Setari Cookie-uri

cred ca sunt inselat....

apropo...de cand sa intamplat chestia asta el tot mai ma suna si imi zice mereu....Mai esti suparat pe mine????ma tu esti suparat pe mine.....ce ai ma ...??? chestii dastea
kudika415427
Postat pe 30 Iulie 2011 13:16
Nu cred ca este bine sa faci acuze de genu' fara sa ai dovezi clare. Inteleg ca in el nu ai incredere si probabil jubileaza acum ca tu te dai cu capu' de toti peretii. Probabil s-a apropiat de sotia ta dinadins sa-ti faca in ciuda. Nu neaparat sa faca ceva cu ea. Doar sa-ti faca tie in ciuda.

DAR... in ea de ce nu ai incredere?

Si pana la urma, daca nu-ti place individul, de ce nu rupi relatiile?
kudika_pudika
Postat pe 30 Iulie 2011 13:23
O atractie intre ei clar exista. Ca s-a intamplat ceva intre ei sau nu, doar tu poti afla. Observa! Sau de ce nu: invita-l odata la o bere la tine acasa( fara sotia lui) , instaleaza o camera video, ceva..si pleaca pt cateva minute sa " cumperi"ceva.
ilumax_76
Postat pe 30 Iulie 2011 13:24
De la: ilumax_76, la data 2011-07-30 13:24:30O atractie intre ei clar exista. Ca s-a intamplat ceva intre ei sau nu, doar tu poti afla. Observa! Sau de ce nu: invita-l odata la o bere la tine acasa( fara sotia lui) , instaleaza o camera video, ceva..si pleaca pt cateva minute sa " cumperi"ceva.




asta da...asa am sa fac chiar azi...instalez o camera....dar daca e ceva intre ei sa fii sigur ca vor sta la distanta cateva zile
kudika415427
Postat pe 30 Iulie 2011 13:40
De la: kudika415427, la data 2011-07-30 12:29:47
De la: lilu_67, la data 2011-07-30 11:05:55 Nu te lasa cuprins de acest microb,numit gelozie,neincredere.
pur simplu vorbeste cu ea si spune-i ce te deranjeaza si de asemenea consecintele ce pot urma.comunicarea este cheia,iar daca te iubeste sint sigura ca va evita ceea ce te supara.



am inteles....dar cum credeti ca pot eu dovedi daca este ceva la mijloc????cum pot face lucrul asta???


mentionez ca el ma sunat si a zis ca nu sunt sanatos si ca ne invita la ei sa vb...
Foarte bine,mergeti la ei si clarificati,nu ai de ce sa te jenezi de situatie,
1-Daca intre ei este simpla prietenie de familie-trebue sa explici ca tu ai perceput situatia intru cu totul alt mod,zi clar ce te deranjeaza,
2-Daca intre ei sa infiripat ceva,se vor ambala cu mult mai mult decit este necesar pt a se dezvinovatii,fiind in joc linistea celor doua familii.
3-o femeie si un barbat nu pot fi prieteni foarte buni fara a fi un minim sentiment de simpatie.iar aceasta prietenie familiala poate fi un paravan.
clarifica tot ce te deranjeaza ....,acum nu incerca sa dovedesti nimic,ei sint deja alarmati,asteapta sa vezi ce explicatii vei auzi.
lilu_67
Postat pe 30 Iulie 2011 13:41
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-30 13:23:29Nu cred ca este bine sa faci acuze de genu' fara sa ai dovezi clare. Inteleg ca in el nu ai incredere si probabil jubileaza acum ca tu te dai cu capu' de toti peretii. Probabil s-a apropiat de sotia ta dinadins sa-ti faca in ciuda. Nu neaparat sa faca ceva cu ea. Doar sa-ti faca tie in ciuda.

DAR... in ea de ce nu ai incredere?

Si pana la urma, daca nu-ti place individul, de ce nu rupi relatiile?



incerc sa rup relatia dar el tot ma suna....
kudika415427
Postat pe 30 Iulie 2011 13:41
De la: kudika415427, la data 2011-07-30 13:41:26
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-30 13:23:29Nu cred ca este bine sa faci acuze de genu' fara sa ai dovezi clare. Inteleg ca in el nu ai incredere si probabil jubileaza acum ca tu te dai cu capu' de toti peretii. Probabil s-a apropiat de sotia ta dinadins sa-ti faca in ciuda. Nu neaparat sa faca ceva cu ea. Doar sa-ti faca tie in ciuda.

DAR... in ea de ce nu ai incredere?

Si pana la urma, daca nu-ti place individul, de ce nu rupi relatiile?



incerc sa rup relatia dar el tot ma suna....


Merge si faza cu camera...dar inca ceva ... spune-le clar pe rand la amandoi, ca nu vezi cu ochi buni faptul ca ei petrec prea mult timp impreuna.
Ia zii si nevestei lui de chestia asta....sa-i sara aia in cap
The_Exile
Postat pe 30 Iulie 2011 13:54
Nu stiu daca am sa ii spun sotiei lui....ca deja el cred ca a imformato...dar nu stiu cum ia explicat...probabil ia zis ca sunt eu suparat ca el a plecat cu sotia mea....

una peste alta clar eu am sa am in minte tot timpul chestia asta.....si ca a fost ceva si ca nu.....tot timpul am sa ma gandesc...
kudika415427
Postat pe 30 Iulie 2011 13:59
De la: kudika415427, la data 2011-07-30 13:41:26
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-30 13:23:29Nu cred ca este bine sa faci acuze de genu' fara sa ai dovezi clare. Inteleg ca in el nu ai incredere si probabil jubileaza acum ca tu te dai cu capu' de toti peretii. Probabil s-a apropiat de sotia ta dinadins sa-ti faca in ciuda. Nu neaparat sa faca ceva cu ea. Doar sa-ti faca tie in ciuda.

