Setari Cookie-uri

M-am indragostit de un tip care e obsedat de o alta tipa

M-am indragostit de un tip care e indragostit de o alta tipa. Cei doi nu au o relatie, dar el e mort dupa ea. Ea il respinge. El vine si plange pe umarul meu; mai flirteaza si cu mine...ma doare amarnic. Posibil sa-si fi dat seama ca tin la el. Nu stiu. Nu i-am spus niciodata. Am trecut prin momente grele si inca trec. Problema e ca suntem si colegi de servici. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa renunt la locul de munca si la orice contact cu el? Sa ii spun ca il iubesc? Sa incerc sa-l cuceresc, in speranta ca va uita de cealalta si se va indragosti si el de mine? Voi ati trecut prin situatii similare? Multumiri multe! >:D
anabela9
Postat pe 21 Iulie 2011 19:23
De la: anabela9, la data 2011-07-21 19:23:36M-am indragostit de un tip care e indragostit de o alta tipa. Cei doi nu au o relatie, dar el e mort dupa ea. Ea il respinge. El vine si plange pe umarul meu; mai flirteaza si cu mine...ma doare amarnic. Posibil sa-si fi dat seama ca tin la el. Nu stiu. Nu i-am spus niciodata. Am trecut prin momente grele si inca trec. Problema e ca suntem si colegi de servici. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa renunt la locul de munca si la orice contact cu el? Sa ii spun ca il iubesc? Sa incerc sa-l cuceresc, in speranta ca va uita de cealalta si se va indragosti si el de mine? Voi ati trecut prin situatii similare? Multumiri multe! >:D
Decit sa renunti la munca renunța la el,iar dacã nu vrei atunci aratai ca ești mai buna decit cealaltã si nu l mai lãsa sa ți plinga pe umãr ....putina distanțã ii va trezi citeva semne de întrebare asta dacã îl interesezi mãcar putin.....
selin32
Postat pe 21 Iulie 2011 19:29
Incearca sa il cuceresti, dar foarte incet si cumva pe ocolite, ca sa aiba destul timp sa o uite pe cealalta, partea proasta e ca nu stii cat timp ii va lua lui pana atunci.

2 dezavantaje:

1. Relatiile cu cineva de la servici nu sunt recomandabile pentru ca daca se sfarsesc urat, cineva trebuie sa schimbe locul de munca.

2. Relatiile de "vindecare" in procent destul de mare esueaza. Adica exista riscul ca el sa te foloseasca doar pentru a o uita pe cealalta, si cand ii trece de ea, sa ii treaca si de tine.
Armain
Postat pe 21 Iulie 2011 19:31
De la: anabela9, la data 2011-07-21 19:23:36M-am indragostit de un tip care e indragostit de o alta tipa. Cei doi nu au o relatie, dar el e mort dupa ea. Ea il respinge. El vine si plange pe umarul meu; mai flirteaza si cu mine...ma doare amarnic. Posibil sa-si fi dat seama ca tin la el. Nu stiu. Nu i-am spus niciodata. Am trecut prin momente grele si inca trec. Problema e ca suntem si colegi de servici. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa renunt la locul de munca si la orice contact cu el? Sa ii spun ca il iubesc? Sa incerc sa-l cuceresc, in speranta ca va uita de cealalta si se va indragosti si el de mine? Voi ati trecut prin situatii similare? Multumiri multe! >:D


Iti plange pe umar? Pare cam pampalau, nu te supara... In alta ordine de idei, s-ar putea ca tipul sa te foloseasca doar pe post de batista. Cand o sa ii treaca amorul, probabil ca nici n-o sa-si mai aduca aminte de tine. Incearca sa discuti cu el, sa-i spui ce simti... Decat sa stai asa si sa-ti faci sperante, cred ca e mai sanatos sa-i zici direct ca esti interesata de el. Nu e o idee buna sa fii pe post de manta de vreme rea, fiindca in general relatiile de genul asta nu duc nicaieri. Te gaseste numai cand are nevoie de tine si pe urma iti spune pa.
Micaell
Postat pe 23 Iulie 2011 20:09
De la: anabela9, la data 2011-07-21 19:23:36M-am indragostit de un tip care e indragostit de o alta tipa. Cei doi nu au o relatie, dar el e mort dupa ea. Ea il respinge. El vine si plange pe umarul meu; mai flirteaza si cu mine...ma doare amarnic. Posibil sa-si fi dat seama ca tin la el. Nu stiu. Nu i-am spus niciodata. Am trecut prin momente grele si inca trec. Problema e ca suntem si colegi de servici. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa renunt la locul de munca si la orice contact cu el? Sa ii spun ca il iubesc? Sa incerc sa-l cuceresc, in speranta ca va uita de cealalta si se va indragosti si el de mine? Voi ati trecut prin situatii similare? Multumiri multe! >:D


