Setari Cookie-uri

Sunt tare confuza...HELP!

Mi-am inceput recent(acum o sapt) viata sexuala...ca o nestutoare ce sunt! Nu m-am informat inainte in legatura cu multe!In primul rand nu ne-am protejat,am riscat multe...parintii mei fiind in camera cealalta cu usa deschisa!De faza cu sarcina am trecut, ca intre timp mi-a venit menstruatia dar partea cu bolile nu prea stiu ... I-am spus prietenului meu ca data viitoare sa ne protejam.Foarte revoltat mi-a zis ca el nu poate,ca nu se simte bine ,plus ca se irita si a fost de multe ori la spital din cauza asta(si ca mai bine nu o mai facem deloc si asta e ,daca nu accept) si ca daca e vorba de boli el nu are niciuna! Nu stiu ce sa cred...daca e doar o scuza banala sau una reala. Ca e adevarat sau nu ...implicit el nu s-a protejat cu toate partenrele sexuale pe care le-a avut ,care nu stiu eu ce boli au ele sau nu.E gen ...fac sex cu toate de dinaintea lui. Sa trecem peste asta...dar de atunci am dureri in jurul intrarii in vagin...si mancarimi. Fiind la menstruatie,am scuzat asa mancarimile, desi nu-mi amintesc sa ma fi mancat vreodata atat de tare incat sa ajung sa ma scarpin(la dus) si sa ma usture. Si durerile interioare pentru ca o fi fortat? Am incercat de 6 ori intr-o zi cu pauze de 2 ore ...ca nu reusea sa 'intre' ...pana la urma a reusit dar apoi nu m-am mai putut ridica din pat asa usor ...plus ca sange nu mi-a curs, ca la virgine.Dar am inteles ca nu-i regula... Acum as vrea sa fiu mai luminata cu sfaturi sau exemple ,nu stiu , sa stiu daca mai continui sa am contacte sexuale cu el fara prezervativ ...si daca mancarimile si durerile inseamna ceva . Va multumesc!
Alexandra04
Postat pe 8 Octombrie 2010 15:58
De la: johanita09, la data 2010-10-08 15:58:30Mi-am inceput recent(acum o sapt) viata sexuala...ca o nestutoare ce sunt! Nu m-am informat inainte in legatura cu multe!In primul rand nu ne-am protejat,am riscat multe...parintii mei fiind in camera cealalta cu usa deschisa!De faza cu sarcina am trecut, ca intre timp mi-a venit menstruatia dar partea cu bolile nu prea stiu ... I-am spus prietenului meu ca data viitoare sa ne protejam.Foarte revoltat mi-a zis ca el nu poate,ca nu se simte bine ,plus ca se irita si a fost de multe ori la spital din cauza asta(si ca mai bine nu o mai facem deloc si asta e ,daca nu accept) si ca daca e vorba de boli el nu are niciuna! Nu stiu ce sa cred...daca e doar o scuza banala sau una reala. Ca e adevarat sau nu ...implicit el nu s-a protejat cu toate partenrele sexuale pe care le-a avut ,care nu stiu eu ce boli au ele sau nu.E gen ...fac sex cu toate de dinaintea lui. Sa trecem peste asta...dar de atunci am dureri in jurul intrarii in vagin...si mancarimi. Fiind la menstruatie,am scuzat asa mancarimile, desi nu-mi amintesc sa ma fi mancat vreodata atat de tare incat sa ajung sa ma scarpin(la dus) si sa ma usture. Si durerile interioare pentru ca o fi fortat? Am incercat de 6 ori intr-o zi cu pauze de 2 ore ...ca nu reusea sa 'intre' ...pana la urma a reusit dar apoi nu m-am mai putut ridica din pat asa usor ...plus ca sange nu mi-a curs, ca la virgine.Dar am inteles ca nu-i regula... Acum as vrea sa fiu mai luminata cu sfaturi sau exemple ,nu stiu , sa stiu daca mai continui sa am contacte sexuale cu el fara prezervativ ...si daca mancarimile si durerile inseamna ceva . Va multumesc!