DAR... in ea de ce nu ai incredere?

Si pana la urma, daca nu-ti place individul, de ce nu rupi relatiile?



incerc sa rup relatia dar el tot ma suna....



opai ce incredere sa mai am eu in ea acum cand ea cu mine a plecat cu altcineva noaptea cu masina .....pe campuri pana la o benzinarie....pe bune ..poate crezi ca sunt paranoic dar chiar nu sunt ..am fost si eu mai bagabontel; sa zic asa...si ea imi reproseaza ca si a suferit mult la cate iam facut eu pana sa ne casatorim....deci?ce face ..imi plateste cu aceeasi moneda??/
kudika415427
Postat pe 30 Iulie 2011 14:03
De la: kudika415427, la data 2011-07-30 13:59:41Nu stiu daca am sa ii spun sotiei lui....ca deja el cred ca a imformato...dar nu stiu cum ia explicat...probabil ia zis ca sunt eu suparat ca el a plecat cu sotia mea....

una peste alta clar eu am sa am in minte tot timpul chestia asta.....si ca a fost ceva si ca nu.....tot timpul am sa ma gandesc...
Si uite asa incepe o boala care iti inbolnaveste sufletul.PAZEA:
lilu_67
Postat pe 30 Iulie 2011 14:05
De la: kudika415427, la data 2011-07-30 14:03:02
De la: kudika415427, la data 2011-07-30 13:41:26
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-30 13:23:29Nu cred ca este bine sa faci acuze de genu' fara sa ai dovezi clare. Inteleg ca in el nu ai incredere si probabil jubileaza acum ca tu te dai cu capu' de toti peretii. Probabil s-a apropiat de sotia ta dinadins sa-ti faca in ciuda. Nu neaparat sa faca ceva cu ea. Doar sa-ti faca tie in ciuda.

DAR... in ea de ce nu ai incredere?

Si pana la urma, daca nu-ti place individul, de ce nu rupi relatiile?



incerc sa rup relatia dar el tot ma suna....



opai ce incredere sa mai am eu in ea acum cand ea cu mine a plecat cu altcineva noaptea cu masina .....pe campuri pana la o benzinarie....pe bune ..poate crezi ca sunt paranoic dar chiar nu sunt

din punctul meu de vedere esti foarte paranoia.
Ma pun in locul sotiei tale si sa spunem ca un amic de-al sotului mi-a devenit mie prieten intre timp. Nu mi se pare aiurea sa merg cu el cu masina sa-si ia tigari avand in vedere ca: 1. suntem prieteni; 2. el pleaca oricum, iar eu raman singura treaza in cuc de lume, numarand stelele de pe cer. Si m-as simti enorm de jignita daca sotul mi-ar reprosa ca-l insel pt ca am fost cu prietenul nostru comun sa-si ia tigari si cafea. Omul probabil n-a vrut sa fie nepoliticos si a stat si el nitel cu tine de vorba, te-ai bagat la somn, s-a dus sa-si ia tigari ca asta ardea.

Din punctul meu de vedere esti deplasat si pun pariu ca i-ai acuzat de adulter inainte sa stai putin de vorba cu ei sa vezi ce se intampla cu adevarat.

Problema nu e ea, ea putea si sa se uite in pamant non-stop ca tot gaseai tu ceva de care sa te legi, problema esti tu si de ce esti asa nesigur pe ea si relatia voastra.
kudika_pudika
Postat pe 30 Iulie 2011 14:24
Ma, increderea asta se vinde la kil? Vreau si eu sa cumpar vreo doua

Mi se pare o prostie sa te increzi orbeste in partener. Sunt multe persoane casatorite care , in adancul sufletului, si-ar dori sa incerce ceva nou fara a renunta la casatorie. Dragostea nu bate la usa, ea intra cu forta. De ce sa traiesti in minciuna , cand poti afla adevarul doar fiind un pic "atent/a"? Sper ca s-a inteles ce am vrut sa zic, mi-e lene sa scriu
ilumax_76
Postat pe 30 Iulie 2011 15:23
daca va iubiti cu adevarat clar va si intelegeti unul pe celalalt....e simplu ...spune-i ca nu iti place deloc compania acelei persoane si rupe relatia .daca ea te iubeste nu v-a avea nimic inpotriva .tinand cont si de varsta....imaturitate din partea ei...in timp v-a sti ca sunt lucruri care nu se fac.eu o vad ca pe o pustoaica.daca esti mai mare decat ea nu trebuie sa iti dea sentiment de gelozie ci mai degraba de intelepciune...prin vorbe si fapte invat-o sa devina o femeie adevarata ...trebuie sa renunte la adolescenta netraita din plin...armonie si intelepciune iti doresc .
nestiuta
Postat pe 30 Iulie 2011 15:35
De la: kudika415427, la data 2011-07-28 09:57:29sa va povestesc asa in mare.....

