Setari Cookie-uri

il iubesc prea mult

Salut. Ma numesc Silviu. In luna ianuarie 2011 am cunoscut pe mess un baiat, in varsta de 19 ani. Atunci cautam pe cineva cu care sa imi satisfac nevoile sexuale.Nu am mai avut relatii cu alti baieti pana la el.Dupa ce am vorbit o saptamana pe mess am hotarat sa ne intalnim la el acasa. Mi-a spus ca parintii lui stiu despre faptul ca este gay si ca l-au inteles. Ajuns la el acasa am stat putin dupa care mi-a dat primul sarut. Atunci eram nebun dupa el. Pe atunci nu aveam servici, aveam mereu discutii cu ai mei acasa si el reprezenta singurul meu motiv de bucurie. Treptat ne-am indragostit foarte mult unul de altul, ne intalneam cam la o saptamana. Am fost nevoit sa ii spun mamei mele unde ma duc asa ca i-am spus ca ma duc la o fata. Trebuie sa mentionez ca fac parte dintr-o familie cu traditie, conservatoare si mi-a fost frica ca daca s-ar afla adevarul cu siguranta as fi dat afara din casa, cu toate ca am varsta de 26 de ani. El a inteles toata situatia asta. Chiar si parintii lui care si-au dat consimtamantul sa ne intalnim la el acasa. Mai rau este faptul ca eu, de ceva timp, sunt tot mai rece cu el, am facut multe greseli fata de el si de trei ori i-am zis ca vreau sa ne despartim, ultima data fiind ieri. Raceala asta a fost data de frica mea de a nu se afla. Ulterior s-a dovedit ca nu suport despartirea si am vrut sa continuam. Azi am plecat de la el si am stabilit sa stam o perioada fara sa ne mai intalnim, sa ne gandim fiecare la ce sentimente are fata de celalalt, sa fie putin liber si sa ne regasim. Problema este ca eu am un job f bun si ca in curand urmeaza sa imi iau un apartament, ajutat fiind de bunici si parinti.El urmeaza sa se duca la facultate in alt oras. Asta inseamna ca in urmatorii ani eu ca fac naveta din cand in cand sau el sa vina la mine.Imi pare rau ca am gresit fata de el, fata de familia mea ca nu i-am spus adevarul dar tin foarte mult la el si nu vreau sa il pierd. El nu mai are rabdare sa ne ascundem atat. Nu mai intelege frica asta a mea de familie si societate. Sunt disperat si nu stiu ce sa fac. Nu mai vreau sa ranesc pe nimeni. Tot ce vreau este sa fiu cu el. Regret ca nu am stiut sa apreciez iubirea lui. Nu pot sa imi imaginez ca el este in alta parte fara sa mai fim impreuna. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Numai eu stiu ce este in sufletul meu. Acum nu imi doresc decat sa il aduc inapoi si nu stiu cum. Nu mai am somn. Nu suport ideea ca nu mai putem fi impreuna. Acum mi-am dat seama cat de mult il iubesc. Va multumesc pentru sfaturile voastre.
kudika079651
Postat pe 3 Iulie 2011 17:54
Dragul meu, dupa cum vezi, nu prea se inghesuie "jucausii" forumului sa iti dea sfaturi... Tu chiar ii pui sa gandeasca si asta nu e confortabil - romanul digera mai greu problema ta - e destul sa te gandesti la teama ta de a le spune parintilor despre tine... Acum, cat esti separat de iubitul tau, incearca sa vorbesti cu mama ta. Pregateste-o putin, dar dupa o zi-doua, da-i mamei o "intalnire" sa vorbiti, sa va sfatuiti. Nu se poate ca mama ta sa nu fi avut unele banuieli pana acum. Nu se poate! Sunt mama de baiat si stiu ce spun. Da-i vestea cu blandete si cu intelegere pentru reactiile ei imediate... Dar nu incheiati discutia pana nu o ajuti sa se calmeze. Roag-o sa pastreze pentru ea cateva zile teribila veste si abia apoi sa vorbeasca, la randul ei, cu cine crede ea de cuviinta - tatal tau sau alta persoana confidenta ei. Fii cat poti tu fi de bland si afectuos cu ea. Daca mama trece cu bine socul, treptat, treptat va accepta realitatea. Spune-i ca tu esti un om integru, decent si responsabil. Sunt greu de explicat, dar mai ales de inteles, aceste orientari sexuale neconforme... ele pot avea multe explicatii. Banuiesc ca tu stii mai bine si ca nu e doar o toana, ca ti se pare tie "kinky". La 26 de ani nu poate fi decat o optiune serioasa. Apoi pregateste-te sa faci fata reactiei tatalui tau - va fi cu siguranta una agresiva, caci el se va simti responsabil si tradat!!! in masculinitatea lui. Poate ca nu veti reusi sa treceti cu bine aceasta si sa redeveniti comunicativi si afectuosi... Poate tatal tau iti va cere sa-i parasesti casa! Poate nu va mai vrea sa te ajute sa-ti cumperi casa ta. Bunicii, si ei s-ar putea sa iti intoarca spatele. Nu-i condamna, toata istoria noastra de natie romana nu a simpatizat cu barbatii ca tine... inca ne este greu sa discutam despre asta, dar-mite sa acceptam ca cineva din familia noastra este "diferit". Traieste cum poti, pe unde poti pana te clarifici cu familia ta si, in fond, cu tine. Abia apoi, cand stii deja ce-ai hotarat, reia relatia cu iubitul tau. Daca el te iubeste la fel de mult cat afirmi tu ca il iubesti, va avea rabdare sa se clarifice familial si, implicit, social statutul tau. Faci acest gest de curaj nu numai pentru tine ci si pentru dragostea ta.
Va fi cumplit, tu stii. Eu iti urez succes.
maimai_no1
Postat pe 3 Iulie 2011 21:08
De la: maimai_no1, la data 2011-07-03 21:08:58. Nu-i condamna, toata istoria noastra de natie romana nu a simpatizat cu barbatii ca tine... .



