Setari Cookie-uri

cred ca sunt inselat....

Intr-un fel chiar o inteleg.....sunt casatorita cu un barbat cu 9 ani mai mare decat mine......
Este aceasta diferenta de varsta,deoarece mi-am dorit un barbat matur,care sa stie ce vrea de la viata....dar am ajuns la concluzia ca orice varsta ar avea,tot un copil e.
Din pacate barbatii care iau o femeie mai tanara ca ei cu ceva ani,nu se gandesc ca trebuie sa aiba grija de ea si sa o tina aproape. Si cand vorbesc "sa o tina aproape" ma refer la comportament,sa ii ofere respect,iubire......nu sa mearga prin pat pe la altele.
DydiG
Postat pe 31 Iulie 2011 21:14
De la: pickard, la data 2011-07-31 21:11:57
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-31 20:46:16Da' ce te intereseaza cum arat? imi par vorbele mai dulci daca imi vezi fata??

Ghinion. Nu vreau prieteni pe net, ergo nu-mi arat fata. Asa ca taci si inghite.

deci vrei sa-mi fi singura neprietena
Pickard,ma ...nu mai hartui ma nu le mai hartui....la's sa cada de la sine !!!
cristinxxx
Postat pe 31 Iulie 2011 21:22
De la: DydiG, la data 2011-07-31 21:14:28Intr-un fel chiar o inteleg.....sunt casatorita cu un barbat cu 9 ani mai mare decat mine......
Este aceasta diferenta de varsta,deoarece mi-am dorit un barbat matur,care sa stie ce vrea de la viata....dar am ajuns la concluzia ca orice varsta ar avea,tot un copil e.
Din pacate barbatii care iau o femeie mai tanara ca ei cu ceva ani,nu se gandesc ca trebuie sa aiba grija de ea si sa o tina aproape. Si cand vorbesc "sa o tina aproape" ma refer la comportament,sa ii ofere respect,iubire......nu sa mearga prin pat pe la altele.
Da asa-i ,astea mici sant ....proaste rau !!!
cristinxxx
Postat pe 31 Iulie 2011 21:24
Da asa-i ,astea mici sant ....proaste rau !!! [/quote]

Un barbat ajunge la D-zeu si-l intreaba:
- Doamne, de ce ai facut femeia atat de frumoasa?
- Ca sa te poti indragosti de ea.
- Dar, Doamne, de ce ai facut-o asa de proasta?
- Ca sa se poata indragosti de tine!


DydiG
Postat pe 31 Iulie 2011 21:40
De la: DydiG, la data 2011-07-31 21:40:17Da asa-i ,astea mici sant ....proaste rau !!!


Un barbat ajunge la D-zeu si-l intreaba:
- Doamne, de ce ai facut femeia atat de frumoasa?
- Ca sa te poti indragosti de ea.
- Dar, Doamne, de ce ai facut-o asa de proasta?
- Ca sa se poata indragosti de tine!


[/quote]
...da sant multe care-si fac cultura din ...bancuri ...
s'apoi viata lor este tot un...banc !!!
cristinxxx
Postat pe 31 Iulie 2011 21:46
Multe imi mai citesc ochii....Intradevar in materie de femei unele sunt chiar mai indobitocite decat boii ce trag in jug...
lilianne
Postat pe 1 August 2011 01:38
poate este de la gramatica
healthy006513
Postat pe 1 August 2011 05:13
De la: cristinxxx, la data 2011-07-31 21:22:18
De la: pickard, la data 2011-07-31 21:11:57
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-31 20:46:16Da' ce te intereseaza cum arat? imi par vorbele mai dulci daca imi vezi fata??

