Setari Cookie-uri

eu balanta,,,,el fecioara,,,,,,

este sau nu potrivire,,,,,,
riana78
Postat pe 13 Iulie 2011 15:44
Nu stiu de compatibilitate dar stiu despre fecioare, fiind si zodia mea....cam pe cand e nascut, sf verii sau...?
Allexys
Postat pe 13 Iulie 2011 15:58
pe 24 august,,,,,,
riana78
Postat pe 16 Iulie 2011 08:58
De la: kudika165256, la data 2011-07-13 15:44:08 este sau nu potrivire,,,,,,

fecioara=pragmatism,egoism cat cuprinde,foarte sigur pe caliatile lui,dornic sa experimenteze cat mai multe relatii cu femei...are mereu vorbele la el,impaciuitor,stie sa vrajeasca,de multe ori nu-si respecta cuvantul si daca gaseste terenul slab,sa fii sigur ca te-a inrobit
compatibilitate cu femeia balanta-as spune din experienta mea,ca este de 20%
Dar....depinde.......
balanta65
Postat pe 16 Iulie 2011 20:07
De la: balanta65, la data 2011-07-16 20:07:02
De la: kudika165256, la data 2011-07-13 15:44:08 este sau nu potrivire,,,,,,


Dar....depinde.......


Ce rost au toate presupunerile, toate pronosticurile DACA TOTUL DEPINDE DE...?
Daca nu se poate raspunde la o intrebare cu DA sau NU, atunci nici nu se dau verdicte. In cazul de fata, cum poti spune: da, se potriveste fecioara cu balanta, DAR depinde de...?
WTF?


"E frumos aici?"
"E frumos, dar nu prea."
rashela
Postat pe 16 Iulie 2011 20:23
De la: rashela, la data 2011-07-16 20:23:27
De la: balanta65, la data 2011-07-16 20:07:02
De la: kudika165256, la data 2011-07-13 15:44:08 este sau nu potrivire,,,,,,


Dar....depinde.......


Ce rost au toate presupunerile, toate pronosticurile DACA TOTUL DEPINDE DE...?
Daca nu se poate raspunde la o intrebare cu DA sau NU, atunci nici nu se dau verdicte. In cazul de fata, cum poti spune: da, se potriveste fecioara cu balanta, DAR depinde de...?
WTF?


"E frumos aici?"
"E frumos, dar nu prea."

bravo rashela desi eu nu prea is de acord cu zodiile astea ma irita cand vad ca oamenii astia isi traiesc viata in functie de zodii
steffy91
Postat pe 16 Iulie 2011 20:32
De la: rashela, la data 2011-07-16 20:23:27
De la: balanta65, la data 2011-07-16 20:07:02
De la: kudika165256, la data 2011-07-13 15:44:08 este sau nu potrivire,,,,,,


Dar....depinde.......


Ce rost au toate presupunerile, toate pronosticurile DACA TOTUL DEPINDE DE...?
Daca nu se poate raspunde la o intrebare cu DA sau NU, atunci nici nu se dau verdicte. In cazul de fata, cum poti spune: da, se potriveste fecioara cu balanta, DAR depinde de...?
WTF?


"E frumos aici?"
"E frumos, dar nu prea."