Am un "prieten "care de ceva timp....cred ca aproximativ 1 an apare tot mai des la noi...
Prima greseala pe care eu cred ca am facut-o este ca lam rugat daca poate veni cu sotia mea la bucuresti pentru cumparaturi...eu cred ca de atunci sa infiripat ceva intre ei.....dupa care zilnic el trecea pe la noi(momentan locuiesc cu socrii)ori daca nu venea la noi unde am construit o casa si avem acolo un foisor.....el casatorit,are si o fetita....tot timpul el imi reprosa mie ca sunt foarte gelos pe sotia mea...glume pe care nu le gustam ..Sotia mea vb destul de des cu el la tel cat si cu sotia lui...ne vizitam ....mergeam si noi la ei mai mult la initiativa sotiei mele.El un tip fluturatic ,adica imi povestea mie ca merge ba la una ba la alta...si uite asa....deja nu il mai agreeam.....Totul sa intamplat acum o saptamana cand eu am sunat pe telefonul lui si nu a raspuns ..am sunat pe telefonul sotiei lui in jurul; orei 16 si am intrebat de el...a zis ca doarme ...iam zis ca eu merg la pescuit (nu am zis la ce ora)si poate merge si el .Am ajuns acasa si ma pregateam sa merg la pescuit impreuna cu sotia mea cand ..ce sa vezi ..ii suna telefonul sotiei...era el ...nu ia raspuns ..dupa care ma sunat pe mine....iam zis unde merg la pescuit cu o alta familie si el a zis ca poate vine si el...de ce nu ma sunat direct pe mine??/avea un apel nepreluat pe tel de la mine.......am ajuns la pescuit ...a venit si el in jurul orei 23 ...am baut o bere...el sa intins putin la somn.....sa trezit in jurul orei 4 dimineata ...am stat cam 30 de minute de vb impreuna cu el.sotia mea si sotul doamnei cu care eram....eu am zis ca ma bag putin in masina la somn......ok....dupa 15 minute mam trezit si nu mai era nici sotia mea nici el...plecasera la o benzinarie care se afla la 15 km distanta sa ia cafea si tigari....in conditiile in care el nu avea tigari de cand se trezise....au venit dupa 30 de minute.....eu nu stiu ce sa mai cred....ea plange tot timpul si zice ca sunt nebun...ca nu are nimk cu el...ca nu a avut cu nimeni niciodata nimk...apropo eu am 30 ani ea 22 ..si suntm impreuna de 5 ani...casatoriti legal de 2 ani....ce sfaturi imi dati si cum pot dovedi eu ca exista sau nu ceva intre ei....



