Setari Cookie-uri

despre barabtul fecioara

As fi tare curioasa cum ati califica din experienta, mai ales,(ca, trasaturi genrale se cam gasesc ) un domn apartinand semnului fecioara. Nu dau o imporanta deosebita acestui aspect (zodiacul), insa cred ca anumite pareri mi-ar confirma sau infirma unele supozitii si poate ca m-ar lamuri in anumite chestiuni (cum ar fi de ex modul de a se comoprta cu o femeie, atunci cand nu e chiar indiferenta).
rmari
Postat pe 16 August 2008 12:08
Hai sa spun eu doua cuvinte, chiar din experienta proprie! Sunt casatorita de aproape 7 ani cu el- fecioara si cred ca am ajuns sa-l cunosc macar asa nitel
E o persoana de incredere, devotata, puternc atasata de cei care sunt importanti in viata sa. Ii place ordinea, pe bune, de la sosete la cartile din biblioteca (ferice de mine), e meticulos, si doct in domeniile care-l intereseaza. Sensibil in modul de a-si arata afectiunea, chiar copilaros uneori, insa asta chiar mi-a placut la el. Ca defecte, ca sa trecem si din astea in revista, uneori imi pare egoist, si incapatanat,(nu ca ar fi singurul, eu ii dau concursul) dar una peste alta, e un om bun.
floaredecolt26
Postat pe 18 August 2008 11:17
Verbul care ii caracterizeaza este"a vedea" deci ei vad totul si analizeaza totul,sunt perfectionisti dar sufletisti,loiali,cel mai credincios barbat din zodiac s-ar putea zice,la modul k tu daca esti aleasa lui mereu in ochii lui vei fi doar tu...hmmm..aku depinde de la persoana la persoana cat de "veritabila"fecioara e..
dydy88
Postat pe 19 August 2008 19:18
Multumesc de opinii, cea cu vad tot si analizeaza tot e fantastica...
rmari
Postat pe 20 August 2008 15:46
hmm..barbatul fecioara...sunt multe de zis aici.am fost cu o fecioara 8 luni si inca sunt indragostita de el..a fost extraordinar.sunt loiali,nu le place minciuna si daca se ataseaza de tine simt imediat cand esti suparata sau fericita.cauza despartirii la noi a fost raceala mea fatza de el sau un fel de plictiseala.acum imi pare rau ce sa zic dar pot sa spun ca il am aproape mereu ca amic si e un prieten foarte bun de asemenea.ce sa zic intr-un cuvant sunt niste oameni extraodinari,sinceri,poate prea sinceri uneori.numai de bine oricum despre ei,eu cel mai mult le apreciez felul de a fi,natural si nonsalant.
digital_chocolate
Postat pe 21 August 2008 16:12
nu e vina noastra ca auzim, vedem , analizam totul , e in natura barbatului fecioara , si totul are o legatura realistica si cat mai logic posibila, e pregatit de cand se stie pentru o relatie cat mai serioasa , dar dureaza pana gaseste partenera care isi doreste o relatie de asemenea anvergura , privitor la seriozitate...nu stiu ...poate ca suntem prea seriosi cateodata...poate prea stresantzi cu stilul nostru , dar...treaba cu aceste compatibilitati....cine te place te place asa cum esti fara sa schimbi prea multe la tine , pentru asta incepi ceva noi , pentru a descoperi o alta persoana , nu pentru o transforma in ceva ce iti place tie , accepta si iti va fi acceptat( referitor la defecte minore si alte neajunsuri) din greseli invatzam , o zi cat mai placuta
ionut_mirel
Postat pe 23 August 2008 03:49
Barbatul fecioara are un exagerat simt analitic. Nimic nu-i scapa. Este atent, stie sa asculte, ii place ordinea si este foarte inteligent. Amuzant si plin de sarm, la o petrecere sau o seara cu prietenii este pe departe in centrul atentiei prin glumele de bun gust la care cu siguranta se va amuza toata lumea. Este foarte atent cu aspectul lui exterior. Niciodata nu ii este indiferent daca a pus cateva kilograme si alearga imediat la sala sa scape de ele. Gurmand, el va aprecia intotdeauna o masa buna. Daca vrei sa cuceresti un barbat fecioara gateste-i bine si va fi al tau pentru totdeauna!
Ca si defecte as putea spune ca uneori este incapatanat si ii place sa poarte discutii in contradictoriu doar de dragul de a arata ca el are dreptate.
