Setari Cookie-uri

devastata..am nevoie de sfaturile voastre va rog din suflet

Eu si X sunt impreuna de 1 an si 8 luni. Nu pot spune ca am avut o relatie prea fericita,amandoi fiind foarte gelosi si orgoliosi.
Ne-am tot certat ,despartit ,impacat. Sunt prima femeie din viata lui ,prima lui iubita. Amandoi avem 23 ani.
De 2 luni el s-a angajat,datorita mie, l-am rugat pe unchiul sa-l angajeze. Amandoi suntem la aceeasi facultate.
In ultima luna m-am dedicat practic facultatii fiind sesiune. Am muncit la proiectelui ca el nu avea cand sa le faca.
surpriza,dupa ce baiatul s-a vazut cu examenele luate imi spune ca a intervenit monotonia, ca nu mai simte ce simtea pt mine ,ca doar tine la mine dar nu ma mai iubeste, Dupa ce m-am rugat de el 20 minute intr-un final marturiseste ca-i place o colega de munca. Am ramas mascaa..Nu ma asteptam in veci la asa ceva el fiind un bait ft cuminte...dar se pare ca omul se schimba. asa ca eu in timp c.lucram la proiectele lui baiatul visa la colega lui de munca.
joi am avut ultimul examen si ne-am intalnit. mi-a spus ca m-a mintit in legatura cu colega lui doar ca sa ma faca sa sufar. ce-i drept l-am lasat singur si am fost la mare cu sora mea pe data de 22 si spune ca asta e motivul pentru care s-a indepartat de mine. A plans ,m-a strans in brate, mi-a spus ca el ma iubeste .
Mi se pare ca da dovada de imaturitate. i-am cerut o luna pauza sa-si puna in ordine sentimentele.
problema e ca ma macina rau gandul ca nu cumva sa ma uite luna asta. deja a trecut o saptamana si nu da niciun semn. ori ia in serios ce i-am spus ori nu-mi duce lipsa.
sunt ft trista,abia mannanc..as vrea tare mult niste sfaturi cu privire la asta. ce ganditi voi.
ma iubeste?
e imatur?
se va intoarce la mine dupa pauza acordata?
va multumesc din suflet.
nicolici09
Postat pe 6 Iulie 2011 11:03
E imatur,posesiv si razbunator....sunteti amandoi tineri si s-ar putea ca in viitor sa fie tentat sa experimenteze cum e cu altcineva in afara de tine.
andreea1976
Postat pe 6 Iulie 2011 11:11
Nicol, n-am auzit in viata mea ca un om care iubeste, care traieste o poveste frumoasa de iubire cu cineva, sa se trezeasca dimineata si sa spuna in gluma: pa, nu te mai iubesc, e monotonie intre noi!
Asta una.
A doua este ca, dupa parerea mea, nu te-a mintit deloc. I-a placut colega, probabil nu stia mare lucru despre ea si fie a aflat ca are pe cineva, fie i-a zis "nu" si s-a razgandit baiatul.

Oricum, mai devreme sau mai tarziu, voi tot va despartiti. Si tot din cauza lui. O sa apara alta colega si se duce.
De cand cu forumul asta am invatat ceva: nu mai da sfaturi la femei indragostite ca le dai degeaba. Vei suferi inca mult timp pe langa tipul asta pentru ca-l iubesti. Si probabil ca pana nu pleaca el de langa tine, nu vei lua atitudine, multumindu-te cu ce ti se ofera, doar sa fie langa tine.
Fiecare faceti cum doriti, nu conteaza cu adevarat nicio parere pentru voi.


rashela
Postat pe 6 Iulie 2011 11:13
sfatul meu este sa pui mana sa mananci, in rest totul ................e cancan!!
kiss_my_ass
Postat pe 6 Iulie 2011 11:14
De la: rashela, la data 2011-07-06 11:13:43Nicol, n-am auzit in viata mea ca un om care iubeste, care traieste o poveste frumoasa de iubire cu cineva, sa se trezeasca dimineata si sa spuna in gluma: pa, nu te mai iubesc, e monotonie intre noi!
Asta una.
A doua este ca, dupa parerea mea, nu te-a mintit deloc. I-a placut colega, probabil nu stia mare lucru despre ea si fie a aflat ca are pe cineva, fie i-a zis "nu" si s-a razgandit baiatul.

Oricum, mai devreme sau mai tarziu, voi tot va despartiti. Si tot din cauza lui. O sa apara alta colega si se duce.
De cand cu forumul asta am invatat ceva: nu mai da sfaturi la femei indragostite ca le dai degeaba. Vei suferi inca mult timp pe langa tipul asta pentru ca-l iubesti. Si probabil ca pana nu pleaca el de langa tine, nu vei lua atitudine, multumindu-te cu ce ti se ofera, doar sa fie langa tine.
Fiecare faceti cum doriti, nu conteaza cu adevarat nicio parere pentru voi.





da ai dreptate a aflat de curand ca domnisoara are pe cineva care urmeaza sa se intoarca din germania .
dar ce pot sa fac? mi-e tare greu fara el. Sunt si parintii implicati. A tot venit 2 ani de zile la mine acasa . e ft greu sa renunt .
nicolici09
Postat pe 6 Iulie 2011 15:52
e clar ca in final tot te va parasi asa ca..... vezi-ti de drumul tau. acum e greu dar mai tarziu vei gasi pe altcineva. e clar ca el nu te mai iubeste. a stat cu tine ca sal ajuti cu proiectele si serviciul. in ceea ce priveste parintii te vor intelege siti vor fi alaturi. probabil in curand va ramane si far servici. spune-i PA
kudika411508
Postat pe 6 Iulie 2011 16:25
bre 508...matale esti tanti omida? ...daca tot ghicesti, macar zi-le si tu de bine
miss_darine
Postat pe 6 Iulie 2011 16:30
Mai fata, baiatul asta te foloseste si se joaca cu sentimentele tale iar tu esti disperata sa nu te paraseasca?!?

Probabil ca iti place sa fii folosita si calcata pe inima, ca altfel nu-mi explic
kudika_pudika
Postat pe 6 Iulie 2011 17:51
bitch lasa vrajala ca nu tine
animallover
Postat pe 6 Iulie 2011 18:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragostea 12 De la: justforfun84 25 Martie 2011 13:10
Am nevoie de ajutor! 4 De la: gina_alexa4u 24 Noiembrie 2010 14:18
confuza 53 De la: yumy 6 Septembrie 2011 15:02
Curiozitate 50 De la: TALPA_IUTE 11 Ianuarie 2012 21:40
need an advice :( 42 De la: Eva32 2 Iulie 2011 01:50