Setari Cookie-uri

dragostea e un pacat?

De la: kudika_nikole, la data 2012-03-31 22:42:25
De la: giordao, la data 2012-03-31 22:11:51
De la: kudika_nikole, la data 2012-03-31 22:08:09Draga mea ceea ce ai tu nevoie este sa citesti biblia cap- coada. Da la inceput a fost permisa legatura intre rude apropiate dar cu trecerea timpului observam ca in biblie lucrrile s-au schimbat - daca in vechime era permis pe masura ce lumea a avansat acest lucru a fost interzis de Dumnezeu. Eu cred ca raspunsul la intrebarea aceasta il ai tu insuti in subconstient insa problema este ca tu ai vrea sa crezi ca este bine ceva ce tu de fapt sti ca nu este bine. Acest lucru nu este posibil - ai grija ce faci - atentie marita - la judecata vei fi trasa la raspundere pentru faptele pe care le-ai facut !!! Eu personal vad lucrurile in felul urmator: De ce sa nu aleg binele si sa ma complic cu lucruri care imi sunt neclare??? Mai bine aleg sa fac ceea ce stiu ca este bine si lucruri asupra carora nu am indoieli decat sa aleg ceea ce este rau sau am indoieli - si in acest fel sunt sigura ca nu am nimik de pierdut. Bafta !!!
tu personal vorbesti tampenii si traesti intro secta,,de razvratiti,,sti cn a fost primul razvratit,,,de la avraam nu mai este permisa relatia intre rude


Tu ar trebui sa mai citesti nitel biblia
ti e ar trebui sa ti fie rusine ca esti o sectara,,o razvratita,,,ce nu da 2 bani pe maica domnului,,revizuesteti credinta nu mai sta si sforai in ghete sa halesti prostiile ce ti le spun razvratiti din biserika ta
giordao
Postat pe 31 Martie 2012 22:46
iar de biblie habar nu ai,,ce inseamna voi fi cuu voi pana la sfarsitul veacului razvratito,,,,,sa ti fie rusine
giordao
Postat pe 31 Martie 2012 22:47
De la: kudika_nikole, la data 2012-03-31 22:08:09Draga mea ceea ce ai tu nevoie este sa citesti biblia cap- coada. Da la inceput a fost permisa legatura intre rude apropiate dar cu trecerea timpului observam ca in biblie lucrrile s-au schimbat - daca in vechime era permis pe masura ce lumea a avansat acest lucru a fost interzis de Dumnezeu. Eu cred ca raspunsul la intrebarea aceasta il ai tu insuti in subconstient insa problema este ca tu ai vrea sa crezi ca este bine ceva ce tu de fapt sti ca nu este bine. Acest lucru nu este posibil - ai grija ce faci - atentie marita - la judecata vei fi trasa la raspundere pentru faptele pe care le-ai facut !!! Eu personal vad lucrurile in felul urmator: De ce sa nu aleg binele si sa ma complic cu lucruri care imi sunt neclare??? Mai bine aleg sa fac ceea ce stiu ca este bine si lucruri asupra carora nu am indoieli decat sa aleg ceea ce este rau sau am indoieli - si in acest fel sunt sigura ca nu am nimik de pierdut. Bafta !!!


Mi-a placut mult urmatorea afirmatie ce-ti apartine "mai bine aleg ceea ce este bine si asupra carora nu am indoieli decat sa aleg ceva ce este rau sau asupra caruia am indoieli" ! Foarte, foarte adevarat!
kokeshi
Postat pe 3 Aprilie 2012 14:16
De la: kudika380507, la data 2011-06-19 12:11:30dumnezeu vrea sa ne iubim corect?atunci daca vara si cu varu se iubesc de ce e interzisa aceasta iubire?de ce e un pacat?daca stam bine si ne gandim religios,toti,cunoscuti si necunoscuti santem ,,frati''sau ,,rude'',santem copii lui dumnezeu sau ne tragem din copii lui adam si eva?cum sa imultit lume?banuiesc ca prin relatiile de rudenie,incepand de la sora si frate,var cu vara si tot asa sau extins si nu ne mai consideram rude.chestia asta e un labirint si poti vb incontinuu despre asta si nui dai de cap.
ATUNCI:e pacat sa te iubesti cu varu cu vara?


Verisorii de gradul doi, sunt de fapt rude de gradul sase, iar statul si biserica, din cate stiam, permit casatoria intre astfel de rude, mai indepartate.

Bine ar fi fost pentru tine sa nu fi ales pe cineva dintre rudele tale.

Iar referitor la intrebarea ta: cum s-au inmultit rasele, oamenii, iti raspund ca prin mutatii genetice. Leaganul omenirii se afla in Africa, si inca mai exista tribul din care se trag toti oamenii, indiferent de rasa, este vorba de tribul bosiman, daca nu ma insel! Chiar am vazut un documentar interesant pe National Geographic pe aceasta tema, in urma cu ceva timp.
kokeshi
Postat pe 3 Aprilie 2012 14:26
De la: kudika380507, la data 2011-06-19 12:11:30dumnezeu vrea sa ne iubim corect?atunci daca vara si cu varu se iubesc de ce e interzisa aceasta iubire?de ce e un pacat?daca stam bine si ne gandim religios,toti,cunoscuti si necunoscuti santem ,,frati''sau ,,rude'',santem copii lui dumnezeu sau ne tragem din copii lui adam si eva?cum sa imultit lume?banuiesc ca prin relatiile de rudenie,incepand de la sora si frate,var cu vara si tot asa sau extins si nu ne mai consideram rude.chestia asta e un labirint si poti vb incontinuu despre asta si nui dai de cap.
ATUNCI:e pacat sa te iubesti cu varu cu vara?

1. Termenul de var e cam relativ.
2. Nu-i interzics/nu e pacat.
3. Legile sunt in functie de cum bate vantul.
4. In cazul rudelor prea apropiate, explicatia de ce nu-i in regula este una de natura strict biologica, medicala, nu religioasa - partea religioasa spune dar nu explica de ce.
Max2
Postat pe 7 Mai 2012 13:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu vreau sa-mi pierd familia! 86 De la: Geaninuts 27 Iulie 2011 10:24
oare am ramas insarcinata? 5 De la: GODZILA 18 Noiembrie 2011 23:42
VI S-A INTAMPLAT VREODATA SA VA INDRAGOSTITI DE O PERSOANA DE ACELASI SEX? 57 De la: bursuka 10 August 2009 14:28
oare e insarcinata? 20 De la: tania20 11 August 2009 18:22
VA rog din suflet ,sa ma ajtati ! 19 De la: kudika_5795 26 Aprilie 2012 09:06