Setari Cookie-uri

Vrei sa slabesti dar nu ai motivatie sau nu te poti tine de ea ?

"Alone we can do so little; together we can do so much."

Daca nu esti sustinut sau nu ai nici o responsabilitate, este usor sa abandonezi ceva.
De aceea caut un partener de slabit.
Teamwork is working together — even when apart.
Coming together, sharing together, working together, succeeding together.

De aceea caut o persoana cu care sa pot creea un regim si un antrenament comun, tanara, de preferabil cu timp liber la indemana, care are de slabit de preferabil intre 12-24 ( Ca sa nu ajunga una din persoane la forma potrivita iar cealalta sa aiba senzatia ca mai are mult pana sa ajunga din urma folosind asta drept scuza sa se lase. ) .

Daca crezi ca esti acea persoana, daca vrei sa ai un suport moral in lupta ta si sa suporti moral pe cineva, daca vrei sa nu mai ai scuze care te fac sa te lasi gen "Las, incep de maine" , "fac pauza cateva zile, ma reapuc mai incolo" , atunci trimite-mi un pm in care sa zici de ce vrei sa slabesti, cat mai ai pana la greutatea ideala, si alte detalii pe care le crezi relevante in a creea un program de antrenamet si un regim comun, sau orice intrebari ai avea. Trebuie sa fii din Bucuresti.
Were alone we might fail, together we will succede!


That is all.
Have a nice day!
Equilibrium
Postat pe 21 Iunie 2011 05:19
Din probleme tehnice nu am mai putut intra pe cont asa ca a trebuit sa il refac. ( conflicting mail address ).
asa ca va rog daca vrei sa ne apucam de treaba vara asta trimite un mail pe contul asta.

Have a nice day.
Equilibrium1_0
Postat pe 24 Iunie 2011 15:53
am vazut avatarul albastru si m-am speriat crezand ca am inceput sa scriu in engleza in mod miraculos
pickard
Postat pe 24 Iunie 2011 16:05
Sa stii ca s`a intamplat un caz in care o persoana brusc stia cum sa vb in mai multe limbi fara sa le intalnit in viata ei ( in russia era cazul ) .

Dar nu, al tau e trandafirul albastru, al meu e gigantul albastru :)diferenta mica dar mare .
Equilibrium1_0
Postat pe 24 Iunie 2011 17:30
De la: Equilibrium, la data 2011-06-21 05:19:51"Alone we can do so little; together we can do so much."

Daca nu esti sustinut sau nu ai nici o responsabilitate, este usor sa abandonezi ceva.
De aceea caut un partener de slabit.
Teamwork is working together — even when apart.
Coming together, sharing together, working together, succeeding together.

De aceea caut o persoana cu care sa pot creea un regim si un antrenament comun, tanara, de preferabil cu timp liber la indemana, care are de slabit de preferabil intre 12-24 ( Ca sa nu ajunga una din persoane la forma potrivita iar cealalta sa aiba senzatia ca mai are mult pana sa ajunga din urma folosind asta drept scuza sa se lase. ) .

Daca crezi ca esti acea persoana, daca vrei sa ai un suport moral in lupta ta si sa suporti moral pe cineva, daca vrei sa nu mai ai scuze care te fac sa te lasi gen "Las, incep de maine" , "fac pauza cateva zile, ma reapuc mai incolo" , atunci trimite-mi un pm in care sa zici de ce vrei sa slabesti, cat mai ai pana la greutatea ideala, si alte detalii pe care le crezi relevante in a creea un program de antrenamet si un regim comun, sau orice intrebari ai avea. Trebuie sa fii din Bucuresti.
Were alone we might fail, together we will succede!


That is all.
Have a nice day!


