Setari Cookie-uri

esti urata pt mine,eu merit ceva mai bun!

si eu trec print-o situatie similara...eu sunt cu cnv de 1 an si 7 luni.inainte sa ma cunoasca pe mine el a fost un an si 4 luni cu o tipa de 13 anica re a fost prima femeie din viata lui si invers(pe vremea aceea el avea foarte multi bani)dar cu timpul toate s-au schimbat el oferindu-i libertate ea si-a luat lumea in cap si a inceput sa umble cu mai multi.a trecut o vreme si el a ramas fara bani si ea atunci s-a culcat cu altul si l-a lasat pe el stiind ca el o iubeste atat de mult incat e in stare sa faca iar bani numai ca ea sa fie langa el.a trecut o vreme si el s-a combinat cu alta de 15 ani(o drogata si o betiva) dar care a fost foarte dulce cu el si a stiiut sa il faca sa puna tot focul dupa prima pe ea si dupa un timp sa ajunga sa faca si ea exact ce a facut prima.la doua saptamani dupa ce s-a despartit de a doua m-a cautat pe mine(cu mine vorbise pe mess inainte sa se combine cu a doua) si am fost de acord sa ne vedem.ne-am povestit vietile unul altuia si el mi-a spus ca ink mai iubeste pe prima si ca ast de la mine ca macar eu sa nu-l dezamagesc desi el nu mai are incredere in femei. dar asta e am acceptat.la 3 zile dupa ce ne-am vazut a plecat in italia si la 10 zece zile mi-a trimis bani si m-am dus si eu dupa el.la o luna mi-a intarziat menstruatia 2 saptamani(el isi dorea foarte mult un copil si ink isi doreste) dar dupa 2 sapt de greturi mi-a venit si a fost un soc pt el.pana atunci imi vorbea foarte frumos dar dupa asta a inceput cosmarul.a inceput sa o sune pe prima,sa vb cu ea pe mess si multe altele(aia spunandu-i ca ii e foarte dor de el si ca il ast in tara mai repede).atunci a fcut tot ce i-a stat in putinta sa ne intoarcem.cand ama ajuns in tara a inceput sa vb si mai urat cu mine crezand ca o sa se impace cu aia,dar surpriza aia ajunsese carpa cartierului ceea ce el nu permitea.dar neputanad sa se razbune pe ea pt ca ink o iubea,se razbuna pe mine.si am plecat din casa lui el spunand ca nu mai vrea sa fie cu mn pt ca el ink o iubeste pe ea,etc.am plecat si la nici 3 sapt a venit dupa mine(plangand si implorand sa ma intorc acasa pt ca el nu poate sa stea fara mine).ne-am impacat,eu nestiind ca el ink vb cu ea la tel(nr ei fiind bagat in tel lui ca nume de baiat).am descoperit nr dupa 3 luni si iar ne-am despartit(cu toate ca aia venise in timp ce eu eram la munca sa isi ia ramas bun de la el si de la toata fam lui pt c urma sa place in spania la mama ei)dar el in continuare pastra leg cu ea chiar o suna si de la mama lui si ea la fel de mulete ori il suna la mama lui.in fine ne-am desp iar si a plekt la mare el,iar dupa 3 zile imi zice hai vino la mare ca trebuie sa vorbim si de data asta e defintiv.merg la mare,imi face cea maifrm declaratie de dragoste,schimba nr de tel,tot tacamul.ok,nu?da dar la fiecare melodie pe care o auzea(de dragoste),isi aducea aminte de ea,la orice chestie o lauda,chiar si acum dupa atata timp inca mai vorbeste de ea(nu ata de des ca inainte)dar vorbeste.mai nou se jura ca ma iubeste .ca nu poate sa traiasca fara mine,ca eu sunt unca femeie din viata lui,dar nu-l mai inteleg.vorbeste la tel cu anumite femei ,le zice ca vrea sa se combine cu ele,k le trimite bani sa vina in buc,isi face conturi pe site-uri de intalniri,isi tine tel numai in buzunar,pleaca si ma minte k merge in alte parti,ma jigneste,ma umileste si de cate ori vreau sa plec de atatea ori schimba foaia si vb altfel si imi promite k se schimba dartotul pt f putin timp.ce sa fac ca nu mai pot ....peste 2 sapt plecam in italia impreuna.ajutati-ma!merci mult!
oannablueeyes
Postat pe 21 Mai 2011 23:39
Tu nu-l intelegi pe el, eu nu te inteleg pe tine.
Vrei sa te ajutam NOI? Cum? Eu te-as lua si te-as inchide intre patru pereti, sa nu ai acces la telefon, la o usa la care ar putea suna individul asta, sa nu-l auzi si sa nu-l vezi pana isi gaseste alta fata care il iubeste "enorm".

Nimeni nu-ti poate da o mana de ajutor daca tu nu vrei. Si vine si vremea cand vei fi, nu doar tratata foarte urat ci si data de o parte precum o nimeni.