numeste un loc in lume unde au fost simpatizati de-a lungul istoriei.
uliu
Postat pe 3 Iulie 2011 21:16
De la: kudika079651, la data 2011-07-03 17:54:00Salut. Ma numesc Silviu. In luna ianuarie 2011 am cunoscut pe mess un baiat, in varsta de 19 ani. Atunci cautam pe cineva cu care sa imi satisfac nevoile sexuale.Nu am mai avut relatii cu alti baieti pana la el.Dupa ce am vorbit o saptamana pe mess am hotarat sa ne intalnim la el acasa. Mi-a spus ca parintii lui stiu despre faptul ca este gay si ca l-au inteles. Ajuns la el acasa am stat putin dupa care mi-a dat primul sarut. Atunci eram nebun dupa el. Pe atunci nu aveam servici, aveam mereu discutii cu ai mei acasa si el reprezenta singurul meu motiv de bucurie. Treptat ne-am indragostit foarte mult unul de altul, ne intalneam cam la o saptamana. Am fost nevoit sa ii spun mamei mele unde ma duc asa ca i-am spus ca ma duc la o fata. Trebuie sa mentionez ca fac parte dintr-o familie cu traditie, conservatoare si mi-a fost frica ca daca s-ar afla adevarul cu siguranta as fi dat afara din casa, cu toate ca am varsta de 26 de ani. El a inteles toata situatia asta. Chiar si parintii lui care si-au dat consimtamantul sa ne intalnim la el acasa. Mai rau este faptul ca eu, de ceva timp, sunt tot mai rece cu el, am facut multe greseli fata de el si de trei ori i-am zis ca vreau sa ne despartim, ultima data fiind ieri. Raceala asta a fost data de frica mea de a nu se afla. Ulterior s-a dovedit ca nu suport despartirea si am vrut sa continuam. Azi am plecat de la el si am stabilit sa stam o perioada fara sa ne mai intalnim, sa ne gandim fiecare la ce sentimente are fata de celalalt, sa fie putin liber si sa ne regasim. Problema este ca eu am un job f bun si ca in curand urmeaza sa imi iau un apartament, ajutat fiind de bunici si parinti.El urmeaza sa se duca la facultate in alt oras. Asta inseamna ca in urmatorii ani eu ca fac naveta din cand in cand sau el sa vina la mine.Imi pare rau ca am gresit fata de el, fata de familia mea ca nu i-am spus adevarul dar tin foarte mult la el si nu vreau sa il pierd. El nu mai are rabdare sa ne ascundem atat. Nu mai intelege frica asta a mea de familie si societate. Sunt disperat si nu stiu ce sa fac. Nu mai vreau sa ranesc pe nimeni. Tot ce vreau este sa fiu cu el. Regret ca nu am stiut sa apreciez iubirea lui. Nu pot sa imi imaginez ca el este in alta parte fara sa mai fim impreuna. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Numai eu stiu ce este in sufletul meu. Acum nu imi doresc decat sa il aduc inapoi si nu stiu cum. Nu mai am somn. Nu suport ideea ca nu mai putem fi impreuna. Acum mi-am dat seama cat de mult il iubesc. Va multumesc pentru sfaturile voastre.


