Setari Cookie-uri

cred ca sunt inselat....

in primul rand trebuie sa iti asumi diferenta de varsta dintre voi 2.O numesti sotie cu toata dragostea dar nu poti face abstractie de varsta ei, faptul ca are 22 de ani. este un copil, care nu stie ce inseamna o casnicie.
crinasweden
Postat pe 3 August 2011 11:31
De la: crinasweden, la data 2011-08-03 11:31:58in primul rand trebuie sa iti asumi diferenta de varsta dintre voi 2.O numesti sotie cu toata dragostea dar nu poti face abstractie de varsta ei, faptul ca are 22 de ani. este un copil, care nu stie ce inseamna o casnicie.



la altele este matura......dar la chestii de genul asta inca nu sa maturizat?
kudika415427
Postat pe 3 August 2011 14:31
De la: Yharr, la data 2011-08-03 09:09:26Baga camera spion si pleaca de acasa cu "treburi" si dupa spune-ne si noua rezultatul


sa fii sigur ca la cate iam facut...si iam zis...daca ar fi ceva pentru o perioada de timp nu cred ca as putea vedea mare lucru.....

o sa incerc si chestia asta....
kudika415427
Postat pe 3 August 2011 14:35
Da, asa este dupa cum crezi. Sufletul iti vorbeste cel mai clar.
Insa problema nu este ca ea sau el te inseala, asta e normal in lumea de jos femeia pt asta s-a nascut ca sa-l insele pe barbat sau mai bine zis sa aibe impresia ca-l inseala. Lor asa le place sa traiasca. Mintind, inseland, furand, producand suferinta in jurul lor, atata cat li se permite

Intrebarea e, cat de mult vrei sa-i permiti sa te insele ??? Ca tu sti foarte bine ca o face.
Laso sa te insele mai departe sau laso de tot si mergi mai depare la urmatoarea inselatoare si observa-i si tehnicile ei... acest proces, se numeste elevare spirituala spre Iubire

In final, vei ajunge la dumnezeu, la adevar, la intelepciune, incredere, armonia infinitei iubiri... dar pina acolo, mai ai multe femei de observat si evident de schimbat

Calatorie placuta pe tera
denis_3d25
Postat pe 10 August 2011 21:08
Esti fraier! Nu te inseala, de ce ar sta cu tine daca nu te-ar iubi ? Gelozia e un monstru, tu nu ai incredere in tine... Iubeste-o, arata-i incredere...da-i libertate si ai sa vezi ca nu-ti va insela increderea... Eu, sotiei mele i-am daruit libertate absoluta si efectul e nemaipomenit...Ia incearca...si ai sa vezi. Neincrederea genereaza neincredere si asta va va distruge pe amandoi...gandeste-te ce stresant e pentru ea... Cu cat ingradesti pe cineva mai mult cu atat ii trezesti constiinta lipsirii sale de libertate...da-i pace si ai sa vezi ca totul e ok... Lasa spionatul si prostiile, daca e cu tine este cu tine pentru ca vrea sa fie cu tine...daca nu va vrea sa fie cu tine sigur vei afla...dar acum iti si ii otravesti viata..
dancombi
Postat pe 11 August 2011 16:16
Mai sa fie....DENIS....ii sugerezi sa mearga la spirala de la Costinesti....pt "integrarea in absolut"?....ai o filozofie greu de priceput......
stmaria
Postat pe 11 August 2011 17:05
De la: dancombi, la data 2011-08-11 16:16:22Esti fraier! Nu te inseala, de ce ar sta cu tine daca nu te-ar iubi ? Gelozia e un monstru, tu nu ai incredere in tine... Iubeste-o, arata-i incredere...da-i libertate si ai sa vezi ca nu-ti va insela increderea... Eu, sotiei mele i-am daruit libertate absoluta si efectul e nemaipomenit...Ia incearca...si ai sa vezi. Neincrederea genereaza neincredere si asta va va distruge pe amandoi...gandeste-te ce stresant e pentru ea... Cu cat ingradesti pe cineva mai mult cu atat ii trezesti constiinta lipsirii sale de libertate...da-i pace si ai sa vezi ca totul e ok... Lasa spionatul si prostiile, daca e cu tine este cu tine pentru ca vrea sa fie cu tine...daca nu va vrea sa fie cu tine sigur vei afla...dar acum iti si ii otravesti viata..

Ce cald, bine si frumos este sub cupola casniciei ! Ia sa divortezi / divorteze si sa vezi cum se subtiaza randurile admiratorilor / admiratoarelor la randul lor casatoriti / casatorite ! Nu este un raspus strict catre Dancombi, ci la modul general.
luchianramona
Postat pe 11 August 2011 17:41
aysel
Postat pe 11 August 2011 21:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
manusi la rochia de mireasa 14 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:22
Hi 1 De la: info0 20 Mai 2009 11:48
Decoratiuni 1 De la: marry 10 Aprilie 2010 18:02
Participarea la o nunta este o obligatie ? 43 De la: sirghea 29 August 2010 15:17
cu cat timp inainte se trimit invitatiile? 7 De la: k3ntutza 2 Decembrie 2008 01:28