Fata draga, primesti exact ceea ce doresti. Permiti? Asta ai. Ce vrei mai mult de atat cand tu nu ceri mai mult?
Desigur ca te iubeste. Asa-i iubirea, cu chin si jale, cu injuraturi, cu du-te - vino pe la alte femei, cu m-am plictisit de tine, cu iubesc o alta femeie etc etc ca doar le traiesti pe pielea ta. Si tu esti convinsa ca te iubeste, nu? Bafta si la multi ani! Ca timpul sta in loc pentru tine, nu-i nicio nenorocire.

Orice femeie cu scaun la cap stie ce are de facut.
rashela
Postat pe 22 Mai 2011 01:53
Mda, isi bate joc de tine si tu accepti, asa in numele iubirii.
Uffff, greu.
Valy90
Postat pe 22 Mai 2011 13:00
De la: oannablueeyes, la data 2011-05-21 23:39:26si eu trec print-o situatie similara...eu sunt cu cnv de 1 an si 7 luni.inainte sa ma cunoasca pe mine el a fost un an si 4 luni cu o tipa de 13 anica re a fost prima femeie din viata


deci si tu esti undeva la varsta schimbului de poze cu pokemoane!!
geo_refinantat
Postat pe 22 Mai 2011 14:27
N-am prea inteles inceputul: a fost 1 an si patru luni cu o tipa de 13 ani???? Era pedo, ca n-am priceput. In afara de asta, eu cred ca meriti ceva mai bun de atat. Ti-am vazut poza de profil, pari o fata draguta... De ce nu-ti cauti mai bine un barbat care sa te respecte si sa te iubeasca, in loc sa stai cu individul asta care cred ca prea intreg la minte nu e, din moment ce s-a cuplat cu o pustoaica de 15 ani. Nu mai crede asa, tot ce ti se spune. Stiu cum sunt indivizii astia, te impresioneaza cu povestile lor triste, cat de nefericiti sunt ei si cat de a dracu e fosta... Dar nu ai cum sa stii care e realitatea si daca nu cumva barbatul respectiv are partea lui de vina pt ce s-a intamplat. Pana la urma, fiecare primeste ceea ce merita. Eu acum cand mai aud istorisiri de astea "tragice" fug de rup pamantul. Lasa-l naibii si gaseste-ti un barbat normal la cap.
Micaell
Postat pe 22 Mai 2011 14:28
Nu e un baiat serios si nu ar trebui sa pleci cu el intr-o tara straina. Nu stiu ce varsta ai tu, dar intai termina-ti studiile ca sa nu stai toata viata dependenta de un barbat care nu stie ce vrea de la viata.
Eva32
Postat pe 24 Mai 2011 00:08
unde pleci fetita la drum cu un asemenea om? vrei sa ajungi pe acolo sa te dea afara din casa si alte minuni, daca spui ca se comporta asa urat cu tine. din cate ai scris tu aici nu vad cum poti spera la o stabilitate cu el...asta e relatie? sa te indeparteze cand are el chef. stai fata draga in tara, o sa suferi un pic si gata. nu ti mai lungi suferinta alaturi de el sa i suporti comportamentul infect care nu i de acceptat intr o relatie. take care
sofia_maria
Postat pe 24 Mai 2011 21:39
de ce te complaci in asemenea situatie??? pentru ce??? doar pt ca il iubesti? dar el? el te iubeste pe tine? NU!!!vezi-ti de viatza ta si uita-l! nu va fi niciodata pentru tine si se va ajunge la lucruri mult mai grave...lasa-l acum cat mai poti..viata merge inainte,nu s-a oprit la un amarat dintr-asta care habar nu are ce inseamna iubirea si respectul!!!
dar acuma daca tu preferi sa suferi...e problema ta! Insa tu sa fii cea care aspira la mai mul,NU EL
steffy91
Postat pe 5 Iunie 2011 18:57
De la: steffy91, la data 2011-06-05 18:57:57 de ce te complaci in asemenea situatie??? pentru ce??? doar pt ca il iubesti? dar el? el te iubeste pe tine? NU!!!vezi-ti de viatza ta si uita-l! nu va fi niciodata pentru tine si se va ajunge la lucruri mult mai grave...lasa-l acum cat mai poti..viata merge inainte,nu s-a oprit la un amarat dintr-asta care habar nu are ce inseamna iubirea si respectul!!!
dar acuma daca tu preferi sa suferi...e problema ta! Insa tu sa fii cea care aspira la mai mul,NU EL