Sorry...eu n-am facut decat sa-i spun cate ceva din experienta mea(dupa cum am mentionat).
Nu imi traiesc viata in fuctie de zodii.Sincer?Chiar nu cred in ele.
De aceea am si incheiat cu "depinde",adica:bagaj genetic,educatie,etc
Nu m-am justificat in fata voastra,dar n-am vrut sa las chestiunea nelamurita
balanta65
Postat pe 16 Iulie 2011 20:50
eu cred ca merge, eu sunt o balanta iar sotul meu o fecioara, iti spun sincer ca o mai buna potrivire nici ca se putea. Ce nu pot eu, sigur poate el, cu timpul m-am invatat comoda, pentru ca le face el pe toate si le face mult mai bine decat mine si foarte la obiect, fara sa se piarda in amanunte cum o fac eu.
Eu "il prelucrez" doar acasa, ii spun cum as vrea, iar el face, daca chiar nu e de acord, imi spune, dara in momentul in care am ajuns la un consesn, el atunci intra in actiune, iar eu supervizez doar.
Balantele sunt destul de intortocheate la minte si simtiri, in special femeile cred, iar fecioarele macar la minte sunt foarte limpezi si eficienti.
din punctul meu de vedere se completeaza reciproc, in afara de sotul meu cunosc fete fecioare cu care iarasi ma impac foarte bine, acolo unde mintea lor limpede nu intelege intervine mintea intortocheta si alunecoasa a balantei si acest lucru le fascineza.
mult noroc
LIVOTA
Postat pe 17 Iulie 2011 11:08
De la: balanta65, la data 2011-07-16 20:50:25
De la: rashela, la data 2011-07-16 20:23:27
De la: balanta65, la data 2011-07-16 20:07:02
De la: kudika165256, la data 2011-07-13 15:44:08 este sau nu potrivire,,,,,,


Dar....depinde.......


Ce rost au toate presupunerile, toate pronosticurile DACA TOTUL DEPINDE DE...?
Daca nu se poate raspunde la o intrebare cu DA sau NU, atunci nici nu se dau verdicte. In cazul de fata, cum poti spune: da, se potriveste fecioara cu balanta, DAR depinde de...?
WTF?


"E frumos aici?"
"E frumos, dar nu prea."


Sorry...eu n-am facut decat sa-i spun cate ceva din experienta mea(dupa cum am mentionat).
Nu imi traiesc viata in fuctie de zodii.Sincer?Chiar nu cred in ele.
De aceea am si incheiat cu "depinde",adica:bagaj genetic,educatie,etc
Nu m-am justificat in fata voastra,dar n-am vrut sa las chestiunea nelamurita


Of, nici eu nu m-am referit la persoana ta. Nici nu ma uit cine scrie ci doar ce se scrie. :)
In fine, daca totul depinde de bagajul genetic, educatie, autoeducatie s.a.m.d. logica-mi spune ca NIMENI pe lumea asta nu poate raspunde unei intrebari de genul: se potriveste zodia x cu zodia y?
Si stii ce-i curios? Un procent urias afirma ca nu traieste dupa zodiac, dar se autocaracterizeaza potrivit zicerilor astrale. :) Mai sa fie!
rashela
Postat pe 17 Iulie 2011 12:57
De la: rashela, la data 2011-07-17 12:57:46
De la: balanta65, la data 2011-07-16 20:50:25
De la: rashela, la data 2011-07-16 20:23:27
De la: balanta65, la data 2011-07-16 20:07:02
De la: kudika165256, la data 2011-07-13 15:44:08 este sau nu potrivire,,,,,,


Dar....depinde.......


Ce rost au toate presupunerile, toate pronosticurile DACA TOTUL DEPINDE DE...?
Daca nu se poate raspunde la o intrebare cu DA sau NU, atunci nici nu se dau verdicte. In cazul de fata, cum poti spune: da, se potriveste fecioara cu balanta, DAR depinde de...?
WTF?


"E frumos aici?"
"E frumos, dar nu prea."


Sorry...eu n-am facut decat sa-i spun cate ceva din experienta mea(dupa cum am mentionat).
Nu imi traiesc viata in fuctie de zodii.Sincer?Chiar nu cred in ele.
De aceea am si incheiat cu "depinde",adica:bagaj genetic,educatie,etc
Nu m-am justificat in fata voastra,dar n-am vrut sa las chestiunea nelamurita


Of, nici eu nu m-am referit la persoana ta. Nici nu ma uit cine scrie ci doar ce se scrie. :)
In fine, daca totul depinde de bagajul genetic, educatie, autoeducatie s.a.m.d. logica-mi spune ca NIMENI pe lumea asta nu poate raspunde unei intrebari de genul: se potriveste zodia x cu zodia y?
Si stii ce-i curios? Un procent urias afirma ca nu traieste dupa zodiac, dar se autocaracterizeaza potrivit zicerilor astrale. :) Mai sa fie!


