Setari Cookie-uri

Iubitul meu ma intraba mereu ce vreau de la el...iar eu nu stiu ce sa ii raspund si evit subiectul! voi ce i-ati raspunde???

De la: denis_3d25, la data 2011-07-21 01:53:23Raspunde-i !!!
Numai tu poti sti ce vrei de la el.
Vrei o relatie bazata pe sinceritate reciproca ? Vrei relatie de lunga durata ? Familie cu copi ? Sau vrei doar o relatie sexuala cu el si apoi sa-l schimbi si sa mai experimentezi si alte p... ? sau vrei doar banii lui ?
Numai tu poti sa sti ce vrei de la el ?

Ceea ce vrea el de la tine, este sa fi sincera si sa-i spui ce vrei, ca sa stie daca-ti poate oferii sau nu. Nu vrea sa se trezeasca cu surprize neplacute din partea ta. De aceea te intreaba ce naiba vrei ?

Eu l-as sfatuii pe "iubitul tau" sa-si caute o fata mai de calitate caci tu habar nu ai pe ce lume traiesti si va avea doar de suferit cu tine.

Spunei ca esti o inconstienta interesata sa descoperi barbatul si ca nu-i potzi garanta sinceritate din partea ta.


Ca bine le zci, denis!
Thais13
Postat pe 21 Iulie 2011 08:24
De la: bea79, la data 2011-07-20 18:14:40
De la: Thais13, la data 2011-07-20 08:42:30
De la: bea79, la data 2011-07-19 23:00:50Stau si ma minunez, a aruncat una o tampenie si nu stiu cati s-au apucat sa dezvolte, fabuland si dand sfaturi de mama doamne. E tare frate...


Este un forum pe care asta se face: se discuta.Chiar daca subiectul nu e real , e o tema general valabila pentru multe cupluri, Deci o tema de discutie, un subiect cu aplicare la multe persoane.Daca tie ti se pare o tampenie e de rau, pentru ca intr-o buna zi s-ar putea sa ajungi chiar la situatie descrisa .Ti se pare aiurea sa citesti parerile altora.Nu mai intra aici daca te irita si problema e ca si rezolvata.


Mi se pare aberant sa discut pe o tema " afara ploua si oare de ce?" Am intrat pe forum deoarece am crezut ca doar titlul e tampit nu si explicatia...care iarasi intra in categoria intrebarilor intrebatoare. Si da, numai intru pe el pentru ca nu vad ce s-ar putea discuta pe marginea acestuia...


Ce tie ti se pare tampenie pentru altele/altii e important.Poate e valabila si reciproca.
Poate si tu iti vei pune intr-ozi intrebari care altora li se vor parea tampite.
Apropo, de ce ziceai ca ploua afara?!
Thais13
Postat pe 21 Iulie 2011 08:27
pai ..spunei poate nu se prinde saracu....
jessika_lsd
Postat pe 23 Iulie 2011 16:14
eu ... intodoteauna visam la castorie , familie si asa mai departe , tu ari fi bine sa analizezi situatia , sa vezi ce vrei tu , probabil te intreaba ca ii e teama sa te ceara in casatorie si isi asigura un respuns afirmativ inainte de a cheltui o groaza de bani pe un inel de logodna sau poate ii e frica de o relatie serioasa si vrea sa afle ce gandesti ca sa stie cand sa o ia la fuga . tu esti cea care trebuie sa sti raspunsul eu nu pot , nimeni nu cunoaste relatia mai bine decat tu insuti . multa bafta !
simona_shakira
Postat pe 27 Iulie 2011 16:15
De la: kudika410393, la data 2011-06-28 11:58:37iubitul meu ma intreabamereu ce vreau de la el...iar eu nu stiu c sa ii raspund si evit subiectul! voi ce i-ati raspunde???


Buna ziua,
ce varsta ai, fata straina?
Spune-mi varsta si am sa te lamuresc imediat.Dar, sa stii ca intrebarea ta este oarecum de neinteles pentru ca odata ce ai un iubit,ar trebui sa fii suficient de matura incat sa stii ce vrei de la viata,de la el ,dar in primul rand,de la tine.Din ce ne spui,imi imaginez ca esti o fetita ce s-a agatat de gatul unui adult si nu mai vrea sa-i dea drumul!Oare ma insel cand fac acesta presupunere?Eu cred ca nu.
Fata draga,cand intri intr-o relatie ,crezi in voi doi,in idealurile voastre comune,daca aveti asa ceva,speri ca iubirea ce va leaga ,sa fie trainica si curata,speri la o viata cu armonie in cuplu,relaxare si cate si mai cate....! Problema este alta;reusiti sa impartasiti reciproc sentimentele ,va completati unul pe altul,va indepliniti dorintele unul celuilalt,va concretizati iubirea in gesturi simple,lumesti,este al tau si tu a lui in totalitate ?Si ar mai fi multe de intrebat,dar ma opresc aici.Daca ai raspuns pentru toate aceste intrebari,poti sa-i spui ca nu vrei nimic de el,ca il iubesti asa cum e si pentru tine este destul ca sunteti impreuna.Si ...punct.
kudika414141
Postat pe 27 Iulie 2011 17:23
alut
sa ai o relatie frumoasa care sa duca la casnicie, familie, copiii

poti sai sdpui iubitului tau ca ca iti doresti de la el mai multe lucruri:sa te iubeasca, sa te aprecieze pentr ceea ce esti tu, pentru calitatile tale, sa iti aprecie iubirea si timpul pe care il acorzi si nu in ultimul rand sa iti acorde mai mult timp.
Iar cireasa de pe tort ar fi ca iti doresti un inel de logodna de la el.

sa ai o viata frumoasa si inplinita

sa fi fericita
kudika387463
Postat pe 28 Iulie 2011 06:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Apa vie GAV 11 De la: Dor_a 9 Iunie 2009 14:56
Care este singurul lucru cert in viata? 58 De la: andreea_n_x 26 Februarie 2010 11:02
ce va place cel mai mult la iubitul vostru? 139 De la: chrystynyk_frumushyk 9 Iunie 2012 19:29
eficient pentru celulita 15 De la: claire23 6 Martie 2010 12:27
Scapa de cearcane pentru totdeauna 1 De la: valy87 27 Aprilie 2012 17:30