Nu stiu daca asta este valabil pentru toti barbatii din aceasta zodie, dar asa este "fecioarea" mea. Si il iubesc mult.
mariuca32
Postat pe 26 August 2008 16:50


Se mai cauta .... se mai cauta stabilitate si seriozitate? ...majoritatea.....nu e o regula ....dar spun din experientza .... cate dintre fetele din noua generatie isi doresc sa iubeasca sa fie iubite....s-a pierdut din pacate...sau sunt eu de moda veche :) asta e sunt eu si are cine sa ma placa asa cum sunt
ionut_mirel
Postat pe 27 August 2008 01:44
Nu am vrut sa sune ca si cum as fi nu stiu cine , sunt doar eu si atat....mi s-a parut ca a sunat cam neadecvat si am considerat scuzele o necesitate , sau macar sa atrag atentia ca nu e ceea ce pare , cel putin ultima propozitie :) , o zi cat mai placuta
ionut_mirel
Postat pe 27 August 2008 01:53
Sunt cu o fecioara de 1 an jumatate aproape si pot sa zic ca e loial,sensibil,lupta pentru ceea ce isi doreste si intr-adevar este foarte analitic.Eu consider ca e cea mai buna zodie a baietilor..:D
Chestia cu aranjatul si curatenia e optionala cred.Nu e deloc asa...decat cand are chef!E foarte pasional si foarte pasionat de multe lucruri de care iti vorbeste pana te ameteste :)
Defecte?E egoist(cateodata)dar isi recunoste repede greselile si e capabil sa isi ceara scuze(nu are orgoliul de 3 m) :D
alexxa22
Postat pe 27 August 2008 07:43
parerea despre barbatul Fecioara???Groaznica... traiesc de 13 ani langa asa ceva.. la inceput tandru , protector...dar dupa casatorie...devine un monstru de Egoism, iubirea de sine... atinge superlativul...totul are sens doar daca il priveste pe el direct... restul NU conteaza....
luminitabadea
Postat pe 27 August 2008 08:10
foarte tare subiectul...eu sunt de 6 ani cu un "feciorel" si tot ce s-a scris e adevarat.eu nu vreau decat sa intaresc partea cu indragostirea-daca un fecior s-a indragostit poti sa fii sigura ca numai tu existi din acel moment pentru el,asta orice ai face.eu sunt loeaica si,prin natura mea,am facut o groaza de tampenii in acesti 6 ani...de fiecare data comparat cu toti ceilalti feciorelul meu iesea pe primul loc cu coronita si felicitari...
orice femeie care are alaturi un fecior ar trebui sa fie in al noualea cer pentru numai el stie sa multumeasca orice femeie in toate planurile si s-o iubeasca exact asa cum ar trebui sa faca toti barbatii:neconditionat.Eu de cand sunt cu el ma simt ca intr-un basm....ma rog,au fost si exceptii dar daca stii,tu ca femeie,ce sa faci,il aduci pe calea cea buna intr-un final.
atat am avut de zis si....never let them go!!!!
ancaannca
Postat pe 27 August 2008 10:49
Mda.. am stat si eu 7 ani langa un barbat fecioara. Cred ca singura lor caracteristica comuna e spiritul analitic. Al meu era un barbat foarte inteligent si curat, tipicar si ... intr`adevar loial. Dar loialitatea asta vine din egoismul lor iesit din comun .... din nevoia lor de comfort. E capabil sa stea o viata intreaga langa cineva fara sa iubeasca, eventual sa dea impresia ca iubeshte. Au nevoie de sentimentul ala de siguranta. Sunt niste actori innascuti. La inceput se prefac perfect... ai senzatia ca te iubesc mai mult decat pe ei insisi... dupa ce esti cucerita... ai sa vezi ca totul se schimba. In cazul luminitei dupa casatorie... la mine a fost dupa ce ne`am mutat impreuna.. fara casatorie. Da`i sentimentul de siguranta si ai sa`i vezi adevarata fata.
mainedimineata
Postat pe 27 August 2008 11:00
M-au bucurat parerile voastre, sincer. Imi place sa aud cat mai multe despre "feciorel" cum e mai numit :)) si cred ca i se potriveste apelativul de minune daca ma gandesc la o oarecare parte feminina, in modul lui de a intelege si a-si exprima sentimentele. Oare alaturi de inteligenta si seriozitate, calitati absolut de apreciat, despre timiditate ar fi ceva de spus?
