Setari Cookie-uri

Ne-am despartit,dar o iubesc si o vreau inapoi

buna ziua...am si eu o problema care sincer m-a afectat estul de mult...sa incep cu inceputul..in urma cu 3 ani jumate ne-am cunoscut intr-o delegatie la Galati...ea din Valcea,eu din Buc...amandoi lucram la ceeasi firma,dar cu totul altceva....am stat cam o sapt impreuna acolo...eu am plecat in alta delegatie,am pastrat legatura cu ea telefonic...in cele din urma eu m-am dus la ea in vizita,totul ok...timp de un am jumate ne vedeam mai rar,cam la 2 sapt,la inceput ma duceam eu la ea ,iar cu timpul a inceput sa vina si ea la mine...ne iubeam era totul ok dar bineinteles k am avut si discutii ca in orice relatie..am trecut peste,dupa aceasta perioada am hotarat sa ne mutam impreuna la mine...foarte frumos,iubire,discutii...dupa un an de zile cam asa,incepuse sa intervina si monotonia,ea si-a gasit un loc de munca in buc,care ii ocupa f mult timpul,in fine,timp pentru noi mai putin....am avut si niste discutii,iar in urma lor ea mi-a cerut sa ne mutam cu chirie,au fost anumite discutii...eu am zis ca sa nu ne mutam ca o sa fie totul bine si o sa trecem peste,deja relatia incepuse sa scartaie putin...eu in tot timpul asta nu am mai plecat in delegatii...la inceputul lui noiembrie a trebuit sa plec iar,veneam la 2 sapt acasa...in ianuarie eram la brasov si intr-o seara am primit un msj de la ea in care imi spunea ca ea s-a mutat si ca acum asteapta decizia mea...am ramas socat..mai ales ca mi-a spus printr-un msj...eu am zis ca o sa fac in asa fel sa o conving sa se mute inapoi(ce vreau sa zic este ca am avut discutii cu mama si cu ea,practic asta fiind principalul motiv care mi l-a spus...de aceea vroia sa ne mutam)...ea imi tot spunea sa ma mut cu ea,eu fiind cu delegatiile i-am spus k o sa ma mut dar eu speram ca o sa vina inapoi..am incercat sa ii explic ca e greu .ca avem casa...in fine...ideea e ca nu m-am mutat in primul rand ca eram mai mereu plecat si nu stateam decat 2-3 zile acasa maxim..adik in weekend...am continuat sa ma duc la ea sa ne vedem,unde statea cu chirie...de paste am hotarat ca ea sa mearga la ai ei si eu sa merg la ai mei la tara sa fie toata lumea multumita..i-am spus ca dupa ce vin o sa ma mut cu ea...sa discut si eu cu ai mei sa le spun ce hotarare am luat...cand sa ma mut ea mi-a spus ca sa nu ma mai mut dak nu sunt pregatit ca mai bine ramanem amici si tot felul de chestii...eu nu am renuntat,am continuat sa o caut.ne vedeam dar totul era mult mai rece decat inainte..normal zic eu dupa toate cele intamplate...a doua oara cand am vrut sa ma mut dupa ce am reusit sa o conving sa reluam rel ce sa mai zic.eram cu bagajele facute pregatit sa plec...am patit la fel...stiu ca am gresit k dak nu a vrut atunci nu trebuia sa mai insist dar sufletul imi spunea altceva..nu m-am mai mutat tot din cauza ei...ideea e ca e si f ambitioasa..eu tot timpul am ajutat-o cu bani caii era f greu si nu s-ar fi descurcat...nu am renuntat nici o clipa la ea tot timpul asta si am vorbit.ne-am mai intalnit...in fine...incepusem sa reluam practic relatia,.parea ok...cand intr-un weekend am avut noi o mica discutie sa zic si mi-a spus ca ar fi mai bine sa ramanem amici ca nu mai vrea nimik..vrea sa fie singura..ca nu ma mai iubeste si ca doar tine la mine...eu ink o iubesc si as vrea niste sfaturi daca puteti sa imi dati si dak mai merita...am incercat sa fac tot posibilul sa o conving...chiar am trecut peste orgoliul meu si pot sa zic ca am facut lucruri pe care nu credeam ca o sa le fac doar pt a o convinge sa fim impreuna...merita sa mai lupt pt ea?sa incerc sa o recuceresc...??....iar ea imi reproseaza ca dc imi trebuia timp de gandire sa mamut cu ea dak o iubesc...acum nu am mai sunat-o..am zis sa o las asa..de 2 zile nu am mai vb cu ea...astept niste sfaturi si va multumesc celor care a-ti avut rabdare sa cititi aceasta poveste sa zic care am inceract sa spun cat mai pe scurt...asa ar fi mult mai muilte de povestit..am spus esentialul...va multumesc...
Madalin_gabi
Postat pe 6 Iulie 2011 16:40
