Setari Cookie-uri

ceva sfaturi?

Am 27 ani, ma lupt inca sa termin o facultate care din motive financiare am intrerupt-o un timp pentru a ma angaja si a-mi castiga existenta intr-un mod cinstit si greu.
Am Avut trei relatii serioase esuate:
Prima relatie a durat patru ani cu inselat, batai, renuntari, reveniri, schimbari, decizia de a ne casatorii si apoi Despartirea.
Cea de-a doua a continuat-o pe prima: aceeasi poveste alt baiat. Nu a durat decat un an si jumatate. Acelasi deznodamant.
Cea de-a treia a fost putin diferita, mai multa intelegere mai multa iubire, dar ce e frumos nu dureaza.
Cu toti trei am ajuns sa convietuiesc, sa impart totul, facand compromisuri, lasandu-ma pe mine pe locul doi oferindu-le tot ce se putea: Dragoste, afectiune, cadouri, seri romantice, seri singuri cu prietenii, spatiu....etc.
Am avut trei tentative de sinucidere: toate au fost un esec. Am renuntat. Stiu ce o sa spuneti: o proasta(dar pe langa problemele sentimentale am avut probleme cu familia iar intr-un final am ajuns sa infrunt singura viata).
Asa am ajuns, dupa atatea despartiri si dezamgiri, sa devin o vanzatoare de placeri. Suna bine nu-i asa? O prostituata. Am inceput asta gandindu-ma ca vreau sa-mi continui facultatea, mergam la cursuri si in acelasi timp ducand o ,,viata buna''.
Nu am facut asta ca sa ma imbogatesc sau sa-mi cumpar masini sau sa frairesc vreun stain sa-mi cumpere apartament, am facut-o doar cat sa traiesc:sa-mi pot plati o chirie, sa pot sa-mi cumpar o carte sau sa-mi permit sa ies la un restaurant. Am incercat sa o fac in mod discret creandu-mi un cerc de cunostinte care ma viziteaza periodic si din cand in cand un strain amic sau partener de afaceri cu vreo cunostinta.
Asa am ajuns sa cunosc un strain venit pentru un proiect de cateva luni in orasul in care locuiesc. Are 48 ani, blond, ochii albastrii, 1,90 bine facut si un barbat in adevaratul sens al cuvantului.(,,nu isi arata varsta''). La inceput ne-am intalnit o data la doua saptamani asta timp de trei luni. Mi-a placut de la inceput, dar am incercat sa pastrez distanta stiind riscurile la care ma expun. Intr-o seara de februarie dupa asa zisa partida de amor m-am trezit cu o invitatie undeva in Austria la munte la o pensiune de 4 stele cu Spa , piscina etc..,.bineinteles contra unei sume pentru faptul ca il insoteam. I-am spus ca ma gandesc si o sa-l sun a doua zi.
Nu imi place sa impart patul cu clientii noaptea, oricat de mult m-ar platii. Asta face parte din ciudateniile mele. Si faput ca va trebui sa dorm trei nopti cu el mi se parea un calvar. Dar in acelasi timp gandindu-ma ca totusi il plac putin si poate ma voi relaxa fiind exact dupa sesiune si nici banii nu mi-ar strica am sunat si am acceptat.(din punct de vedere sexual nu am nimic de reprosat e tot ce si-ar putea dori o femeie).
In Austria prima noapte nu prea am dormit-o. Ma uitam pe peretii camerei gandindu-ma sau mai mult rugandu-ma sa nu ma ia in brate si sa stea cat mai departe de mine. Dar nu tot ce-ti doresti de indeplineste. A doua zi am povestit ne-am simtit bine iar seara am fost atat de obosita ca nici nu am realizat cand am adormit. Dar ceva s-a schimbat in acel weekend. Intorsi in tara el mi-a platit serviciile iar eu i-am spus ca v-a fi ultima data cand accept bani. Ne vom mai intalni, dar doar pentru distractie: fara nici un fel de impicatii sentimentale, iar el a fost de acord. Zilele au trecut. Am ajuns sa iesim in fiecare zi impreuna la cina, la cafea sa impartim acelasi pat ori la mine la apartament ori la el la hotel. A venit Pastele el a plecat acasa sa-si vada familia eu am plecat la parinti.
Ne-am intors si am continuat sa ne vedem ca si pana atunci, adica zilnic.
Eu mai am obiceiul din cand in cand, nu foarte des, in cate o seara sa-mi inec ,,amarul'' intr-o sticla de vin cand viata ma apasa mai mult.