Ghinion. Nu vreau prieteni pe net, ergo nu-mi arat fata. Asa ca taci si inghite.

deci vrei sa-mi fi singura neprietena
Pickard,ma ...nu mai hartui ma nu le mai hartui....la's sa cada de la sine !!!


daca stau sa cada Pudika singura ies la pensie!
pickard
Postat pe 1 August 2011 06:19
Parerea mea este ca trebuie sa vorbesti clar cu sotia ta! Tu esti o persoana geloasa, nu ai incredere in ea si ea mai si pune foc pe paie, pentru ca in relatia cu persoane ca tine celalalt tre sa fie "sfant", sa nu cumva sa-ti dea motive de gelozie! Nu pui bine problema "sa dovedesti ca e geva intre ei". Tu esti nelinistit permanent, te framanta asta incontinuu si iti imaginiezi tot felul de scenarii. Ce ai povestit tu nu e neaparat dovada de infidelitate, ci poate se inteleg bine si atata tot. Sotia ta are 22 de ani si are nevoie de incredere, libertate, sa mai comunice si cu alte persoane, nu doar cu tine! Poate a vrut atunci in noaptea aia cand erati la pescuit doar sa se plimbe, sa faca ceva interesant, nu sa stea in masina. Iar daca intr-adevar te inseala (desi din ce ai povestit eu cred doar ca exagerezi tu!) tot vei afla la un momemt dat atunci cand vei gandi lucid, fara sa ai mintea intunecata de atata gelozie! Aici si diferenta de varsat isi spune putin cuvantul... ea e inca foarte tinerica si are nvoie de mai multa intelegere si libertate! Ea poate nu isi da exact seama ce simti tu. Sper sa va rezolvati problemele.
kudika414253
Postat pe 1 August 2011 09:24
De la: lilianne, la data 2011-08-01 01:38:10Multe imi mai citesc ochii....Intradevar in materie de femei unele sunt chiar mai indobitocite decat boii ce trag in jug...
Si tu din ce categorie faci parte.....
lilu_67
Postat pe 1 August 2011 11:23
De la: cristinxxx, la data 2011-07-31 21:24:05
De la: DydiG, la data 2011-07-31 21:14:28Intr-un fel chiar o inteleg.....sunt casatorita cu un barbat cu 9 ani mai mare decat mine......
Este aceasta diferenta de varsta,deoarece mi-am dorit un barbat matur,care sa stie ce vrea de la viata....dar am ajuns la concluzia ca orice varsta ar avea,tot un copil e.
Din pacate barbatii care iau o femeie mai tanara ca ei cu ceva ani,nu se gandesc ca trebuie sa aiba grija de ea si sa o tina aproape. Si cand vorbesc "sa o tina aproape" ma refer la comportament,sa ii ofere respect,iubire......nu sa mearga prin pat pe la altele.
Da asa-i ,astea mici sant ....proaste rau !!!
Ai tu dreptate in felul tau,mai ales cind vor sa faca casa cu unu ce are in cap,tarita in loc de creier.
lilu_67
Postat pe 1 August 2011 11:32
De la: cristinxxx, la data 2011-07-31 21:46:51
De la: DydiG, la data 2011-07-31 21:40:17Da asa-i ,astea mici sant ....proaste rau !!!


Un barbat ajunge la D-zeu si-l intreaba:
- Doamne, de ce ai facut femeia atat de frumoasa?
- Ca sa te poti indragosti de ea.
- Dar, Doamne, de ce ai facut-o asa de proasta?
- Ca sa se poata indragosti de tine!



...da sant multe care-si fac cultura din ...bancuri ...
s'apoi viata lor este tot un...banc !!! [/quote]

Mai destinde-te si tu ca esti prea incordat....
DydiG
Postat pe 1 August 2011 11:51
Am gasit aceasta postare,pe un alt topic numit "Probleme in pat! Ajutor!"
"
Buna ziua, am si eu o problema, am o relatie cu prietenul meu de 3 ani, eu am 22 si el e cu 8 ani mai mare ca mine, de fiecare data cand facem sex sau dragoste termina in mai putin de 5 minute, iar cand e vorba de al doilea numar ba e obosit, ba nu mai e in stare, aproape de fiecare data are o scuza, s-a intamplat sa fie si in stare dar nu a fost cine stie ce... Eu nu mai stiu ce e acela orgasm, cum e, cand e si in ce fel, am tot vb.cu el deschis, daca e vina mea, ce ar trebuii sa facem sa fie bine si nici un rezultat, simt ca o iau razna, si se pare ca ianainte(in tinerete, nu a avut nici o problema, ba dimpotriva). Cum as putea sa rezolv aceasta problema, am ceva timp cu el dar chestia asta incepe sa fie o problema, cine zice ca sexul intr-o relatie nu conteaza, se inseala amarnic, Nu as vrea sa fie nimeni in situatia mea, cu hormonii urland atata timp, intaratata, excitata, amagita si dezamagita..."

