Setari Cookie-uri

Bisexualitaea,homosexualitatea,travesti-ul si lesbianismul,stiluri de viata sau carente psihice?nt

Buna seara,va indemn sa ma insotiti in culisele vietii amoroase,ale unora din societatea noastra.Cum ati proceda ,aceasta este o intrebare adresata doamnelor,daca ati afla ca iubitul sau sotul dumneavoastra este bisexual sau homosexual.Ati accepta situatia sau ati alege alta cale.Aceeasi intrebare,raportata la barbati,daca iubitele sau sotiile dumnealor i-ar imparti cu unul,doi sau cu una, sau doua.
Nu pun aceasta intrebare cu intentia de a jigni pe cineva,dar,tocmai astazi,am aflat de un astfel de caz.Interesanta a fost reactia partilor,dar va las pe dumneavoastra ,sa povestiti cazuri,in masura in care cunoasteti astfel de situatii,sau sa va exprimati simple pareri,punanadu-va in situatiile respective.Din pacate,acest aspect,ce a luat amploare in toate mediile ,se vrea sa fie "tabu",dar eu va provoc la o astfel de abordare a subiectului,astept opiniile dumneavoastra!Va multumesc!
kudika414141
Postat pe 29 Iulie 2011 21:55
De la: kudika414141, la data 2011-07-29 21:55:25 Buna seara,va indemn sa ma insotiti in culisele vietii amoroase,ale unora din societatea noastra.Cum ati proceda ,aceasta este o intrebare adresata doamnelor,daca ati afla ca iubitul sau sotul dumneavoastra este bisexual sau homosexual.Ati accepta situatia sau ati alege alta cale.Aceeasi intrebare,raportata la barbati,daca iubitele sau sotiile dumnealor i-ar imparti cu unul,doi sau cu una, sau doua.
Nu pun aceasta intrebare cu intentia de a jigni pe cineva,dar,tocmai astazi,am aflat de un astfel de caz.Interesanta a fost reactia partilor,dar va las pe dumneavoastra ,sa povestiti cazuri,in masura in care cunoasteti astfel de situatii,sau sa va exprimati simple pareri,punanadu-va in situatiile respective.Din pacate,acest aspect,ce a luat amploare in toate mediile ,se vrea sa fie "tabu",dar eu va provoc la o astfel de abordare a subiectului,astept opiniile dumneavoastra!Va multumesc!

n-avem noi treaba cu aspectul asta!
pickard
Postat pe 29 Iulie 2011 22:11
Asta da subiect controversat si delicat.
kudika_pudika
Postat pe 30 Iulie 2011 00:57
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-30 00:57:03Asta da subiect controversat si delicat.



Buna ziua,doamna,doamnelor si domnilor!

Stau de ceva timp si citesc in liniste topicurile prezente pe forum,imi fac o prima impresie despre consistenta lor si remarc ,ici-colo,comentarii pertinente asupra subiectelor respective.Revin la acest topic deschis de mine,ma asteptam ,observand opulenta de comentarii referitoare la topicurile anterioare,sa gasesc opinii,pareri,sugestii ,raportate la acest subiect.Intr-adevar,KUDIKA-PUDIKA,este o tema controversata si delicata,dar atata timp cat nu recunoastem existenta acestor probleme si atata timp cat nu avem curajul sa le discutam,eu nu mai am nimic de spus.Cred ca am gresit atunci cand am deschis acest subiect.
Dar,tu,KUDIKA-PUDIKA,ce parere ai despre acest topic? Ai intalnit cazuri de aceasta natura?Cum crezi ca ai reactiona in astfel de situatii,caci,nu este usor sa te confrunti ,mai ales in viata de cuplu,cu asa ceva.Nu vreau sa cred ca, niste oameni inteligenti nu-si pot exprima opiniile!

Sa va spun eu un caz!