Sa ai oare candida?Durerea e normala sa zicem, dar mancarimile si usturimile nu.Ai avut sau ai ceva scurgeri albe si urat mirositoare?Mai bine du-te fuguta la ginecolog.
Valy90
Postat pe 8 Octombrie 2010 16:05
Ma pot duce la ginecolog fara mama ?Sunt minora si mi-e frica...de niste intrebari gen: ai avut relatii sexuale? Nu vreau sa afle ai mei,nu e timpul si nici momentul potrivit! Scurgerile albe le aveam si inainte ... si nu aveam mancarimi sau ceva de genul! Dar deocamdata nu am ca inca sunt inca la menstruatie ...
Alexandra04
Postat pe 8 Octombrie 2010 16:12
De la: johanita09, la data 2010-10-08 16:12:25Ma pot duce la ginecolog fara mama ?Sunt minora si mi-e frica...de niste intrebari gen: ai avut relatii sexuale? Nu vreau sa afle ai mei,nu e timpul si nici momentul potrivit! Scurgerile albe le aveam si inainte ... si nu aveam mancarimi sau ceva de genul! Dar deocamdata nu am ca inca sunt inca la menstruatie ...
E si normal sa te intrebe asta.Da,tre sa te duci cu mama din cate stiu.Dar cred ca poti sa iei si pe cineva care e mai mare ca tine o prietena,verisoara in cine ai tu incredere.Poate gasesti un doctor mai bun,mai intelegator si poate te va intelege. Eu cred ca ce-l mai bine ar fi sa vb cu mama ta si sa-i spui tot chiar daca ti-e rusine si frica.Poate o sa se enerveze si o sa faca crize,dar deja faptu e consumat si nu mai are ce sa faca,tre sa accepte ideea ca nu mai esti virgina.Daca ai ceva sigur va trebui sa iei un tratament si daca spui ca esti minora......cred ca nu ai banii necesari si cu forta va trebui sa apelezi la mama ta.Mai precis cati ani ai?sper ca nu 14
Valy90
Postat pe 8 Octombrie 2010 16:26
De la: johanita09, la data 2010-10-08 16:12:25Ma pot duce la ginecolog fara mama ?Sunt minora si mi-e frica...de niste intrebari gen: ai avut relatii sexuale? Nu vreau sa afle ai mei,nu e timpul si nici momentul potrivit! Scurgerile albe le aveam si inainte ... si nu aveam mancarimi sau ceva de genul! Dar deocamdata nu am ca inca sunt inca la menstruatie ...
Valy90
Postat pe 8 Octombrie 2010 17:29
mergi intai la ginecolog ,iar apoi nu mai face cu el nimic fara protectie .
ALEXA70
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:20
De la: johanita09, la data 2010-10-08 16:12:25Ma pot duce la ginecolog fara mama ?Sunt minora si mi-e frica...de niste intrebari gen: ai avut relatii sexuale? Nu vreau sa afle ai mei,nu e timpul si nici momentul potrivit! Scurgerile albe le aveam si inainte ... si nu aveam mancarimi sau ceva de genul! Dar deocamdata nu am ca inca sunt inca la menstruatie ...

