Setari Cookie-uri

cum sa raman cu el daca destinu nu vrea?

suntem impreuna de un an si ceva ne iubim mult si vreau sa ma casatoresk cu el bine nu akm peste cativa anii .el ma iubeste si ar face orce pt mine la fel si eu ...nu vedem viata unul fara altul .in fine .avea el o cunostiinta care cika vede viitoru k are un har k nu stiu ce ...bine intrdevr unele spuse de ea sau adeverit .greseala mea a fost sa ma duk la ea cu pr meu si ce ne-a zis femeia :k nu sunt eu soarta lui ... k sa nu faca un copil cu mine k plateste pensia alimentara k daca nu st eu soarta lui ne despartim ,a zis k o sa gaseaska una sal accepte asa cum e el .are o fire asa mai compolicata daca ne certam nu cedeaza nicinu si a zis aia ca suntem firi diferite k nu o sa ne intelgem ...si a zis ca eu o sa fiu de vina k o sal parasesk cand io fii lumea mai draga....intrdevar nu imi place firea lui dar nu as vrea sa ma despart de el pt k numai e nimeni ca el ma iubeste mult de tot..am decis sa ne schimbam amindoi sa numai ne certam din lucruri marunte pt ca nu vream sa se ajunga sa ne despartim .dar mie tare frika intr-un fel nu o cred paia dar nu stiu ce sa zik .cam ne-a stricat tot viitoru mai bine nu aflam.e o chestie ciudata nu pot sa explic dar de cateva zile numai pot pur si simplu .mie teama .voi ce ziceti ?stiu k nu trebiue sai dau crezare dar cand ma gadesk asa la ce sar putea sa se inample ma ia groaza. vreau sa ramn cu el toata viata ...dar te pui destinu asta uof
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 27 Martie 2009 19:45
iris_4_ever
Postat pe 27 Martie 2009 19:56
alooooooooo! revino-ti.
am mai postat pe un topic legat de destin si alte obsesii. nu vreau sa ma repet. vorbesc deci din experienta proprie.
crezi ca atunci cand s-a inventat ghicitul stiau aia de "pensie alimentara". oare cum o fi reprezentata in carti, cafea etc.
mika_ela
Postat pe 29 Martie 2009 16:30
Fatuca, tu-ti bati joc de sufletele noastre?
Dor_a
Postat pe 29 Martie 2009 17:06
De la: Dor_a, la data 2009-03-29 17:06:54Fatuca, tu-ti bati joc de sufletele noastre?

nu nu chiar este serioasa treaba...
coffeeta
Postat pe 29 Martie 2009 17:08
De la: coffeeta, la data 2009-03-29 17:08:15
De la: Dor_a, la data 2009-03-29 17:06:54Fatuca, tu-ti bati joc de sufletele noastre?

nu nu chiar este serioasa treaba...


Si cand credeam ca le-am auzit pe toate!

Auzi, dar am si eu o nedumerire: CE, exact v-a determinat in ziua aia sa va faceti program la ghicitoare?
V-ati trezit asa, dimineatza, si ati zis: hai Iubi sa facem ceva ce n-a vazut Parisu'? Mergem impreuna la mama Omida
Dor_a
Postat pe 29 Martie 2009 17:22
nuu eu nu o vazusem niciodata dar pr meu o vazuse odata cand era el mai mik .asta e o cunostiita mai veche dea bunii prietenului meu . bunica pr meu se ducea mai mereu la ea si ai mai zicea cateva ceva unele lucruri sau adeverit intradevr .si in ziua aia bunica pr meu se ducea la el si am zis sa ne ducem si noi cu ea ....mare greseala am facut
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 29 Martie 2009 17:59
cand era pr meu in generala ia zis cu ce nota o sa ia examenul si ata a fost ...ia mai zis k o sa imbrace uniforma si asa a fost akm e in cadrul armatei .unele le-a mai inimerit ,altele nu ..
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 29 Martie 2009 18:07
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-03-29 18:07:30cand era pr meu in generala ia zis cu ce nota o sa ia examenul si ata a fost ...ia mai zis k o sa imbrace uniforma si asa a fost akm e in cadrul armatei .unele le-a mai inimerit ,altele nu ..


