Setari Cookie-uri

Iubitul meu ma intraba mereu ce vreau de la el...iar eu nu stiu ce sa ii raspund si evit subiectul! voi ce i-ati raspunde???

noh da cine o castigat??
susanu24
Postat pe 1 Iulie 2011 19:19
De la: kudika410393, la data 2011-06-28 11:56:26 va rog ajutati-ma!!!!




incearca : "Fii barbat adevarat !" .... ....( nu stiu daca se va si intampla)...
contesina
Postat pe 3 Iulie 2011 08:45
cum sa nu stii ce sa raspunzi?..nu esti tu iubita lui?..sau ce status are relatia voastra?
kudika392017
Postat pe 4 Iulie 2011 16:25
Ok, citesc printre randuri ca poate omul se refera daca il placi sau stai cu el pentru bani. In amebele situatii, tu trebuie sa raspunzi Nu.
Acum serios vorbind, daca iti pui astfel de probleme inseamna ca nu esti deloc pregatita pentru o relatie. Probabil esti o fetita de 13 ani care crede ca e cool sa incerce viata asa devreme. Poate fi pentru unii, pentru tine, evident, nu e. Asteapta sa mai cresti. Daca ai peste 15 ani si esti capabila de asemenea dileme, ar fi cazul sa te ingrijorezi
kudika370099
Postat pe 4 Iulie 2011 22:32
Poate nu te mai vrea si nu stie cum sa spuna LOL
annienne
Postat pe 5 Iulie 2011 11:22
Pai noi nu stim ce ti`ai dori tu de la el.Daca iti doresti o relatie serioasa atunci ii spui,nu e greu sa ii spui ce iti doresti
Elyaa
Postat pe 6 Iulie 2011 11:35
intrebarea mea: cand te intreaba iubitul tau ce vrei de la el? in timp ce faceti dragostea?
Atunci e simplu. Roaga-l sa schimbe pozitia
kudika097818
Postat pe 7 Iulie 2011 09:34
mariannaady
Postat pe 7 Iulie 2011 18:09
...draga mea ,incearca sa-ti analizezi sentimentele fata de el....daca aceestea sunt adevarate discutati amandoi si impuneti-va propriile nevoi si dorinte pe care sa le parcurgeti in viata de cuplu pt ka intr-un cuplu totul se face in doi iar placerea ta trebuie sa fie si placerea lui.....sa auzim de bine!!!!
kudika353412
Postat pe 8 Iulie 2011 13:23
De la: kudika410393, la data 2011-06-28 11:58:37iubitul meu ma intreabamereu ce vreau de la el...iar eu nu stiu c sa ii raspund si evit subiectul! voi ce i-ati raspunde???

Luand in calcul indecizia ta in a putea exprima un raspuns clar si concis la aceasta intrebare, cred ca este evident ce vrei de la el!
Indiferent cine se afla intr-o astfel de situatie.... fie fata fie baiat.... nu inteleg de ce este atat de greu sa poata afirma sincer si deschis ca nu vrea decat o prietenie?
Daca nu-ti doresti sa te casatoresti cu acea persoana inseamna ca nu o simti a fi persoana potrivita, sufletul pereche.... este mult mai corect sa stie si celalalt ce simti pentru el!
marceltuky
Postat pe 8 Iulie 2011 17:35
De la: kudika410393, la data 2011-06-28 11:58:37iubitul meu ma intreabamereu ce vreau de la el...iar eu nu stiu c sa ii raspund si evit subiectul! voi ce i-ati raspunde???


ce conteaza ce i-am raspunde noi lui ? ca nu ne-a intrebat pe noi :))

si cand te intreaba clar trebuie sa-i raspunzi clar:
daca nu stii cum iti dau model , completezi tu unde e spatiu liber.


vreau sa -mi faci / zici / dai/ chestia X cand vezi ca eu sunt / nu sunt / sunt putin / sunt foarte ........... si aici completezi cu : obosita,/stresata, /nervoasa/ bucuroassa / etc.

vreau sa /stai cu mine .... ore pe zi , ... zile din 7 si sa nu te joci la calc/ vezi meci/ mergi la bere/ cand eu ... ..