Cu cativa ani in urma,am aflat un caz,nu stiu daca a fost mediatizat atunci,nici nu m-a interesat prea mult la acel timp,sa observ impactul asupra celor din jur,dar m-a marcat suficient,profesional vorbind,incat sa nu-l pot uita usor.Este vorba despre o tanara familie,maturi amandoi,cu doi copii minori.Debutase,asa cum considera fiecare cuplu,cu o iubire frumoasa,unica prin simplitatea ei.Dragostea lor a fost desavarsita prin nasterea celor doi copii,prunci ce erau ratiunea parintilor de a trai.Toate decurgeau lin si obisnuit pana cand sotia a remarcat o schimbare in comportamentul sotului sau.Orice femeie are un feeling in situatia cand iubitul sau sotul sau,nu mai este asa cum era pana la momentul producerii nenorocirii!De fapt,ce se intamplase?!
Sotul doamnei,in pelegrinarile cu prietenii,la cate un sfarsit de saptamana,cu acordul sotiei bineinteles,a cunoscut un tanar ,prieten cu unul din amicii lui,pe care ,dat fiind faptul ca stia sa se faca placut,l-a inclus imediat in cercul sau de prieteni.Totul a continuat ,in lipsa si fara ca sotia sa-di dea seama,ea fiind plecata la servici,el ramanand acasa pe motiv ca se duce dupa amiaza,cu ore de vizita particulara,ale amicului la domiciliul conjugal,pe cei mici ducandu-i la parinti cu diverse motive.Sotia isi continua visul de iubire,nebanuid ce prapastie i se va intinde in cale,nu peste mult timp.Ca sa nu ma lungesc prea mult la discutie,am sa rezum continutul cazului nefericit.Povestea s-a intins pe o perioada de 1 an si jumatate,timp in care,relatia dintre sot si amicul lui,a evoluat prin relatii homosexuale,nestingherita,sotul avand in acelasi timp ,relatii bisexuale si cu sotia lui.Totodata cu acest stil ,intunecos, de viata,au aparut si problemele in familie;raceala sotului fata de sotie,discutii si certuri din cauza celor mici,evitarea relatiilor sexuale cu sotia ,indesirea iesirii sotului cu acel amic in oras,ore de sosire,tarzii,acasa si toate au culminat cu descoperirea,intr-o buna zi,de catre sotie ,a relatiilor nefiresti,dintre cei doi.I-a gasit in dormitorul conjugal,in plin act sexual,sotia uitandu-si niste acte importante acasa.Bineinteles,socul a fost teribil,a urmat un intreg calvar atat pentru ea cat si pentru copii,ei fiind expusi ,indirect,scandalului ce a urmat.Femeia a suferit o trauma psihica,a trebuit sa faca psihoterapie,copiii au fost luati de catre bunicii materni,spre crestere,a urmat si un divort urat,stiindu-se ca homosexualitatea nu a fost niciodata,bine privita,de catre societatea romaneasca.A fost o perioada neagra pentru familia respectiva!Ce am mai putut sa aflu, in timp,despre acest caz,sunt informatiile care mi-au fost aduse la cunostinta de catre bunicii materni:sotul a contractat,in urma relatiilor sexuale neprotejate,virusul HIV si in final, a decedat de SIDA,copiii au inceput scoala,iar doamna in cauza si acum urmeaza tratament psihiatric de mentinere in stare latenta.Deci,o familie distrusa din cauza unui viciu dezastruos!

Acum vin si intreb:
Ce anume l-a determinat pe sot sa-si schimbe orientarea sexuala?
A avut ,oare,de la bun inceput ,dar nu a constientizat in timp util,incat sa se opreasca de la a face atata rau,aceasta inclinatie?
Ce se intampla in mintea si corpul unui individ,cand ia decizia de a fi altfel decat ceilalti ca el?
Oare se mai putea interveni in familie,pentru a amortiza socul ce s-a produs?
Ce transformari psihice ,pot sta sau mai precis,au stat la baza hotararii lui,de a intretine relatii sexuale cu un alt barbat,el avand sotie?A avut si ea un rol negativ in declansarea declicului in comportamentului sotul ei?
Se putea interveni ,de catre prieteni,in familie ,pentru a o pune in garda pe sotie?Aici fac o paranteza si mentionez ca, unul din grupul de prieteni,ii vazuse sarutandu-se pe strada,pe cei doi,dar a preferat sa taca si sa nu-i spuna nimic sotiei,decat dupa ce s-a produs tragedia.
Ar fi interesant sa aflu parerea ta ,referitoare la acest caz neplacut,dar real.