uau ,sper ca nu ai 14 ani,in cazul asta doar medic ,cat despre protectie las-o pe mai tarziu pe la 20 ani .ai suficient timp de atunci incolo , nu crezi?
ALEXA70
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:23
am 16 ani,aproape 17...
Alexandra04
Postat pe 8 Octombrie 2010 19:55
De la: johanita09, la data 2010-10-08 19:55:33am 16 ani,aproape 17...
Sa te duci la ginecolog
Valy90
Postat pe 9 Octombrie 2010 00:20
la ginecolog te duci singurica dar mai bn cu prietenul ;)odata ce ati avut relatii neprotejate e tarziu sa te gandesti cat e de sanatos prietenul tau, in fine dute la ginecolog si vezi carei treaba, sunt contraceptive (pastile) pu 21 zile , roaga ginecologul sa ti le prescrie ;)(sa nu fii sigura 100% in pastilele astea ,spui prietenului tau sa nu "termine" in tine..) ar fi bine sa faca si el o vizita la medic ..
P.S. sorry daca am facut ceva greseli gramaticale sau cv de genu :D
overdose
Postat pe 9 Octombrie 2010 01:42
Iubita, indiferent de iritarile lui din cauza prezervativului, atata timp cat nu esti singura lui partenera si, atata timp cat el nu foloseste niciodata prezervativul, ai doar doua variante: sa iei la fiecare contact neprotejat o boala venerica sau sa il lasi incolo de mascul, care se gandeste doar la el si sa ai grija de tine.
Si neaparat contraceptie. Cu asa "baiat de baiat" care nu da doi bani pe tine, numai o sarcina nu iti trebuie acum.
Cat despre mancarimele tale, o saptamana este destul pentru manifestarea unei boli venerice daca, Doamne fereste, despre asta e vorba. Trebuie sa ai pe cineva cu care sa te poti duce la doctor desi, dupa parerea mea, mama ar fi cea mai indicata. Ai aproape 17 ani, asta e, in comparatie cu 10 ani (cum era o fetita pe forumul asta) tu esti deja "batrana". Sigur ca te va intelege, nu pleca de la bun inceput pe ideea ca va fi foc si para.
rashela
Postat pe 9 Octombrie 2010 05:05
Ne iubim mult ...mi-e frica ca daca iar ii voi aduce aminte de acest subiect nu-mi v-a mai vorbi.V-a spune ca de ce n-am incredere in ce spune,ca el nu are nici o boala si ca el chiar a ajuns la spital din cauza prezervativului! Daca ii voi spune ca de unde sa stiu eu cu cate se mai culca in lipsa mea si cate boli au alea,iara v-a face spume ca n-am incredere!M-am plans ieri la el de mancarimile pe care le am si mi-a zis ceva gen ' cu ce sunt eu de vina? trebuie sa-mi spui de 1000 de ori de parca as fi eu de vina? ' nu i-am mai vorbit ...si si-a dat seama si si-a cerut iertare ... In legatura cu mama,n-as putea sa-i spun,serios...parintii mei au niste conceptii de la care nu s-ar abate ... si daca ar afla asta s-ar face foc si para! Eu as mai astepta ,(sa nu merg la ginecolog)sa vad cum decurge treaba cu mancarimile si poate imi trec ... au inceput sa o lase mai moalte...acum simt doar o usturime la atingere...ca atunci cand esti racit ,si-si curge nasu' si ti se irita si la atingere te ustura.M-am tot spalat de foarte multe ori pe zi ...si la apa calda se calmea grav.As sta numai in cada.
Alexandra04
Postat pe 9 Octombrie 2010 12:10
" la apa calda se calmea grav"
Barbie30
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:11
'la apa calda se calmea grav' ... ce ti-a atras atentia aici ? ca am scris gresit ' calma' ? sau ce ? :-?
Alexandra04
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:39