daca el te considera o confidenta nu se va indragosti de tine niciodata.dimpotriva ,te va asocia tot timpul cu cealalta si isi va aduce aminte de ea de cate ori te va vedea
kirk
Postat pe 23 Iulie 2011 20:14
Oare cum va proceda daca nu mai sari sa-i oferi batistuta (umarul) de cate ori plange dupa iubirea neimpartasita?
Barbie30_
Postat pe 23 Iulie 2011 21:39
Draga, daca pe ea nu il intereseaza idiotul tau, poti sa ti-l tii linistita. Nu ai nici un impediment in a-l cuceri (daca poti.... ). Desi, daca el se uita la una care il respinge si nu la tine, inseamna ca tot ea e mai presus ca tine din toate punctele de vedere. Poate si cel financiar...... o fi vreo mostenitoare a unui om bogat si cum dragostea trece prin stomac, si pentru tipul tau e la fel. Dar consoleaza-l si tu cum fac unele, cu un blow job.
Eva32
Postat pe 31 Iulie 2011 00:27
De la: anabela9, la data 2011-07-21 19:23:36M-am indragostit de un tip care e indragostit de o alta tipa. Cei doi nu au o relatie, dar el e mort dupa ea. Ea il respinge. El vine si plange pe umarul meu; mai flirteaza si cu mine...ma doare amarnic. Posibil sa-si fi dat seama ca tin la el. Nu stiu. Nu i-am spus niciodata. Am trecut prin momente grele si inca trec. Problema e ca suntem si colegi de servici. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa renunt la locul de munca si la orice contact cu el? Sa ii spun ca il iubesc? Sa incerc sa-l cuceresc, in speranta ca va uita de cealalta si se va indragosti si el de mine? Voi ati trecut prin situatii similare? Multumiri multe! >:D


Dak il tot refuza o sa cedeze ,, dak se plange mereu pe umaru tau ai grija sa nu devenitzi prieteni prea buni ca dupa o sa fie ciudat, dak suntetzi doar prieteni e perfect, ca de obicei o relatzie stabila se infiripa dintr-o relatzie de prietenie , ca atunci va cunoastetzi intre voi cum suntetzi in realitate si faptul ca suntetzi prieteni spune ca va intzelegetzi de minune si ca va putetzi sfatuii.... de munk nu se pune problema nu ai dc sa renuntzi la munk... Parerea mea e sa ii spui in circumstantze mai placute si vezi ce zice ,, u potzi sa ii spui sa incercatzi sa vedetzi dak va simtzitzi ciudat ,,, stiu pe cineva , prieteni buni demult, pana la urma ca si tine au crezut ca e ceva intre ei , prea se intzelegeau si stateau mereu impreuna, au decis sa se cumpleze duap o saptamana amndoi au spus ca sa ramana la prietenie ca se simtzeau ciudat , simtzeau ca isi pupa o sora sa un frate in cazul fetei .... u inceark ... bafta
xardasxp
Postat pe 31 Iulie 2011 05:06
Va multumesc mult pentru sfaturi!

Am decis sa ma distantez de el si sa nu mai fiu disponibila cand are el chef. Ma gandesc ca ar fi mai bine sa intalnesc si alti tipi, ca doar nu-i el singurul barbat de pe planeta asta, care sa merite atentia mea. Am gresit ca i-am stat mereu la dispozitie. :(



anabela9
Postat pe 31 Iulie 2011 18:33
De la: anabela9, la data 2011-07-21 19:23:36M-am indragostit de un tip care e indragostit de o alta tipa. Cei doi nu au o relatie, dar el e mort dupa ea. Ea il respinge. El vine si plange pe umarul meu; mai flirteaza si cu mine...ma doare amarnic. Posibil sa-si fi dat seama ca tin la el. Nu stiu. Nu i-am spus niciodata. Am trecut prin momente grele si inca trec. Problema e ca suntem si colegi de servici. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa renunt la locul de munca si la orice contact cu el? Sa ii spun ca il iubesc? Sa incerc sa-l cuceresc, in speranta ca va uita de cealalta si se va indragosti si el de mine? Voi ati trecut prin situatii similare? Multumiri multe! >:D