Buna. A fii gay nu este un handicap,o boala sau un dezavantaj. Depinde doar cine te priveste. Daca iubesti,lupta pentru el dar daca simti ca nu mai are rost atunci lasa-l sa plece. Daca va fii sa fii impreuna veti fii. E adevarat ca nu pica din cer,dar cu rabdare se rezolva lucrurile.
Succes
kudika410387
Postat pe 3 Iulie 2011 22:22
De la: uliu, la data 2011-07-03 21:16:01
De la: maimai_no1, la data 2011-07-03 21:08:58. Nu-i condamna, toata istoria noastra de natie romana nu a simpatizat cu barbatii ca tine... .



numeste un loc in lume unde au fost simpatizati de-a lungul istoriei.

Fa un efort si afla singur - cauta pe google! sensul de a simpatiza cu... in textul meu era acela de a fi acceptati, de a nu fi repudiati s.a.m.d.,ba chiar de a avea statut legal egal cu ceilalti.
maimai_no1
Postat pe 4 Iulie 2011 03:35
De la: maimai_no1, la data 2011-07-04 03:35:11
De la: uliu, la data 2011-07-03 21:16:01
De la: maimai_no1, la data 2011-07-03 21:08:58. Nu-i condamna, toata istoria noastra de natie romana nu a simpatizat cu barbatii ca tine... .



numeste un loc in lume unde au fost simpatizati de-a lungul istoriei.

Fa un efort si afla singur - cauta pe google! sensul de a simpatiza cu... in textul meu era acela de a fi acceptati, de a nu fi repudiati s.a.m.d.,ba chiar de a avea statut legal egal cu ceilalti.


sodoma?
uliu
Postat pe 4 Iulie 2011 07:29
De la: kudika410387, la data 2011-07-03 22:22:41
De la: kudika079651, la data 2011-07-03 17:54:00Salut. Ma numesc Silviu. In luna ianuarie 2011 am cunoscut pe mess un baiat, in varsta de 19 ani. Atunci cautam pe cineva cu care sa imi satisfac nevoile sexuale.Nu am mai avut relatii cu alti baieti pana la el.Dupa ce am vorbit o saptamana pe mess am hotarat sa ne intalnim la el acasa. Mi-a spus ca parintii lui stiu despre faptul ca este gay si ca l-au inteles. Ajuns la el acasa am stat putin dupa care mi-a dat primul sarut. Atunci eram nebun dupa el. Pe atunci nu aveam servici, aveam mereu discutii cu ai mei acasa si el reprezenta singurul meu motiv de bucurie. Treptat ne-am indragostit foarte mult unul de altul, ne intalneam cam la o saptamana. Am fost nevoit sa ii spun mamei mele unde ma duc asa ca i-am spus ca ma duc la o fata. Trebuie sa mentionez ca fac parte dintr-o familie cu traditie, conservatoare si mi-a fost frica ca daca s-ar afla adevarul cu siguranta as fi dat afara din casa, cu toate ca am varsta de 26 de ani. El a inteles toata situatia asta. Chiar si parintii lui care si-au dat consimtamantul sa ne intalnim la el acasa. Mai rau este faptul ca eu, de ceva timp, sunt tot mai rece cu el, am facut multe greseli fata de el si de trei ori i-am zis ca vreau sa ne despartim, ultima data fiind ieri. Raceala asta a fost data de frica mea de a nu se afla. Ulterior s-a dovedit ca nu suport despartirea si am vrut sa continuam. Azi am plecat de la el si am stabilit sa stam o perioada fara sa ne mai intalnim, sa ne gandim fiecare la ce sentimente are fata de celalalt, sa fie putin liber si sa ne regasim. Problema este ca eu am un job f bun si ca in curand urmeaza sa imi iau un apartament, ajutat fiind de bunici si parinti.El urmeaza sa se duca la facultate in alt oras. Asta inseamna ca in urmatorii ani eu ca fac naveta din cand in cand sau el sa vina la mine.Imi pare rau ca am gresit fata de el, fata de familia mea ca nu i-am spus adevarul dar tin foarte mult la el si nu vreau sa il pierd. El nu mai are rabdare sa ne ascundem atat. Nu mai intelege frica asta a mea de familie si societate. Sunt disperat si nu stiu ce sa fac. Nu mai vreau sa ranesc pe nimeni. Tot ce vreau este sa fiu cu el. Regret ca nu am stiut sa apreciez iubirea lui. Nu pot sa imi imaginez ca el este in alta parte fara sa mai fim impreuna. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Numai eu stiu ce este in sufletul meu. Acum nu imi doresc decat sa il aduc inapoi si nu stiu cum. Nu mai am somn. Nu suport ideea ca nu mai putem fi impreuna. Acum mi-am dat seama cat de mult il iubesc. Va multumesc pentru sfaturile voastre.