rmari
Postat pe 27 August 2008 11:05
mie nu mi s`a parut timid deloc, niciodata. si nu e singurul barbat fecioara pe care l`am cunoscut... la niciunul din ei nu am vazut timiditate. daca inca nu ai o relatie cu el... e probabil dezinteres. daca vrei sa`l atragi... arata`i calitatile tale. arata`i cat esti de curtata si ca pe tine te intereseaza numai el ;) asta o sa`i dea un sentiment de siguranta .. foarte cautat de ei. arata`i ca esti sufletista si o buna gospodina, mereu curata si ordonata.
mainedimineata
Postat pe 27 August 2008 11:10
eu am trait 16 ani cu o fecioara barbat:) ...tot timpul trebuie sa aiba dreptate ,toata lumea trebuie sa faca ce si cum si ce vrea el,un mare dezordonat,egosi si ursuz acasa,arogant , orgolios , asa cam cum l-a descris si luminitabadea. altfel...inteligent (dar nu stie ce sa faca cu aceasta intelig),un tata bun,un barbat f frumos si saritor daca ai probl,in public , la o nunta de ex, te mai lasa balta si mai pleaca dupa cate-o fusta ca si cum tu ai fi sora lui..:))...jovial si sociabil toata lumea o sa creada ca ai barbatuk perfect si nimeni nu o sa te creada ca in casa te ignora si pot trece 24 ore sau chiar luni fara sa te obs...daca are jucariile lui preferate ..poti pleca la mare in concediu cand te intorci te intreaba de mancare:)...gateste singur daca e nevoie tu trebuie doar sa iei bucataria la mop si mormanul de vase la mana,te vei trezi ca cumpara lucruri , mobila sau faianta din casa,singur pt ca el stie totdeauna ce e mai bine si nu are nevoie de parerea ta si chiar daca ia-i da-o, ce conteaza??..iti cumpara med daca esti b ol la orice ora din zi sau noapte , te duce la spital daca e nevoie...te ajuta la inmorm parintilor...te ajuta cu copiii dar nu-l pune sa-i duca si sa-i ia de la gradi...si tot asa!:)cel mai imprtant lucru , NU_L CONTRAZICE ,NU_L CRITICA! LAUDA_L TOT TIMPUL! si lasa-l sa creada ca el e cel mai bun si ca nu te-ai descurca fara el!...de cat timp il cunosti???
lauracris
Postat pe 27 August 2008 11:23
eu am trait 16 ani cu o fecioara barbat:) ...tot timpul trebuie sa aiba dreptate ,toata lumea trebuie sa faca ce si cum vrea el,un mare dezordonat,uneori egoist,arogant si orgolios , asa cam cum l-a descris si luminitabadea. altfel...inteligent (dar nu stie ce sa faca cu aceasta intelig),un tata bun,un barbat f frumos si saritor daca ai probl,in public jovial si sociabil dar la cate o nunta de ex, te mai lasa balta si pleaca dupa cate-o fusta ca si cum tu ai fi sora lui..:))...jovial si sociabil toata lumea o sa creada ca ai barbatuk perfect si nimeni nu o sa te creada ca in casa e ursuz si te ignora. pot trece 24 ore sau chiar luni fara sa te obs...daca are jucariile lui preferate ..poti pleca la mare in concediu cand te intorci te intreaba ce e de mancare in frigid :)...gateste singur daca e nevoie tu trebuie doar sa iei bucataria la mop si mormanul de vase la mana,te vei trezi ca cumpara lucruri , mobila sau faianta ,singur pt ca el stie totdeauna ce e mai bine si nu are nevoie de parerea ta si chiar daca ia-i da-o, ce conteaza??..iti cumpara med daca esti bol la orice ora din zi sau noapte , te duce la spital daca e nevoie...te ajuta la inmorm parintilor...te ajuta cu copiii dar nu-l pune sa-i duca si sa-i ia de la gradi, sa duca gunoiul sau sa lase curat in baie dupa dus...si tot asa!:)cel mai imprtant lucru , NU_L CONTRAZICE ,NU_L CRITICA! LAUDA_L TOT TIMPUL! si lasa-l sa creada ca el e cel mai bun si ca nu te-ai descurca fara el!...de cat timp il cunosti???
lauracris
Postat pe 27 August 2008 11:31
subscriu la luminitabadea si la lauracris
mainedimineata
Postat pe 27 August 2008 11:45
Sunt cu un barbat fecioara de aproape un an si pot spune k e barbatul ideal pentru o femeie.Are toate calitatile posibile iar la defecte ce va pot spune doar k...nu e egoist cum spun multe dintre voi...este cam GELOS.dar cu toate astea ne intelegem de minune,este totul fffff ok. sunt inebunita dupa el o zi buna si fericire maxima la toti
ely1
Postat pe 27 August 2008 13:14
Cata dreptate aveti luminitabadea si lauracris..eu sunt o leoaica subjugata de o asemenea fecioara.
