Setari Cookie-uri

Buna!!!

nu stiu nici cum sa incep ...imi place f mult de un baiat care a fost prietenul fostei mele colegei mele de apartament. Totul a inceput acum 4 luni cand ea a fost plecata din oras. Fiind in aceeasi cerc de prieteni am iesit in oras mai multi, si din acea seara s-a schimbat totul intre noi ne-am dat seama ca e o atractie intre noi doi ceva frumos si ca intre noi e mai mult decat o prietenie cum credeam pana atunci (eram foarte buni prieteni ). Ei au fost impreuna de cinci ani ...si de cateva luni tot se certau tot se impacau , pana cand au ajuns sa se desparta. Am incercat sa nu ne mai vedem dar ... nu stiu.. nu putem. Ea nu banuie nimic si nici nimeni din cercul nostru de prieteni. Nu putem sa zicem la nimeni pt. ca toata lumea ne-ar condamna. Stiu ca nu e bine ce facem dar avem macar vreo sansa sa fim impreuna in adevaratul sens al cuvantului.
Multimesc!!!
kudika455567
Postat pe 28 Noiembrie 2011 10:11
De la: kudika455567, la data 2011-11-28 10:11:42nu stiu nici cum sa incep ...imi place f mult de un baiat care a fost prietenul fostei mele colegei mele de apartament. Totul a inceput acum 4 luni cand ea a fost plecata din oras. Fiind in aceeasi cerc de prieteni am iesit in oras mai multi, si din acea seara s-a schimbat totul intre noi ne-am dat seama ca e o atractie intre noi doi ceva frumos si ca intre noi e mai mult decat o prietenie cum credeam pana atunci (eram foarte buni prieteni ). Ei au fost impreuna de cinci ani ...si de cateva luni tot se certau tot se impacau , pana cand au ajuns sa se desparta. Am incercat sa nu ne mai vedem dar ... nu stiu.. nu putem. Ea nu banuie nimic si nici nimeni din cercul nostru de prieteni. Nu putem sa zicem la nimeni pt. ca toata lumea ne-ar condamna. Stiu ca nu e bine ce facem dar avem macar vreo sansa sa fim impreuna in adevaratul sens al cuvantului.
Multimesc!!!



Da,aveti toate sansele din lume sa fiti impreuna,dar avanseaza lucrurile,numai dupa ce prietenul tau isi va clarifica problemele cu iubita sa!Esti sigura de ruperea relatiei lor?Nu accepta sa fii a 5-a roata la caruta!Daca iti place doar jocul ,poti continua,dar nu este spre beneficiul tau,o sa fii etichetata ca atare!!Lasa-l sa isi incheie relatia anterioara si dupa aceea poti continua cu demersul tau!Si faceti abstractie de amici,prieteni comuni,nu amestecati iubirea cu prejudecatile celor din jurul vostru!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:46
pai deja sunteti impreuna toti 3...mai aveti s-o anuntati si pe aia sa afle si ea...
GODZILA
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:50
De la: kudika455567, la data 2011-11-28 10:11:42nu stiu nici cum sa incep ...imi place f mult de un baiat care a fost prietenul fostei mele colegei mele de apartament. Totul a inceput acum 4 luni cand ea a fost plecata din oras. Fiind in aceeasi cerc de prieteni am iesit in oras mai multi, si din acea seara s-a schimbat totul intre noi ne-am dat seama ca e o atractie intre noi doi ceva frumos si ca intre noi e mai mult decat o prietenie cum credeam pana atunci (eram foarte buni prieteni ). Ei au fost impreuna de cinci ani ...si de cateva luni tot se certau tot se impacau , pana cand au ajuns sa se desparta. Am incercat sa nu ne mai vedem dar ... nu stiu.. nu putem. Ea nu banuie nimic si nici nimeni din cercul nostru de prieteni. Nu putem sa zicem la nimeni pt. ca toata lumea ne-ar condamna. Stiu ca nu e bine ce facem dar avem macar vreo sansa sa fim impreuna in adevaratul sens al cuvantului.
Multimesc!!!


Da aveti sansa sa fiti impreuna doar in cazul in care esti sigura ca abaiatul nu mai simte nimik pentru cealalta fata - desi mi se pare absurd deoarece au stat cinci ani impreuna si nu cred ca pot fi stersi asa usor cu buretele. Ai grija sa nu fi in plus...sfatul meu e sa incepi o relatie in momentul in care baiatul v-a fi 100% sigur ca s-a despartit de fosta si te recunoaste pe tine ca fiind singura iubita - sa sti ca relatiile in secret nu sunt iubiri adevarate....ai grija sa nu fi fraierita ... bafta...
kudika_nikole
Postat pe 28 Noiembrie 2011 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai stiu daca sunt amanta sau nevasta 49 De la: kudika022334 11 Septembrie 2009 18:31
help 62 De la: franziska_eu 23 Decembrie 2011 13:30
confuza 53 De la: yumy 6 Septembrie 2011 15:02
Dupa 4 ani,face un copil cu alta 141 De la: kudika_963045 18 Iunie 2014 13:44
Eu sunt sagetator iar el este capricorn.... 4 De la: brunetaa 8 Septembrie 2009 01:34