Motivatia trebuie sa iti vina din interior!!! Toata viata m-am chinuit sa slabesc, am luat tot felul de minuni ca sa reusesc aceasta performanta, dar cam atat. Nu am renuntat la mancarea nesanatoasa si care e atat de buna, zilnic alt fel de mancare, ceva bun, ceva cu calorii multe. Apoi, intr-o zi m-am trezit alt om, mi-am spus de azi spun nu painii, orezului, cartofului (mmm.....un deliciu pentru cei gurmanzi), pastelor si prajelurilor....am inceput sa mananc fructe, legume, pui si peste fript, iar cand simteam ca foama ma infrange, beam apa. Stau cu sticla de apa in permanenta langa mine. Iar rezultatele, nici nu mai povestesc....20 de kg in 6 luni. Inca mai am de munca, dar pasul cel mare a fost facut, la ce am renuntat nu ma mai intorc. Bea ffff multa apa, e sfatul meu si renunta la tot ce e bun, dar face rau. Si in echipa poti sa trisezi daca vrei, asa ca fii mai ambitioasa.
depika
Postat pe 25 Iunie 2011 10:41
Fiecare e diferit. Nu toti ne trezim si gata, suntem oameni diferiti.

Dar cand ai un partener cu care sa traiesti aceste modificari, asta ii ajuta pe amandoi sa ramana motivati.

Being accountable to someone else (other than just your doctor) is a great motivational tool. Support partners can exercise together, support each other and help one another stay on track.

Any goal is easier to achieve if you do it with someone else. To stay motivated to lose weight and get trim, find a friend who will work out with you, exchange healthy recipes, and support you to the achievement of your goal while you support them. When you have a friend that will meet you at the gym (or the park, or your house, or wherever) to work out you are less likely to make up excuses not to exercise. Someone else is depending on you to be there to work out with them. Sometimes you can lose motivation because nothing healthy sounds good to eat. Curb that motivation buster by calling up your partner and exchanging healthy eating ideas and recipes. Any goal you undertake will be more easily achieved if you have support. Stay motivated to achieve your weight loss goal by finding a friend to support you along the way through whatever difficulties come up.

When you have a partner, you're automatically more inclined to get it done. You wouldn't want to abandon them, right?

Poate tu trisezi ca esti singura, dar cand e si viata altcuiva in balanta ? Iar la exercitiile de la sala, fiind unul langa altul cum trisezi ? Scrii cu markerul cateva zerouri in plus la "Kilometri parcursi" ? :)

Da, trebuie sa existe motivatia interna de a slabi, dar asta nu inseamna ca peste ea nu putem pune motivatia externa care e bazata pe responsabilitatea de partener si mentalitatea ca nu esti singur/a in lupta ta.

Unde`s 2 puterea creste, motivatia se`n`multeste!
Equilibrium1_0
Postat pe 25 Iunie 2011 14:46
Foarte motivational raspunsul Depika si sper pana la urma sa ajung si eu asa !La viata mea am luat diferite pastile de slabit, cu ceai verde, ardei iute, fibrulina, etc...am tinut diete de tot soiul, dar si asa tot mi se pare foarte greu prima saptamana sa te abtii de la dulciuri, mici gustari sau mancatul seara. Este clar ca pentru o silueta de invidiat si un organism care sa functioneze in parametrii normali, ai nevoie sa te educi, sa intelegi ca trebuie sa ai in permanenta un regim alimentar sanatos si sa constientizezi cu adevarat cat rau iti fac alimentele "gustoase". Mie una imi este foarte greu sa fac acest pas, mai ales ca am langa mine o familie care, nu neaparat mananca nesanatos, dar prefera o alimentatie prea diversificata.
GeorgianaBB
Postat pe 25 Iunie 2011 21:16
Bunã.
Individul trebuie sã învețe sã mãnânci, aici este marea problemã!
Sportul ori mișcarea în aer liber este un tonic al organismului cât și al psihicului.
Motiv? Sã fii sãnãtos pe termen cât mai lung.
Succes!
kudika398438
Postat pe 26 Iunie 2011 12:09
De la: Equilibrium1_0, la data 2011-06-25 14:46:26Fiecare e diferit. Nu toti ne trezim si gata, suntem oameni diferiti.

Dar cand ai un partener cu care sa traiesti aceste modificari, asta ii ajuta pe amandoi sa ramana motivati.

Being accountable to someone else (other than just your doctor) is a great motivational tool. Support partners can exercise together, support each other and help one another stay on track.

