Setari Cookie-uri

BINE AI VENIT IN RAIUL CUMPARATURILOR

buuuun acum sa-ti spun in mare despre ce este vorba: scnet (Shopping Center Network) este o comunitate de cumparatori adica faci cumparaturi, folosesti unele servicii (taxi, cazare hotel, stomatolog, etc) si din banii cheltuiti primesti inapoi un procent de 10/20 si chiar 40% inapoi in contul tau de pe scnet din care poti sa-i folosesti in continuare tot la cumparaturi sau servicii


rodicuta, mesajul initial nu continea aceasta parte.

deci practic, nu primesti bani cash inapoi, ci doar niste bonuri , bonuri care se pot folosi la altre cumparaturi.
daca stai sa te gandesti, este un perpetuum mobile.
totusi, ca sa beneficiezi de ei, trebuie sa cumperi ceva. cumparand, primesti alta reducere de care te pti folosii la alte cumparaturi si servicii.
deci practic, atata timp cat cumperi sau te folosesti de servicii, esti eligibil.
si voi ca scnet, ce castigati?
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 15:37
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-08 15:37:01buuuun acum sa-ti spun in mare despre ce este vorba: scnet (Shopping Center Network) este o comunitate de cumparatori adica faci cumparaturi, folosesti unele servicii (taxi, cazare hotel, stomatolog, etc) si din banii cheltuiti primesti inapoi un procent de 10/20 si chiar 40% inapoi in contul tau de pe scnet din care poti sa-i folosesti in continuare tot la cumparaturi sau servicii


rodicuta, mesajul initial nu continea aceasta parte.

deci practic, nu primesti bani cash inapoi, ci doar niste bonuri , bonuri care se pot folosi la altre cumparaturi.
daca stai sa te gandesti, este un perpetuum mobile.
totusi, ca sa beneficiezi de ei, trebuie sa cumperi ceva. cumparand, primesti alta reducere de care te pti folosii la alte cumparaturi si servicii.
deci practic, atata timp cat cumperi sau te folosesti de servicii, esti eligibil.
si voi ca scnet, ce castigati?


comisioane



pentru mine nici comisionul ca folosesc cadrul de credit nu e motivator, sa folosesc cardul
darmite sa mai intru si intr-o schema ca asta

poate ca sunt unii care vaneaza reducerile,
la fel de inraiti ca "aia" care-si fac 3-4 conturi pe topicurile cu concursuri






am azi o lene in mine, doar gandul ca va fi un uichend frumos ma tine pe linia de plutire (binenteles si posturile de pe kudica cu "jet" )
battleofwits
Postat pe 8 Iunie 2011 15:42
De la: battleofwits, la data 2011-06-08 15:42:10[
am azi o lene in mine, doar gandul ca va fi un uichend frumos ma tine pe linia de plutire (binenteles si posturile de pe kudica cu "jet" )



e placut sa te trezesti cu o expresie d-asta scoasa din neant!
cred ca a clocit-o toata ziua!
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 15:49
pacat ca s-a sters topicul exact ce am scris acum asa a fost si la celalalt si daca ai sa asculti teleconferinta ai sa vezi ca nu este asa cum ai tras tu concluzia. se poate lua si bani si poti sa faci in continuare cumparaturi si poti sa faci multe mai ales ca scnet nu este numai in romania.daca ai sa dai clik sus in partea dreapta a site-ului unde scrie- limba- ai sa vezi tarile unde functioneaza scnet cu foarte mare succes de fapt cum v-a fi si la noi in romania.scnet este in romania din octombrie 2010. cind se face prezentare in constanta am sa te anunt si as vrea sa participi sa vezi ca nu este asa cum ai tras concluzia. eu pe acest site o sa intru mai tirziu ca acum am treaba si mai discutam sa te lamuresc ce si cum fara a avea intentia de a te face sa te inscrii ci ca sa-ti dovedesc ca nu este cum spui tu
rody52
Postat pe 8 Iunie 2011 15:49
De la: rody52, la data 2011-06-08 15:49:58pacat ca s-a sters topicul exact ce am scris acum asa a fost si la celalalt si daca ai sa asculti teleconferinta ai sa vezi ca nu este asa cum ai tras tu concluzia. se poate lua si bani si poti sa faci in continuare cumparaturi si poti sa faci multe mai ales ca scnet nu este numai in romania.daca ai sa dai clik sus in partea dreapta a site-ului unde scrie- limba- ai sa vezi tarile unde functioneaza scnet cu foarte mare succes de fapt cum v-a fi si la noi in romania.scnet este in romania din octombrie 2010. cind se face prezentare in constanta am sa te anunt si as vrea sa participi sa vezi ca nu este asa cum ai tras concluzia. eu pe acest site o sa intru mai tirziu ca acum am treaba si mai discutam sa te lamuresc ce si cum fara a avea intentia de a te face sa te inscrii ci ca sa-ti dovedesc ca nu este cum spui tu