cred ca omis sa iti spuna ca are obiceiul de a spune tot felul de tampnii oamenilor
moneycaprice
Postat pe 29 Martie 2009 19:48
da cred .dar atunci in ziua aia eram socata de ce imi zisase s
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 29 Martie 2009 19:51
ar fi bine sa te trezesti,pe bune acum.bucurati va impreuna de viata si savutati cu placere momentele de dupa o cerata poate absurda nu va mai ganditi la mama Omida ptr ca ea fiind prietena cu bunica are deja unele cunostinte despre voi.despre relatia voastra..pe care le foloseste din plin la ghicit cat despre faptul ca a ghicit nota.....nimic bizar doar pura coincidenta
catch_a_fire
Postat pe 30 Martie 2009 09:09
draga mea,in primul rand viitorul nu-l stiie femeia aceea,doar Dumnezeu stie..numai crede in asa ceva....si cu reletia ta incearca sa lasi de la tine tu daca cu adevarat tii la el..si dc nu te-ai marita cu el daca il iubesti???atat tmp cat stii ca si el te iubeste...
ligiuta21
Postat pe 30 Martie 2009 09:42
asa e .nu prea cred in ea , stiu k depinde totul de noi cum o sa ne intelegem de akm inainte .sper sa schimbe si el un pic comportamentul daca nu tre sa invat sa ma obijnuiesk cu el asa .cand iubesti pe cineva ai accepti si defectele . va pup
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 30 Martie 2009 14:24
incearca sa lasi si u de la tine ca poate o sa fie bn...si iubiti-va mult...asta e de la Mircea Radu
ligiuta21
Postat pe 6 Aprilie 2009 19:26
oare buni nu are ceva legãturã cu asta? poate nu te vrea lângã odorul ei și s-a înțeles cu mama omida sa-ți umple capul cu tâmpenii. nu te mai gândi la ce ți-a spus pentru cã e ca atunci când crezi cã ai o boalã, tu fiind sãnãtoasã, și pânã la urmã ajungi sã te îmbolnãvești cu adevãrat.
beary
Postat pe 17 Aprilie 2009 16:24
haloo fata mea nu te mai lua de toate proastele iti baga in cap tot felul de prosti
daca esti fata desteapta si asta cred si u ca esti roagate lui isus din ceruri sa iti dea sanatate si iubire multa
sa va iubiti mult
kudika006275
Postat pe 17 Aprilie 2009 17:08
Dumnezeu iti da,dar nu iti baga si in sac.Asa ca destinul si-l mai face si omul cu mana lui
deea_20
Postat pe 18 Aprilie 2009 02:08
Doar Dumnezeu stie viitorul si nu-l spune nimanui !!!
ionia
Postat pe 18 Aprilie 2009 17:21
sfatul meu e sa o iei pe buni de mana, impreuna cu prietenul tau shi sa mergetzi la un preot!!

Gianna_on_Kudika
Postat pe 18 Aprilie 2009 17:52
De la: Gianna_on_Kudika, la data 2009-04-18 17:52:06sfatul meu e sa o iei pe buni de mana, impreuna cu prietenul tau shi sa mergetzi la un preot!!




...completez: ca sa va scoata toate escroacele astea de ghicitori din cap!!!
Gianna_on_Kudika
Postat pe 18 Aprilie 2009 17:53
http://alicedamian.blogspot.com/
kudika013988
Postat pe 20 Aprilie 2009 13:40
crissa_909
Postat pe 21 Aprilie 2009 09:34
am depasit momentu ala numai ma gadesk la aia.viata tio faci u si ce se intampla in viata ta numai dumnezeu poate sti .
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 21 Aprilie 2009 13:49
De la: Gianna_on_Kudika, la data 2009-04-18 17:52:06sfatul meu e sa o iei pe buni de mana, impreuna cu prietenul tau shi sa mergetzi la un preot!!

.stiu k un preot ar zice sa nu credeam in astea .
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 21 Aprilie 2009 13:54
nu crede in asa ceva, si nu va lasati influentati de asa ceva...iti spun din experienta: eu sunt casataorita de 5 ani si sunt cu el de 8. Inca de la inceput ni s-a spus (fara sa cerem parerea) de diferite "ghicitoare" ca nu ne potrivim, pana si conform zodiacului nu suntem "meniti" sa fim impreuna, dar uite ca nu e asa. Nu pot sa spun ca nu ne mai ciondanim, dar asa se intampla in orice relatie. Daca va iubiti asa de mult restul nu mai conteaza. Demonstreaza contrariul "ghicitoarei"!!!!
Blue_eyes84
Postat pe 21 Aprilie 2009 17:29
of ... ce iti e si cu ghicitoarele astea...
_dulcik_
Postat pe 23 Aprilie 2009 11:23
acelasi lucru ma intreb si eu.... eu m-am indragostit de un om cu 16 ani mai mare.. insa destinul si-l face fiecare
amalia_kudika
Postat pe 3 Mai 2009 18:53
te cred.ai fost din simpla curiozitate sa afli adevarul.multi se duc.dar de cele mai multe ori trebuie sa gandesti inainte.ce vrei sa afli? chiar vrei sa sti?e mai bine sa incerci sa uiti ce ti-a ghicit femeia aceea.dute mai des la biserica si crezi doar in Dumnezeu.Nu te gandi la ce ti-a fost ghicit.
pup, si numai bine.

Postat pe 15 Iunie 2009 15:17
scuze ca am ras dar esti chiar cea mai tare de aici......cum poti crede o chicitoare.ma intreb cati ani ai.in fine ce vreau sa-ti zic este ca si io am stat cu un tip 3 ani si din curiozitate s-a dus la o ghicitoare el.si ce crezi? dupa ea ramanea impreuna , ne iubeam,totul bine si frumos dar dupa 6 luni ne-am despartit.si viitorul prescris de aia a luat o alta intorsatura.asa ca incearca sa te maturizezi.si sincer exista probleme mult mai grave pe lumea asta
fiammetta
Postat pe 15 Iunie 2009 15:48
atunci ma deprimat eram confuza trebuia sa ma descarc akm mai trecut am si uitat :)
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 22 Iulie 2009 10:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
privilegiu 16 De la: oonahabibi_yahoo_com 18 Martie 2009 15:13
Ne-am despartit 11 De la: lover_woman 11 Noiembrie 2010 20:37
Sa lupt sau sa il uit? 17 De la: dannyloveanku 10 Iulie 2010 04:52
nu stiu daca sa il iert 31 De la: yoyo_l0ov3 12 Iulie 2009 04:59
Despartire din cauza parintilor lui.. 14 De la: kudika_970863 12 Septembrie 2014 15:08