Setari Cookie-uri

Scurgere vaginala anormala

De cateva saptamana am niste scurgeri anormale, de culoare galbuie cu un miros neplacut. Mentionez ca nu am nici un fel de problema cu igiena, am contacte sexuale protejate si folosesc absorbante (am auzit ca tampoanele pot fi uneori cauza). Inainte de asta am avut niste probleme cu gatul si a trebui sa iau antibiotice. Ar putea fi de la ele?
emma13
Postat pe 22 Mai 2011 14:10
De la: emma13, la data 2011-05-22 14:10:42De cateva saptamana am niste scurgeri anormale, de culoare galbuie cu un miros neplacut. Mentionez ca nu am nici un fel de problema cu igiena, am contacte sexuale protejate si folosesc absorbante (am auzit ca tampoanele pot fi uneori cauza). Inainte de asta am avut niste probleme cu gatul si a trebui sa iau antibiotice. Ar putea fi de la ele?


cat de tampita trebuie sa fi sa stai cateva saptamani cu niste scurgeri si sa nu incerci un control ginecologic???
geo_refinantat
Postat pe 22 Mai 2011 14:12
Daca voiam un sfat legat de personalitatea mea sau o jignire cred ca puteam sa cer acest lucru din prima :)
Nu am mers inca la ginecolog pentru ca pentru o femeie mici dereglari ale secretiei sunt normale...si de multe ori trec de la sine. Nu am dureri sau alt simptom. Evident ca daca problema persista am sa merg la un consult. Te rog, daca nu ai un sfat intr-adevar sa iti pastrezi frustrarile pentru alt thread
Multumesc
emma13
Postat pe 22 Mai 2011 14:25
De la: emma13, la data 2011-05-22 14:25:08Daca voiam un sfat legat de personalitatea mea sau o jignire cred ca puteam sa cer acest lucru din prima :)
Nu am mers inca la ginecolog pentru ca pentru o femeie mici dereglari ale secretiei sunt normale...si de multe ori trec de la sine. Nu am dureri sau alt simptom. Evident ca daca problema persista am sa merg la un consult. Te rog, daca nu ai un sfat intr-adevar sa iti pastrezi frustrarile pentru alt thread
Multumesc


dupa cateva saptamani crezi tu ca nu persista!!?
cam ce inseamna persista? o luna, doua luni, trei luni.....un aaaan!!!!??
si daca erau normale asa cum spui, de ce trebuie sa deschizi un topic??????
cate intrebari!!
geo_refinantat
Postat pe 22 Mai 2011 14:30
Am asteptat sa vad daca trece de la sine, stiu ca existe ovule care rezolva probleme de genul, insa nu stiu exact care...am deschis topicul pentru a afla de la alte femei ce fel de tratamente au luat pentru problema asta. Nu pentru a face la fel, interesul meu este pur informativ. Si eventual cand merg la medic sa stiu despre tipurile de tratament ca sa putem lua impreuna o decizie care sa mi se potriveasca.
emma13
Postat pe 22 Mai 2011 14:38
De la: emma13, la data 2011-05-22 14:10:42De cateva saptamana am niste scurgeri anormale, de culoare galbuie cu un miros neplacut. Mentionez ca nu am nici un fel de problema cu igiena, am contacte sexuale protejate si folosesc absorbante (am auzit ca tampoanele pot fi uneori cauza). Inainte de asta am avut niste probleme cu gatul si a trebui sa iau antibiotice. Ar putea fi de la ele?



Te-ai gandit ca ai putea avea candida?? Mancarimi usturimi, n-ai?
Citeste despre candidoza si asa iti dai seama mai bine.Totusi incearca sa ajungi la ginecolog, nu e de gluma cu problemele astea.
Valy90
Postat pe 22 Mai 2011 14:41
De la: emma13, la data 2011-05-22 14:38:57Am asteptat sa vad daca trece de la sine, stiu ca existe ovule care rezolva probleme de genul, insa nu stiu exact care...am deschis topicul pentru a afla de la alte femei ce fel de tratamente au luat pentru problema asta. Nu pentru a face la fel, interesul meu este pur informativ. Si eventual cand merg la medic sa stiu despre tipurile de tratament ca sa putem lua impreuna o decizie care sa mi se potriveasca.