pana sa ajung la teleconferinta sau sa dau click sus in dreapta, vreau sa stiu cu ce se mananca!
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 15:53
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-08 15:14:33
De la: yumy, la data 2011-06-08 15:11:39 saracul de tine iar ai fantezii sexuale cu mine JET de aici, sau mai frumos cum zice dog ZAT


esti tuta!

sa mori tu ca e asa? ? mama poti fii mai praf de atata? astept sa dai mai mult stiu ca poti promit sa iti mai dau castraveti, evident cu E.coli
yumy
Postat pe 8 Iunie 2011 15:59
De la: yumy, la data 2011-06-08 15:59:35
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-08 15:14:33
De la: yumy, la data 2011-06-08 15:11:39 saracul de tine iar ai fantezii sexuale cu mine JET de aici, sau mai frumos cum zice dog ZAT


esti tuta!

sa mori tu ca e asa? ? mama poti fii mai praf de atata? astept sa dai mai mult stiu ca poti promit sa iti mai dau castraveti, evident cu E.coli


ia zi lu' nenea, cum te-ai trezit dimineata!?
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 16:01
ca ma mai citeaza toti idioti a si curiosi
yumy
Postat pe 8 Iunie 2011 16:03
De la: yumy, la data 2011-06-08 16:03:42ca ma mai citeaza toti idioti a si curiosi


ia zi sincer, cand te-ai uitat in oglinda te-ai speriat, nu!?
nu erai machiata?
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 16:23
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-08 15:49:20
De la: battleofwits, la data 2011-06-08 15:42:10[
am azi o lene in mine, doar gandul ca va fi un uichend frumos ma tine pe linia de plutire (binenteles si posturile de pe kudica cu "jet" )



e placut sa te trezesti cu o expresie d-asta scoasa din neant!
cred ca a clocit-o toata ziua!


cand aud fraze de genul asta de la o femeie ... se zbarleste pielea pe mine
battleofwits
Postat pe 8 Iunie 2011 16:24
mama geo dar tu ce oglinda ai de aia in care cand te uiti o vezi pe muma paduri? crezi ca toata lumea are ca tine =))=)) my good esti mai praf decat credeam, dar mai astept sa mai scoti cate ceva, stiu ca poti mai mult
yumy
Postat pe 8 Iunie 2011 16:31
tie ti se zbarleste pielea, mie mi se scoala
adevaru' ca-i o femeie intepata . rau!
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 16:32
De la: battleofwits, la data 2011-06-08 16:24:28
cand aud fraze de genul asta de la o femeie ... se zbarleste pielea pe mine

sa nu-mi spui ca ai si orgasm ce o pui de un sex cu geo dar vezi ca nu are tatele mari , aoleu ma scuzi uitai ca asta e barbat
yumy
Postat pe 8 Iunie 2011 16:33
De la: yumy, la data 2011-06-08 16:31:58mama geo dar tu ce oglinda ai de aia in care cand te uiti o vezi pe muma paduri? crezi ca toata lumea are ca tine =))=)) my good esti mai praf decat credeam, dar mai astept sa mai scoti cate ceva, stiu ca poti mai mult


ia zi rozmario.................sau mai bine nu!
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 16:33
esti plictisitor am sa revin cand o sa fii mai pe val
yumy
Postat pe 8 Iunie 2011 16:36
De la: yumy, la data 2011-06-08 16:33:12
De la: battleofwits, la data 2011-06-08 16:24:28
cand aud fraze de genul asta de la o femeie ... se zbarleste pielea pe mine

sa nu-mi spui ca ai si orgasm ce o pui de un sex cu geo dar vezi ca nu are tatele mari , aoleu ma scuzi uitai ca asta e barbat