De fel esti gelos mai mult ca altzii ... nu mai dezbate subiect ucu nevasta sau cu altzii afirmietale declanseaz alte reactzii in lantz , de la una apare ata l unmoment dat iese urat , pune stop dubiilor e bine si pt tine , controleaza-te si ai incredere in sotia ta , nu te ma ranii singur fi fericit DAR dak ai posibilitate fianciara angajeaza un urmaritor dak nu faza cu camera , u miagineaza-tzi ca faci ep detectivu nimic altceva poate sa i se intample ceva pe drum e bine sa fie privita sa nu se ia nimeni de ea , inceark sa itzi pacalesti creieru sau chiar sa crezi ca ce faci u nu sunt acte de gelozie sau neincrdere dr e ce maibine sa fi 100% sigur ca atunci o sa tzi se schimbe caracteru , o sa observe si ea ca "tzi-ai revenit" ,, si totusi masurile astea sunt exagerate ,,, u uita tot ai incredere si vezi ce se intampla , nu mai banuii nu mai specula nu mai spune nimanui gandurile tale ,,, zi sotziei ca are dreptate nush ce te-a apucat , e si din cauza lu (pretenu asta al tau) ca iti tot povesteste ca de una ca de alta ca nush ce i-a facut lu aia , ca se da la nevasta nush cui si na in mintea ta s-a declansat alarma , bai dar dak se da si la nevasta-ta ca totusi , numai pe ea o suna si dupa pe tine , numai la ea apeleaza dak are nevoie sa ia ceva sa se duca undeva , in fiecare zi in vizita mai da-o naibin chiar in fiecare zi , una e cand vi odata pe saptaman una e cand vi intr-una ... zi ca totusi nu mai esti burlac sa vina tovarasii mereu la u sa va uitatzi la filme una alta acuma esti insurat ai o familie vizitele mai putin ca te distrage de la problemele familiare ,, dak vine in calitate de prieten de familie e altceva da vine si cu sotzia dak poate si tot asa ami rarutz ca e mai dragutz zi ca normal te-ar deranja si dak ar venii rudele intr-una si soacra-ta (:)) fa sa para oleak amuzanta situatzia) ... in final ce vre isa ii zici e ca sa stea linistita ca tzi se pare o mare prostie ce credeai tu dar ca situatzia nu e normala si e si din cauza ca pretenu asta al tau e si cam enervant mai nou si ca nu ma ie potrivit pentru anturaju tau ca te invatza numai prostii ca el nu e om de familie de casa, dar tu vrei sa fi ca sa ai o familie perfecta poate cu timpu si un copil frumso si sanatos si sa ii datzi o educatzie buna ..... etc mai gandeste-te si tu ,, asa ter sa fie discursu tau cu nevasta .. sa incerci cumav sa ii scotzi ei din cap idea ca nu are nimik sa vina tovarasu asta pe la tine mereu si ca legaturile nu ter sa fie asa stranse ca asa e normal si inceark sa vi cu metode inovative gen , amndoi sa redecoratzi gradina cu placu vostru si unele camere etc dar numai voi 2 , sa fie o chestie de familie , sa spuan lumea " ce faian e gradina ??" si voi sa zicetzi mandrii " eu cu sotzia am facut-o" si lumea zice "ee uite o familie care se intzelege bine, mai rara ca ei " ... ce ar inseman sa zici " eu cu nevasta si cu un prieten " nu suna a familie perfecta :D .... inceark sa ii bagi toate astea in cap .. sper sa citetsti tot ... bft in continuare.
xardasxp
Postat pe 30 Iulie 2011 16:18
Dragalasule, am citit cu atentie deosebita mesajul tau, si crede-ma ca tot ceea ce ai scris e de jale si de plins, dar eu am ris de m-am prapadtit. Si stii de ce? Cunosc "N" Cazuri in care de exemplu o vecina de-a mea casatorita cu doi copii, este inselata, prostita si batjocorita de barbatul ei, de 14 ani de zile, crede-ma si toata lumea stie ca el o inseala, DOAR EA NU STIE SAU NU CREDE. Toata viata l-a urmarit si noptile la ora 24:00 h, si-a inchis copii bebelusi in casa singuri si-a plecat la vinatoare dupa barbatul ei sa-l prinda, de cite ori n-a cazut cu bicicleta de odata era sa-i ramina creierii pe jos, accident cu masina in disperearea cautarii ei, la discoteca l-a vazut exact cu persoana cu care el traieste de ani de zile si tot nu l-a prins niciodata si pina la urma amanta mai avea si tupeul sa o convinga ca sarpele cel intelept ca intre ei nu este nimic precum zvoneste cum vorbeste lumea. Tine minte ca: O FEMEIE NU TE INSEALA FARA MOTIV. Gindeste-te ca ea e nemultumita ori cu felul in care-i vorbesti, ori comportarea ta, ori sexual nu o satisfaci si nu-ti v-a spune asta niciodata. Poti tu sa ai averi si ranguri, ca o femeie te i-a poate de barbat ca sa-i mearga bine financiar, dar nu te iubeste ci doar banii tai, ea totdeauna v-a cauta barbatul visurilor ei, cu Bucata Parintelui XXL intre picioare. Asculta ceea ce-ti spun aici, a 2-a oara nu te mai intilnesti cu aceste VORBE ADEVARATE ALE VIETII …DIVORTUL NU-TI AJUTA LA NIMIC CUM CRED UNII IN ROMANIA. mda gata divortam ca ai fost femeie de nimic, etc., i-a gindeste-te tu cite nu fac barbatii la-ntuneric si cite femei nu schimba ei , dar familia e familie ok? De ce ar fi ALTFEL DACA O FEMEIE ISI INSEALA BARBATUL CU ALTUL? E tot acelasi lucru, amindoua sunt pacate exact la fel, numai romanul a ramas in epoca primitiva si zice: "Barbatul isi trage pantalonii si pleaca, dar femeia?" Femeia mai nou isi trage si ea pantalonii si pleaca, femeia nu lucreaza aproape nimic si se simte super in elementul ei,este loyala si nu se lauda cu intimitatii sexuale care nu e de fapt treaba nimanui, nu face ca barbatul: "Baiiiiii....ce i-am TRAS-O LA AIA SI SUS SI JOS bla, bla, ca deja mi-e sila de aceste argumente care doar violeaza Limba Romana, dar din pacate acesta este stilul barbatului roman: SA SE LAUDE. Ha, si macar daca ar avea cu ce sa se laude, ca dupa ce face el toata munca, transpira ca fraieru si merge-n cirje sklemaberos dupa doua acte sexual de zici ca e invalid nu alta, se mai si lauda de parca ar fi ceva in avantajul lui , ca cica ce i-a facut el la aia si la aia si la alta ma rog etc. si cind colo el nici n-a fost in stare sa-i satisfaca unei femei absolut toata atmosfera feerica care incepe cu felul de exprimare si se termina cu aceeiasi cumsecadenie. In intimitatiile de la mijloc nu are dreptul nimeni sa se amestece esti de accord?