Cam asa.




kudika052198
Postat pe 9 Iulie 2011 16:58
De la: annieanne, la data 2011-07-05 11:22:26Poate nu te mai vrea si nu stie cum sa spuna LOL


NU TE LUA DUPA TOTI/TOATE PARERILE DE PE AICI.......
TU TREBUIE SA STI CE SIMTI. DACA TOTUSI NU STII, NU E NICIO NENOROCIRE, IA O PAUZA DE EL SI LAMURESTE-TE.
concluzie: IDEEA E, CA TU TREBUIE SA TE IUBESTI MAI INTAI DE TOATE PE TINE SI SA INCERCI SA TE CUNOSTI
kudika144435
Postat pe 10 Iulie 2011 16:58
Draga mea, iubitul tau te intreaba ,,ce vrei de la el"' .. aici depinde si ce varsta ai... (aveti) ... de cat timp sunteti impreuna, de apropierea dintre voi .. tu vrei mai mult de la el ? ..., il iubesti, ai vrea sa fii cu el ? (la casatorie ma refer) .. adica el te intreaba .. vrei doar sa ..... sau vrei mai mult.. ., sa stie omul ce sa faca .... pune suflet sau nu ..... dar barbatii in ziua de azi ... gandesc doar cu capul de jos ....
daniella_rona
Postat pe 10 Iulie 2011 17:04
De la: kudika410393, la data 2011-06-28 11:58:37iubitul meu ma intreabamereu ce vreau de la el...iar eu nu stiu c sa ii raspund si evit subiectul! voi ce i-ati raspunde???
Hmmmmm.... Tu spui-iubitul meu-dar el te considera iubita lui?-------------daca iti pune o asemenea intrebare,nu prea cred.
lilu_67
Postat pe 10 Iulie 2011 20:52
De la: kudika410393, la data 2011-06-28 11:58:37iubitul meu ma intreabamereu ce vreau de la el...iar eu nu stiu c sa ii raspund si evit subiectul! voi ce i-ati raspunde???


Depinde acum, in ce situatie te intreaba...dezvolta. Te intreaba dupa o cearta zdravana, sau cand totul e roz.
aurina71
Postat pe 12 Iulie 2011 11:44
e pe bune topicu'?
Diavolyta_
Postat pe 12 Iulie 2011 12:00
ii spui sincer ceea ce vrei cu adevarat
kudika389351
Postat pe 13 Iulie 2011 15:25
da'... totusi... chiar e pe bune?
Diavolyta_
Postat pe 13 Iulie 2011 17:00
De obicei,cand un barbat intreaba asta inseamna 2 lucruri: 1.Nu prea te mai vrea si iar placea sa inchei tu relatia daca se poate! 2.Poate el te iubeste enorm de mult si ii e frica ca il vei parasi asa ca te intreaba ca sa fie sigur de sentimentele tale!
In orice caz,ar trebui sa ne dai mai multe detalii cu privire la relatia ta ca sa putem sa te ajutam!
PussycatLiz
Postat pe 14 Iulie 2011 20:37
Spunei ca vrei sa te arzi pe schiuri cand coborati din cosmos.
healthy010635
Postat pe 15 Iulie 2011 09:04
e o intrebare normala
fi cat se poate de romantica.
de fapt vrei mai mult decat sa fi fericita
parerea mea este ca nu iti doresti mai mult si te a uimit foarte mult intrebarea incat ai apelat aici sa intrebi
am observat ca mai multi au ramas la fel de socati
iubitul tau cred ca este foarte romantic si ar fi bine sa incerci sa raspunzi ceva de genul vreau sa mi oferi luna de pe cer
poti sa l intrebi daca vrea sa fie raza ta de soare
barbatul tau
sau poti sa faci gluma aia cu eu janne tu tarzar....
dar asta e doar o parere
cred ca tu sti cel mai bine, dar nu mai evita subiectul pentru ca intrebarea va veni mai des si el va fi din ce in ce mai nesigur pe relatie
kudika193913
Postat pe 18 Iulie 2011 16:10

Ca bine spuneti mare e gradina ta Doamne cu portile larg deschise si prostii sar gardul.....Se duce lumea de rapa...Impuscati-o careva plsssssssss
kudika412918
Postat pe 19 Iulie 2011 08:01
De la: daniella_rona, la data 2011-07-10 17:04:59Draga mea, iubitul tau te intreaba ,,ce vrei de la el"' .. aici depinde si ce varsta ai... (aveti) ... de cat timp sunteti impreuna, de apropierea dintre voi .. tu vrei mai mult de la el ? ..., il iubesti, ai vrea sa fii cu el ? (la casatorie ma refer) .. adica el te intreaba .. vrei doar sa ..... sau vrei mai mult.. ., sa stie omul ce sa faca .... pune suflet sau nu ..... dar barbatii in ziua de azi ... gandesc doar cu capul de jos ....