De la: Madalin_gabi, la data 2011-07-06 16:40:36buna ziua...am si eu o problema care sincer m-a afectat estul de mult...sa incep cu inceputul..in urma cu 3 ani jumate ne-am cunoscut intr-o delegatie la Galati...ea din Valcea,eu din Buc...amandoi lucram la ceeasi firma,dar cu totul altceva....am stat cam o sapt impreuna acolo...eu am plecat in alta delegatie,am pastrat legatura cu ea telefonic...in cele din urma eu m-am dus la ea in vizita,totul ok...timp de un am jumate ne vedeam mai rar,cam la 2 sapt,la inceput ma duceam eu la ea ,iar cu timpul a inceput sa vina si ea la mine...ne iubeam era totul ok dar bineinteles k am avut si discutii ca in orice relatie..am trecut peste,dupa aceasta perioada am hotarat sa ne mutam impreuna la mine...foarte frumos,iubire,discutii...dupa un an de zile cam asa,incepuse sa intervina si monotonia,ea si-a gasit un loc de munca in buc,care ii ocupa f mult timpul,in fine,timp pentru noi mai putin....am avut si niste discutii,iar in urma lor ea mi-a cerut sa ne mutam cu chirie,au fost anumite discutii...eu am zis ca sa nu ne mutam ca o sa fie totul bine si o sa trecem peste,deja relatia incepuse sa scartaie putin...eu in tot timpul asta nu am mai plecat in delegatii...la inceputul lui noiembrie a trebuit sa plec iar,veneam la 2 sapt acasa...in ianuarie eram la brasov si intr-o seara am primit un msj de la ea in care imi spunea ca ea s-a mutat si ca acum asteapta decizia mea...am ramas socat..mai ales ca mi-a spus printr-un msj...eu am zis ca o sa fac in asa fel sa o conving sa se mute inapoi(ce vreau sa zic este ca am avut discutii cu mama si cu ea,practic asta fiind principalul motiv care mi l-a spus...de aceea vroia sa ne mutam)...ea imi tot spunea sa ma mut cu ea,eu fiind cu delegatiile i-am spus k o sa ma mut dar eu speram ca o sa vina inapoi..am incercat sa ii explic ca e greu .ca avem casa...in fine...ideea e ca nu m-am mutat in primul rand ca eram mai mereu plecat si nu stateam decat 2-3 zile acasa maxim..adik in weekend...am continuat sa ma duc la ea sa ne vedem,unde statea cu chirie...de paste am hotarat ca ea sa mearga la ai ei si eu sa merg la ai mei la tara sa fie toata lumea multumita..i-am spus ca dupa ce vin o sa ma mut cu ea...sa discut si eu cu ai mei sa le spun ce hotarare am luat...cand sa ma mut ea mi-a spus ca sa nu ma mai mut dak nu sunt pregatit ca mai bine ramanem amici si tot felul de chestii...eu nu am renuntat,am continuat sa o caut.ne vedeam dar totul era mult mai rece decat inainte..normal zic eu dupa toate cele intamplate...a doua oara cand am vrut sa ma mut dupa ce am reusit sa o conving sa reluam rel ce sa mai zic.eram cu bagajele facute pregatit sa plec...am patit la fel...stiu ca am gresit k dak nu a vrut atunci nu trebuia sa mai insist dar sufletul imi spunea altceva..nu m-am mai mutat tot din cauza ei...ideea e ca e si f ambitioasa..eu tot timpul am ajutat-o cu bani caii era f greu si nu s-ar fi descurcat...nu am renuntat nici o clipa la ea tot timpul asta si am vorbit.ne-am mai intalnit...in fine...incepusem sa reluam practic relatia,.parea ok...cand intr-un weekend am avut noi o mica discutie sa zic si mi-a spus ca ar fi mai bine sa ramanem amici ca nu mai vrea nimik..vrea sa fie singura..ca nu ma mai iubeste si ca doar tine la mine...eu ink o iubesc si as vrea niste sfaturi daca puteti sa imi dati si dak mai merita...am incercat sa fac tot posibilul sa o conving...chiar am trecut peste orgoliul meu si pot sa zic ca am facut lucruri pe care nu credeam ca o sa le fac doar pt a o convinge sa fim impreuna...merita sa mai lupt pt ea?sa incerc sa o recuceresc...??....iar ea imi reproseaza ca dc imi trebuia timp de gandire sa mamut cu ea dak o iubesc...acum nu am mai sunat-o..am zis sa o las asa..de 2 zile nu am mai vb cu ea...astept niste sfaturi si va multumesc celor care a-ti avut rabdare sa cititi aceasta poveste sa zic care am inceract sa spun cat mai pe scurt...asa ar fi mult mai multe de povestit..am spus esentialul...ce stiu este faptul ca o iubesc din tot sufletul si as fi in stare sa fac orice pt a fi cu ea ...va multumesc...
Madalin_gabi
Postat pe 6 Iulie 2011 16:42
Are dreptate, de ce ti-a trebuit timp de gandire ca sa faci pasul sa te muti?
Mi se pare mie, sau tu esti baiatul lu mama care nu vrea sa_i dea drumu la fustita?
Valentina90
Postat pe 6 Iulie 2011 16:49
De la: Valentina90, la data 2011-07-06 16:49:58
Mi se pare mie, sau tu esti baiatul lu mama care nu vrea sa_i dea drumu la fustita?