probabil exista un nume pentru cei care rad ei insisi la glumele lor.
parca se numeste basism. de la basescu.
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 16:36
De la: yumy, la data 2011-06-08 16:36:10 esti plictisitor am sa revin cand o sa fii mai pe val


du-te si fa nani!
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 16:37
se maninca cu inteligenta, ambitie si cu munca daca vrei sa ai rezultate. daca nu poti, ramii acelasi geo care arunca jargoane pe forumuri si atit
rody52
Postat pe 9 Iunie 2011 08:36
De la: rody52, la data 2011-06-09 08:36:47se maninca cu inteligenta, ambitie si cu munca daca vrei sa ai rezultate. daca nu poti, ramii acelasi geo care arunca jargoane pe forumuri si atit


cu atitudinea asta o sa atragi multi clienti. foarte multi!
parca ramasesem sa-mi povestesti cum functioneaza sistemul!
geo_refinantat
Postat pe 9 Iunie 2011 08:46
in momentul cind te inscrii la scnet, automat ai pe site-ul lor un birou web si un numar care de fapt este id-ul tau. daca te afli intr-o localitate cu societati afiliate la scnet sau o tara afiliata la scnet si vrei sa faci cumparaturi sau sa te folosesti de servicii (taxi, cabinete stomatologice, cazare hotel etc) ii spui casierului sau reprezentatului de la serviciile de care te-ai folosit, id-ul tau, iar acesta te baga in baza de date la scnet si automat din suma cheltuita i-ti revin in cont niste procente din cele care le practica societatea respectiva. poate sa fie 1/5/10 sau chiar 40%. acesti bani se aduna in contul tau si poti sa-i folosesti in continuare la alte cumparaturi sau daca ai mai multi( asta depinde cit de haric esti) poti sa-i retragi. acum urmeaza partea frumoasa care de fapt i-mi place mie. ai posibilitatea sa faci cursul de training si in momentul cind esti in legalitate incepi sa afiliezi la scnet un magazin alimentar de cartier, o firma de taxi, un mool, un cabinet stomatologic si lista continua, ai si de aici niste procente in contul tau din rulajul societatii respective. poti sa-ti inscrii toata familia incepind de la cel mai mic membru al familiei care a implinit virsta de 14 ani pentru ca toata lumea face cumparaturi sau are nevoie de servicii. deocamdata am spus in linii mari despre ce este vorba ca sa intelegi mai multe este necesar sa participi la teleconferinta( chiar si ca invitat nu este neaparat nevoie sa fii inscris) ca sa intelegi, sa inveti mai multe si poti pune intrebari.
rody52
Postat pe 9 Iunie 2011 09:44
m-ai spart cu teleconferinta!!!!

cat e taxa de inscriere la scnet!?
geo_refinantat
Postat pe 9 Iunie 2011 09:56
salacu' geo e spart trebuie sa-l lipit am gasit cu ce, cu picatura (de inteligenta) sigur are mare nevoie de ea
yumy
Postat pe 9 Iunie 2011 10:26
nici un banut
rody52
Postat pe 9 Iunie 2011 11:30
De la: rody52, la data 2011-06-09 11:30:34nici un banut


e prea frumos sa fie adevarat!
deci io ma inscriu la scnet, fara nici un ban fara nici o obligatie. scnet are contract de colaborare cu anumite societati. diverse servicii, cumparaturi sau prestari.
sa presupunem ca ma duc la sc Agricola sa, inscrisa la scnet, cumpar trei kile de seminte de dovleac si un kil de frunze de menta. platesc aceiasi bani pe care i-as platii in mod firesc daca as cumpara fara sa fiu inscris la scnet.
cu factura de la shopingul agricol, ma duc si-mi bag datele la scnet. lucru care-mi aduce niste...bani sau puncte. la scnet.
in timp ce sparg cateva seminte de dovleac si bag datele de pe factura in scnet, ma apuca durerea de masea...aaau aaauuuu.....!!
scnet are contract de colaborare cu "Scoti maseaua la minut", o clinica stomatologica.
pe drum spre clinica de scos masele, iau un taxi "Drumul scurt spre destinatie", o firma de taxiuri inscrisa la randul ei pe scnet. ii spun taximetristului ca sunt membru scnet. taximetristu' spune ceva de genu' " imi bag ceva in scnetu' vostru!" si ma pune sa platesc suma ceruta. dar constiincios, imi taie factura.
cat astept in holu' clinicii de scos masele la minut, imi scot telefonul cu net si trei G si bag datele de la factua taximetristului in scnet. acest lucru ma face sa explodez de bucurie, caci pe sc net punctele se acumuleaza. uit pentru cateva secunde de durerea de masea si intrun la nenea doctoru' cu zambetul pe buze. ii spun din prima sunt membru scnet si vreau sa platesc juma de consultatie si scoatere de dinte cu punctele acumulate la scnet. doctorul se uita la mine, zambind si el si-mi spune "vrei sa-ti scot juma de masea???"