Sigur ca nu se face fum pina nu s-a facut foc, sigur este ceva la mijloc si vor veni timpuri de mare suferinta pentru tine, pregateste-te din timp, dar te sfatui DACA O IUBESTI CU ADEVARAT O IERTI SI O CISTIGI INNAPOI. Daca vrei sa afli adevarul exista doar o singura sansa: JOACA TEATRU TIMP DE 17 ZILE. CAUTA O FATA, FEMEIE ATRACTIVA SEXY, CARE SI EA SA JOACE ACEST ROL IMPREUNA CU TINE: TU TREBUIE SA-I NASTI IN INIMA SOTIE TALE BANUIALA CA AI ALTA….
Gaseste pentru acest teatru o a-3-a PERSOANA DE INCREDERE (DE PREFERINTA O FEMEIE), CA MARTORA TEATRULUI PE CARE-L JUCATI VOI DOI. Aseaza totul pe o bucata de hirtie datata ca un contract si semnati toti trei, ca la urma sa-i poti dovedi sotiei ca a fost doar un joc, o capcana, un test ok? PRIN ACEST FAPT O PROVOCI pe sotia ta SA I-A O HOTARIRE SI CREDE-MA CA ARE DOAR DOUA MUTARI ca la SAH MATT in ultima faza: HOTARIREA EI: DACA NU A AVUT NIMIC CU PRIETENUL TAU, LUPTA PENTRU TINE SA-SI SALVEZE CASNICIA DECI TE IUBESTE: IN CAZ CONTRAR TE PARASESTE SI ISI FACE VIATA CU PRIETENUL TAU CARE DE FAPT NU ESTE PRIETEN (cuvintul Prieten este un cuvint sfint, nu mai exista azi prieteni doar cind iti merge bine si ai bani, daca esti scaunul cu rotile te-au parasit toti). ACEASTA CALE E SINGURA DE-A AFLA ADEVARUL SI CU CIT MAI REPEDE CU ATIT MAI BINE. Salutari si success, cu drag DannyMarry. Da-mi raspuns pe: magnolie13@ymail.com
kudika415344
Postat pe 30 Iulie 2011 16:27
Dragalasule, am citit cu atentie deosebita mesajul tau, si crede-ma ca tot ceea ce ai scris e de jale si de plins, dar eu am ris de m-am prapadtit. Si stii de ce? Cunosc "N" Cazuri in care de exemplu o vecina de-a mea casatorita cu doi copii, este inselata, prostita si batjocorita de barbatul ei, de 14 ani de zile, crede-ma si toata lumea stie ca el o inseala, DOAR EA NU STIE SAU NU CREDE. Toata viata l-a urmarit si noptile la ora 24:00 h, si-a inchis copii bebelusi in casa singuri si-a plecat la vinatoare dupa barbatul ei sa-l prinda, de cite ori n-a cazut cu bicicleta de odata era sa-i ramina creierii pe jos, accident cu masina in disperearea cautarii ei, la discoteca l-a vazut exact cu persoana cu care el traieste de ani de zile si tot nu l-a prins niciodata si pina la urma amanta mai avea si tupeul sa o convinga ca sarpele cel intelept ca intre ei nu este nimic precum zvoneste cum vorbeste lumea. Tine minte ca: O FEMEIE NU TE INSEALA FARA MOTIV. Gindeste-te ca ea e nemultumita ori cu felul in care-i vorbesti, ori comportarea ta, ori sexual nu o satisfaci si nu-ti v-a spune asta niciodata. Poti tu sa ai averi si ranguri, ca o femeie te i-a poate de barbat ca sa-i mearga bine financiar, dar nu te iubeste ci doar banii tai, ea totdeauna v-a cauta barbatul visurilor ei, cu Bucata Parintelui XXL intre picioare. Asculta ceea ce-ti spun aici, a 2-a oara nu te mai intilnesti cu aceste VORBE ADEVARATE ALE VIETII …DIVORTUL NU-TI AJUTA LA NIMIC CUM CRED UNII IN ROMANIA. mda gata divortam ca ai fost femeie de nimic, etc., i-a gindeste-te tu cite nu fac barbatii la-ntuneric si cite femei nu schimba ei , dar familia e familie ok? De ce ar fi ALTFEL DACA O FEMEIE ISI INSEALA BARBATUL CU ALTUL? E tot acelasi lucru, amindoua sunt pacate exact la fel, numai romanul a ramas in epoca primitiva si zice: "Barbatul isi trage pantalonii si pleaca, dar femeia?" Femeia mai nou isi trage si ea pantalonii si pleaca, femeia nu lucreaza aproape nimic si se simte super in elementul ei,este loyala si nu se lauda cu intimitatii sexuale care nu e de fapt treaba nimanui, nu face ca barbatul: "Baiiiiii....ce i-am TRAS-O LA AIA SI SUS SI JOS bla, bla, ca deja mi-e sila de aceste argumente care doar violeaza Limba Romana, dar din pacate acesta este stilul barbatului roman: SA SE LAUDE. Ha, si macar daca ar avea cu ce sa se laude, ca dupa ce face el toata munca, transpira ca fraieru si merge-n cirje sklemaberos dupa doua acte sexual de zici ca e invalid nu alta, se mai si lauda de parca ar fi ceva in avantajul lui , ca cica ce i-a facut el la aia si la aia si la alta ma rog etc. si cind colo el nici n-a fost in stare sa-i satisfaca unei femei absolut toata atmosfera feerica care incepe cu felul de exprimare si se termina cu aceeiasi cumsecadenie. In intimitatiile de la mijloc nu are dreptul nimeni sa se amestece esti de accord?
Sigur ca nu se face fum pina nu s-a facut foc, sigur este ceva la mijloc si vor veni timpuri de mare suferinta pentru tine, pregateste-te din timp, dar te sfatui DACA O IUBESTI CU ADEVARAT O IERTI SI O CISTIGI INNAPOI. Daca vrei sa afli adevarul exista doar o singura sansa: JOACA TEATRU TIMP DE 17 ZILE. CAUTA O FATA, FEMEIE ATRACTIVA SEXY, CARE SI EA SA JOACE ACEST ROL IMPREUNA CU TINE: TU TREBUIE SA-I NASTI IN INIMA SOTIE TALE BANUIALA CA AI ALTA….