Sfatul meu este sa il previi ca nu vrei sa mai iei parte la dezamagirile lui pentru ca tu suferi in momentul de fata dupa el, scurt si la obiect. Daca ii pasa de tine va incerca sa se apropie de tine intr-un mod diferit si te va privi ca pe o femeie apta pentru el, daca nu pastreaza distanta si fa-ti un prieten cu care sa te afisezi, pentru ca nu e bn sa pari singurica .Pup
verraa
Postat pe 1 August 2011 06:36
Cel mai bn e sa spui ce ai pe suflet si in unele cazuri castigi foarte mult daca o faci. Eu m-am indragostit acum ceva timp de un tip cu care lucram, el se gandea la alta dar se uita si dupa altele...in schimb eu simteam o atractie puternica intre noi, dar ma enerva cand il vedeam cum se scurge dupa alta si l-am lasat balta, desi m-a invitat de mai multe ori sa iesim impreuna, insa mai multi nu numai noi doi. Dupa o jumatate de an, dupa ce el a parasit firma, am luat legatura pe net si din una din alta i-am zis ce simteam pentru el si vreau sa stii ca am ramas uimita cand mi-a zis ca si el era topit dupa mine si ca si-ar fi dorit o realtie serioasa, dar eu am refuzat sa ies de cate ori m-a invitat si a decis sa renunte...deci...incearca
verraa
Postat pe 1 August 2011 06:48
De la: anabela9, la data 2011-07-31 18:33:53Va multumesc mult pentru sfaturi!

Am decis sa ma distantez de el si sa nu mai fiu disponibila cand are el chef. Ma gandesc ca ar fi mai bine sa intalnesc si alti tipi, ca doar nu-i el singurul barbat de pe planeta asta, care sa merite atentia mea. Am gresit ca i-am stat mereu la dispozitie. :(





O hotarare inteleapta pentru moment.Vezi tu,relatiile la locul de munca au atat avantaje cat si dezavantaje.Deci,mai bine cauta-ti partener in alta parte si daca tanarul te va dori pe tine ca iubita,te va interpela in vreun fel.Fetelor,nu va mai agatati de orice barbat care va baga in seama pentru a-i asigura suportul emotional!Acestia nu sunt stalpi de nadejde,sunt "barbati" infantili! Cautati-va barbati care stiu ce vor de la viata!
kudika414141
Postat pe 1 August 2011 11:40
Nu inteleg cum adica venea si plangea pe umarul tau? Adica iti povestea de ea, cum il respinge sau ce? Si cum adica i-ai stat la dispozitie ca nu pricep? Faptul ca sunteti colegi probabil va intalneati mai mult...dar de aici la a-i sta la dispozitie...eu as spune doar ca ai fost acolo si da se poate interpreta ca i-ai fost prietena la nevoie.
Ceea ce nu e rau..dupa parearea mea.
suicideblonde
Postat pe 4 August 2011 16:02
De la: selin32, la data 2011-07-21 19:29:42
De la: anabela9, la data 2011-07-21 19:23:36M-am indragostit de un tip care e indragostit de o alta tipa. Cei doi nu au o relatie, dar el e mort dupa ea. Ea il respinge. El vine si plange pe umarul meu; mai flirteaza si cu mine...ma doare amarnic. Posibil sa-si fi dat seama ca tin la el. Nu stiu. Nu i-am spus niciodata. Am trecut prin momente grele si inca trec. Problema e ca suntem si colegi de servici. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa renunt la locul de munca si la orice contact cu el? Sa ii spun ca il iubesc? Sa incerc sa-l cuceresc, in speranta ca va uita de cealalta si se va indragosti si el de mine? Voi ati trecut prin situatii similare? Multumiri multe! >:D
Decit sa renunti la munca renunța la el,iar dacã nu vrei atunci aratai ca ești mai buna decit cealaltã si nu l mai lãsa sa ți plinga pe umãr ....putina distanțã ii va trezi citeva semne de întrebare asta dacã îl interesezi mãcar putin.....