sunt cateva intrebari ce-mi stau pe creer si ceva ce-mi scapa!! da' inca nu stiu ce!!
geo_refinantat
Postat pe 9 Iunie 2011 12:34
draga geo eu oricum i-ti multumesc pentru ca ai citit ce am postat, ma bucur ca ai inteles absolut tot si ma mai bucur ca in tot acest timp cei care au citit si care vor sa faca ceva si mai mult nu au pus atitea intrebari tp jargon (de fapt si acum tot in jargon ai raspuns ce ai inteles) deci cum spuneam in tot acest timp deja s-au inscris si le urez succes iar tie i-ti urez in continuare pofta buna la castraveti si rosii si la cit mai multe jargoane
rody52
Postat pe 9 Iunie 2011 14:16
De la: rody52, la data 2011-06-09 14:16:53draga geo eu oricum i-ti multumesc pentru ca ai citit ce am postat, ma bucur ca ai inteles absolut tot si ma mai bucur ca in tot acest timp cei care au citit si care vor sa faca ceva si mai mult nu au pus atitea intrebari tp jargon (de fapt si acum tot in jargon ai raspuns ce ai inteles) deci cum spuneam in tot acest timp deja s-au inscris si le urez succes iar tie i-ti urez in continuare pofta buna la castraveti si rosii si la cit mai multe jargoane


deci nici tu nu stii exact cum functioneaza si repeti ca un robotel un text!
in rest, pace si virtute. naivi sa se gaseasca!
geo_refinantat
Postat pe 9 Iunie 2011 14:26
De la: miss_darine, la data 2011-06-07 20:57:30
De la: scorpio67, la data 2011-06-07 20:54:31


Cu Escherichia Coli sau cu Ebola?

doar cu Cardu'
helau scorpiuta


Pup Darinuta! Eu am noroc cu castravetii, sunt alergica la ei.N-am papat castraveti de mai bine de zece ani!
Am Scapat de bacterie!

Postat pe 9 Iunie 2011 20:48
Pana la urma cum ramane cu teoria castravetilor?!

Postat pe 9 Iunie 2011 20:53
De la: scorpio67, la data 2011-06-09 20:53:00Pana la urma cum ramane cu teoria castravetilor?!


habar n-am. astept sa-mi explice mai cu amanuntu'. da' de fiecare data cand o intreb, ma trimite la o teleconferinta!
geo_refinantat
Postat pe 9 Iunie 2011 20:56
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-07 21:58:27
De la: isabelle_11, la data 2011-06-07 21:43:21
De la: rody52, la data 2011-06-07 21:35:23Cabinet Stomatologic "Dental Expert"Constanta este afiliata la scnetromania. aici poti beneficia de serviciile de care ai nevoie si din ce ai platit se intoarce in contul tau o parte din ce ai cheltuit
cum doamna ..ia explicati ..!!


cereti prea mult doamna!
important este ca o parte din bani investiti in castraveti, se vor intoarece inapoi la dumneavoastra sub forma de salata!


Aha, acum am inteles care era treaba cu castravetii !

Postat pe 9 Iunie 2011 21:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Grup de dezvoltare personala 1 De la: kudika026118 17 Aprilie 2011 09:34
Vand lucrare de dizertiatie "Interactiune si socializare in comunitatile virtuale de joc" 41 De la: franziska_eu 10 Ianuarie 2012 15:52
Ce parere aveti despre tatuajele cosmetice ??? 8 De la: Kathara 26 Septembrie 2009 19:54
WORKSHOP MANAGEMENTUL FURIEI: 19 FEB. 1 De la: kudika310794 14 Februarie 2011 15:58
Unde pot face cursuri de germana in Bucuresti? 6 De la: kudika_986809 18 August 2018 16:20