Am citit pe aici pe undeva(este un topic) ca, la multe dintre cele care au facut tratament
le-a revenit din nou problema.Deci....
Valy90
Postat pe 22 Mai 2011 14:44
Hei
Multumesc pentru raspunsuri.
AM mers la medic si se pare ca problema este o vaginoza bacteriana care s-a accentuat pe perioada in care am luat antibiotice. Medicul mi-a prescris niste ovule pentru asta, feminella vagi c, si mi-a spus sa le iau si daca se mai intampla sa fac tratament cu antibiotic de acum incolo. Pana acum vad ca s-a mai remediat problema, sper doar sa nu reapara :)
emma13
Postat pe 30 Mai 2011 21:19
De la: emma13, la data 2011-05-30 21:19:59Hei
Multumesc pentru raspunsuri.
AM mers la medic si se pare ca problema este o vaginoza bacteriana care s-a accentuat pe perioada in care am luat antibiotice. Medicul mi-a prescris niste ovule pentru asta, feminella vagi c, si mi-a spus sa le iau si daca se mai intampla sa fac tratament cu antibiotic de acum incolo. Pana acum vad ca s-a mai remediat problema, sper doar sa nu reapara :)
Iti urez insanatosire grabnica draga Emma.
The_Exile
Postat pe 30 Mai 2011 22:26
Absorbantele igienice cu ioni negativi (anioni) sunt singurele care previn infectiile si bolile genitale. Banda cu ioni negativi incorporata in absorbante distruge bacteriile care se produc in tipul perioadelor critice, eliminand mirosurile neplacute si posibilitatea producerii infectiilor. Acolo unde infectiile sau bolile sunt deja prezente, Lady Anion au actiune terapeutica - reduc/inlatura durerile, accelereaza procesul de vindecare.
Proprietatile benzii anionice: este confectionata din mineral natural numit turmalin; in timpul utilizarii genereaza anioni ce neutralizeaza bacteriile si virusii cu incarcatura pozitiva, fara sa provoace reactii adverse. Majoritatea patologiilor ginecologice sunt provocate de bacterii anaerobe.
La generarea anionilor cu densitate inalta se elimina Oxigen Iionizat care: neutralizeaza flora anaeroba; activeaza lucrul fermentilor; inlatura inflamatiile; normalizeaza echilibrul acido-bazic.
Datorita acestor efecte deosebit de benefice absorbantele contribuie la:
- ameliorarea starii generale de sanatate a organismului,
- sporirea imunitatii, imbunatatirea schimbului de substante,
- imbunatatirea activitatii sistemului endocrin.
Absorbantele cu ioni negativi sunt compuse din 8 straturi realizate din materiale de cea mai buna calitate, create special pentru acest tip de produs si NU sunt materiale "adaptate" sau reciclate.
Absorbantele terapeutice ajuta la prevenirea:
-Inflamatiilor si dermatitelor
-Infectiilor cu toate tipurile de bacterii
-Candidozelor, mancarimilor si arsurilor vaginale (si cele din timpul menopauzei)
-Infectarea trompelor uterine
-Scurgerilor vaginale excesive
-Dismenoree
-Durerilor de cap din perioada ciclului menstrual

Alte informatii: loapersonal@yahoo.com sau 0745.074.755
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 1 Iulie 2011 20:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticorpi antispermatozoizi 25 De la: healthy009478 15 Februarie 2010 16:26
Ginecolog bun in Timisoara?? 6 De la: DeeaR 10 Decembrie 2013 12:15
menopauza 20 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:10
Plipii colorectali 6 De la: dobrita1 26 Februarie 2010 07:04
pilula de a 2 zi 2 De la: d3lya 15 Decembrie 2009 12:17