Any goal is easier to achieve if you do it with someone else. To stay motivated to lose weight and get trim, find a friend who will work out with you, exchange healthy recipes, and support you to the achievement of your goal while you support them. When you have a friend that will meet you at the gym (or the park, or your house, or wherever) to work out you are less likely to make up excuses not to exercise. Someone else is depending on you to be there to work out with them. Sometimes you can lose motivation because nothing healthy sounds good to eat. Curb that motivation buster by calling up your partner and exchanging healthy eating ideas and recipes. Any goal you undertake will be more easily achieved if you have support. Stay motivated to achieve your weight loss goal by finding a friend to support you along the way through whatever difficulties come up.

When you have a partner, you're automatically more inclined to get it done. You wouldn't want to abandon them, right?

Poate tu trisezi ca esti singura, dar cand e si viata altcuiva in balanta ? Iar la exercitiile de la sala, fiind unul langa altul cum trisezi ? Scrii cu markerul cateva zerouri in plus la "Kilometri parcursi" ? :)

Da, trebuie sa existe motivatia interna de a slabi, dar asta nu inseamna ca peste ea nu putem pune motivatia externa care e bazata pe responsabilitatea de partener si mentalitatea ca nu esti singur/a in lupta ta.

Unde`s 2 puterea creste, motivatia se`n`multeste!

sper ca raspunsul asta nu imi este adresat, deoarece am sa iti spun ca te inseli!!! Eu nu sunt singura, sunt casatorita si am si doi copii, iar kg acumulate au fost luate dupa fiecare nastere.....Cand am spus ca pot trisa si cu un partener m-am referit la faptul ca nu poti sta cu el 24 din 24..si poti tine o dieta impreuna cu partenera de cura, dar cand ramii singura si simti ca ai pofti cv ce faci??? Crede-ma si eu am zis ca nu o sa pot face fata...si ma multumeam cu partea usoara a lucrurilor.....dar ma amageam.
depika
Postat pe 27 Iunie 2011 10:14
De la: GeorgianaBB, la data 2011-06-25 21:16:49Foarte motivational raspunsul Depika si sper pana la urma sa ajung si eu asa !La viata mea am luat diferite pastile de slabit, cu ceai verde, ardei iute, fibrulina, etc...am tinut diete de tot soiul, dar si asa tot mi se pare foarte greu prima saptamana sa te abtii de la dulciuri, mici gustari sau mancatul seara. Este clar ca pentru o silueta de invidiat si un organism care sa functioneze in parametrii normali, ai nevoie sa te educi, sa intelegi ca trebuie sa ai in permanenta un regim alimentar sanatos si sa constientizezi cu adevarat cat rau iti fac alimentele "gustoase". Mie una imi este foarte greu sa fac acest pas, mai ales ca am langa mine o familie care, nu neaparat mananca nesanatos, dar prefera o alimentatie prea diversificata.


asta a fost si la mine! Mancare buna in fiecare seara, familie am si eu! Dar intr-o zi mi-am zis ca imi doresc sa fiu mai frumoasa...sa ma simt bine in pielea mea..nici acum nu am o silueta de invidiat, dar e incomparabil cu ce a fost!! Ai mei mananca toate mancarurile la care eu am renuntat, insa eu nu mai poftesc...Bafta!
depika
Postat pe 27 Iunie 2011 10:23
Asta e si problema la mine...pofta. De aia am inceput sa iau pastile de slabit de tot felul..cu Fibrulina cu Fucus Vesiculosus..toate nebuniile. Sunt super bune, dar mi-as fi dorit ca dorinta de a manca lucruri mai putine si sanatoase sa vina din interiorul meu. Bine acum am renuntat la ele, le-am luat mai mult pentru a slabit nu pentru a schimba stilul alimentar, insa m-am ales cu anumite reguli alimentare care simt ca sunt un inceput pentru un stil de viata mai bun : cereale integrale dimineata si 5 fructe/legume pe zi.
GeorgianaBB
Postat pe 1 Iulie 2011 20:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa slabesti usor si sa te si menti la greutatea dorita.. 3 De la: kudika325855 21 Octombrie 2013 21:15
Adolescenti 10 De la: Alexaonewish 13 Octombrie 2010 18:44
Fitograma actidren si limita 3 De la: RoxyRoxx 29 Iunie 2011 20:29
:D 4 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:28
Raspberry Ketone Max 4 De la: kudika_21956 31 Decembrie 2012 13:51