Poate o fi sotia
DydiG
Postat pe 1 August 2011 12:26
Am impresia ca ....tu vrei cel mai mult ca cei 2(sotia+prietenul)...sa aiba ceva...Gelozia e boala grea...Vezi ca s-ar putea sa fi "dezamagit":cei 2 sa nu aiba nimic...
stmaria
Postat pe 1 August 2011 13:52
De la: kudika415427, la data 2011-07-30 13:03:01
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-28 21:54:29Dar de unde stia sotia ta ca prietenul tau doarme?



Apropo stiti de ce sunt eu asa de revoltat???
pentru ca daca ar fi avut lipsuri de ceva anume...as intelege...dar nu ia lipsit nimik....
Am facut o casa ,iam cumparat masina noua .dragoste cat cuprinde ...plimbari oriunde ...doar ca sa mai rarit plimbatul asta de 1 an de zile din cauza chel;tuielilor cu casa......asta sunt eu nedumerit...daca voi afla ceva ...ar fi bine sa stiu sa nu mai ma implic poate si cu un copil....



fa o vizita la doctor! da vezi sa n-o iei si pe nevasta-ta ca poate se uita mai gales la ea si hop top vii sa ne povestesti ca are si cu ala ceva! si nu uita caut-o in palma si de-o gasesti acolo sigur te-a inselat!
kiss_my_ass
Postat pe 1 August 2011 14:00
De la: DydiG, la data 2011-07-31 21:14:28Intr-un fel chiar o inteleg.....sunt casatorita cu un barbat cu 9 ani mai mare decat mine......
Este aceasta diferenta de varsta,deoarece mi-am dorit un barbat matur,care sa stie ce vrea de la viata....dar am ajuns la concluzia ca orice varsta ar avea,tot un copil e.
Din pacate barbatii care iau o femeie mai tanara ca ei cu ceva ani,nu se gandesc ca trebuie sa aiba grija de ea si sa o tina aproape. Si cand vorbesc "sa o tina aproape" ma refer la comportament,sa ii ofere respect,iubire......nu sa mearga prin pat pe la altele.



am inteles ca este diferenta asta de varsta...dar de ce pana acum nu au aparut semnale de genul asta???

eu cred ca in 5 ani apareau cateva semnale...
kudika415427
Postat pe 2 August 2011 07:05
De la: cristinxxx, la data 2011-07-31 21:24:05
De la: DydiG, la data 2011-07-31 21:14:28Intr-un fel chiar o inteleg.....sunt casatorita cu un barbat cu 9 ani mai mare decat mine......
Este aceasta diferenta de varsta,deoarece mi-am dorit un barbat matur,care sa stie ce vrea de la viata....dar am ajuns la concluzia ca orice varsta ar avea,tot un copil e.
Din pacate barbatii care iau o femeie mai tanara ca ei cu ceva ani,nu se gandesc ca trebuie sa aiba grija de ea si sa o tina aproape. Si cand vorbesc "sa o tina aproape" ma refer la comportament,sa ii ofere respect,iubire......nu sa mearga prin pat pe la altele.
Da asa-i ,astea mici sant ....proaste rau !!!


sincer si ea este destul de cerebrala..adica discut destul de multe lucruri care cu alte pers nu le pot discuta....
kudika415427
Postat pe 2 August 2011 07:14
De la: lilu_67, la data 2011-08-01 11:23:18
De la: lilianne, la data 2011-08-01 01:38:10Multe imi mai citesc ochii....Intradevar in materie de femei unele sunt chiar mai indobitocite decat boii ce trag in jug...
Si tu din ce categorie faci parte.....


ufffff asa crezi despre mine???!!!! am scris unele ...ma refeream la ale a care ii zic ca sigur ea e de vina,ca e mai mica...etc etc...nu ai prins ideea!?
lilianne
Postat pe 2 August 2011 13:34
De la: DydiG, la data 2011-07-31 21:40:17Da asa-i ,astea mici sant ....proaste rau !!!