kudika414141
Postat pe 30 Iulie 2011 19:08
De la: kudika414141, la data 2011-07-29 21:55:25 Buna seara,va indemn sa ma insotiti in culisele vietii amoroase,ale unora din societatea noastra.Cum ati proceda ,aceasta este o intrebare adresata doamnelor,daca ati afla ca iubitul sau sotul dumneavoastra este bisexual sau homosexual.Ati accepta situatia sau ati alege alta cale.Aceeasi intrebare,raportata la barbati,daca iubitele sau sotiile dumnealor i-ar imparti cu unul,doi sau cu una, sau doua.
Nu pun aceasta intrebare cu intentia de a jigni pe cineva,dar,tocmai astazi,am aflat de un astfel de caz.Interesanta a fost reactia partilor,dar va las pe dumneavoastra ,sa povestiti cazuri,in masura in care cunoasteti astfel de situatii,sau sa va exprimati simple pareri,punanadu-va in situatiile respective.Din pacate,acest aspect,ce a luat amploare in toate mediile ,se vrea sa fie "tabu",dar eu va provoc la o astfel de abordare a subiectului,astept opiniile dumneavoastra!Va multumesc!


In ce sens il consideri tu un subiect tabu? Ca-i disecat in paishpe mii de bucati de toata lumea, oriunde in lume. Mie mi se pare absolut firesc sa fie lasati in pace oamenii, in dormitorul lor, atata timp cat nu fac rau nimanui.
Ce as face daca sotul meu s-ar trezi peste noapte si mi-ar spune ca a avut o relatie cu un alt barbat? As vorbi cu el, as incerca sa-l ascult, sa-l inteleg si sa-i accept hotararea. Ce altceva poate face un om cu scaun la cap? Sa puna mana pe arma si sa inceapa sa traga in ei? Anci cine ar fi anormalul dintre noi?
rashela
Postat pe 30 Iulie 2011 19:19
De la: rashela, la data 2011-07-30 19:19:04
De la: kudika414141, la data 2011-07-29 21:55:25 Buna seara,va indemn sa ma insotiti in culisele vietii amoroase,ale unora din societatea noastra.Cum ati proceda ,aceasta este o intrebare adresata doamnelor,daca ati afla ca iubitul sau sotul dumneavoastra este bisexual sau homosexual.Ati accepta situatia sau ati alege alta cale.Aceeasi intrebare,raportata la barbati,daca iubitele sau sotiile dumnealor i-ar imparti cu unul,doi sau cu una, sau doua.
Nu pun aceasta intrebare cu intentia de a jigni pe cineva,dar,tocmai astazi,am aflat de un astfel de caz.Interesanta a fost reactia partilor,dar va las pe dumneavoastra ,sa povestiti cazuri,in masura in care cunoasteti astfel de situatii,sau sa va exprimati simple pareri,punanadu-va in situatiile respective.Din pacate,acest aspect,ce a luat amploare in toate mediile ,se vrea sa fie "tabu",dar eu va provoc la o astfel de abordare a subiectului,astept opiniile dumneavoastra!Va multumesc!


In ce sens il consideri tu un subiect tabu? Ca-i disecat in paishpe mii de bucati de toata lumea, oriunde in lume. Mie mi se pare absolut firesc sa fie lasati in pace oamenii, in dormitorul lor, atata timp cat nu fac rau nimanui.
Ce as face daca sotul meu s-ar trezi peste noapte si mi-ar spune ca a avut o relatie cu un alt barbat? As vorbi cu el, as incerca sa-l ascult, sa-l inteleg si sa-i accept hotararea. Ce altceva poate face un om cu scaun la cap? Sa puna mana pe arma si sa inceapa sa traga in ei? Anci cine ar fi anormalul dintre noi?