EXACT! UN RASPUNS MAI BUN NICI NU PUTEAI PRIMI !!! INDIFERENTA TA O SA L ATRAGA !
lilyy_grace
Postat pe 4 August 2011 16:40
De la: anabela9, la data 2011-07-31 18:33:53Va multumesc mult pentru sfaturi!

Am decis sa ma distantez de el si sa nu mai fiu disponibila cand are el chef. Ma gandesc ca ar fi mai bine sa intalnesc si alti tipi, ca doar nu-i el singurul barbat de pe planeta asta, care sa merite atentia mea. Am gresit ca i-am stat mereu la dispozitie. :(





E, ai fost o prietena deosebita! Ma bucur ca ai avut taria de a face asta...atata timp cat erai in calea lui...si nu te a observat.... Asa i in viata, UNDE I BINE NU I DE MINE, UNDE I RAU HOP SI EU ! Lasa l saracu...CA NU STIE CE VREA !
lilyy_grace
Postat pe 4 August 2011 16:49
De la: lilyy_grace, la data 2011-08-04 16:49:47
De la: anabela9, la data 2011-07-31 18:33:53Va multumesc mult pentru sfaturi!

Am decis sa ma distantez de el si sa nu mai fiu disponibila cand are el chef. Ma gandesc ca ar fi mai bine sa intalnesc si alti tipi, ca doar nu-i el singurul barbat de pe planeta asta, care sa merite atentia mea. Am gresit ca i-am stat mereu la dispozitie. :(





E, ai fost o prietena deosebita! Ma bucur ca ai avut taria de a face asta...atata timp cat erai in calea lui...si nu te a observat.... Asa i in viata, UNDE I BINE NU I DE MINE, UNDE I RAU HOP SI EU ! Lasa l saracu...CA NU STIE CE VREA !


As vrea sa iti intaresti decizia prin ce-ti spun eu, o femeie cu mult mai multa experienta de viata... Am fost cativa ani "umarul" unui barbat pe care il iubeam... el avea o viata complicata si, din pacate, plina de suferinta din multe directii... Fiecare intamplare din viata lui, era subiect de analiza pentru noi amandoi, deciziile ce le lua erau in mare masura gandite de amandoi. Pentru mine era foarte greu, sufeream alaturi de el, dar si pentru mine, ca femeie a carei dragoste nu este vazuta, ghicita macar...Cu timpul, el s-a mai linisit, viata lui a devenit mai stabila, mai clara... si s-a indragostit de o colega! Dragoste plina de pasiune si claritate! Deja stia exact cum va fi viata lui, avea proiecte de viitor - fara nici un sfat de la mine! dar, evident, in care eu nu aveam nici un rost, nici un loc. Am decis, ranita de moarte, sa intrerup orice legatura cu el, fara nici o explicatie. M-a cautat mult mai tarziu decat inima mea ranita spera... dupa vreo luna! Sa ma intrebe ce s-a intamplat cu mine, unde am disparut... Cand i-am spus ca l-am lasat cu fericirea lui, ca sa-mi pot "linge ranile" in liniste, a fost shocat. Cum, in tot acest timp tu m-ai iubit??!!! Imi pare rau ca am fost orb, poate daca as fi stiut, as fi fost altfel... O iubesc pe iubita mea, ea este prietena mea cea mai buna, sora mea, amanta minunata... cu ea vreau sa imi refac viatza, dar nu as vrea sa te pierd, tin la tine foarte mult...
I-am inchis telefonul! Vietile noastre si-au urmat cursul lor... Eu am intalnit barbatul care sa vada dragostea din prietenia mea, el, probabil, isi traieste iubirea. Dar acei ani de suferinta...sunt pierdere in contul meu.
mobilemaimai_no1
Postat pe 12 August 2011 21:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Wtf is wong with me? 33 De la: gigel460453 27 Octombrie 2011 15:11
Si-a dat drumul in mine Si nu stiu ce sa fac 37 De la: Micaell 15 Mai 2011 18:31
da sau nu 28 De la: valivieru96 16 Ianuarie 2010 20:12
De Ce cand iubesti inseli? 404 De la: 24 Iulie 2013 13:41
Buna Seara 12 De la: kudika_5985 27 Aprilie 2012 00:39