Un barbat ajunge la D-zeu si-l intreaba:
- Doamne, de ce ai facut femeia atat de frumoasa?
- Ca sa te poti indragosti de ea.
- Dar, Doamne, de ce ai facut-o asa de proasta?
- Ca sa se poata indragosti de tine!


[/quote]

super banc
Deeliaaaa
Postat pe 2 August 2011 13:38
De la: kudika415427, la data 2011-08-02 07:05:02
De la: DydiG, la data 2011-07-31 21:14:28Intr-un fel chiar o inteleg.....sunt casatorita cu un barbat cu 9 ani mai mare decat mine......
Este aceasta diferenta de varsta,deoarece mi-am dorit un barbat matur,care sa stie ce vrea de la viata....dar am ajuns la concluzia ca orice varsta ar avea,tot un copil e.
Din pacate barbatii care iau o femeie mai tanara ca ei cu ceva ani,nu se gandesc ca trebuie sa aiba grija de ea si sa o tina aproape. Si cand vorbesc "sa o tina aproape" ma refer la comportament,sa ii ofere respect,iubire......nu sa mearga prin pat pe la altele.



am inteles ca este diferenta asta de varsta...dar de ce pana acum nu au aparut semnale de genul asta???

eu cred ca in 5 ani apareau cateva semnale...


Diferenta de varsta nu se simte de la inceput,la inceput e iubirea mare. Si cu siguranta la inceput ii ofereai mai multa atentie. In acesti 5 ani,daca tu spui ca ati trecut si prin momente in care tu ai calcat gresit,e normal ca acele momente sa fi lasat niste gauri adanci in relatia voastra.
Oricum cu trecerea timpului ,diferenta se v-a simti tot mai mult. Mai ales dupa ce veti avea si un copil, responsabilitatea v-a fi mai mare si se v-a simti diferenta de gandire...
Eu chiar am trecut prin lucrurile astea
DydiG
Postat pe 2 August 2011 13:55
De ce s-a mai casatorit cu el daca a ranit-o ? Domnul mentioneaza undeva pe la pag.2 ca "evenimentele" respective au avut loc inainte de casatorie. Si nu plecam la 4 dimineata dupa cafea nici sa ma impusti ! Auzi la ala, cica nu putea aduce singur 5 cafele si dupa aia apare cu sticla cu cafea.... Oricum tot "copilotul" trebuia sa tina cafelele. Si nu pot sa cred ca au plecat la pescuit pt. o noapte fara cafea.... Ma rog...
luchianramona
Postat pe 2 August 2011 14:18
De ce va place sa "injectati" omul?Poate intre timp au facut rost de o sticla....sunt lucruri care se intampa...necalculate!Eu cred se merge prea mult pe presupuneri....dar cu diferenta de varsta e alta treaba...
stmaria
Postat pe 2 August 2011 15:41
>
2 ani....ce sfaturi imi dati si cum pot dovedi eu ca exista sau nu ceva intre ei....
<

daca tii cu tot dinadinsul sa dovedesti ca exista ceva intre ei , o sa ti se para tot felul de chestii iesite din comun, ca ai mintea setata sa caute dovezi de infidelitate si la fiecare replica sau telefon si o sa ti se para ca esti inselat din orice gest marunt si fara nicio insemnatate pana te confuzezi cu totul.
Si ii confuzezi si pe restul de langa tine cu apucaturile tale de gelozie.

cel mai probabil nu e nimic si iti imaginezi tu scenarii aiurea .
eu nu m as fi dus singura sa aduc cafea , as fi rugat pe cineva sa vina cu mine , mai precis pe ala care e treaz si vrea sa bea cafea.

Cred ca toate fetele ( casatorite sau nu ) au prieteni barbati care le plac ( macar putin) dar important e sa mentina o limita. probabi lca sotia ta asta invata acum , sa mentina limita intre prietenie si alte chestii . Tu ar trebui sa nu fii afectat si sa te comporti matur si sa -i arati ca ai incredere in capacitatea ei de a lua decizii.

