Setari Cookie-uri

compabilitate femeia gemeni -barbatul sagetator

M-ar interesa al naibii de mult cum sa pot reusi intr-o relatie cu un sagetator , eu fiind gemenii.Daca puteti sa ma ajutati astept cu nerabdare sfaturile voastre.
Mary_Anel
Postat pe 14 Iulie 2011 09:48
Gemenii sunt prea posesivi pt un sagetator. Dar ca si idee:
1) Nu fi posesiva;
2) Lasa-i libertate de decizie/miscare;
3) TRebuie sa iubesti calatoriile si mai ales alea spontane;
4) Arata-i ca iti place miscarea: multe sporturi diversificate;
5) Arata-i ca iti place natura, sa mergi la iarba verde, sa te plimbi pe munti, ca iti plac provocarile si necunoscutul.
6) Tine-l pe jar dar nu prea tare;
7) Ii plac discutiile de interes (nu-i place sa piarda timpul aiurea);
8) Nu-i da motive de gelozie (dar mai strica cate o vorba asa sa il aprinzi);
9) Nu-l plictisi, nu-l tine in casa, fa mult sex cu el si fii deschisa pe partea asta;

Si mai sunt cateva...cam greu, nu?
JardinX
Postat pe 16 Iulie 2011 19:06
merci pentru raspunsul tau cu privire la compatibilitatea dintre gemeni si sagetator....o parte sunt adevarate, le-am si regasit si le-am pus in practica ...dar tot nu a mers relatia, ...e tipul de sagetator introvertit, fara deschidere la ceilalti.
Mary_Anel
Postat pe 22 Iulie 2011 09:50
nu e sagetator atunci...
banel
Postat pe 23 Iulie 2011 22:22
De la: JardinX, la data 2011-07-16 19:06:02Gemenii sunt prea posesivi pt un sagetator. Dar ca si idee:
1) Nu fi posesiva;
2) Lasa-i libertate de decizie/miscare;
3) TRebuie sa iubesti calatoriile si mai ales alea spontane;
4) Arata-i ca iti place miscarea: multe sporturi diversificate;
5) Arata-i ca iti place natura, sa mergi la iarba verde, sa te plimbi pe munti, ca iti plac provocarile si necunoscutul.
6) Tine-l pe jar dar nu prea tare;
7) Ii plac discutiile de interes (nu-i place sa piarda timpul aiurea);
8) Nu-i da motive de gelozie (dar mai strica cate o vorba asa sa il aprinzi);
9) Nu-l plictisi, nu-l tine in casa, fa mult sex cu el si fii deschisa pe partea asta;

Si mai sunt cateva...cam greu, nu?
adevarattt
banel
Postat pe 23 Iulie 2011 22:26
De la: Mary_Anel, la data 2011-07-22 09:50:02merci pentru raspunsul tau cu privire la compatibilitatea dintre gemeni si sagetator....o parte sunt adevarate, le-am si regasit si le-am pus in practica ...dar tot nu a mers relatia, ...e tipul de sagetator introvertit, fara deschidere la ceilalti.
nu e sagetator atunci ...
banel
Postat pe 23 Iulie 2011 22:27
De la: banel, la data 2011-07-23 22:26:42
De la: JardinX, la data 2011-07-16 19:06:02Gemenii sunt prea posesivi pt un sagetator. Dar ca si idee:
1) Nu fi posesiva;
2) Lasa-i libertate de decizie/miscare;
3) TRebuie sa iubesti calatoriile si mai ales alea spontane;
4) Arata-i ca iti place miscarea: multe sporturi diversificate;
5) Arata-i ca iti place natura, sa mergi la iarba verde, sa te plimbi pe munti, ca iti plac provocarile si necunoscutul.
6) Tine-l pe jar dar nu prea tare;
7) Ii plac discutiile de interes (nu-i place sa piarda timpul aiurea);
8) Nu-i da motive de gelozie (dar mai strica cate o vorba asa sa il aprinzi);
9) Nu-l plictisi, nu-l tine in casa, fa mult sex cu el si fii deschisa pe partea asta;

Si mai sunt cateva...cam greu, nu?
adevarattt

sigurrrrrrrrrrr...toata litania de mai sus se potriveste tuturor barbatilor, mai putin faza cu sportu'
miss_darine
Postat pe 23 Iulie 2011 22:29
femeia gemeni -barbatul sagetator........barbatul asta are o sageata ce le 'sageteste' pe femeile astea gemene.....Nu cred in astre...
Deeliaaaa
Postat pe 23 Iulie 2011 22:32
drept sa-ti spun ...e greu de trait langa ei ( am 2 prin casa ....noroc ca eu sunt o a treia )...insa iti recomand un balantoi .....sagetatorii nu prea agreaza gemenii ( chiar daca exista o oarecare atractie )....succes!!!!!
ninushk
Postat pe 26 Iulie 2011 15:22
Pai depinde acum si ce ascendent are. Lista de mai sus este pentru cei pur sange (sagetatori cu ascendent in sagetator). Sa nu uitam ca ascendentul conteaza f mult in descrierea (dupa astrologie) a unei zodii. Daca era introvertit clar ca avea mai mult din ascendent decat din zodie. Orice om este oarecum si introvertit caci altfel ar fi o carte deschisa si ar fi vai de fundul lui
Sagetatorii sunt barbati ok. E greu sa mentii o relatie cu ei pentru ca sunt mai libertini insa fata care reuseste sa ii tina aproape ar trebui felicitata si intrebata strategia
JardinX
Postat pe 27 Iulie 2011 16:23
De la: Mary_Anel, la data 2011-07-14 09:48:57M-ar interesa al naibii de mult cum sa pot reusi intr-o relatie cu un sagetator , eu fiind gemenii.Daca puteti sa ma ajutati astept cu nerabdare sfaturile voastre.
daca vrei sa fi a n-spea pe lista...oricum esti!incearca un varsator...balanta ...leu...nu sagetator1
nu mai incerca..nu ai ce face?
liliana04
Postat pe 10 Septembrie 2011 09:21
Bine punctat..asa e...eu am fost cu un sagetator 3 ani.
frumusica_incognito
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu varsator........el pesti!!!!!!!!!!!! 31 De la: scarli 19 Februarie 2011 16:28
pt.fete si baieti 18 De la: kudika173095 21 Ianuarie 2011 14:15
O fata cu sange rece 85 De la: bea79 22 Martie 2011 16:48
Asculta o emisiune de astrologie ! 1 De la: kudika138655 6 Martie 2010 23:33
Horoscop + compatibilitati 12 De la: nikhifor78 21 Aprilie 2009 16:43