deliadelia23
Postat pe 27 August 2008 13:23
eu as vrea sa stiu cum pot sa cuceresc o fecioara (barbat). daca ma puteti ajuta cu sfaturi, va rog mult


alynap25
Postat pe 27 August 2008 13:51
S-a infiintat Clubul "Feciaorelor"
numai
Postat pe 27 August 2008 14:05
Mai eu am avut de-a face in viata asta a mea cu un singur barbat din aceasta zodie.Si ala in postura de sef.Acum nu generalizez si sa nu supar pe nimeni dar ala era dracul gol.Zambea mai tot timpul,ironic si foarte INSENSIBIL.Poate ca era in postura de sef dar oricat de proasta era o idee era buna pt. ca era a lui.Si nu va mai spun ca avea capul plin de asemenea idei.Nu suporta contraziceri de nici-un fel.Chiar daca demonstrai cu acte in regula ca ai dreptate.Mai degraba l-as asemui cu o pisica.Intotdeauna cadea in picioare.Asa ca feriti-va!!!!!!!!!!!!
ana_lili36
Postat pe 27 August 2008 14:48
Barbatii fecioara sunt foarte curiosi, vor intotdeauna sa stie totul, sa nu le scape nimic, foarte calculati in tot ce fac, chiar si in situatiile dificile stiu sa isi pastreze mintea limpede, si sa gandeasca logic, sunt sensibili, usor de ranit, materialisti, egoisti uneori, pentru ei e foarte importanta stabilitatea in tot ce fac, sunt gelosi, si stiu sa spuna unei persoane ce vrea sa auda astea ti le spun din ceea ce am observat eu personal, nu din ce spune zodiacul.

Postat pe 27 August 2008 15:01
CORECT: IRONIC, INSENSIBIL SI DEPLORABIL CA AMANT.MAI DEPARTE; EGOIST, TIPICAR SI PLIN DE RANCHIUNA. MAI DORITI? EU, NU!

Postat pe 27 August 2008 15:03
eu atat va mai zic... nu mai vreau Fecioara cat traiesc!!! oameni extraordinar de falsi!!!
mainedimineata
Postat pe 27 August 2008 17:22
Multe si variate opinii, dar bine venite.
Eu il cunosc pe El Fecioara de multi ani (aproape zece) insa am fost mai tot timpul departe unul de altul si n-am prea avut ocazia sa-l vad asa cum e, zi de zi..Stiu insa ca are un farmec al lui, ca stie asa de bine cum sa imi vorbeasca atfel incat sa-i duc mereu dorul. Imi pare intr-adevar ff stapan pe sine, pe cele ce simte si greu poti sa citesti doar de pe chipul lui ceea ce stie doar el, in sinea lui.
Multumesc de cele scrise, chiar mi-au placut!
rmari
Postat pe 27 August 2008 19:40
Domnule Numai, imi pare rau de inversiunea din titlu, e doar din viteza, in niciun caz din vreo alta intentie. Ce bine ca nu toti mi-ati luat-o in nume de rau.
rmari
Postat pe 27 August 2008 19:42
ce pot sa spun decat ca am cunoscut la viata mea destui din fecioara si toti au fost extrem de egoisti si f. plini de ei-parc-ar fi fost buricul pamantului.De vreo 6 ani locuiesc cu o fecioara si am vazut ca numai dupa un an de concubinaj baiatul acela perfect cu atatea calitati si parca fara de defecte s-a schimbat intr-un tip indiferent, egoist, mincinos,f. iubitor de sine....s-a schimbat deci in ceva ce nu credeam.Partidele de sex usor usor au disparut.....SE PLICTISISE BAIATUL PENTRU CA II OFERISEM SIGURANTA.Am gresit, asta e, si cum oricine invata din greseli am hotarat sa ma schimb si eu.....Cu cat esti mai ...indiferent se pare ca iti merge mai bine,si nu e vorba de fecioara, leu sau de alta zodie, caci toti sunt la fel.
Trebuie sa-i lasi sa lupte pentru tine si sa nu fie niciodata atat de siguri incat sa nu mai isi faca probleme.Daca iesi din problemele lor zilnice risti sa te uite in scurt timp sau sa te considere o mobila- in cel mai bun caz,
Toti au o daza de egoism, de iubire nemasurata de sine, de incapatanare, de, de de......
Si noi avem la fel, putin din fiecare.