NU mai dati vina doar pe barbati! Intrebarea lui este cat se poate de fireasca, probabil simte ca ea nu-si doreste o relatie de familie cu el si ca vrea doar un partener de SEX.... ce este nefiresc in faptul ca vrea sa clarifice situatia? Daca si pentru el este OK sa aiba o legatura doar pentru satisfacerea nevoilor sexuale vor putea continua relatia pe un fond al sinceritatii si deschiderii sufletesti! Daca nu-si doreste o asemenea relatie are tot dreptul sa renunte!
Daca ea nu isi doreste casatoria dar nu are curajul sa recunoasca asta da dovada de egoism si parsivitate cautand sa-si urmareasca doar scopul si interesul propriu!
Dar probabil ca marea majoritate a oamenilor considera ca asa este firesc sa se comporte.... in fond de ce nu?.... e chiar mai MORAL asa!
marceltuky
Postat pe 19 Iulie 2011 09:34
De la: marceltuky, la data 2011-07-19 09:34:25
De la: daniella_rona, la data 2011-07-10 17:04:59Draga mea, iubitul tau te intreaba ,,ce vrei de la el"' .. aici depinde si ce varsta ai... (aveti) ... de cat timp sunteti impreuna, de apropierea dintre voi .. tu vrei mai mult de la el ? ..., il iubesti, ai vrea sa fii cu el ? (la casatorie ma refer) .. adica el te intreaba .. vrei doar sa ..... sau vrei mai mult.. ., sa stie omul ce sa faca .... pune suflet sau nu ..... dar barbatii in ziua de azi ... gandesc doar cu capul de jos ....

NU mai dati vina doar pe barbati! Intrebarea lui este cat se poate de fireasca, probabil simte ca ea nu-si doreste o relatie de familie cu el si ca vrea doar un partener de SEX.... ce este nefiresc in faptul ca vrea sa clarifice situatia? Daca si pentru el este OK sa aiba o legatura doar pentru satisfacerea nevoilor sexuale vor putea continua relatia pe un fond al sinceritatii si deschiderii sufletesti! Daca nu-si doreste o asemenea relatie are tot dreptul sa renunte!
Daca ea nu isi doreste casatoria dar nu are curajul sa recunoasca asta da dovada de egoism si parsivitate cautand sa-si urmareasca doar scopul si interesul propriu!
Dar probabil ca marea majoritate a oamenilor considera ca asa este firesc sa se comporte.... in fond de ce nu?.... e chiar mai MORAL asa!


Ai dreptatae, DAR, pe de alta parte, ca-i barbat sau femeie, cand ajungi sa pui o asemenea intrebare partenerului, e clar ca ai avut / vazut niscaiva semne la el care te-au ingrijorat. Si daca toate astea se intind pe o perioada mai lunga, care-i "pampalaul" in relatie? Ala de vede, dar tot nu crede, sau ala de se eschveaza pana pricepe si talambul?
rashela
Postat pe 19 Iulie 2011 09:38
De la: marceltuky, la data 2011-07-19 09:34:25
De la: daniella_rona, la data 2011-07-10 17:04:59Draga mea, iubitul tau te intreaba ,,ce vrei de la el"' .. aici depinde si ce varsta ai... (aveti) ... de cat timp sunteti impreuna, de apropierea dintre voi .. tu vrei mai mult de la el ? ..., il iubesti, ai vrea sa fii cu el ? (la casatorie ma refer) .. adica el te intreaba .. vrei doar sa ..... sau vrei mai mult.. ., sa stie omul ce sa faca .... pune suflet sau nu ..... dar barbatii in ziua de azi ... gandesc doar cu capul de jos ....

NU mai dati vina doar pe barbati! Intrebarea lui este cat se poate de fireasca, probabil simte ca ea nu-si doreste o relatie de familie cu el si ca vrea doar un partener de SEX.... ce este nefiresc in faptul ca vrea sa clarifice situatia? Daca si pentru el este OK sa aiba o legatura doar pentru satisfacerea nevoilor sexuale vor putea continua relatia pe un fond al sinceritatii si deschiderii sufletesti! Daca nu-si doreste o asemenea relatie are tot dreptul sa renunte!
Daca ea nu isi doreste casatoria dar nu are curajul sa recunoasca asta da dovada de egoism si parsivitate cautand sa-si urmareasca doar scopul si interesul propriu!
Dar probabil ca marea majoritate a oamenilor considera ca asa este firesc sa se comporte.... in fond de ce nu?.... e chiar mai MORAL asa!