Se zice ca daca tot ii dai motive de neincredere, o data si o data o sa te insele cu adevarat, doar ca sa fie acuzata de ceva ce a facut,nu de ceva imaginar. asa ca ai grija .

Exista pe net diverse cursuri de stapanire a geloziei. poate te ajuta cu ceva




kudika052198
Postat pe 2 August 2011 16:46

rupe relatia cu prietenul asta , altfel rupi casnicia .sI inca o problema : reaprinde flacara iubirii in cuplu , incearca sa-ti seduci nevasta , sufoc-o sa nu mai ii trebuiasca alt prieten de-al tau sau alt barbat , aici cred ca ai neglijat-o si i-au fugit ochii.Sincer , daca te inseala incerca sa vezi si tu unde ai gresit in ultimul timp , cred ca s-a instalat rutina intre voi , incearca sa o seduci zilnic , daca vrei sfaturi , intra pe privat si te invat eu mai multe .
banalulanonim
Postat pe 2 August 2011 18:04
De la: lilianne, la data 2011-08-02 13:34:44
De la: lilu_67, la data 2011-08-01 11:23:18
De la: lilianne, la data 2011-08-01 01:38:10Multe imi mai citesc ochii....Intradevar in materie de femei unele sunt chiar mai indobitocite decat boii ce trag in jug...
Si tu din ce categorie faci parte.....


ufffff asa crezi despre mine???!!!! am scris unele ...ma refeream la ale a care ii zic ca sigur ea e de vina,ca e mai mica...etc etc...nu ai prins ideea!?
lilu_67
Postat pe 2 August 2011 19:29
De la: kudika052198, la data 2011-08-02 16:46:48>
2 ani....ce sfaturi imi dati si cum pot dovedi eu ca exista sau nu ceva intre ei....
kudika415427
Postat pe 3 August 2011 08:09
De la: banalulanonim, la data 2011-08-02 18:04:47
rupe relatia cu prietenul asta , altfel rupi casnicia .sI inca o problema : reaprinde flacara iubirii in cuplu , incearca sa-ti seduci nevasta , sufoc-o sa nu mai ii trebuiasca alt prieten de-al tau sau alt barbat , aici cred ca ai neglijat-o si i-au fugit ochii.Sincer , daca te inseala incerca sa vezi si tu unde ai gresit in ultimul timp , cred ca s-a instalat rutina intre voi , incearca sa o seduci zilnic , daca vrei sfaturi , intra pe privat si te invat eu mai multe .


poate am gresit ..prin prisma servciului...dar inca ceva suspect se intampla....de 10 zile sotia acestuia nu mai o suna deloc...pana atunci o tot suna o invita la cafea .....o fi aflat de la el ca sunt eu suparat ptr plecatul lor la cafea....si....se gandeste la fel ca si mine??oare???
kudika415427
Postat pe 3 August 2011 08:19
De la: kudika052198, la data 2011-08-02 16:46:48>
2 ani....ce sfaturi imi dati si cum pot dovedi eu ca exista sau nu ceva intre ei....
kudika415427
Postat pe 3 August 2011 08:22
Baga camera spion si pleaca de acasa cu "treburi" si dupa spune-ne si noua rezultatul
The_Exile
Postat pe 3 August 2011 09:09
De la: Yharr, la data 2011-08-03 09:09:26Baga camera spion si pleaca de acasa cu "treburi" si dupa spune-ne si noua rezultatul


Curiosule!
ilumax_76
Postat pe 3 August 2011 09:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna...ma poate ajuta cineva cu un sfat? 6 De la: Barbie30 23 Septembrie 2010 19:45
Cadoul pentru nasi - ce si cand se ofera? 67 De la: Mony_eu 26 Aprilie 2016 09:55
nunta la pitesti 3 De la: marry 29 Martie 2010 18:43
Restaurant Casa Romaneasca din Brasov 2 De la: Vandcostumeorientale 1 Iunie 2010 07:00
SA PORT OCHELARII DE VEDERE LA NUNTA SAU NU? 40 De la: lucky_z 6 Septembrie 2009 16:15