De la: johanita09, la data 2010-10-09 12:10:49Ne iubim mult ...mi-e frica ca daca iar ii voi aduce aminte de acest subiect nu-mi v-a mai vorbi.V-a spune ca de ce n-am incredere in ce spune,ca el nu are nici o boala si ca el chiar a ajuns la spital din cauza prezervativului! Daca ii voi spune ca de unde sa stiu eu cu cate se mai culca in lipsa mea si cate boli au alea,iara v-a face spume ca n-am incredere!M-am plans ieri la el de mancarimile pe care le am si mi-a zis ceva gen ' cu ce sunt eu de vina? trebuie sa-mi spui de 1000 de ori de parca as fi eu de vina? ' nu i-am mai vorbit ...si si-a dat seama si si-a cerut iertare ... In legatura cu mama,n-as putea sa-i spun,serios...parintii mei au niste conceptii de la care nu s-ar abate ... si daca ar afla asta s-ar face foc si para! Eu as mai astepta ,(sa nu merg la ginecolog)sa vad cum decurge treaba cu mancarimile si poate imi trec ... au inceput sa o lase mai moalte...acum simt doar o usturime la atingere...ca atunci cand esti racit ,si-si curge nasu' si ti se irita si la atingere te ustura.M-am tot spalat de foarte multe ori pe zi ...si la apa calda se calmea grav.As sta numai in cada.
Gresesti enorm treb.sa mergi la ginecolog,dak nu mai ai mancarimi asta nu inseamna ca nu mai ai nimic.O sa vezi tu mai tarziu ce viata sexuala o sa ai dak nu te tratezi.Citeste despre candida si ai sa te convingi singura,despre ce se trateaza.Doamne fereste sa n-ai altceva mai grav.Tu faci cum vrei,eu ti-am dat un sfat.
Valy90
Postat pe 9 Octombrie 2010 15:41
ciao am citit problema ta si sfatul meu e la fel sa mergi la un ginecolog eu am patit asa ceva in italia de la o spuma de baie nu e musai de la sex sau prezervativ era ca o ciuperca si de asta nu scapi fara o crema ce contine antibiotic vezi ca e posibil sa il inbolnavesti si pe el eu eram singura fara sot acolo de vreo 4luni si nu credeam ca de la o spuma pot fi probl nu are de ce sa-ti fie jena sau frica
curaj
kudika317123
Postat pe 9 Octombrie 2010 15:59
Dar daca merg la ginecolog ,cu mama...si ar sa ma intrebe daca mi-am inceput viata sexuala si eu spun ' nu' ...sper ca n-ar sa ma caute de alte cele atata timp cat eu am venit pt o problema si sa ma caute de alta,nu ?
Alexandra04
Postat pe 9 Octombrie 2010 16:41
De la: johanita09, la data 2010-10-09 16:41:07Dar daca merg la ginecolog ,cu mama...si ar sa ma intrebe daca mi-am inceput viata sexuala si eu spun ' nu' ...sper ca n-ar sa ma caute de alte cele atata timp cat eu am venit pt o problema si sa ma caute de alta,nu ?
Si normal ca o sa te intrebe daca ti-ai inceput viata sexuala,altfel nu ai fi avut probleme asa din senin(se poate si asta,dar mai rar).Pe doctor nu poti sa il minti,el te cunoaste in secunda in care ai intrat pe usa ca nu mai esti,intelegi?Cu el tre sa fii sincera ca sa te poata ajuta.Daca nu vrei sa mergi cu mama ta pe altcineva nu ai,sa mearga cu tine?Daca ai candida cel mai probabil e sa-ti de-a niste ovule de introdus in .....,stii tu.Aici nu sunt f.scumpe in Romania n-am idee cat ar fi,asa stangi banuti si ti le iei fara sa mai zici la mama ta.Oricum eu iti repet,mai bine vb cu parinti.A si incearca sa renunti la dulciuri si cola.Ai citit despre candida?????????
Valy90
Postat pe 9 Octombrie 2010 17:02
VA iubiti mul? Off, Doamne! atat de mult te iubeste incat, in loc sa fie preocupat de problema ta, deveni tafnos ca l-ai putea acuza de ceva?
Nu te supara, nu-ti vad deloc un viitor frumos in ale iubirilor (sau relatiilor cu barbatii). Ai inceput extrem de prost si, probabil ca vei sfarsi la fel de prost.