Buna. A fii gay nu este un handicap,o boala sau un dezavantaj. Depinde doar cine te priveste. Daca iubesti,lupta pentru el dar daca simti ca nu mai are rost atunci lasa-l sa plece. Daca va fii sa fii impreuna veti fii. E adevarat ca nu pica din cer,dar cu rabdare se rezolva lucrurile.
Succes



Ma faci sa rad:))......nu este un handicap, asa este, insa de cand e lumea nu asa e normalitatea ca sa zic asa.
Acum nu ma intreba sau nu-mi zice ca normal e cum simti pt. ca nu e asa.
Asa este la noi in case, insa ca sa traim in societate trebuie sa ne "conformam".
Si ca sa fiu mai explicita..........
Daca normalitatea ar fi asta, oamenii nu s-ar mai ascunde.
Insa da, o putem considera o boala, in unele cazuri, in altele " moft", insa nicidecum nu este normal ca doi barbati sa intemeieze o familie sauu de ce nu, foua femei.
A procreia nu inseamna familie din 2 de gen masculin sau 2 de feminin:)
NU asta era subiectul, sa ma scuze " publicul " cititor, insa chiar n-am ce sfat sa-i dau.
Decat ca sa fereasca Dunmezeu pe toti parintii de astfel de copii.
stem_29
Postat pe 4 Iulie 2011 08:19
Se spune ca nu alegem nimic atunci cand ne nastem,nu sunt pro si nici contra cand este vb de "gay" doar ca nu imi pot imagina 2 barbati in momentele lor.. pt mine,barbatul este puterea,este cel care ne domina pe noi femeile,barbatul este ,se spune ca este :)), cel care conduce. ei bine,eu nu pot vedea un barbat dominat de altul,iubit sau cuceruit de altul ...sa nu intru in amanunte picante. in schimb accept mai usor un cuplu de femei ...tinere,bineintele . in fine.. sa ajung la esenta subiectului.
El a specificat daca,in trecut, a avut relatii cu femei? Daca nu cumva asta este un moft? Si barbatii au curiozitati ciudate. Nu a spus nici la ce varsta a descoperit ca are alte inclinatii. Nimic.
In marea parte a globului pamantesc barbatii gay sunt vazuti cu alti ochi de straini si cu alti ochi de prieteni.
Este ,cumva, "la moda" ca o fata sa aiba un prieten gay. Cei mai buni stlisti si creatori de moda ,sunt gay. Am vazut barbati gay mai ingrijiti decat un normal. mai curat ,mai cu stil imbracat,mai delicat in vorbe..dar pana la un punct,nu? am vazut gay care nu dau semne ca sunt gay... se poarta normal,vorbesc si merg normal..doar ca ii vezi in momente tandre cu un alt barbat prin cluburile specializate pt ei. Sa fi gay este o ciudatenie,pt ca relatiile lor intime nu sunt vazute "curate",dar ale femeilor da.
Un film care ,a avut miliarde dde critici si alte miliarde de dezamagiri din partea fanilor jim carrey a fost " i love you phillip morris". un film care a socat juma` de glob si care a placut restului.
In fine... pt un parinte nu va fi niciodata usor sa accepte ca (,) copilul lui este gay.
reactiile pot fii urm:
"Dumnezeule.de ce mie?" "cum? cand? de ce?" "vaai ,ce va zice lumea?" incredibil,nu vom fii niciodata bunici (in cazul in care este singurul copil)" etc etc etc miliarde de reactii ,dar cele mai grave sunt " dispari din casa mea" " nu mai esti copilul meu" "esti mort pt mine" "uita de noi " etc etc...