Gaseste pentru acest teatru o a-3-a PERSOANA DE INCREDERE (DE PREFERINTA O FEMEIE), CA MARTORA TEATRULUI PE CARE-L JUCATI VOI DOI. Aseaza totul pe o bucata de hirtie datata ca un contract si semnati toti trei, ca la urma sa-i poti dovedi sotiei ca a fost doar un joc, o capcana, un test ok? PRIN ACEST FAPT O PROVOCI pe sotia ta SA I-A O HOTARIRE SI CREDE-MA CA ARE DOAR DOUA MUTARI ca la SAH MATT in ultima faza: HOTARIREA EI: DACA NU A AVUT NIMIC CU PRIETENUL TAU, LUPTA PENTRU TINE SA-SI SALVEZE CASNICIA DECI TE IUBESTE: IN CAZ CONTRAR TE PARASESTE SI ISI FACE VIATA CU PRIETENUL TAU CARE DE FAPT NU ESTE PRIETEN (cuvintul Prieten este un cuvint sfint, nu mai exista azi prieteni doar cind iti merge bine si ai bani, daca esti scaunul cu rotile te-au parasit toti). ACEASTA CALE E SINGURA DE-A AFLA ADEVARUL SI CU CIT MAI REPEDE CU ATIT MAI BINE. Salutari si success, cu drag DannyMarry. Da-mi raspuns pe: magnolie13@ymail.com
kudika415344
Postat pe 30 Iulie 2011 16:27
De la: kudika415344, la data 2011-07-30 16:27:36Dragalasule, am citit cu atentie deosebita mesajul tau, si crede-ma ca tot ceea ce ai scris e de jale si de plins, dar eu am ris de m-am prapadtit. Si stii de ce? Cunosc "N" Cazuri in care de exemplu o vecina de-a mea casatorita cu doi copii, este inselata, prostita si batjocorita de barbatul ei, de 14 ani de zile, crede-ma si toata lumea stie ca el o inseala, DOAR EA NU STIE SAU NU CREDE. Toata viata l-a urmarit si noptile la ora 24:00 h, si-a inchis copii bebelusi in casa singuri si-a plecat la vinatoare dupa barbatul ei sa-l prinda, de cite ori n-a cazut cu bicicleta de odata era sa-i ramina creierii pe jos, accident cu masina in disperearea cautarii ei, la discoteca l-a vazut exact cu persoana cu care el traieste de ani de zile si tot nu l-a prins niciodata si pina la urma amanta mai avea si tupeul sa o convinga ca sarpele cel intelept ca intre ei nu este nimic precum zvoneste cum vorbeste lumea. Tine minte ca: O FEMEIE NU TE INSEALA FARA MOTIV. Gindeste-te ca ea e nemultumita ori cu felul in care-i vorbesti, ori comportarea ta, ori sexual nu o satisfaci si nu-ti v-a spune asta niciodata. Poti tu sa ai averi si ranguri, ca o femeie te i-a poate de barbat ca sa-i mearga bine financiar, dar nu te iubeste ci doar banii tai, ea totdeauna v-a cauta barbatul visurilor ei, cu Bucata Parintelui XXL intre picioare. Asculta ceea ce-ti spun aici, a 2-a oara nu te mai intilnesti cu aceste VORBE ADEVARATE ALE VIETII …DIVORTUL NU-TI AJUTA LA NIMIC CUM CRED UNII IN ROMANIA. mda gata divortam ca ai fost femeie de nimic, etc., i-a gindeste-te tu cite nu fac barbatii la-ntuneric si cite femei nu schimba ei , dar familia e familie ok? De ce ar fi ALTFEL DACA O FEMEIE ISI INSEALA BARBATUL CU ALTUL? E tot acelasi lucru, amindoua sunt pacate exact la fel, numai romanul a ramas in epoca primitiva si zice: "Barbatul isi trage pantalonii si pleaca, dar femeia?" Femeia mai nou isi trage si ea pantalonii si pleaca, femeia nu lucreaza aproape nimic si se simte super in elementul ei,este loyala si nu se lauda cu intimitatii sexuale care nu e de fapt treaba nimanui, nu face ca barbatul: "Baiiiiii....ce i-am TRAS-O LA AIA SI SUS SI JOS bla, bla, ca deja mi-e sila de aceste argumente care doar violeaza Limba Romana, dar din pacate acesta este stilul barbatului roman: SA SE LAUDE. Ha, si macar daca ar avea cu ce sa se laude, ca dupa ce face el toata munca, transpira ca fraieru si merge-n cirje sklemaberos dupa doua acte sexual de zici ca e invalid nu alta, se mai si lauda de parca ar fi ceva in avantajul lui , ca cica ce i-a facut el la aia si la aia si la alta ma rog etc. si cind colo el nici n-a fost in stare sa-i satisfaca unei femei absolut toata atmosfera feerica care incepe cu felul de exprimare si se termina cu aceeiasi cumsecadenie. In intimitatiile de la mijloc nu are dreptul nimeni sa se amestece esti de accord?
Sigur ca nu se face fum pina nu s-a facut foc, sigur este ceva la mijloc si vor veni timpuri de mare suferinta pentru tine, pregateste-te din timp, dar te sfatui DACA O IUBESTI CU ADEVARAT O IERTI SI O CISTIGI INNAPOI. Daca vrei sa afli adevarul exista doar o singura sansa: JOACA TEATRU TIMP DE 17 ZILE. CAUTA O FATA, FEMEIE ATRACTIVA SEXY, CARE SI EA SA JOACE ACEST ROL IMPREUNA CU TINE: TU TREBUIE SA-I NASTI IN INIMA SOTIE TALE BANUIALA CA AI ALTA….
Gaseste pentru acest teatru o a-3-a PERSOANA DE INCREDERE (DE PREFERINTA O FEMEIE), CA MARTORA TEATRULUI PE CARE-L JUCATI VOI DOI. Aseaza totul pe o bucata de hirtie datata ca un contract si semnati toti trei, ca la urma sa-i poti dovedi sotiei ca a fost doar un joc, o capcana, un test ok? PRIN ACEST FAPT O PROVOCI pe sotia ta SA I-A O HOTARIRE SI CREDE-MA CA ARE DOAR DOUA MUTARI ca la SAH MATT in ultima faza: HOTARIREA EI: DACA NU A AVUT NIMIC CU PRIETENUL TAU, LUPTA PENTRU TINE SA-SI SALVEZE CASNICIA DECI TE IUBESTE: IN CAZ CONTRAR TE PARASESTE SI ISI FACE VIATA CU PRIETENUL TAU CARE DE FAPT NU ESTE PRIETEN (cuvintul Prieten este un cuvint sfint, nu mai exista azi prieteni doar cind iti merge bine si ai bani, daca esti scaunul cu rotile te-au parasit toti). ACEASTA CALE E SINGURA DE-A AFLA ADEVARUL SI CU CIT MAI REPEDE CU ATIT MAI BINE. Salutari si success, cu drag DannyMarry. Da-mi raspuns pe: magnolie13@ymail.com