mama masi de viata daca nu sti ce vrei de la ea...............imi imaginez ca esti tanara,dar pe jumatate moarta,atunci de ce ii mai incurci zilele omului??????????
kudika326239
Postat pe 19 Iulie 2011 10:48
dar tu nu stii ce simti pt el ? dak tu nu stii altcineva nici asa
daca il iubesti supeni asta iar daca nu vrei nimic de la el.. atunci las'o balta
kati_sweet_candy
Postat pe 19 Iulie 2011 22:43
Stau si ma minunez, a aruncat una o tampenie si nu stiu cati s-au apucat sa dezvolte, fabuland si dand sfaturi de mama doamne. E tare frate...
bea79
Postat pe 19 Iulie 2011 23:00
De la: bea79, la data 2011-07-19 23:00:50Stau si ma minunez, a aruncat una o tampenie si nu stiu cati s-au apucat sa dezvolte, fabuland si dand sfaturi de mama doamne. E tare frate...


Este un forum pe care asta se face: se discuta.Chiar daca subiectul nu e real , e o tema general valabila pentru multe cupluri, Deci o tema de discutie, un subiect cu aplicare la multe persoane.Daca tie ti se pare o tampenie e de rau, pentru ca intr-o buna zi s-ar putea sa ajungi chiar la situatie descrisa .Ti se pare aiurea sa citesti parerile altora.Nu mai intra aici daca te irita si problema e ca si rezolvata.
Thais13
Postat pe 20 Iulie 2011 08:42
De la: rashela, la data 2011-07-19 09:38:30
De la: marceltuky, la data 2011-07-19 09:34:25....... probabil simte ca ea nu-si doreste o relatie de familie cu el si ca vrea doar un partener de SEX.... ce este nefiresc in faptul ca vrea sa clarifice situatia? Daca si pentru el este OK sa aiba o legatura doar pentru satisfacerea nevoilor sexuale vor putea continua relatia pe un fond al sinceritatii si deschiderii sufletesti! Daca nu-si doreste o asemenea relatie are tot dreptul sa renunte!
Daca ea nu isi doreste casatoria dar nu are curajul sa recunoasca asta da dovada de egoism si parsivitate cautand sa-si urmareasca doar scopul si interesul propriu!
....


Ai dreptatae, DAR, pe de alta parte, ca-i barbat sau femeie, cand ajungi sa pui o asemenea intrebare partenerului, e clar ca ai avut / vazut niscaiva semne la el care te-au ingrijorat. Si daca toate astea se intind pe o perioada mai lunga, care-i "pampalaul" in relatie? Ala de vede, dar tot nu crede, sau ala de se eschveaza pana pricepe si talambul?

NU se pune problema ca ar fi careva "pampalau".... e posibil ca si celalalt sa simta ca nu sunt potriviti pentru a fi o familie dar sa-si doreasca sa ramana in relatia de prietenie fara a avea insa alte asteptari unul de la altul!
Adica sa clarifice situatia si sa nu se mai amageasca reciproc.... adica sa fie o relatie sincera!
marceltuky
Postat pe 20 Iulie 2011 18:30
Raspunde-i !!!
Numai tu poti sti ce vrei de la el.
Vrei o relatie bazata pe sinceritate reciproca ? Vrei relatie de lunga durata ? Familie cu copi ? Sau vrei doar o relatie sexuala cu el si apoi sa-l schimbi si sa mai experimentezi si alte p... ? sau vrei doar banii lui ?
Numai tu poti sa sti ce vrei de la el ?

Ceea ce vrea el de la tine, este sa fi sincera si sa-i spui ce vrei, ca sa stie daca-ti poate oferii sau nu. Nu vrea sa se trezeasca cu surprize neplacute din partea ta. De aceea te intreaba ce naiba vrei ?

Eu l-as sfatuii pe "iubitul tau" sa-si caute o fata mai de calitate caci tu habar nu ai pe ce lume traiesti si va avea doar de suferit cu tine.

Spunei ca esti o inconstienta interesata sa descoperi barbatul si ca nu-i potzi garanta sinceritate din partea ta.
denis_3d25
Postat pe 21 Iulie 2011 01:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
!! 16 De la: guru_ion 4 Decembrie 2011 10:45
Se cauta Reprezentanti Avon in toata Tara!! 1 De la: beuatiful_alessia 1 Noiembrie 2009 23:09
ma simt singura 92 De la: yus 6 Februarie 2012 00:30
cum va mentineti bronzul?? 13 De la: kudika174057 14 Septembrie 2010 22:07
sa economisim k doar e criza,,!!!. ieftin si bun,, 5 De la: yumalai 22 Mai 2009 14:15