Cred ca este f greu sa recunosti in gura mare ca esti gay. Ca si gay,intrebarile din partea oamenilor vin fara oprire,glume deloc bune,jigniri etc etc...

Nu alegem atunci cand ne nastem,nu ne alegem parintii,viata,statutul,prietenii..nu ne alegem nimic ,nici macar daca putem sau nu sa fim gay. Totul se intampla in interior. La nastere ,un copil,indiferent de sex,se naste cu hormoni feminini si masculini,ei bine,sunt cazuri cand un bebe de sex masculin se poate naste cu mai multi hormoni feminini,se dezvolta si rezultatul este aceste. Sunt cazuri cand se pot controla acei hormon dar in cele mai multe cazuri ,ca si persoana in fapt,nu poti face nimic, hormonii sunt hormoni!!! Acelsai procedeu si cu femeile . Am citit cazuri cand ei sunt absolut normali dar dintr-o curiozitate devin asa,la fel si cu femeile. Am citit o poveste in care tatal spune " fiul meu ,la varsta de 14 ani,dadea semne clare ca are inclinatii gay,il simteam ,barbat fiind,vedeam in comportamentul lui reactii,miscari si mers feminin. Era mereu cu mama lui (sotia mea),o ajuta mereu la treburile casnice,ca si o fetita radea si gesticula. Eram socat cand vedeam dar nu puteam accepta ca se poate intampla in casa mea. Sotia era f incantata de el,era "baiatul mamii" ,il lauda peste tot cat o ajuta si era mandra de el. Eu eram socat si incepusem sa imi pun semne de intrebare ca ,la varsta lui,nu cauta sa iasa cu prietenii la fotbal,la joaca ,nu cauta sa joace fel si fel de jocuri pt baieti,vocea lui era ciudata si eu eram disperat. Intr-o zi,cand am fost mai mult ca sigur ca ,daca nu fac ceva ,baiatul meu va fi gay ,l-am luat in camera si am discutat cu el,am incercat ,dar nu intelegea sau cel putin nu a vrut sa inteleaga ,pana cand........ mi-am pierdut mintile si l-am lovit spunandu-i ca ,atata timp cat eu traiesc el nu imi va face numele de rusine,el nu va fi gay. L-am lovit destul cat sa ii scot toti hormonii femini din el. Anii ce au trecut dupa intamplarile acelea am stat cu sufletul la gura la fiecare pas care il facea. Astazi ,baiatul meu ,este insurat si are 2 copii ,o nevasta frumoasa si un loc de munca foarte bun. Nu stiu cat de buna a fost solutia mea dar din disperare nu am stiu ce sa fac ..si azi sunt mandru de reactia mea...violenta! "

Brunette_25
Postat pe 4 Iulie 2011 14:29
uof, ca mama de baiat ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca??????...si sincer nu pot sa-mi raspund, cu toate ca ma consider un om modern si educat totusi ca sa fiu on topic....merg pe varianta adevarului....oricat de dureros ar fi el
miss_darine
Postat pe 4 Iulie 2011 14:36
De la: uliu, la data 2011-07-03 21:16:01

numeste un loc in lume unde au fost simpatizati de-a lungul istoriei.

Roma antica cu Cezar in fruntea clasamentului
miss_darine
Postat pe 4 Iulie 2011 14:38
De la: uliu, la data 2011-07-03 21:16:01
De la: maimai_no1, la data 2011-07-03 21:08:58. Nu-i condamna, toata istoria noastra de natie romana nu a simpatizat cu barbatii ca tine... .



numeste un loc in lume unde au fost simpatizati de-a lungul istoriei.