DannyMarry ce vijelie de inselaciuni pe banda e in capul tau...raspunsul la o inselare este alta inselare(sau ma rog o simulare) ..... am citit ce ai scris si m-a durut mintea
The_Exile
Postat pe 30 Iulie 2011 16:37
stai sa sa-ti treaca!durerea...
anastasia_m
Postat pe 30 Iulie 2011 16:38
De la: anastasia_m, la data 2011-07-30 16:38:54 stai sa sa-ti treaca!durerea...
deja ma simt mai bine
The_Exile
Postat pe 30 Iulie 2011 16:42
De la: Yharr, la data 2011-07-30 16:42:18
De la: anastasia_m, la data 2011-07-30 16:38:54 stai sa sa-ti treaca!durerea...
deja ma simt mai bine



oare sunt tamaduitoare ??
anastasia_m
Postat pe 30 Iulie 2011 16:45
De la: ilumax_76, la data 2011-07-30 15:23:41Ma, increderea asta se vinde la kil? Vreau si eu sa cumpar vreo doua

Mi se pare o prostie sa te increzi orbeste in partener.

Nimeni nu se increde orbeste in nimeni. Increderea se castiga in timp, trecand prin viata amandoi. Si fara incredere, cum se poate vorbi de o relatie frumoasa si echilibrata?
Ai sa fii uimit/a, dar sunt cupluri care-si fac si vacante departe unul de celalalt, nu se inseala si nici nu-si (mai) fac griji cu cine este celalalt, daca face aia sau ailalta. Asta pentru ca se cunosc foarte bine si de aici rezulta increderea pe care o au in ei si partenerii lor.

Increderea vine din cunoasterea celuilalt, cum se va comporta in anumite situatii. Nici nu concep o casnicie fara incredere.


Dar, dupa cum am mai spus, asta-s doar eu.
kudika_pudika
Postat pe 30 Iulie 2011 18:05
De la: ilumax_76, la data 2011-07-30 15:23:41Ma, increderea asta se vinde la kil? Vreau si eu sa cumpar vreo doua

Mi se pare o prostie sa te increzi orbeste in partener. Sunt multe persoane casatorite care , in adancul sufletului, si-ar dori sa incerce ceva nou fara a renunta la casatorie. Dragostea nu bate la usa, ea intra cu forta. De ce sa traiesti in minciuna , cand poti afla adevarul doar fiind un pic "atent/a"? Sper ca s-a inteles ce am vrut sa zic, mi-e lene sa scriu


Mda ... deci tzie tzi se pare toata lumea suspecta nu :) eu zic ca ai probleme ... dak iei una de nevasta si nu ai incredere deplina in ea sa intzeleg ca o suspectezi mereu cand iese cu colegii la un suc sau cand pleaca pe la masa in vizita sau cand pleaca la supermarket si vine mai tarziu dekt e normal sau te trezesti cu instalatoru in casa ca tzi s-a spart robinetu :)) dupa tine inseaman ca dak e instalatoru in casa clar nevasta-ta are "in adancu sufletului o fantezie cu instalatoru" sica sigur si-a indeplinit fantezia :)) ...
xardasxp
Postat pe 30 Iulie 2011 19:37
De la: xardasxp, la data 2011-07-30 19:37:16
De la: ilumax_76, la data 2011-07-30 15:23:41Ma, increderea asta se vinde la kil? Vreau si eu sa cumpar vreo doua

Mi se pare o prostie sa te increzi orbeste in partener. Sunt multe persoane casatorite care , in adancul sufletului, si-ar dori sa incerce ceva nou fara a renunta la casatorie. Dragostea nu bate la usa, ea intra cu forta. De ce sa traiesti in minciuna , cand poti afla adevarul doar fiind un pic "atent/a"? Sper ca s-a inteles ce am vrut sa zic, mi-e lene sa scriu


Mda ... deci tzie tzi se pare toata lumea suspecta nu :) eu zic ca ai probleme ... dak iei una de nevasta si nu ai incredere deplina in ea sa intzeleg ca o suspectezi mereu cand iese cu colegii la un suc sau cand pleaca pe la masa in vizita sau cand pleaca la supermarket si vine mai tarziu dekt e normal sau te trezesti cu instalatoru in casa ca tzi s-a spart robinetu :)) dupa tine inseaman ca dak e instalatoru in casa clar nevasta-ta are "in adancu sufletului o fantezie cu instalatoru" sica sigur si-a indeplinit fantezia :)) ...

da parc'ai fi prea balbait pentru asa discutie ...hmmm,ce crezi ?
cristinxxx
Postat pe 30 Iulie 2011 19:46
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-30 18:05:46
De la: ilumax_76, la data 2011-07-30 15:23:41Ma, increderea asta se vinde la kil? Vreau si eu sa cumpar vreo doua

Mi se pare o prostie sa te increzi orbeste in partener.

Nimeni nu se increde orbeste in nimeni. Increderea se castiga in timp, trecand prin viata amandoi. Si fara incredere, cum se poate vorbi de o relatie frumoasa si echilibrata?
Ai sa fii uimit/a, dar sunt cupluri care-si fac si vacante departe unul de celalalt, nu se inseala si nici nu-si (mai) fac griji cu cine este celalalt, daca face aia sau ailalta. Asta pentru ca se cunosc foarte bine si de aici rezulta increderea pe care o au in ei si partenerii lor.

Increderea vine din cunoasterea celuilalt, cum se va comporta in anumite situatii. Nici nu concep o casnicie fara incredere.


Dar, dupa cum am mai spus, asta-s doar eu.

baga si tu o paza sa te vedem
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 20:05
De la: anastasia_m, la data 2011-07-30 16:45:23
De la: Yharr, la data 2011-07-30 16:42:18
De la: anastasia_m, la data 2011-07-30 16:38:54 stai sa sa-ti treaca!durerea...
deja ma simt mai bine



oare sunt tamaduitoare ??


esti o vrajitoare *omide*mama omida
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 20:08
De la: xardasxp, la data 2011-07-30 19:37:16
De la: ilumax_76, la data 2011-07-30 15:23:41Ma, increderea asta se vinde la kil? Vreau si eu sa cumpar vreo doua

Mi se pare o prostie sa te increzi orbeste in partener. Sunt multe persoane casatorite care , in adancul sufletului, si-ar dori sa incerce ceva nou fara a renunta la casatorie. Dragostea nu bate la usa, ea intra cu forta. De ce sa traiesti in minciuna , cand poti afla adevarul doar fiind un pic "atent/a"? Sper ca s-a inteles ce am vrut sa zic, mi-e lene sa scriu


Mda ... deci tzie tzi se pare toata lumea suspecta nu :) eu zic ca ai probleme ... dak iei una de nevasta si nu ai incredere deplina in ea sa intzeleg ca o suspectezi mereu cand iese cu colegii la un suc sau cand pleaca pe la masa in vizita sau cand pleaca la supermarket si vine mai tarziu dekt e normal sau te trezesti cu instalatoru in casa ca tzi s-a spart robinetu :)) dupa tine inseaman ca dak e instalatoru in casa clar nevasta-ta are "in adancu sufletului o fantezie cu instalatoru" sica sigur si-a indeplinit fantezia :)) ...