ntz ntz ntz valy...mamele sunt de vina...ele uita sa taie cordonul ombilical la vreme...mai invata
tzuc
ps.n-am citit romanu'...poate mai pe seara, cand nu sunt haituita de-o volga neagra
miss_darine
Postat pe 6 Iulie 2011 16:52
De la: miss_darine, la data 2011-07-06 16:52:44
De la: Valentina90, la data 2011-07-06 16:49:58
Mi se pare mie, sau tu esti baiatul lu mama care nu vrea sa_i dea drumu la fustita?

ntz ntz ntz valy...mamele sunt de vina...ele uita sa taie cordonul ombilical la vreme...mai invata
tzuc
ps.n-am citit romanu'...poate mai pe seara, cand nu sunt haituita de-o volga neagra


Asa e, vorba unora, sunt prea mica pentru un razboi asa mare".
Nici nu-l citit, n-are rost, zau.
Tzuc si eu la tine.
Valentina90
Postat pe 6 Iulie 2011 16:55
De la: Valentina90, la data 2011-07-06 16:55:48
De la: miss_darine, la data 2011-07-06 16:52:44
De la: Valentina90, la data 2011-07-06 16:49:58
Mi se pare mie, sau tu esti baiatul lu mama care nu vrea sa_i dea drumu la fustita?

ntz ntz ntz valy...mamele sunt de vina...ele uita sa taie cordonul ombilical la vreme...mai invata
tzuc
ps.n-am citit romanu'...poate mai pe seara, cand nu sunt haituita de-o volga neagra


Asa e, vorba unora, sunt prea mica pentru un razboi asa mare".
Nici nu-l citit, n-are rost, zau.
Tzuc si eu la tine.


