Setari Cookie-uri

Barbatul de care sunt indragostita,iubeste pe alta !!!!!!

Buna fetelor !!! Am nevoie de cat mai multe sfaturi.Am ajuns intr-o situatie in care nu stiu cum sa scap!!! Am fost cu un baiat timp de un an jumate,desi relatia noastra nu a mers cum trebuie,m-am incapatinat mereu sa o fac sa mearga desi acuma am realizat ca ceea ce nu merge de la inceput nu o sa mearga niciodata !!! Si uite asa a trecut un an jumate in care am suferit,am plans ,am fost inselata dar sentimentele pentru el erau mai presus de toate si l-am iertat de fiecare data,mentionand ca am avut si clipe fericite impreuna nu doar furtuni si ploi si am tot sperat ca intr-o zi o sa fie bine o sa fim si noi fericiti !!! Speranta a murit zilele trecute cand trebuia sa vina la mine si am primit un mesaj de la el in care imi zicea draga mea,am luat o hotarare,sunt indragostit de alta femeie si vreau sa ma insor !!! Pe moment am crezut ca este o gluma!!!!! 2 zile in care am plans continu,in care nu am mancat nimic,imi doream sa mor!!! Vreau sa stiu cum sa trec peste sau cum sa ma comport cu el?Pentru ca ieri am vorbit cu el si el ii in aceeasi situatie ca si mine,sufera cumplit din cauza lu aia !!! Mi-a cerut sa uit de el,sa ii promit ca o sa fiu fericita dar nu pot,il vreau pe el.Mentionez ca suntem 2 oamenii maturi,eu am 22 de ani si el 27 !!!!
kudika_968660
Postat pe 14 Iunie 2014 12:54
In tot acest timp te-a suparat si tu inca il mei vrei!?
Il vei uita incetul cu incetul pana iti vei gasi alt iubit!Dragoste cu forta nu se poate!
Titanika
Postat pe 14 Iunie 2014 14:38
De la: Titanika, la data 2014-06-14 14:38:53In tot acest timp te-a suparat si tu inca il mei vrei!?
Il vei uita incetul cu incetul pana iti vei gasi alt iubit!Dragoste cu forta nu se poate!
Sti cum se zice,dragostea ii oarba si am ajuns sa dau dreptate acestor cuvinte !!! Asta imi doresc si eu sa il uit,dar nu reusec,am incercat sa ies cu alti baieti,sa imi vad de viata mea dar nu reusesc si nu vreau sa fac pe altcineva sa sufere
kudika_968660
Postat pe 14 Iunie 2014 14:46
De la: kudika_968660, la data 2014-06-14 12:54:22Buna fetelor !!! Am nevoie de cat mai multe sfaturi.Am ajuns intr-o situatie in care nu stiu cum sa scap!!! Am fost cu un baiat timp de un an jumate,desi relatia noastra nu a mers cum trebuie,m-am incapatinat mereu sa o fac sa mearga desi acuma am realizat ca ceea ce nu merge de la inceput nu o sa mearga niciodata !!! Si uite asa a trecut un an jumate in care am suferit,am plans ,am fost inselata dar sentimentele pentru el erau mai presus de toate si l-am iertat de fiecare data,mentionand ca am avut si clipe fericite impreuna nu doar furtuni si ploi si am tot sperat ca intr-o zi o sa fie bine o sa fim si noi fericiti !!! Speranta a murit zilele trecute cand trebuia sa vina la mine si am primit un mesaj de la el in care imi zicea draga mea,am luat o hotarare,sunt indragostit de alta femeie si vreau sa ma insor !!! Pe moment am crezut ca este o gluma!!!!! 2 zile in care am plans continu,in care nu am mancat nimic,imi doream sa mor!!! Vreau sa stiu cum sa trec peste sau cum sa ma comport cu el?Pentru ca ieri am vorbit cu el si el ii in aceeasi situatie ca si mine,sufera cumplit din cauza lu aia !!! Mi-a cerut sa uit de el,sa ii promit ca o sa fiu fericita dar nu pot,il vreau pe el.Mentionez ca suntem 2 oamenii maturi,eu am 22 de ani si el 27 !!!!




Cum sunteti??MATURI????Vai de mine!!!!!Draga mea,nu sunteti nici pe departe ajunsi la maturitate,ai incredere in ceea ce iti spun!!

1.Nicio relatie de iubire nu functioneaza fara ca sentimentele sa fie reciproce,reale si de comun acord!!!

2.Daca ai fost dezamagita de catre iubitul tau prin acea declaratie,ce mai astepti????Sa te autodistrugi complet????Capul sus,draga mea,astfel de barbati nu valoreaza nimic!!!Sper ca i-ai multumit pentru sinceritate,totusi!!!

3.Retine,orice rugaminte exprimata de catre unul dintre partenerii aflati in relatie trebuie respectata,aceasta inseamna comunicare si respect deci,fii inteleapta si nu mai plange dupa ceva,ce nu va mai fi posibil!!!

4.Cu timpul il vei uita,ai rabdare,lucreaza cu tine autosugestionandu-te,impune-ti o anumita conduita,care sa te improspateze zilnic!!Crezi ca esti singura femeie dezamagita din Univers???NU,nu esti!!!!

Ne spui ca il vrei doar pe acel domn!!!!nu il poti avea pentru ac este cu alta femeie,este alegerea domniei sale!!Sufera din cauza ei???De ce??

Ai gresit enorm in momentul in care i-ai iertat prima dovada de infidelitate!!!!Aceasta este una dintre greselile ,pe care le fac femeile indragostite,caci iertarea tradarii nu este un act de curaj,ci unul de lasitate !!!

In final iti spun ceva din propria experienta!!Cu cat am iertat mai mult,cu atat am suferit mai mult,ceea ce m-a determinat sa reconsider propria situatie si sa ma impun in aceasta viata ca o femeie independenta din toate punctele de vedere!!Femeia,care sufera din dragoste este acea femeie ajunsa pe marginea prapastiei din inima ei,este cel mai mare pricol din viata femeii,care poate fi definitiv si distrugator!!!

Sunt barbati pe toate drumurile,esti o tanara in formare si in proces de maturizare,nu iti lasa inima prada durerii provocata de un barbat,caci nu merita!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Iunie 2014 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire dintr-o prietenie 7 De la: kudika068544 30 Septembrie 2009 16:37
diferenta de varsta 51 De la: cozy 7 August 2010 09:51
Iubitul meu se drogheaza. 21 De la: kudika_27016 10 Iunie 2014 05:54
Help me ! 26 De la: kudika071516 4 Noiembrie 2009 00:18
relatie cu un barbat care are copil 12 De la: kudika_16524 10 Ianuarie 2013 18:01