Si asta e adevarat!
balanta65
Postat pe 17 Iulie 2011 23:49
eu sunt cea care am pus intrebarea,,,sunt de 3 ani cu o fecioara ,,,,si vreau sa aud alte pareri,,,,alte cupluri,,,balanta_fecioara,se potrivesc,,,sunt casatoriti,,etc. nu ma deranjeaza comentariile,altfel nu intram in discutii. pop
riana78
Postat pe 19 Iulie 2011 23:03
indiferent de varsta de sex,,,sa fim seriosi ca tot dupa zodii ne caracterizam
riana78
Postat pe 19 Iulie 2011 23:06
De la: kudika165256, la data 2011-07-19 23:03:15eu sunt cea care am pus intrebarea,,,sunt de 3 ani cu o fecioara ,,,,si vreau sa aud alte pareri,,,,alte cupluri,,,balanta_fecioara,se potrivesc,,,sunt casatoriti,,etc. nu ma deranjeaza comentariile,altfel nu intram in discutii. pop


Draga,una peste alta...e greu de raspuns la intrebarea ta.Daca ar fi sa ne luam dupa zodii,in mare, fiecare ne regasim in cracteristicile si descrierile lor.
Dar vezi tu....detalii fac diferenta.Si ma gandesc ca poate fecioara ta s-ar potrivi foarte bine cu mine(care sunt balanta),iar fecioara mea s-ar potrivi foarte bine cu tine,care esti o alta balanta.
Uffff!E greu pe caldura asta...
balanta65
Postat pe 20 Iulie 2011 18:24
riana78
Postat pe 23 Iulie 2011 12:31
sal,eu sunt balanta dar credema ca niciodata nu au mers relatiile cu o fecioara sau un leu nici macar amici,ferestete si de scorpiononi.acum sunt casatorita de 6 ani cu un berbec si inca nu avem probleme deci raspunsul la intrebarea ta e ca NU se potrivesc nu stiu daca e el balanta si ea fecioara cum ar merge dar asa ...sorry
laura85
Postat pe 23 Iulie 2011 15:05
De la: laura85, la data 2011-07-23 15:05:37sal,eu sunt balanta dar credema ca niciodata nu au mers relatiile cu o fecioara sau un leu nici macar amici,ferestete si de scorpiononi.acum sunt casatorita de 6 ani cu un berbec si inca nu avem probleme deci raspunsul la intrebarea ta e ca NU se potrivesc nu stiu daca e el balanta si ea fecioara cum ar merge dar asa ...sorry


Serios? EI bine, atunci si eu mi-s balanta si nu m-am inteles niciodata, dar niciodata cu un berbec. In schimb, am adorat o fecioara. :)

Cum o fi pana la urma?

ps. Wow, ce NU categoric ai folosit!
rashela
Postat pe 23 Iulie 2011 15:08
aceeasi problema o am si eu si aceeasi intrebare imi pun pe fiecare zi..ne potrivim sau nu??
6 septembrie - el
14 oct - eu.

numai ca am o problema mai grava...ce fac cu masa??? ca e cam problema!!
Lovesunshine
Postat pe 23 Iulie 2011 15:39
De la: Lovesunshine, la data 2011-07-23 15:39:55aceeasi problema o am si eu si aceeasi intrebare imi pun pe fiecare zi..ne potrivim sau nu??
6 septembrie - el
14 oct - eu.

numai ca am o problema mai grava...ce fac cu masa??? ca e cam problema!!