nu-l citi*
Valentina90
Postat pe 6 Iulie 2011 16:56
buna madalin, am citit ceea ce ai incercat tu sa explici.
Nu am mai intalnit de mult un baiat sa spuna ca iubeste o fata si o vrea inapoi.
poate ca una ca prietena ta nu o sa mai gasesti, atata timp cat tu o vezi o fata speciala .
A-ti trecut impreuna peste multe sa inteleg?
Din punctul meu de vedere, o decizie nu o ia doar prietena ta, ci si tu,deaceea trebuia sa va ganditi amandoi la ceea ce faceti si ce ar fi mai bine pentru voi.
Daca o cunosti asa de bine, cred ca stiai cum sa o convingi intr-un fel ,sau sa ii explici de ce ar fi mai bine asa...trebuia sa ajungeti la un numitor comun.
Daca ea a hotarat sa se mute fara sa iti spuna( daca gresesc aici, imi cer scuze) atunci a fost decizia ei si trebuia sa iei lucrurile in serios si sa vorbiti.
Chrenty
Postat pe 6 Iulie 2011 17:15
Mda...
Conform majoritatii userilor, tu Chrenty ai facut o greseala capitala.
Ai citit romanul lui Madalin! :))
Bine...ai mai scris si "A-ti", da' aia nu se pune...
Acest Madalin mai bine si-ar cauta alta, si nu ar mai arde pe un altar care nu e al lui.
Femela aia o fi vrut si ea un buletin de Bucuresti sau ceva...
Concluzia Madaline: NU! Don't! Da' deloc bre! Nu o mai cauta ca face rau. :)
Darkmagic
Postat pe 6 Iulie 2011 18:12
am vb cu ea...dar ce sa zic..cand credeam ca e bine,parca strica cineva totul...si ar mai fi ceva de spus...ea a cun o prietena si cam de cand a cunoscut-o a inceput si ea sa se schimbe..ceva s-a intamplat...dintr-o data a devenit cea mai buna rietena a ei si chiar am avut momente cand ne certam din cauza asta...ii tinea partea ei chiar dak nu avea dreptate..tipa respectiva avand doua esecuri destul de mari in dragoste,avand de doua ori nunta programata ,totul pus la punct la primu nu mai stiu ce motiv a avut dar la al doilea imi aduc aminte ca zicea ca i sa parut ei ca e gay si deaia nu sa mai maritat..niste chestii care mi se par destul de ciudate...si sunt mai mult ca sigur ca ce ii spunea ea a influentat-o
Madalin_gabi
Postat pe 6 Iulie 2011 18:13
bitches gasesti pe toate drumurile lasale nu iti bate capu cu ele ca oricum sunt varza
animallover
Postat pe 6 Iulie 2011 18:14
eu doar am vrut sa cer un sfat iar cei care nu vor sa citeasca de ati mai intrat aici...nu va obliga nimeni...
Madalin_gabi
Postat pe 6 Iulie 2011 18:16
frate nu te lua dupa astia care scriu aici sunt numai femei nefu.tute si papagali bulangii
animallover
Postat pe 6 Iulie 2011 18:18
le multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca ce am scris..si va spun sincer ca am incercat sa spun cat mai putin...dar cam ce era esential
Madalin_gabi
Postat pe 6 Iulie 2011 18:18
Madalinule, parerea mea (lasand gluma deoparte) e ca NU MERITA sa te mai tii dupa ea.
Atat.
Nu merita nici sa ceri sfatuieli legate de amor pe aici, dar asta e optional. :)
Succes in viata, fete mai gasesti...
Darkmagic
Postat pe 6 Iulie 2011 18:24
toata lumea m-ia spus acelasi lucru,prieteni,familie,colegi..."nu te merita...daca te iubea cu adevarat erati impreuna si putea trece peste aceste probleme"..mai ales ca nimeni nu era impotriva noastra..nu zic ca m-a iubit foarte mult ar asta a fost...si stiu ca e greu dar cred ca asa e cel mai bine sa imi vad de viata mea sa uit tot
Madalin_gabi
Postat pe 6 Iulie 2011 18:27
De la: animallover, la data 2011-07-06 18:18:52frate nu te lua dupa astia care scriu aici sunt numai femei nefu.tute si papagali bulangii