Ca o paranteza: herpesul genital de exemplu, se manifesta printre altele, cu o mancarime ingrozitoare, de iti vine sa-ti rupi carnea de pe tine (ma rog, e vorba de mancarime locala). Si intr-adevar, cedeaza daca stai cu cuburi de gheata acolo. Ah da, si nu mai scapi de el in veci. Si desigur, la barbati nu se manifesta in niciun fel, dar ei il transmit la femei prin contact sexual neprotejat.
Asa ca iubitul tau n-are nicio problema cand merge la medic pentru ca nu face analize specifice ci doar: vazut, pipait, masurat esti ok baiete! Asa o fi fost candva, pe vremea virginitatii lui. Acum, daca nu esti prima si singura lui femeie... poate fi purtator de boli venerice cu care te va ferici, una dupa alta.

Dar nu-i asa ca el te iubeste mult prea mult?
rashela
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:31
O singura completare: de ce mama dracului veniti aici cu probleme de viate uriase (pentru ca sanatatea este vitala), daca iubi va iubeste si noi, cei de forum va dorim doar raul? Faceti avort mai departe, stati batute si maltratate in continuare, umpleti-va de tot felul de boli in numele iubirii ce i-o purtati si va poarta iubi.

Eu am inteles ca habar nu ai. Dar am inteles si ca nu doresti sa inveti nimic.
rashela
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:34
Tu auzi ce spui? Cum adica ne iubim mult? Asa se comporta un baiat care te iubeste?! Refuza sa se protejeze...ca cica nu se simte bine! Si tu mai stai cu el?! Tu nu vezi ca te foloseste pe post de gonflabila ca sa se distreze?! Eu i-as trage un sut in...dos si mi-as vedea de viata mea, ca baieti sunt pe toate drumurile! Nu se poate sa-l lasi sa-si bata joc in felul asta de tine!
Micael
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:52
De la: johanita09, la data 2010-10-09 13:39:25'la apa calda se calmea grav' ... ce ti-a atras atentia aici ? ca am scris gresit ' calma' ? sau ce ? :-?


nu neaparat asta,da` daca tu poti sa te calmezi grav.....
Barbie30
Postat pe 9 Octombrie 2010 21:34
Da...ai dreptate... si aveti toti/toate dreptate! Insa...am incercat sa-l cred ca a facut complicatii de la prezervativ...am incercat. Ce ghinion am...sa am doar un contact sexual,si ala neprotejat si sa fi si luat o boala deja! :-< Asta-i clar. Nu o sa mai am contacte sexuale...cel putin neprotejate. Insa partea cu ginecolocul vreau sa o anulez...sa mai stau...cel putin 3 zile sa vad ce se intampla...poate sa fie o simpla iritare!SPER! maybe God loves me ...
Alexandra04
Postat pe 9 Octombrie 2010 21:50
De la: rashela, la data 2010-10-09 19:34:14O singura completare: de ce mama dracului veniti aici cu probleme de viate uriase (pentru ca sanatatea este vitala), daca iubi va iubeste si noi, cei de forum va dorim doar raul? Faceti avort mai departe, stati batute si maltratate in continuare, umpleti-va de tot felul de boli in numele iubirii ce i-o purtati si va poarta iubi.

Eu am inteles ca habar nu ai. Dar am inteles si ca nu doresti sa inveti nimic.


Nu am zis ca imi vreti raul...nu sunt batuta si nici maltratata si nici n-as accepta asa ceva,am si eu mandria mea. Am cerut un sfat ...nu am contrazis pe nimeni dupa forum cu ceva,ca tocmai deaia am cerut ajutorul .Singura chestie care nu am acceptat-o a fost sa ma duc la ginecolog,dar o sa ma duc...nu maine si nici poimaine. Dar o sa ma duc de urgenta...mi-e frica de adevar doar...
Alexandra04
Postat pe 9 Octombrie 2010 22:05
La varsta voastra, baietii nu stiu nimic despre femei. De-asta si alearga disperati dupa sex, pentru a capata experienta. Din pacate isi inchipuie ca a te culca cu 100 de femei, inseamna ca le si cunosti. Asta una.
A doua ar fi ca habar nu au (decat din auzite si povesti la o bauta) despre BTS-uri. Evident nimic despre ciclul menstrual al femeii si perioadele de ovulatie. Ba mai mult, daca fetei i se intampla ceva (cum e cazul tau) vina este doar a ei. El se spala pe maini, spune ca e curat si BARBAT, ca stie el ce face.. si cam atat. De cele mai multe ori dispare. Doamene fereste de o sarcina. Nici nu te mai cunoaste.
Desigur ca fac declaratii, e atat de usor sa spui te iubesc in timp ce faci sex si doar pentru a convinge pe cineva sa faca sex cu tine. Si e si mai frumos cand te lauzi ca tocmai a dezverginat-o pe Florica din a XI-a.
Daca asta e iubire, atunci nu mai zic nimic.

Nici tu nu-l iubesti. Daca te-as intreba de te vezi cu pustiul asta in fata altarului mireasa, daca el este tatal copiilor tai sau daca te vezi impletind ciorapi cu mosul asta langa tine, ai spune ca nu. SPER ca ai spune nu.

In concluzie, daca tot ai devenit fizic femeie, ai mare grija de tine. NU de el, mai da-l incolo de putzoi.
rashela
Postat pe 9 Octombrie 2010 22:19
De la: johanita09, la data 2010-10-09 22:05:48
De la: rashela, la data 2010-10-09 19:34:14O singura completare: de ce mama dracului veniti aici cu probleme de viate uriase (pentru ca sanatatea este vitala), daca iubi va iubeste si noi, cei de forum va dorim doar raul? Faceti avort mai departe, stati batute si maltratate in continuare, umpleti-va de tot felul de boli in numele iubirii ce i-o purtati si va poarta iubi.

Eu am inteles ca habar nu ai. Dar am inteles si ca nu doresti sa inveti nimic.