Dar ce are masa? Are un picior mai scurt?
ilumax_76
Postat pe 23 Iulie 2011 15:41
buna.si eu sunt balanta si am avut prieten in fecioara dar.....2 ani a durat dar nu pot spune ca a mers toata ziua numai scandal si am renuntat,asa ca n-as zice ca se potrivesc cele 2 zodii!!!
alinav82
Postat pe 25 Iulie 2011 14:59
si in plus m-ai avea o problema! era foarte mamos! masa era prima mereu inaintea tuturor! poate tu o sa ai m-ai mult norok! bafta!
si numai bine! eu am gasit momentan persoana cu care ma completez,dar e rac....sunt pers ok doar ca si cum le este zodia, intradevar trebuiesc impinsi de la spate!
alinav82
Postat pe 25 Iulie 2011 15:06
De la: ilumax_76, la data 2011-07-23 15:41:34
De la: Lovesunshine, la data 2011-07-23 15:39:55aceeasi problema o am si eu si aceeasi intrebare imi pun pe fiecare zi..ne potrivim sau nu??
6 septembrie - el
14 oct - eu.

numai ca am o problema mai grava...ce fac cu masa??? ca e cam problema!!


Dar ce are masa? Are un picior mai scurt?


nuuuuu,are numai trei..
balanta65
Postat pe 25 Iulie 2011 23:27
pentru o Ea balanta cel mai potrivit e un EL varsator, cred compatibilitate totala, relatia Ea balanta-EL fecioara e un blestem al sortii ce trbuie evitat cu orice pret ma ales cand inca nu esti implicata dar daca sunteti deja impreuna succes!
bbbbbb
Postat pe 26 Iulie 2011 12:45
De la: bbbbbb, la data 2011-07-26 12:45:58pentru o Ea balanta cel mai potrivit e un EL varsator, cred compatibilitate totala, relatia Ea balanta-EL fecioara e un blestem al sortii ce trbuie evitat cu orice pret ma ales cand inca nu esti implicata dar daca sunteti deja impreuna succes!


Dar de ce dom'le este chiar un blestem al sortii aceasta relatie???
balanta65
Postat pe 26 Iulie 2011 20:28
am 40 de ani si desi lucrez in IT nu am fost interesat niciodata de acest gen de activitate- prezenta pe forum-uri ..dar cu putin timp in urma o prietena de 33 ani mi-a trimis un link pt a isi justifica disperarea, e balanta stiu ca soarta ne-a hotarat definitiv drumurile dar timp de 25 de ani am divinizat-o pe aceasta Ea,iar ea m-a marginalizat mereu, dupa cateva iesiri romantice, si m-a trimis la plimbare. Ea a avut doar relatii cu cu fecioare -cu ultimul s-a casatorit, si e nefericita stiu sigur ca daca ramnea in relatia cu mine ar fi fost fericita- Singura se defineste acum nefericita. Parintii ei sunt balanta+fecioara, si la fel e o relatie nereusita -durabila(peste 40 de ani de casatorie) dar nefericita, acel tip de relatii care dupa "ardere" mocnesc decenii. Personal am alta viziune asupra relatiilor, sunt casatorit cu alta pers-tot balanta si la noi inca "arde" focul aprins cu 15 ani in urma.
bbbbbb
Postat pe 27 Iulie 2011 19:56
e aproape de leu. vezi ascendetii lui in ce zodie sunt. in general, ca fiecioara iti spun, relatiile sunt mai ciudate si ai nevoie de foarte multa rabdare. el va avea nevoie mereu de un echilibru si de siguranta iar daca tu poti sa ii oferi lucrurile astea, nu are de ce sa nu mearga. si mai e o chestie, cu pasiunea. va trebui sa iei tu in vedere acest aspect deoarece el nu le prea are, mai mult ca sigur. dar e un buton acolo, daca tu esti pasionala, el te iubeste, atunci iti va oferi si el din partea lui totul. si mai e o problema, vezi ca e posibil sa fie o persoana foarte geloasa, chiar daca nu arata. daca nu ti-a aratat latura asta pana acum, inseamna ca nu i-ai dat motive. daca te va prinde cu ceva la un moment dat, ai cam pus-o. nu prea iarta. increderea e cea mai importanta si tradarile nu sunt suportate de aceasta zodie. si ...nu il critica :D EVER! face urat. mult succes si sa va iubiti mult!
Allexys
Postat pe 28 Iulie 2011 16:20
De la: Allexys, la data 2011-07-28 16:20:47e aproape de leu. vezi ascendetii lui in ce zodie sunt. in general, ca fiecioara iti spun, relatiile sunt mai ciudate si ai nevoie de foarte multa rabdare. el va avea nevoie mereu de un echilibru si de siguranta iar daca tu poti sa ii oferi lucrurile astea, nu are de ce sa nu mearga. si mai e o chestie, cu pasiunea. va trebui sa iei tu in vedere acest aspect deoarece el nu le prea are, mai mult ca sigur. dar e un buton acolo, daca tu esti pasionala, el te iubeste, atunci iti va oferi si el din partea lui totul. si mai e o problema, vezi ca e posibil sa fie o persoana foarte geloasa, chiar daca nu arata. daca nu ti-a aratat latura asta pana acum, inseamna ca nu i-ai dat motive. daca te va prinde cu ceva la un moment dat, ai cam pus-o. nu prea iarta. increderea e cea mai importanta si tradarile nu sunt suportate de aceasta zodie. si ...nu il critica :D EVER! face urat. mult succes si sa va iubiti mult!