De atitudinea noastra depinde ce fac ei- in mare vorbind, si daca nu ne convine putem sa plecam....
maryanasandu
Postat pe 27 August 2008 21:53
Am citit tot topicul ...multe dintre voi au dreptate, cu mici exceptii si pot sa si le afirm , sunt o fecioara, sau un feciorel ; , in multe privintze sunt ok si multumit ca sunt prezente o parte dintre aspectele zodiacului , cu toate ca nu cred in asa ceva , trebuia sa fie ceva care sa diferentieze pe toata lumea ,....( incep sa cred si eu nu de alta :P ) si anume... sunt un pic mai narcisist, tzin la aparentzele fizice, usor de ranit, usor de pus pe ganduri , daca ma dezamageste cineva am invatzat sa merg mai departe , dupa cum zice si maryanasandu " De atitudinea noastra depinde ce fac ei- in mare vorbind, si daca nu ne convine putem sa plecam.... " e foarte adevarat, incet incet si noi am invatzat sa mergem mai departe....fara sa laud anumite aspecte...la care nu suntem asi ,.....stim sa facem femeia care ne este alaturi fericita neconditionat, dar ea oare face acelasi lucru neconditionat ? nu cred...si atunci care sunt pretentiile la noi, facem multe lururi fara sa ne trebuiasca un motiv , ne lasam controlatzi si de inima si nu prea ma consider egoist in ceea ce priveste caracterul meu general ... dar cand stiu de unde am plecat....am toate motivele sa ma simt sigur pe mine si sa stiu ca unde am ajuns am ajuns datorita mie si nimanui altcuiva...e meritul meu si fiecare se simte bine stiind ca el/ea au ajuns unde si-au propus si cred ca e normal sa devii putin egoist
oameni extraordinar de falsi ...
mainedimineata,veta13 cati barbati din zodia fecioara ati cunoscut? falsi...eu ma consider cam "prostutz" pentru ca in momentul in care cunosc o femeie ma cunoaste asa cum sunt eu zi de zi...ma place bine , nu ma place la fel de bine si asa e si cu fetele cu care imi doresc sa fiu (DACA ZICETI CA SE SCHIMBA TREABA ATUNCI ) nu prea se schimba , oricat de frumoasa ar fi , oricate ar avea de spus ....tot acelasi raman ...si ma repet ....ce rost are sa fii cu cineva cand vrei sa faci ceva din el , ceva ce iti place tie , sa il scoti din carapacea lui si sa ii faci o alta ....credeti ca s-ar simti bine? ...nu..cam atat am avut de spus...

alynap25 ... as putea sa iti spun ...sa fii tu insutzi si cat mai natural posibil....cel putin eu pun accent pe chestia asta....pentru ca ...daca e sa ma gandesc mai incolo ..nu se machiaza zi de zi cand stau cu ea in casa...right ?....unii dintre noi le trebuie o presoana sa ii traga pe pamant un pic...ne place sa visam e bine de stiut .....si e bine de stiut si faptul ca tot ceea ce auzi , daca te implica direct pe tine , gandestete ca este posibil si ca va face totul sa realizeze si sa te vada fericita dar depinde si de tine , nu lasa totul in spatelel lui si sa te astepti sa reuseasca ....asta e bine de stiut....daca vorbeste prea mult... trebuie sa stii cum sa il faci sa asculte...ii place sa asculte dar ii e greu sa se opreasca din ale lui,cateodata se inseala si are impresia ca le stie cam pe toate dar mai are de trecut deci gasesti tu o optiune. ..tre sa fie o cale :) si daca imi place cum e naturala , pariez ca imi place si cum e machiata , in principiul machiajul ar trebui sa defineasca "frumusetea" :) si ....aratai ca vrei sa fii cu el , dar nu prea evident , o privire e de ajuns sa ii atraga interesul , un zambet ii creaza sentimentul de siguranta....si un pas inainte ori il faci tu ori el...depinde :) succes ,

O zi cat mai placuta pt toate persoanele din "clubul fecioarelor " care s-a marit dintr-o data :P see you soon
ionut_mirel
Postat pe 28 August 2008 02:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sal 14 De la: simonycik 24 Septembrie 2009 16:56
eu leoaica el peste? 18 De la: kudika023896 16 Septembrie 2009 16:42
Barbatul RAC- o enigma ??? 4 De la: UkaUcis27 14 Mai 2014 15:57
barbatul scorpion 148 De la: sweetgirlalexandra 22 Decembrie 2012 08:31
femeia taur-barbat taur 13 De la: xa_mary 15 August 2010 23:14