Setari Cookie-uri

ce faci cand intervine monotonia in cuplu?

De la: cynacyna, la data 2011-07-19 21:54:56e varsator..dc? mai stau cu voi,ca vad ca se discuta orice pe aici..like it!


eram sigur! astia si pestii sunt foarte ciudati tu ce esti?
pickard
Postat pe 19 Iulie 2011 21:56
fecioara..tre sa verific daca avem compatibilitate la zodii..desi nu stiu cata relevanta are.:?
blue66
Postat pe 19 Iulie 2011 21:58
De la: cynacyna, la data 2011-07-19 21:58:37fecioara..tre sa verific daca avem compatibilitate la zodii..desi nu stiu cata relevanta are.:?

verifica si compatibilitatea bioritmica.e mai relevant.si tu ca fecioara esti monotoana din nastere
pickard
Postat pe 19 Iulie 2011 22:10
sunt dezamagita..dar eu sunt de fapt leu-fecioara.orice ar fi,mi-e dor de inceputuri,nu stiu de ce,dar sunt atat de placute primele intalniri..:)
blue66
Postat pe 19 Iulie 2011 22:22
interesanta chestia cu compatibilitatea bioritmica,sper ca am zis bine..nu stiam de asta,chiar acum verific:D
blue66
Postat pe 19 Iulie 2011 22:28
De la: cynacyna, la data 2011-07-19 22:28:06interesanta chestia cu compatibilitatea bioritmica,sper ca am zis bine..nu stiam de asta,chiar acum verific:D

vezi ce iese
pickard
Postat pe 19 Iulie 2011 22:32
Atitudinea -se spune ca e cea mai importanta ! ea e vibratia ta,e viata ta! Treci la o atidunine calma,fericita,jucausa cu iubire!
tuca_lila
Postat pe 5 August 2011 21:20
De la: cynacyna, la data 2011-07-19 12:34:06buna tuturor!! cred ca li s-a intamplat multora sa ai o relatie care a in timp a devenit,sa zic asa,plictisitoare,si parca nu reusesti sa iesi din rutina..mi se intampla acelasi lucru,si nu mai stiu cum sa procedez,calculatorul a luat locul comunicarii dintre noi..s-a despartiti cineva din cauza monotoniei? va pooop

eu zic sa schimbi calculatorul cu o toba...si cand intervine monotonia zbng cu toba...pe modelul ..."Nicusor are o toba...". incearca sa vezi cat de repede se rezolva totul...numa-ncearca.
PRALEA_
Postat pe 6 August 2011 09:19
pauza? pauza inseamna clar despartire...eu am luat o pauza candva....si a fost definitiva...daca nu va este bn impreuna singura solutie este despartirea....chiar daca e greu....timpul le rezolva pe toate...
kudika415227
Postat pe 6 August 2011 13:25
valeuuuu de cand ma gandesc la faza cu liflul.am incercat da mereu imi spune ca nu e ok in lift incearca sa-l faci gelos cauta-ti alte preocupari iesi cu fetele nu-i mai da impresia ca el e totul pt tine fa-l sa dispere
elmagica
Postat pe 6 August 2011 15:03
...salveaza aparentele....reiinventeaza-te...merita...
incearca sa gasesti solutii sa va gasiti pe net....
merita....eu am reusit...pe TAGGED...
DISTRACTI ESTE MAXIMA1
kudika045103
Postat pe 6 August 2011 16:32
Te-ai gandit ca poate nu partenerul te plictiseste? O "pauza" e cam mult spus, s-ar putea s-o regreti ulterior... Gaseste-ti ocupatii si in afara cuplului, cateva ore pe zi pentru tine (nu net-ul !!!). Fa sport, mergi cu prietenele la mall, rupe-te de monotonia care te apasa... cand ajungi acasa poate o sa-l vezi cu alti ochi, o sa-ti fie dor de el!
Incercati impreuna un curs de dans, o excursie inedita... si idei ar mai fi, monotonia poate sa dispara daca stii cum sa procedezi :)
kudika084528
Postat pe 6 August 2011 16:35
Da se poate sa intervina monotonia..dar tu o poti aduce inapoi....cum?........daca locuiti singuri.......stai in casa cat mai provocatoare..adica cat mai sumar fal sa te doreasca .incearca ceva nou fara inhibitiisi poate o sa mearga.........
kudika342164
Postat pe 6 August 2011 18:19
De la: cynacyna, la data 2011-07-19 12:34:06buna tuturor!! cred ca li s-a intamplat multora sa ai o relatie care a in timp a devenit,sa zic asa,plictisitoare,si parca nu reusesti sa iesi din rutina..mi se intampla acelasi lucru,si nu mai stiu cum sa procedez,calculatorul a luat locul comunicarii dintre noi..s-a despartiti cineva din cauza monotoniei? va pooop