Ai foarte mare dreptate.Recunosc pe cineva,din descrierile tale.
balanta65
Postat pe 28 Iulie 2011 23:20
De la: kudika165256, la data 2011-07-13 15:44:08 este sau nu potrivire,,,,,,

se vede ca esti balanta....cu cine te certi?
Fulg-de-nea
Postat pe 29 Iulie 2011 04:14
De la: Allexys, la data 2011-07-28 16:20:47e aproape de leu. vezi ascendetii lui in ce zodie sunt. in general, ca fiecioara iti spun, relatiile sunt mai ciudate si ai nevoie de foarte multa rabdare. el va avea nevoie mereu de un echilibru si de siguranta iar daca tu poti sa ii oferi lucrurile astea, nu are de ce sa nu mearga. si mai e o chestie, cu pasiunea. va trebui sa iei tu in vedere acest aspect deoarece el nu le prea are, mai mult ca sigur. dar e un buton acolo, daca tu esti pasionala, el te iubeste, atunci iti va oferi si el din partea lui totul. si mai e o problema, vezi ca e posibil sa fie o persoana foarte geloasa, chiar daca nu arata. daca nu ti-a aratat latura asta pana acum, inseamna ca nu i-ai dat motive. daca te va prinde cu ceva la un moment dat, ai cam pus-o. nu prea iarta. increderea e cea mai importanta si tradarile nu sunt suportate de aceasta zodie. si ...nu il critica :D EVER! face urat. mult succes si sa va iubiti mult!

Fulg-de-nea
Postat pe 29 Iulie 2011 04:17
mersi....ma cunosc destul de bine...si cam stiu si ce are de "indurat" al meu leu
Allexys
Postat pe 29 Iulie 2011 16:44
De la: rashela, la data 2011-07-23 15:08:56
De la: laura85, la data 2011-07-23 15:05:37sal,eu sunt balanta dar credema ca niciodata nu au mers relatiile cu o fecioara sau un leu nici macar amici,ferestete si de scorpiononi.acum sunt casatorita de 6 ani cu un berbec si inca nu avem probleme deci raspunsul la intrebarea ta e ca NU se potrivesc nu stiu daca e el balanta si ea fecioara cum ar merge dar asa ...sorry


Serios? EI bine, atunci si eu mi-s balanta si nu m-am inteles niciodata, dar niciodata cu un berbec. In schimb, am adorat o fecioara. :)

Cum o fi pana la urma?

ps. Wow, ce NU categoric ai folosit!

dar el ce a afisat pentru tine?
bbbbbb
Postat pe 5 August 2011 08:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu in pesti,prietena mea in pesti,fata pe care o plac in scorpion!!! 11 De la: _vio_ 22 August 2011 18:46
ce vrea de fapt sa ne despartim sau sa continuam ? 17 De la: Biank_kudika 4 Februarie 2010 16:13
o intrebare? 13 De la: Iubytzy_k 1 Aprilie 2009 13:25
Eu Scorpion, El Rac! 5 De la: kudika404306 24 Mai 2011 11:59
horoscop 6 De la: __anca_alexandra__ 8 Iunie 2011 14:41