Nu am zis ca imi vreti raul...nu sunt batuta si nici maltratata si nici n-as accepta asa ceva,am si eu mandria mea. Am cerut un sfat ...nu am contrazis pe nimeni dupa forum cu ceva,ca tocmai deaia am cerut ajutorul .Singura chestie care nu am acceptat-o a fost sa ma duc la ginecolog,dar o sa ma duc...nu maine si nici poimaine. Dar o sa ma duc de urgenta...mi-e frica de adevar doar...


Nu. Ideea este ca dupa toate cate ti se intampla.. vii si spui: dar el ma iubeste! NU! Asta nu e iubire. Uita-te la tine prin ce treci acum pentru ca iubi "te iubeste" de nu mai poate. De cate ori te-a sunat azi sa te intrebe cum te simti? De cate ori ti-a zis: hai, la doctor, nu se poate sa te chinui asa! Nici prin cap nu-i trece ca el este purtator si ca va imbolnavi un sir de fete. Asta desigur, daca e o boala venerica. Important pentru fante e sa nu sufere iritatii penisul lui.

Cum sa nu ma supar cand tot ce poti spune tu este: il iubesc!?
rashela
Postat pe 9 Octombrie 2010 22:25
De la: rashela, la data 2010-10-09 22:25:03
De la: johanita09, la data 2010-10-09 22:05:48
De la: rashela, la data 2010-10-09 19:34:14O singura completare: de ce mama dracului veniti aici cu probleme de viate uriase (pentru ca sanatatea este vitala), daca iubi va iubeste si noi, cei de forum va dorim doar raul? Faceti avort mai departe, stati batute si maltratate in continuare, umpleti-va de tot felul de boli in numele iubirii ce i-o purtati si va poarta iubi.

Eu am inteles ca habar nu ai. Dar am inteles si ca nu doresti sa inveti nimic.


Nu am zis ca imi vreti raul...nu sunt batuta si nici maltratata si nici n-as accepta asa ceva,am si eu mandria mea. Am cerut un sfat ...nu am contrazis pe nimeni dupa forum cu ceva,ca tocmai deaia am cerut ajutorul .Singura chestie care nu am acceptat-o a fost sa ma duc la ginecolog,dar o sa ma duc...nu maine si nici poimaine. Dar o sa ma duc de urgenta...mi-e frica de adevar doar...


Nu. Ideea este ca dupa toate cate ti se intampla.. vii si spui: dar el ma iubeste! NU! Asta nu e iubire. Uita-te la tine prin ce treci acum pentru ca iubi "te iubeste" de nu mai poate. De cate ori te-a sunat azi sa te intrebe cum te simti? De cate ori ti-a zis: hai, la doctor, nu se poate sa te chinui asa! Nici prin cap nu-i trece ca el este purtator si ca va imbolnavi un sir de fete. Asta desigur, daca e o boala venerica. Important pentru fante e sa nu sufere iritatii penisul lui.

Cum sa nu ma supar cand tot ce poti spune tu este: il iubesc!?




Chiar m-a sunat de cand am purtat discutia asta ... a gandit mai mult treaba...a zis ca el n-are nici o boala ca a fost si si-a facut toate analizele de cand cu iritatia aia si bla bla...si ca vrea sa mergem la doctor impreuna. partea cu doctorul mi-a zis'o acum 15 minute...:-
Alexandra04
Postat pe 9 Octombrie 2010 22:48
De la: johanita09, la data 2010-10-09 22:48:15
De la: rashela, la data 2010-10-09 22:25:03
De la: johanita09, la data 2010-10-09 22:05:48
De la: rashela, la data 2010-10-09 19:34:14O singura completare: de ce mama dracului veniti aici cu probleme de viate uriase (pentru ca sanatatea este vitala), daca iubi va iubeste si noi, cei de forum va dorim doar raul? Faceti avort mai departe, stati batute si maltratate in continuare, umpleti-va de tot felul de boli in numele iubirii ce i-o purtati si va poarta iubi.

Eu am inteles ca habar nu ai. Dar am inteles si ca nu doresti sa inveti nimic.