Din cauza monotoniei nu s-a despartit nimeni, dar toti cei care ajung la monotonie, sint deja morti !
Monotonia este absentza iubirii iar fara iubire ? Ce mai vrei ? Esti mort !
Iubirea personala trebuie zilnic protejata, caci traim intr-o lume a raului, care zilnic urmareste prin diverse modalitatzi, sa stinga iubirea din sufletele oamenilor... Sa-ti pierzi iubirea din interior, inseamna sa devii un zombi, o marioneta controlata de sistemul acestei lumi.

denis_3d25
Postat pe 6 August 2011 21:19
ai dreptate frate daca ea nu se mai ingrijeste cum sa i se mai scoale si lu ala bitches nu mai bagati in voi cat 7 ca daia fuge barbatu de voi sio bagati paia cu monotonia
animallover
Postat pe 6 August 2011 21:32
culmea mai intrebi aici ce ai putea face sa nu te plictisesti in 2, sunt atatea chestii banale dar care totusi te scot din starea de monotonie pana si plimbatul prin parc sau uitatul la un film le-ai putea face sa fie mai amuzante sau deosebite sau mai cum vrei tu...
aysel
Postat pe 7 August 2011 19:18
o pauza in relatie,in majoritatea cazurilor,se termina cu o despartire deinitiva.depinde si ce durata vrei sa aiba pauza,sau dak acea pauza e cauzata de imprejurari.
se spunea ca :"ochii care nu se vad se uita!".voua cat de adevarata vi se pare aceasta afirmatie?
in cazul unei pauze,v-ati da seama cat va lipsiti unul celuilalt.dar te-ai gandit ca poate el nici nu se gandeste ca tu consideri ca relatia voastra e monotona?
dak tot vrei o schimbare,cauta-ti un nou look,dar care sa te avantajeze.
sugestiile cu gasitul unor noi preocupari sunt foarte bune.gaseste-ti un nou hobby,fa ceva nou,apoi povesteste-i si lui...poate asa i se va parea interesant si va incerca si el...sau ...de ce nu incerci sa il intrebi direct pe el ce anume ar dori sa incerce?
intreaba-l,dak nu ai facut asta pana acum,ce anume si-a dorit sa realizeze si nu i-a reusit.cautati impreuna solutii.aratadu-i ca te preocupa dorintele lui,va disparea monotonia.atat tu,cat si el veti fi fericiti.tu,pentru ca te plictisesti,iar el, pentru ca va face ce si-a dorit.
plimbarile prin parc,sunt foarte placute,mai ales ca acum este vara.
esarfa...e un accesoriu foarte util...esti femeie,esti fecioara,sunt sigura ca ai destula imaginatie...use it!
succes!
d_soara_Criss
Postat pe 8 August 2011 10:55
De la: cynacyna, la data 2011-07-19 12:34:06buna tuturor!! cred ca li s-a intamplat multora sa ai o relatie care a in timp a devenit,sa zic asa,plictisitoare,si parca nu reusesti sa iesi din rutina..mi se intampla acelasi lucru,si nu mai stiu cum sa procedez,calculatorul a luat locul comunicarii dintre noi..s-a despartiti cineva din cauza monotoniei? va pooop


Buna ziua,
intr-adevar,buna si actuala intrebare!

