Setari Cookie-uri

O decizie nu chiar usoara

Normal, pentru multa lume e usor sa spuna:) Dar uneori pana si cei mai maturi ca sa spun asa se plang si "vor la mama" :P Pur si simplu pentru mine a venit vestea ca un soc, pentru ca ma asteptam sa fie mult mai tarziu,si m-a luat pe nepregatite:)
Lalyly
Postat pe 2 August 2011 21:10
Normal, pentru multa lume e usor sa spuna:) Dar uneori pana si cei mai maturi ca sa spun asa se plang si "vor la mama" :P Pur si simplu pentru mine a venit vestea ca un soc, pentru ca ma asteptam sa fie mult mai tarziu,si m-a luat pe nepregatite:)
Lalyly
Postat pe 2 August 2011 21:10
Toti care ti-au scris pana acum, te-au sfatuit sa mai astepti... Tu faci cum crezi... La 18 ani, crezi ca toata lumea e a ta si ca poti face orice... Oamenii astia insa (majoritatea adulti) ti-au dat acelasi sfat, prin urmare trebuie sa fie ceva adevar in spusele lor. Prietenul acela pe care-l ai de noua luni, azi e, maine nu mai e... Nu te baza prea mult pe promisiunile barbatilor...
Micaell
Postat pe 3 August 2011 12:05
buna zioa ma numesc ionela si vreau si eu citeva sfaturi de la voi cu toate ca nu sunt tocmai tinara am 36 de ani sunt divortata de 10 ani intre timp am intilnit si yo pe cineva cu care stau am deaja 6ani cu aceasta persoana dar nustiu cum sa procedez si cum sa fac citeodata e atit de dulce si tandru cu mine iar cite odata e foarte agresiv nustiu cum sa ma port cu el este foarte nervos daca il supar imi ia hainele din sifoner si mi le arunca prin casa si-mi spune sa plec dupa ce iib trece supararea imib spune vorbe dulci foarte frumoase nu stiu ce sa mai cred ba mai mult ma suna in fiecare zi la servici de mai multe ori pe zi nu este multumit cu serv iciul pe care il am nustiu e un om foarte dificil tine foarte mul la familia lui mai ales la matusa lui care si ea este o stresanta total ear el crede tot ce spune ea trebue sa stie ea tot ce se itimpla la noi in casa eu avind o fetita din caznicia anterioara care este sub tutela mea el ma acepata asa cu8 tot cu copil o iobeste enorm pe fetita dar pina cind se baga matusa lui intre noi are nr fetei de telef matusa si mereu o suna pe la 12 noaptea nu tine cont si daca nui raspunde se supara si ii spune nepotului ein ca ce nu raspunde la telf acum de 3 saptamini fetita mea a fost pe la tatal ei iar xxx cu care stau cu el sa suparat ca nu ia raspuns matusi la telf atit de tare sa suparat in cit mea spus sa nu mai vina fata la mine (la noi ca nu o mai primeste sa stea la taial ei unde a plecat ACUMeu nu stiu ce sa fac ca el este foarte hotarit deoare ce nu ia dat nici un motiv de suparare fetita mea este forte cuminte ascultatoare desi are 16ani nu are u iubit pina acum nustiu ce sa fac mai merita acest om ca sa mai stau linga el sa-u nu sa-u sa plec sa-mi vad de viata mea si de cop meu?ce ziceti ?merita toate astea pe deasupra ma e si foarte gelos zi de zi imi spune ca am amant va rog sa-mi dati si mie un sfat ce sa fac si cum sa procedezi va multumesc din suflet
scumpica13
Postat pe 20 August 2011 09:27
o persoana nu ar trebui sa ii interzica ceva alteia. ok. dc sa-ti interzica sa mergi la banchet? :| e o etapa din viata, un final al adolescentei, termini clasa a 12-a ....vei fi cu colegii tai cu care ai petrecut aproape fiecare zi din viata ( exceptand vacante etc), nu mi se pare deloc corect sau normal sa ti se interzica acest lucru.si inca o chestie....ai grija, nu stiu dc nu'mi miroase a bine chestia cu plecatu din tara :-? esti sigura ca asta vrei sa faci? daca acuma iti interzice anumite lucruri ...cum crezi ca o sa fie cand vei fi dincolo cu el? eu zic sa te mai gandesti, oricum intr'un an se pot intampla multe.
bafta sa iei decizia corecta.
lyn_
Postat pe 21 August 2011 20:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac ? help me.. 17 De la: ank111 7 Aprilie 2009 18:37
sora de 36 29 De la: yumalai 11 Februarie 2010 18:08
prima data 26 De la: ella_totdy 23 Iulie 2009 17:26
ce voi face cu viata mea... 8 De la: kudika503694 22 Aprilie 2015 07:09
Sora lui: o problema sau nu? 4 De la: rashela 15 Iulie 2011 12:18