mahhh nu inebuni topicurile...cioroiule..rezumate la unu..e pe masura ta
Fulg-de-nea
Postat pe 6 Iulie 2011 18:30
De la: Flowers, la data 2011-07-06 18:30:25
De la: animallover, la data 2011-07-06 18:18:52frate nu te lua dupa astia care scriu aici sunt numai femei nefu.tute si papagali bulangii

mahhh nu inebuni topicurile...cioroiule..rezumate la unu..e pe masura ta


REZUMA-TE
pickard
Postat pe 6 Iulie 2011 18:31
De la: pickard, la data 2011-07-06 18:31:33
De la: Flowers, la data 2011-07-06 18:30:25
De la: animallover, la data 2011-07-06 18:18:52frate nu te lua dupa astia care scriu aici sunt numai femei nefu.tute si papagali bulangii

mahhh nu inebuni topicurile...cioroiule..rezumate la unu..e pe masura ta


REZUMA-TE

la ce ..vrei rezumat..subiectiv vb?
Fulg-de-nea
Postat pe 6 Iulie 2011 18:33
Fulg-de-nea
Postat pe 6 Iulie 2011 18:39
De la: Madalin_gabi, la data 2011-07-06 18:13:47am vb cu ea...dar ce sa zic..cand credeam ca e bine,parca strica cineva totul...si ar mai fi ceva de spus...ea a cun o prietena si cam de cand a cunoscut-o a inceput si ea sa se schimbe..ceva s-a intamplat...dintr-o data a devenit cea mai buna rietena a ei si chiar am avut momente cand ne certam din cauza asta...ii tinea partea ei chiar dak nu avea dreptate..tipa respectiva avand doua esecuri destul de mari in dragoste,avand de doua ori nunta programata ,totul pus la punct la primu nu mai stiu ce motiv a avut dar la al doilea imi aduc aminte ca zicea ca i sa parut ei ca e gay si deaia nu sa mai maritat..niste chestii care mi se par destul de ciudate...si sunt mai mult ca sigur ca ce ii spunea ea a influentat-o


Poate si-a schimbat orientarea sexuala intre timp, daca spui ca prietenia ei cu aceasta tipa a influentat-o atat de mult!
A fost doar o parere, sper sa nu pui la suflet!
rondina
Postat pe 6 Iulie 2011 18:45
bitch nu te lua de rasa mea rasisto
animallover
Postat pe 6 Iulie 2011 18:55
Exista o vorba din popor: ochii care nu se vad se uita. Tu stand mai mult plecat, probabil ca ea te-a cam dat uitarii... Poate ca se si vede cu altcineva iar insistentele tale nu fac decat sa o irite. Las-o in pace, ca e clar ca nu te iubeste. O femeie care iubeste un barbat, face orice ca sa fie cu el... Asta cu "ba ma mut, ba nu ma mut" e de comedie... Iar prietena aceea nu avea cum sa o influenteze chiar atat de mult, ca doar nu-i copil sa ia in seama tot ce-i spun ceilalti. O relatie, daca vezi ca de la inceput cam scartie, e mai bine s-o lasi naibii, si sa n-o mai intinzi asa, ca pe o peltea.
Micaell
Postat pe 8 Iulie 2011 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire sau ambitie.. 7 De la: _dulcik_ 8 Martie 2009 23:14
O poveste cu despartiri si impacari repetate 10 De la: 18 Aprilie 2013 10:46
dupa doi ani se intoarce la ea 8 De la: metal 12 Mai 2009 12:45
cum sa o fac sa ma ierte ??? 36 De la: kazy1984 11 August 2012 00:27
divortul....? 23 De la: kudika_956659 18 August 2014 23:51