Dupa cum am mai spus, mi-e lene sa scriu asa ca spun doar atat( sau mai bine zis repet) : "de ce sa traiesti in minciuna, cand poti afla adevarul doar fiind un pic "atent/a". Daca, daca, daca, ca,ca,ca ai inteles e de bine, daca, ca,c a ca nu , eu nu mai vin cu explicatii ca mi-e lene.
ilumax_76
Postat pe 30 Iulie 2011 20:36
De la: ilumax_76, la data 2011-07-30 20:36:19
De la: xardasxp, la data 2011-07-30 19:37:16
De la: ilumax_76, la data 2011-07-30 15:23:41Ma, increderea asta se vinde la kil? Vreau si eu sa cumpar vreo doua

Mi se pare o prostie sa te increzi orbeste in partener. Sunt multe persoane casatorite care , in adancul sufletului, si-ar dori sa incerce ceva nou fara a renunta la casatorie. Dragostea nu bate la usa, ea intra cu forta. De ce sa traiesti in minciuna , cand poti afla adevarul doar fiind un pic "atent/a"? Sper ca s-a inteles ce am vrut sa zic, mi-e lene sa scriu


Mda ... deci tzie tzi se pare toata lumea suspecta nu :) eu zic ca ai probleme ... dak iei una de nevasta si nu ai incredere deplina in ea sa intzeleg ca o suspectezi mereu cand iese cu colegii la un suc sau cand pleaca pe la masa in vizita sau cand pleaca la supermarket si vine mai tarziu dekt e normal sau te trezesti cu instalatoru in casa ca tzi s-a spart robinetu :)) dupa tine inseaman ca dak e instalatoru in casa clar nevasta-ta are "in adancu sufletului o fantezie cu instalatoru" sica sigur si-a indeplinit fantezia :)) ...


Dupa cum am mai spus, mi-e lene sa scriu asa ca spun doar atat( sau mai bine zis repet) : "de ce sa traiesti in minciuna, cand poti afla adevarul doar fiind un pic "atent/a". Daca, daca, daca, ca,ca,ca ai inteles e de bine, daca, ca,c a ca nu , eu nu mai vin cu explicatii ca mi-e lene.


poate e mai naiva, nu ca tine o femeie puternica!
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 20:38
De la: pickard, la data 2011-07-30 20:38:50
Dupa cum am mai spus, mi-e lene sa scriu asa ca spun doar atat( sau mai bine zis repet) : "de ce sa traiesti in minciuna, cand poti afla adevarul doar fiind un pic "atent/a". Daca, daca, daca, ca,ca,ca ai inteles e de bine, daca, ca,c a ca nu , eu nu mai vin cu explicatii ca mi-e lene.


poate e mai naiva, nu ca tine o femeie puternica! [/quote]

Te rog sa-mi scuzi rautatea dar nu ma pot abtine ( ca sa inteleaga oamenii mai bine) :

daca sotia ta ar fi fost mai "atenta" , si -ar fi dat seama ca ai inselat-o. Nu a fost..deci traieste in continuare in minciuna. Scuze inca odata ca te-am dat pe tine ca exemplu.

ilumax_76
Postat pe 30 Iulie 2011 20:55
De la: ilumax_76, la data 2011-07-30 20:55:23
De la: pickard, la data 2011-07-30 20:38:50
Dupa cum am mai spus, mi-e lene sa scriu asa ca spun doar atat( sau mai bine zis repet) : "de ce sa traiesti in minciuna, cand poti afla adevarul doar fiind un pic "atent/a". Daca, daca, daca, ca,ca,ca ai inteles e de bine, daca, ca,c a ca nu , eu nu mai vin cu explicatii ca mi-e lene.


poate e mai naiva, nu ca tine o femeie puternica!


Te rog sa-mi scuzi rautatea dar nu ma pot abtine ( ca sa inteleaga oamenii mai bine) :

daca sotia ta ar fi fost mai "atenta" , si -ar fi dat seama ca ai inselat-o. Nu a fost..deci traieste in continuare in minciuna. Scuze inca odata ca te-am dat pe tine ca exemplu.

[/quote]
se pare ca nu esti atat de puternica incat sa poti rezista tentatiei si me mi-e prea lene sa intru intr-o polemica pe tema notiunii de inselatorie
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 21:01
De la: pickard, la data 2011-07-30 21:01:18
se pare ca nu esti atat de puternica incat sa poti rezista tentatiei si me mi-e prea lene sa intru intr-o polemica pe tema notiunii de inselatorie


Hai nu te supara, am facut-o sa inteleaga oamenii ce am vrut sa zic. Nu-ti reprosez nimic, doar ca increderea exagerata dauneaza grav....

P.S Si mi-am cerut scuze dinainte, deci pe jumatate sunt iertata
ilumax_76
Postat pe 30 Iulie 2011 21:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dansul oriental! 18 De la: Vandcostumeorientale 13 Mai 2013 10:14
Focuri de artificii Profesionale,Efecte Speciale Pirotehnice,Artificii sol interior exterior 3 De la: Jannine 3 Iulie 2010 18:22
din cauza crizei imi vine sa anulez nunta 101 De la: avatarstuff 5 Aprilie 2010 11:53
inghetata la o nunta... iarna 9 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:26
Machiaj profesional 1 De la: Jesika 12 Iulie 2010 12:25