Japonia
kudika_pudika
Postat pe 4 Iulie 2011 14:41
De la: miss_darine, la data 2011-07-04 14:36:48 uof, ca mama de baiat ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca??????...si sincer nu pot sa-mi raspund, cu toate ca ma consider un om modern si educat totusi ca sa fiu on topic....merg pe varianta adevarului....oricat de dureros ar fi el




greu trebuie sa-i fie unui parinte in fata unui asemenea adevar ....
contesina
Postat pe 4 Iulie 2011 15:08
De la: contesina, la data 2011-07-04 15:08:29
greu trebuie sa-i fie unui parinte in fata unui asemenea adevar ....

totusi trebuie sa-i faci fata...sangele apa nu se face
miss_darine
Postat pe 4 Iulie 2011 15:12
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-04 14:41:20
De la: uliu, la data 2011-07-03 21:16:01
De la: maimai_no1, la data 2011-07-03 21:08:58. Nu-i condamna, toata istoria noastra de natie romana nu a simpatizat cu barbatii ca tine... .



numeste un loc in lume unde au fost simpatizati de-a lungul istoriei.

Japonia


esti sigura?
uliu
Postat pe 4 Iulie 2011 15:36
Esti sigur ca e vorba de iubire? Poate ca nu e decat o pasiune trecatoare sau un soi de obsesie pe care ai facut-o pentru tanarul asta. Sunteti de jumatate de an impreuna, s-ar putea sa nu fie decat un foc de paie... Tu nu ai mai incercat asa ceva pana acum; e o experienta cu totul noua si prin urmare incitanta ce-ti trezeste trairi mai intense decat sexul cu o femeie, tocmai pt ca e un lucru neobisnuit si interzis. Tu nu esti gay (cum au spus unii) esti bisexual. Se spune ca toti oamenii sunt bisexuali dar prin educatie li se impune o anumita "orientare" considerata normala, in scopul procrearii. Timpul va spune daca relatia voastra poate sa reziste sau nu... Eu as spune ca nu... Baiatul are doar 19 ani, la varsta asta nu esti foarte stabil emotional si nici prea matur. Tu ai in schimb 26 de ani, o varsta la care cei mai multi barbati se gandesc deja la o relatie stabila. Ia totul ca pe o experienta de viata si mergi mai departe. E mai bine sa nu le spui parintilor despre aceasta aventura, fiindca probabil nu te vor intelege si o sa iasa cu scandal. Daca vei avea in viitor o prietena "mai de moda veche" ar fi bine sa nu fii foarte deschis cu ea... Unele lucruri e mai bine sa le tii doar pentru tine.
Micaell
Postat pe 4 Iulie 2011 17:01
De la: stem_29, la data 2011-07-04 08:19:12
De la: kudika410387, la data 2011-07-03 22:22:41
De la: kudika079651, la data 2011-07-03 17:54:00Salut. Ma numesc Silviu. In luna ianuarie 2011 am cunoscut pe mess un baiat, in varsta de 19 ani. Atunci cautam pe cineva cu care sa imi satisfac nevoile sexuale.Nu am mai avut relatii cu alti baieti pana la el.Dupa ce am vorbit o saptamana pe mess am hotarat sa ne intalnim la el acasa. Mi-a spus ca parintii lui stiu despre faptul ca este gay si ca l-au inteles. Ajuns la el acasa am stat putin dupa care mi-a dat primul sarut. Atunci eram nebun dupa el. Pe atunci nu aveam servici, aveam mereu discutii cu ai mei acasa si el reprezenta singurul meu motiv de bucurie. Treptat ne-am indragostit foarte mult unul de altul, ne intalneam cam la o saptamana. Am fost nevoit sa ii spun mamei mele unde ma duc asa ca i-am spus ca ma duc la o fata. Trebuie sa mentionez ca fac parte dintr-o familie cu traditie, conservatoare si mi-a fost frica ca daca s-ar afla adevarul cu siguranta as fi dat afara din casa, cu toate ca am varsta de 26 de ani. El a inteles toata situatia asta. Chiar si parintii lui care si-au dat consimtamantul sa ne intalnim la el acasa. Mai rau este faptul ca eu, de ceva timp, sunt tot mai rece cu el, am facut multe greseli fata de el si de trei ori i-am zis ca vreau sa ne despartim, ultima data fiind ieri. Raceala asta a fost data de frica mea de a nu se afla. Ulterior s-a dovedit ca nu suport despartirea si am vrut sa continuam. Azi am plecat de la el si am stabilit sa stam o perioada fara sa ne mai intalnim, sa ne gandim fiecare la ce sentimente are fata de celalalt, sa fie putin liber si sa ne regasim. Problema este ca eu am un job f bun si ca in curand urmeaza sa imi iau un apartament, ajutat fiind de bunici si parinti.El urmeaza sa se duca la facultate in alt oras. Asta inseamna ca in urmatorii ani eu ca fac naveta din cand in cand sau el sa vina la mine.Imi pare rau ca am gresit fata de el, fata de familia mea ca nu i-am spus adevarul dar tin foarte mult la el si nu vreau sa il pierd. El nu mai are rabdare sa ne ascundem atat. Nu mai intelege frica asta a mea de familie si societate. Sunt disperat si nu stiu ce sa fac. Nu mai vreau sa ranesc pe nimeni. Tot ce vreau este sa fiu cu el. Regret ca nu am stiut sa apreciez iubirea lui. Nu pot sa imi imaginez ca el este in alta parte fara sa mai fim impreuna. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Numai eu stiu ce este in sufletul meu. Acum nu imi doresc decat sa il aduc inapoi si nu stiu cum. Nu mai am somn. Nu suport ideea ca nu mai putem fi impreuna. Acum mi-am dat seama cat de mult il iubesc. Va multumesc pentru sfaturile voastre.