" Monotonia in cuplu" sau plictiseala dintre parteneri este unul dintre motivele peste care cuplurile din ziua de astazi,nu stiu sa treaca in asa fel incat convietuirea sa fie de lunga durata si drept consecinta ,ajung in fata instantelor de judecata ca urmare a solicitarii de divort.Este un aspect neplacut in viata de cuplu si putine familii stiu sa treaca de aceasta cumpana din viata lor!Unul dintre motivele aparitiei acestui disconfort fizic si psihic,este graba cu care tinerii si nu numai ei,hotarasc sa se uneasca cu un partener,intr-o iubire care,iata,de multe ori este amagire,iluzie,lipsita de trainicie!Si spun iubire pentru ca ,acolo unde exista acest sentiment,exista si o continua cunoastere a partenerului,dorinta de a aduce,mereu,in cuplu,NOUL,SURPRIZA,DORINTE NOI,AVENTURA INTERIOARA A CUPLULUI!Din pacate,mult prea rapid,se instaleaza in cupluri apatia,obisnuinta,delasarea,comoditatea si aici vorbesc ca fiind valabile pentru ambii parteneri.
Deci,tanara doamna,in cuplul vostru trebuie sa revina dorinta de a va redescoperi, din partea amandoura!
Surprinde-l pe iubitul tau,cu un aspect fizic nou,o atitudine "fresh",vino proaspata langa el,fii inventiva in ceea ce priveste relatia intima,iesiti impreuna in locurile care v-au incantat odinioara,faceti-va mici bucurii,incepand de la mici ravase de dragoste,zilnice,pana la atentii dragastoase,aduceti-va aminte,reciproc,cat de mult va iubiti,nu lasati plictisul sa patrunda in relatia voastra!Iubitul tau,deasemenea!Daca nu a aparut altcineva in viata lui si inca te iubeste,nu are nici un motiv sa stea departe de tine!Reinventati-va prin gesturi mici,dar mari in esenta lor!Fii o noua tentatie in viata lui si imposibil sa nu reusesti in dorinta ta de a mentine vie iubirea voastra!Dar,totusi,este o conditie de indeplinit si anume aceea de a ti se confirma iubirea de catre jumatatea ta!Succes!
kudika414141
Postat pe 8 August 2011 11:40
Asa credeam si eu inainte, k e prea multa monotonie si aceeasi rutina si de fapt cauza era k nu stiam sa tin o relatie de durata. Daca e iubire nu are cum sa intervina monotonia. Si de stati singuri in casa si radeti din orice chestie si nu aveti cum sa va plictisiti, dar asta inseamna iubirea. Eu zic k ar trebui sa incercati lucruri noi in relatie, sa nu repetati aceleasi chestii zi de zi. Renuntati la calculator, k duce la plictiseala si deja parca nu mai aveti ce discuta fata in fata. Iesi cu gasca pe unde vrei si cand vrei, k apoi sa iti faci un program si cu el. Nu cred k este nevoie de o pauza, din punctul meu de vedere pauzele nu exista, decat despartire. Si chiar dak ati lua o pauza, nu se stie dak v`ati mai putea intelege apoi, poate k v`ati distanta si mai tare unul de celalalt si nu ati mai simti nevoia sa fiti impreuna. Incercati noutatea si va fi totul altfel.
raluk_stress
Postat pe 8 August 2011 11:54
...povesteste-i fanteziile tale sexuale...cere-i sa ti le spuna si el pe ale lui...puneti-le in practica... iar monotonia va disparea...
dancombi
Postat pe 8 August 2011 12:23
De la: cynacyna, la data 2011-07-19 21:54:56e varsator..dc? mai stau cu voi,ca vad ca se discuta orice pe aici..like it!
Nu stiu cum e cu monotonia in cuplu car il caut cu disperare pe Teo Ionescu...
kudika295250
Postat pe 8 August 2011 21:40
Hello, yellow!!

Monotonia este problema foarte multor cupluri... Dupa cativa ani de relatia stii aproape tot despre cel de langa tine, parca nu mai aveti subiecte noi... Nu mai simtiti placerea de a fi unul langa altul.

Eu personal cred ca problema asta intervine atunci cand petreceti prea mult timp impreuna... Atunci cand toata preocuparea cade pe partener. Trebuie sa diversificati. Iesiti impreuna, iesiti separat, fiecare cu grupul de prieteni. E vara, e frumos afara; mergeti la un gratar, la o piscina, la o terasa, la o miscare(jogging, baschet, plimbare). Din experienta mea de pana acum, nimanui nu ii place sa aiba un partener plictisit, lipsit de energie, lipsit de initiativa. De ex., mergeti la un gratar doar voi. Cine stie, poate va impiedicati in padure unul peste altul

Faceti ceva nou macar o data pe saptamana. Asta va improspata relatia. Ia-ti o lenjerie sexy, surprinde-l la dus... mai vrei idei?
Dadutza
Postat pe 9 August 2011 12:04
Ce sfatuieli adanci... Astea le-am dat eu in prima pagina, cu lenjeria, sa se surprinda amandoi in lift, etc...
Eu banuiesc ca fetei i-a trecut sigur monotoneala, ca n-a mai scris p-aici.
L-o fi surprins cu alta pe monotonul ala...
Darkmagic
Postat pe 9 August 2011 13:13
Prietena mea si sotul ei si-au scos televizorul din functiune un an. De monotonie te lovesti mereu, mai ales dupa casatorie si dupa ce a aparut un copil. In cuplu, nu ca mama :)
Orice ai face trebuie adaptat familiei voastre , eu de ex. nu i-as putea scoate TV sotului pentru ca e un mare microbist si nici nu as vrea sa ii iau aceasta placere dupa 12 ore de munca. Dar e lupta continua, an de an pentru a gasi ceva nou. Important e sa stii ca merita. Mult succes
Ramona_M_ller
Postat pe 14 August 2011 09:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
frumuseþe 2 De la: roxana_onea 19 Februarie 2009 17:55
Meserias in Constructii Botosani 1 De la: constructiinegrut 3 Aprilie 2011 21:52
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:39
Invitatie la studiu - dezvoltarea in firme 2 De la: Ander 29 Februarie 2012 08:45
Invitatii nunta personalizate 1 De la: kudika478511 29 Noiembrie 2011 01:41