ASA ca dupa o discutie aprinsa cu parintii cu aceleasi nemultumiri si reprosuri am golit o sticla de vin m-am imbract sexy, m-am machiat si am plecat la El. L-am amuzat foarte tare vazandu-ma ametita. Am povestit despre problemele mele , am facut sex iar la un moment dat mi-a ,,scapat'' un te iubesc.(De obicei dupa o sticla de vin sunt foarte sincera:)si spun tot). El m-a luat in brate mi-a spus ca ma iubeste din acel weekend in afara tarii, dar ca nu mi-a spus nimic de frica sa nu il parasesc. Am inceput astfel o poveste pot spune frumoasa, cu iesiri in weekend-uri, cu romantism, cu flori cu tot ce ti-ai putea dori.
Stiam ca are o sotie si trei ingerasi foarte frumosi. Prima data si-a inselat nevasta anul trecut dupa 20 ani de casnicie iar eu am fost a treia prostituata la serviciile careia a apelat. Mi-a povestit ca nu se mai intelege cu sotia de trei ani, ca a sustinut-o material (vreo cateva sute de mii de euro, el avand afacerea lui) in pasiunile sale,a platit casa, facutirle ,intretinerea copiilori, dar ca s-a saturat sa munceasca doar sa-i plateasca ei facturile si ea sa fie mereu in pierdere , ca ar prefera ca acei bani sa-i investeasca in viitorul copiiilor, in acelasi timp ea plangandu-se mereu ca lui nu ii pasa de ce isi doreste ea, ca ea nu-si doreste sa stea acasa cu copiii(eu mi-am pus intrebarea de ce i-a facut), ca vrea sa fie o femeie independenta, de afaceri. Femeia..tot femeie, nu?
El merge acasa la fiecare 3 saptamani sa-si vada copiii si sa petreaca 3-4 zile cu ei(si ii suna in fiecare seara inainte de culcare) iar alte doua trei luni pe an le petrece in concedii impreuna cu ei.
Dar a venit si timpul sa ne luam ramas bun. El va trebui sa mearga in alta parte, pentru un alt proiect si nu vrea sa renunte la mine. Imi spune ca ma iubeste, si vrea sa ma sustina moral sa termin scoala, sa merg sa-l vizitez cate o saptamana si sa ramanem impreuna. Nu vrea sa divorteze acum din cauza copiilor. Eu nu i-am cerut si oricum ma simt vinovata pentru toata povestea desi el imi spune mereu ca nu e vina mea, ca problemele cu sotia le are deja de trei ani si ca ea nu vrea sa schimbe nimic. Am incercat sa ma despart de el, dar ma implora si ma roaga sa nu-l parasesc.
Adevarul e ca eu imi doresc o viata alaturi de el, un copil, dar nu vreau sa despart o familie.
M-am mutat intr-un apartament mai mic, m-am angajat si mi-am schimbat modul de viata pentru el.
Luni se va intoarce. Astazi m-am simtit singura si vinovata pentru ca in wekendul acesta e aniversarea lor iar el se gandeste la mine. I-am scris ca nu vreau sa-l mai vad, sa ma considere o femeie usoara care a fost acolo doar pentru ai oferi placere contra cost. Dar plang si sufar...Nu stiu ce sa fac mai departe. Am nevoie de un sfat.
Cattish
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:31
apuca-te iara de prostitutie!
geo_x
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:41
de ce?
Cattish
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:44
De la: Cattish, la data 2009-09-04 23:44:26de ce?

tu vrei sfaturi sau cauti motivatii!?
pana acum ai avut curajul sa-ti iei viata in propriile maini si acu' clachezi!!!?
geo_x
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:46
ok.Tnk am inteles ideea.
Cattish
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:48
Parerea mea personala: mai intai concentreaza-te sa-ti termini scoala si sa-ti gasesti un job care sa-ti convina. Pe urma ai timp sa-ti reevalezi optiunile.
Lucia38
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sf. Valentin 94 De la: scorpio67 19 Februarie 2011 14:24
Cum sa procedez?? 29 De la: dulce_shi_amar 25 Septembrie 2009 15:36
ce sa fac,sa renunt la el? 7 De la: tematoare 30 Iunie 2010 22:17
ce parere aveti despre relatiile la distanta? 30 De la: Nycolle_max 21 Mai 2010 21:18
Sf. Valentin vs Dragobete 100 De la: ascris 27 Februarie 2011 14:30