Nu am zis ca imi vreti raul...nu sunt batuta si nici maltratata si nici n-as accepta asa ceva,am si eu mandria mea. Am cerut un sfat ...nu am contrazis pe nimeni dupa forum cu ceva,ca tocmai deaia am cerut ajutorul .Singura chestie care nu am acceptat-o a fost sa ma duc la ginecolog,dar o sa ma duc...nu maine si nici poimaine. Dar o sa ma duc de urgenta...mi-e frica de adevar doar...


Nu. Ideea este ca dupa toate cate ti se intampla.. vii si spui: dar el ma iubeste! NU! Asta nu e iubire. Uita-te la tine prin ce treci acum pentru ca iubi "te iubeste" de nu mai poate. De cate ori te-a sunat azi sa te intrebe cum te simti? De cate ori ti-a zis: hai, la doctor, nu se poate sa te chinui asa! Nici prin cap nu-i trece ca el este purtator si ca va imbolnavi un sir de fete. Asta desigur, daca e o boala venerica. Important pentru fante e sa nu sufere iritatii penisul lui.

Cum sa nu ma supar cand tot ce poti spune tu este: il iubesc!?




Chiar m-a sunat de cand am purtat discutia asta ... a gandit mai mult treaba...a zis ca el n-are nici o boala ca a fost si si-a facut toate analizele de cand cu iritatia aia si bla bla...si ca vrea sa mergem la doctor impreuna. partea cu doctorul mi-a zis'o acum 15 minute...:-
Forte bine,atunci duceti-va si vedeti despre ce e vorba.Sa ai mai mare grija de tine,daca nu te bat. Bafta multa
Valy90
Postat pe 10 Octombrie 2010 00:20
...sper ca din cate ti-au scris fetele pe aici ai inteles ce sa-i spui acestul intepat mic caruia tu-i spui ca-l iubesti.......
Explica-i .....ca-i prost ........si ca barbatii POARTA bolile( ei nu le simt!) de la o femeie la alta si le pune pe toate cu fundul in cazi cu apa!
Tu sa intelegi ca de acum daca ai problemele astea, e nasol.
Pt. ca a-i da de capat nu ajunge doar un consult la gine si 3 ovule.
Asa cu 3 ovule si privit...trece un timp....si netratata, sau tratata cu superficialitate duce la alte complicatii.
Fara analiza, de acolo, nu-ti va trece in veci de tot, o sa tot dispara si reapara.
Succes, de acum ai la ce te gandi, ai intrat in clubul fetelor de " larg" consum......
Scuza-ma ca-s rautacioasa, insa daca nu ai stiut cam ce e cu viata sexuala, trebuia sa te informezi inainte de a o face......
De acum ai treaba, sa te indopi de anticonceptionale ( pt. ca " iubitul" tau nu vrea prezervativ)......sau sa faci avort .....din 3 in 3 luni....pana ajungi sterila.
stem_29
Postat pe 10 Octombrie 2010 00:49
dute la ginecolog ca nai nevoie de nime acolo...daca nai 18 ai nevoie de o sora , frate mai mare, sau parinti numai in caz de avort ,in rest ...... nu asculta lumea careti spune sal uiti din cauza ca nu se protejeaza etc.. eu am relatii sexuale cu prietena mea de ~2 ani si abia acum 2 luni am incercat cu prezervativ si am spus ca nu face nici sa pierzi timp sa te gandesti la el...pu voi (fete) nu face foarte mare diferenta cu prezervativ sau fara, noi (baietii) nu simtim placere cu prezervativ doar cateva secunde cand (terminam)...totul depinde de tine, dacal iubesti intradevar nu pierdeti timpul cu prezervative(exista alte 10 sau sute de contraceptive).. folositiva de moment cat sunteti tineri..
P.S simt un card de vrabii care vor critica msgl meu...o propunere pu voi , visati mai departe la viata reala traind doar in inet,criticati pe toti cei cu care nu sunteti deacord si mancativa cozile la nesfarsit ))mc )
overdose
Postat pe 10 Octombrie 2010 02:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vdjjdkfff 4 De la: greierash_is_back 28 Noiembrie 2009 20:19
alexa 4 De la: G_Diana 1 Septembrie 2008 22:37
AMOR 13 De la: kudika318477 24 Septembrie 2010 21:57
Am fost inselat de sotie si nu stiu ce sa mai fac 227 De la: kudika_956311 27 Martie 2014 19:36
AJUTOR! 38 De la: kudika421339 11 Decembrie 2011 10:53