUNCTIONEAZA!!!!! Daca vrei cartea in pdf, trimite mail: recupereazabarbatuliubit@gmail.com


daca vrei cartea in format pdf: cumserezolvarelatiadintreotarfasipesteleeiinsaptezile@yahoo.com
battleofwits
Postat pe 10 Iunie 2011 20:19
De la: kudika407592, la data 2011-06-10 20:15:19Cartea “Cum sa-ti recuperezi fostul iubit in doar 7 zile” iti ofera tehnici de psihologie inversa eficiente ºi uºor de aplicat. Influenþeaza ºi controleaza mintea bãrbatul iubit astfel incat sa se intoarca la tine in timp record si pentru totdeauna! FUNCTIONEAZA!!!!! Daca vrei cartea in pdf, trimite mail: recupereazabarbatuliubit@gmail.com




contesina
Postat pe 10 Iunie 2011 23:48
Stai putin ca eu chiar nu inteleg. De 6 ani iubesti un baiat si ACUM esti la liceu? Presupunand ca esti a XII-a, deci ai vreo 18 ani, il iubesti de la 12 ani? WTF? Si numesti asta iubire?
Jesus!

Oricat de reala ar fi povestea, tot fictiune se cheama ca este.
rashela
Postat pe 11 Iunie 2011 02:40
un adevarat roman..cred ca puteai sa fii putin mai concreta..altfel ajungem sa stam cate jum de ora sa citim ceva ce poate fi citit in 3-4 randuri..in fine, m a atras subiectul "te vreau..dar nu te vreau"..e clar..NU TE VREA..esti prea tanara sa numesti iubire, ce de fapt e cu totul altceva..s a intamplat totul in capul tau..daca acuma suferi asa..nush ce o sa te faci mai incolo fetitzo..trezeste!! daca vroia ceva cu tine..ar fi incercat pana acum..mai ales ca i ai dat de inteles ca esti interesata de el..asa k...ajungi tu la o concluzie, daca mai merita sa te gandesti sau nu la el..
ina85
Postat pe 11 Iunie 2011 10:13
o mare parte din iubire este una imaginara...alimentata de ce? de o privire? de cateva vorbe? esti sensibila si ti-ai imaginat una..alta...daca l-ai cunoaste mai bine,daca ai avea o relatie cu el...te-ai trezi la realitate: nu e asa cum ti-ai imaginat...si chiar nu e...noi ne-am dat seama..tu? de ce stai agatata de el?
_oktober_
Postat pe 11 Iunie 2011 11:03
mysulica
Postat pe 11 Iunie 2011 11:03
daca te-ar vrea, ar face el ceva cu siguranta. in nici un caz nu ar astepta sa faci tu, eventual sa te mai si refuze. e mai greu pana intelegi ca de fapt nu te vrea. mai tarziu cand o sa intalnesti si pe cineva la care chiar ii place de tine, o sa iti dai seama de diferenta.
DayC
Postat pe 11 Iunie 2011 16:32
De la: AnCuTsElLu, la data 2011-05-21 11:43:29De vreo sase ani imi place un baiat si il iubesc foarte mult. El e cu 2 ani mai mare ca mine.Lucreaza toata saptamana in afara de duminica iar eu sunt la liceu. In primii 4 ani am vorbit unul cu altul , ne'am intalnit de cateva ori, dar niciodata nu am fost impreuna...chiar daca imi spunea ca ma iubeste...Eu tin foarte mult la el...Dupa patru ani m'am hotarat sa'l uit ca totul era incert si sufeream prea mult. Dar asta nu o puteam face pur si simplu. Il vad in fiecare zi datorita faptului ca lucreaza la o firma situata langa casa mea. In aceeasi perioada, un baiat pe care l'am cunoscut pe mess mi'a cerut sa fim impreuna. Am considerat asta un plus care sa ma ajute sa'l uit. Dar... o relatie dintr-un anume interes nu va functiona niciodata...Va dati seama ca baiatul de care profitam cumva, se simtea prost ca vroia sa'i zic vorbe dulci si logic ca nu puteam , ca il iubeam pe celalalt. Asa ca am cautat momentul potrivit si dupa 6 luni m'am despartit de el. Dar culmea a fost ca nu l'am uitat pe celalat. Am inceput iar sa vorbim dar nu mai zicea nimeni "te iubesc", eu m'am hotarat sa nu'mi mai exprim sentimentele. pana intr-o seara pe 23 aprilie ne'am intalnit, am vorbit si dupa 6 ani si-a facut curaj si m'a sarutat. A fost cea mai frumoasa jumatate de ora din viata mea pentru ca in sfarsit l'am avut aproape pe baiatul iubit.Dar nici o fericire nu tine o vesnicie si a doua zi nu a mai dat nici un semn de viata si dupa doua zile chiar mi'a vorbit urat intr'un fel...M'a durut atat de tare ca mi'am luat inima in dinti si i'am scris in cateva mesaje toot ceea ce simteam. I'am zis ca , chiar daca il iubesc mult nu o sa'l mai deranjez niciodata. Pana de ziua lui cand l'am sunat sa'i urez la multi ani. Dupa aceea nu l'am mai cautat. Acum e foarte greu. El cand trece pe strada se face ca nu ma vede, eu la fel. Dar numai eu stiu cat sufar. Acum nu inteleg...de ce imi da sperante daca nu ma vrea? De ce se joaca cu mine? Uneori il simt, simt ca tine la mine..dar alteori...Stiu ca are si niste parinti foarte severi si ma gandesc si ca n'are curaj sa'i infrunte. In plus e si religia care e diferita...Dar asta pentru mine nu e o problema...deci...ce sa cred? Ma iubeste dar e nehotarat..sau se joaca cu mine? Si ca sa vorbesc cu el, sa ii cer sa'mi explice situatia nu pot ca nu accepta subiectul si nu mai raspunde nici la mesaje, nici la telefon, si nici fata in fata ca zice ca nu are timp. Acesta e rezumatul povestii mele...6 ani nu se povestesc in cateva randuri...Te vreau dar...nu te vreau...Eu il iubesc...


Il iubesti ! Ce iubesti la el , indiferenta? O iubire neampartasita nu e iubire!Nu-ti pierde demnitatea cautandu-l [cu telfoane , cu mesaje] Daca avea ceva pt tine trebuia sa-si dea seama pana acum ca tu fata de el ai niste sentimente.Spui ca iubesti pe cineva si ca nu-l poti uita atunci cand ai trait cu acel cineva momente unice , pe cand tu...............
corina200891
Postat pe 11 Iunie 2011 17:27
cred ca ar fi mai bine sa faci un dus cu apa rece si sa te trezesti la realitate ca nu poti iubi de una singura iubirea e altceva nu un sarut si.................. .
kudika327061
Postat pe 11 Iunie 2011 23:32
pai n-am inteles,cum se "joaca" cu tine daca el te evita?cred ca iti imaginezi tu lucruri pe acolo.
aysel
Postat pe 12 Iunie 2011 20:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt indragostita de cineva care nu cunosc. 14 De la: kudika498529 30 Iulie 2013 19:11
Barbatii care incep a fi nemultumiti 62 De la: ___LL___ 26 Iulie 2009 02:10
ma gandesc mereu la el.... 6 De la: Tazmanian 22 August 2010 19:36
CIVILIZATIA 7 De la: dreamer6062 5 Septembrie 2010 12:00
Mamici singure 81 De la: dia1373 23 Iunie 2011 13:03