Setari Cookie-uri

Oare am gresit?

Buna ziua. Am 16 ani si am avut un iubit de 20 de ani, ne-am despartit acum 3 zile. Am petreut impreuna 2 luni foarte frumoase. Ne-am desparit pentru ca el ar vrea o relatie mai serioasa care sa implice si sexul. Eu sunt virgina si nu stiu daca sunt pregatita sa-mi incep viata sexuala acum. Nu mi-a cerut s-o facem acum, a vrut sa stie ca o s-o facem mai tarziu...in 2 3 luni. Mi-a zis ca tine la mine dar ca nu se poate abtine la nesfarsit si ca nu vrea sa ma raneasca inselandu-ma. Sustine ca ma intelege ca nu sunt pregatita, si d-aia nu ma preseaza mereu cu asta... In cele din urma i-am zis ca nu-i pot promite nimic si ca mai bine ne despartim. Acum imi este dor de el si simt ca desi nu acum, el e cel cu care as vrea sa fac asta.. Imi lipseste enorm. Intrebarea era daca voi credeti ca am luat decizia corecta sau am gresit..facand alegerea aceasta? Multumesc anticipiat
kudika411678
Postat pe 6 Iulie 2011 14:22
De la: kudika411678, la data 2011-07-06 14:22:46Buna ziua. Am 16 ani si am avut un iubit de 20 de ani, ne-am despartit acum 3 zile. Am petreut impreuna 2 luni foarte frumoase. Ne-am desparit pentru ca el ar vrea o relatie mai serioasa care sa implice si sexul. Eu sunt virgina si nu stiu daca sunt pregatita sa-mi incep viata sexuala acum. Nu mi-a cerut s-o facem acum, a vrut sa stie ca o s-o facem mai tarziu...in 2 3 luni. Mi-a zis ca tine la mine dar ca nu se poate abtine la nesfarsit si ca nu vrea sa ma raneasca inselandu-ma. Sustine ca ma intelege ca nu sunt pregatita, si d-aia nu ma preseaza mereu cu asta... In cele din urma i-am zis ca nu-i pot promite nimic si ca mai bine ne despartim. Acum imi este dor de el si simt ca desi nu acum, el e cel cu care as vrea sa fac asta.. Imi lipseste enorm. Intrebarea era daca voi credeti ca am luat decizia corecta sau am gresit..facand alegerea aceasta? Multumesc anticipiat

inima ce iti sopteste? dincolo de dorul care te topeste sigur exista o tragere de suflet care iti spune daca ai facut bine sau nu
yumy
Postat pe 6 Iulie 2011 14:24
in mare parte ca nu..dar nu stiu daca e doar dorul de vina.
kudika411678
Postat pe 6 Iulie 2011 14:27
In niciun caz nu ai gresit !
luchianramona
Postat pe 6 Iulie 2011 14:28
daca inima iti spune nu, restul sunt chestii normale pe care le-ar simtit orice om care s-a atasat de o alta persoana, iar timpul le vindeca, asa ca multa bafta pe viitor si sa fii iubita
yumy
Postat pe 6 Iulie 2011 14:30
De la: kudika411678, la data 2011-07-06 14:22:46Buna ziua. Am 16 ani si am avut un iubit de 20 de ani, ne-am despartit acum 3 zile. Am petreut impreuna 2 luni foarte frumoase. Ne-am desparit pentru ca el ar vrea o relatie mai serioasa care sa implice si sexul. Eu sunt virgina si nu stiu daca sunt pregatita sa-mi incep viata sexuala acum. Nu mi-a cerut s-o facem acum, a vrut sa stie ca o s-o facem mai tarziu...in 2 3 luni. Mi-a zis ca tine la mine dar ca nu se poate abtine la nesfarsit si ca nu vrea sa ma raneasca inselandu-ma. Sustine ca ma intelege ca nu sunt pregatita, si d-aia nu ma preseaza mereu cu asta... In cele din urma i-am zis ca nu-i pot promite nimic si ca mai bine ne despartim. Acum imi este dor de el si simt ca desi nu acum, el e cel cu care as vrea sa fac asta.. Imi lipseste enorm. Intrebarea era daca voi credeti ca am luat decizia corecta sau am gresit..facand alegerea aceasta? Multumesc anticipiat


Ai facut bine.
Valentina90
Postat pe 6 Iulie 2011 15:38
eu zic ca da!!!!!!!!ai facut f bine
esti inca ''mititica''
sau oi fi eu deja depasita ???
geany_9
Postat pe 6 Iulie 2011 15:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O iubire frumoasa....un final? 34 De la: Irene_Hreniuc 24 Noiembrie 2010 02:35
Sunt intr-o mare dilemã! 9 De la: kudika_13719 6 August 2012 21:41
am nevoie d un sfat urgent 15 De la: scorpio67 12 August 2009 11:37
va rog din suflet am nevoie de sfaturile voastre. 100 De la: scorpio67 12 Martie 2011 11:36
Sunt eu de vina? 60 De la: ploidevise 18 Decembrie 2010 17:40