Nu te enerva inutil Tipa trateaza cu pastile de sictir
Barbie30_
Postat pe 6 Iunie 2011 01:14
fata mea si eu sunt acum intr-o situatie in care fostul meu prieten s-a certat cu mine din cauza tovarasilor lui, de fiecare data era cate unu. Si mereu ma lasa cate 2-3 saptamani si dupa venea la mine plangand. si acum omu a schimbat foaia a inceput sa o minta pe prietena mea k sta cu una de 3 ani (noi avand 3 ani de cand suntem impreuna)si ma minte ingrozitor de mult. ultima data cik ma lasa de tot si k nu ma mai vrea, rade de mine si etc, oricum am trecut nu il mai caut deloc suntem despartiti de o saptamana. Si important e tu ca femeie sa ai orgoliu in tine si sa nu te mai lasi incalcata in picioare! Eu nu l-am mai cautat si nu o sa il mai caut niciodata fi desteapta da-l dracu cu toata iubirea..... Ca si eu il iubesc si acum enorm, si tot nu vreau sa il mai vad!

ASA K DAL DRACU SA SE DUCA CU PANARAMA AIA!!!! SI STAY LINISTITA!
mysgdream
Postat pe 6 Iunie 2011 17:16
Prima avea 13 ani si a doua, 15? Tu tot minora esti? E bine ca vrei sa te ajute altii, ca tu habar n-ai pe ce lume traiesti! Si noi cum sa te ajutam? Sa te incuiem in casa pana pleaca Fat-frumosu' in alte tari? Daca ti-a intrat in cap sa pleci cu el poate sa se puna oricine de-a curmezisul, ca tot o s-o faci (daca n-oi fi facut-o deja, ca au trecut alea doua saptamani). Nu te mai vaicari in numele iubirii, ca asta nu e iubire, ce traiesti tu, ci bataie de joc din partea lui si prostie din partea ta.
kitty_na
Postat pe 6 Iunie 2011 18:51
asa se pare
steffy91
Postat pe 7 Iunie 2011 19:30
De la: Barbie30_, la data 2011-06-06 01:14:52
De la: steffy91, la data 2011-06-05 18:57:57 de ce te complaci in asemenea situatie??? pentru ce??? doar pt ca il iubesti? dar el? el te iubeste pe tine? NU!!!vezi-ti de viatza ta si uita-l! nu va fi niciodata pentru tine si se va ajunge la lucruri mult mai grave...lasa-l acum cat mai poti..viata merge inainte,nu s-a oprit la un amarat dintr-asta care habar nu are ce inseamna iubirea si respectul!!!
dar acuma daca tu preferi sa suferi...e problema ta! Insa tu sa fii cea care aspira la mai mul,NU EL


Nu te enerva inutil Tipa trateaza cu pastile de sictir




asa se pare
steffy91
Postat pe 7 Iunie 2011 19:31
De la: Barbie30_, la data 2011-06-06 01:14:52
De la: steffy91, la data 2011-06-05 18:57:57 de ce te complaci in asemenea situatie??? pentru ce??? doar pt ca il iubesti? dar el? el te iubeste pe tine? NU!!!vezi-ti de viatza ta si uita-l! nu va fi niciodata pentru tine si se va ajunge la lucruri mult mai grave...lasa-l acum cat mai poti..viata merge inainte,nu s-a oprit la un amarat dintr-asta care habar nu are ce inseamna iubirea si respectul!!!
dar acuma daca tu preferi sa suferi...e problema ta! Insa tu sa fii cea care aspira la mai mul,NU EL


Nu te enerva inutil Tipa trateaza cu pastile de sictir


...mai bine lua o aspirina saracului inca de la inceput si-o tinea strans intre picioare..
chappy
Postat pe 28 Iunie 2011 23:05
de ce ai acceptat sa te injosesti atat de mul?. Poate acum simti ca il iubesti,ca nu poti trai fara el, ca nu o sa mai gasesti altul care sa-ti faca o declaratie la fel de frumoasa,dar sa stii ca ai toate sansele din lume s-o faci,doar daca pui piciorul in prag si ii spui ca s-a incheiat. nu esti nici mop,nici colac de salvare,esti o fiinta umana cu sentimente,de care el nu stie sa aibe grija. pleaca inainte de a fii prea tarziu..vrei sa aj in italia si sa te "vanda" sau sa te oblige la lucruri mai rele. Deschide ochii,fii puternica. Dumnezeu ne da,dar nu ne baga in sac...ai toate semnele sa te desparti,dar depinde de tine,daca esti suficient de inteligenta si sa te retragi intr-o maniera frumoasa si eleganta!

Succes
kudika410387
Postat pe 29 Iunie 2011 11:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
soacrele 3 De la: cristiana_cris 25 Noiembrie 2009 13:09
si barbatii.... sufera!!!! 32 De la: mauuu1987 17 Noiembrie 2013 15:02
Barbatii care incep a fi nemultumiti 62 De la: ___LL___ 26 Iulie 2009 02:10
In cat timp se uita o iubire? 41 De la: porumbitza25 30 Septembrie 2009 14:47
ce sa fac? 6 De la: kudika_7499 20 Mai 2012 21:38