Buna. A fii gay nu este un handicap,o boala sau un dezavantaj. Depinde doar cine te priveste. Daca iubesti,lupta pentru el dar daca simti ca nu mai are rost atunci lasa-l sa plece. Daca va fii sa fii impreuna veti fii. E adevarat ca nu pica din cer,dar cu rabdare se rezolva lucrurile.
Succes




Stemy, chiar iti pui intrebarea DE CE se ascund oamenii astia? Probabil ca-i o intrebare retorica, altfel ar fi suficient sa citesti despre numarul mortilor dintre cei aflati intr-un asemenea caz nefericit. Sa-ti mai spun cine i-a omorat? Iti spun: aia NORMALI.
Daca ar fi o boala s-ar vindeca cu medicamente, dar nu-i boala.

Cat despre partea cu Dumnezeu, as spune sa-i fereasca Dumnezeu pe EI sa se nasca asa (desi tot Dumnezeu le da viata).
rashela
Postat pe 4 Iulie 2011 19:39
stem,rasela,...din pacate,asa e.aveti dreptate.
e mai usor de tarat in mocirla un om care are astfel de inclinatii, decat sa-l accepti asa cum e cand, in definitiv, in rest e un om absolut normal.poate mai de nadejde decat altii..normali..
ego_71
Postat pe 4 Iulie 2011 19:45
De la: ego_71, la data 2011-07-04 19:45:27stem,rasela,...din pacate,asa e.aveti dreptate.
e mai usor de tarat in mocirla un om care are astfel de inclinatii, decat sa-l accepti asa cum e cand, in definitiv, in rest e un om absolut normal.poate mai de nadejde decat altii..normali..

*rashela,scuze.te-am botezat.
ego_71
Postat pe 4 Iulie 2011 19:47
De la: uliu, la data 2011-07-04 15:36:42
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-04 14:41:20
De la: uliu, la data 2011-07-03 21:16:01
De la: maimai_no1, la data 2011-07-03 21:08:58. Nu-i condamna, toata istoria noastra de natie romana nu a simpatizat cu barbatii ca tine... .



numeste un loc in lume unde au fost simpatizati de-a lungul istoriei.

Japonia


esti sigura?

Shogun. Si nu numai.
kudika_pudika
Postat pe 4 Iulie 2011 19:47
On topic: de ce nu-i spui si lui cat de mult il iubesti? Si de ce nu-i si arati asta facand naveta?
Cat despre ascuns, va ascundeti doar de familia ta din cate inteleg. Ce vrea? Sa-i cunoasca? Cred ca ar trebui sa inteleaga tipul de familie din care provii si daca familia lui l-a inteles, asta nu inseamna ca toate familiile sunt la fel.
kudika_pudika
Postat pe 4 Iulie 2011 19:58
Pt Uliu: http://ro.wikipedia.org/wiki/Homosexualitate

Cu asta iti raspund la intrebare: sunt foarte sigura.
kudika_pudika
Postat pe 4 Iulie 2011 19:59
De la: Micaell, la data 2011-07-04 17:01:39Tu nu esti gay (cum au spus unii) esti bisexual.
chiar m-ai facut curioasa...cum ai ajuns la concluzia asta...pt ca nu a scris nicaieri ca ar fi intretinut relatii si cu o femeie
miss_darine
Postat pe 4 Iulie 2011 20:16
De la: miss_darine, la data 2011-07-04 20:16:54
De la: Micaell, la data 2011-07-04 17:01:39Tu nu esti gay (cum au spus unii) esti bisexual.
chiar m-ai facut curioasa...cum ai ajuns la concluzia asta...pt ca nu a scris nicaieri ca ar fi intretinut relatii si cu o femeie

a avut un feeling la penetrare!
bemm
Postat pe 4 Iulie 2011 20:20
De la: bemm, la data 2011-07-04 20:20:16
De la: miss_darine, la data 2011-07-04 20:16:54
De la: Micaell, la data 2011-07-04 17:01:39Tu nu esti gay (cum au spus unii) esti bisexual.
chiar m-ai facut curioasa...cum ai ajuns la concluzia asta...pt ca nu a scris nicaieri ca ar fi intretinut relatii si cu o femeie

a avut un feeling la penetrare!

topicului?
miss_darine
Postat pe 4 Iulie 2011 20:29
De la: miss_darine, la data 2011-07-04 20:29:55
De la: bemm, la data 2011-07-04 20:20:16
De la: miss_darine, la data 2011-07-04 20:16:54
De la: Micaell, la data 2011-07-04 17:01:39Tu nu esti gay (cum au spus unii) esti bisexual.
chiar m-ai facut curioasa...cum ai ajuns la concluzia asta...pt ca nu a scris nicaieri ca ar fi intretinut relatii si cu o femeie

a avut un feeling la penetrare!

topicului?

nu! pe asta la penetrat fara retineri sau regrete!
bemm
Postat pe 4 Iulie 2011 20:31
De la: ego_71, la data 2011-07-04 19:45:27stem,rasela,...din pacate,asa e.aveti dreptate.
e mai usor de tarat in mocirla un om care are astfel de inclinatii, decat sa-l accepti asa cum e cand, in definitiv, in rest e un om absolut normal.poate mai de nadejde decat altii..normali..


Eu una nu pot sa-l inteleg pentru ca nu sunt in pielea lui.N-am cunoscut nici o persoana gay si nu stiu ce i-as putea spune.Probabil ca traiesc, iubesc si urasc , sufera si se bucura la fel ca noi"normalii".
Cand pierzi intr-o relatie mare lucru nu prea mai este de facut.Sa intorci partenerul inapoi e cam greu in orice relatie stricata si ciorba reincalzita nu mai are farmec.

Postat pe 4 Iulie 2011 20:39
De la: stem_29, la data 2011-07-04 08:19:12
Decat ca sa fereasca Dunmezeu pe toti parintii de astfel de copii.
Si eventual sa le dea la schimb copii drogati, criminali sau pedofili ca-i mai putin grav...
kudika_pudika
Postat pe 4 Iulie 2011 20:42
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-04 20:42:10
Si eventual sa le dea la schimb copii drogati, criminali sau pedofili ca-i mai putin grav...[/quote]
ne mutam calabalacu' in America?
miss_darine
Postat pe 4 Iulie 2011 20:45
De la: miss_darine, la data 2011-07-04 20:45:39
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-04 20:42:10
Si eventual sa le dea la schimb copii drogati, criminali sau pedofili ca-i mai putin grav...

ne mutam calabalacu' in America? [/quote]
se da ceva gratis in hamerica?
bemm
Postat pe 4 Iulie 2011 20:47
De la: bemm, la data 2011-07-04 20:47:46
se da ceva gratis in hamerica?

bre...vize inca nu se dau...da' mergem si noi ca mexicanii...gasim noi droguri, arme,gasti...la vie en rose, ce mai
miss_darine
Postat pe 4 Iulie 2011 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietenul meu imi zice ca il sufoc prea tare, ba chiar ma simte ca sunt prea obsedata, cumsa fac sa fiu mai indiferenta, sa-i las mai multa libertate ? 33 De la: matzu_2005 17 Septembrie 2011 02:19
imi e groaznic de greu 86 De la: andrea_m 17 Iulie 2011 01:31
O mica problema... 32 De la: kudika029282 27 Decembrie 2010 16:41
Iarasi impreuna 8 De la: gitan 2 Ianuarie 2012 18:22
cum treci peste 12 ani de relatie? 3 De la: kudika_21791 22 Noiembrie 2012 11:52