Bravo,felicitari,primul pas a fost facut!Urmeaza al doilea!
Asta vroiam de la voi.Opinii,puncte de vedere,nu agresiuni ,indiferent de natura lor!
kudika414141
Postat pe 30 Iulie 2011 19:34
Da...tu crezi c'aici este'un forum de psihologi ? Sau .......
cristinxxx
Postat pe 30 Iulie 2011 19:41
De la: cristinxxx, la data 2011-07-30 19:41:02 Da...tu crezi c'aici este'un forum de psihologi ? Sau .......


hai ba sa-i disecam noi subiectul putin
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 19:55
Acum vin si intreb:
Ce anume l-a determinat pe sot sa-si schimbe orientarea sexuala?
-----------
sunt convins ca omu a avut orientarea aceasta inca inainte de a se insura
si sotia cred ca avea probleme psihice inainte de a sti ca barbata-su e p*p*nar
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 19:59
Bravo,felicitari,primul pas a fost facut!Urmeaza al doilea!
Asta vroiam de la voi.Opinii,puncte de vedere,nu agresiuni ,indiferent de natura lor!
----------
agresiuni au loc aici si daca te uiti la profilul unui om
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 20:00
Se putea interveni ,de catre prieteni,in familie ,pentru a o pune in garda pe sotie?Aici fac o paranteza si mentionez ca, unul din grupul de prieteni,ii vazuse sarutandu-se pe strada,pe cei doi,dar a preferat sa taca si sa nu-i spuna nimic sotiei,decat dupa ce s-a produs tragedia.
Ar fi interesant sa aflu parerea ta ,referitoare la acest caz neplacut,dar real
---------
pai daca ai prieteni discreti!?
cum i-ar sta cuiva sa -i spuna sotiei ca barbatu se pupa cu unu pe strada daca nu are dovezi clare!
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 20:02
De la: pickard, la data 2011-07-30 19:55:37
De la: cristinxxx, la data 2011-07-30 19:41:02 Da...tu crezi c'aici este'un forum de psihologi ? Sau .......


hai ba sa-i disecam noi subiectul putin
ma..cainii vagabonzi si homosexualii nu-s subiectele mele preferate
cristinxxx
Postat pe 30 Iulie 2011 20:05
De la: cristinxxx, la data 2011-07-30 20:05:23
De la: pickard, la data 2011-07-30 19:55:37
De la: cristinxxx, la data 2011-07-30 19:41:02 Da...tu crezi c'aici este'un forum de psihologi ? Sau .......


hai ba sa-i disecam noi subiectul putin
ma..cainii vagabonzi si homosexualii nu-s subiectele mele preferate

nu disecam p*p*narul ci pe initiatoarea topicului sa vedem ce psihogie stie
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 20:09
De la: pickard, la data 2011-07-30 20:09:34
De la: cristinxxx, la data 2011-07-30 20:05:23
De la: pickard, la data 2011-07-30 19:55:37
De la: cristinxxx, la data 2011-07-30 19:41:02 Da...tu crezi c'aici este'un forum de psihologi ? Sau .......


hai ba sa-i disecam noi subiectul putin
ma..cainii vagabonzi si homosexualii nu-s subiectele mele preferate

nu disecam p*p*narul ci pe initiatoarea topicului sa vedem ce psihogie stie


Bravo,Pickard, primesti nota 10 pentru reprezentare si prezentare,Acum ,stai jos!
Next,please!
kudika414141
Postat pe 30 Iulie 2011 20:16
"daca ati afla ca iubitul sau sotul dumneavoastra este bisexual sau homosexual."

Mie imi da cu virgula aici,daca e iubit sau sot cum mai poate sa fie homosexual?
Barbie30_
Postat pe 30 Iulie 2011 20:18
De la: kudika414141, la data 2011-07-30 19:08:25
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-30 00:57:03Asta da subiect controversat si delicat.

Acum vin si intreb:
Ce anume l-a determinat pe sot sa-si schimbe orientarea sexuala?
A avut ,oare,de la bun inceput ,dar nu a constientizat in timp util,incat sa se opreasca de la a face atata rau,aceasta inclinatie?
Ce se intampla in mintea si corpul unui individ,cand ia decizia de a fi altfel decat ceilalti ca el?
Oare se mai putea interveni in familie,pentru a amortiza socul ce s-a produs?
Ce transformari psihice ,pot sta sau mai precis,au stat la baza hotararii lui,de a intretine relatii sexuale cu un alt barbat,el avand sotie?A avut si ea un rol negativ in declansarea declicului in comportamentului sotul ei?
Se putea interveni ,de catre prieteni,in familie ,pentru a o pune in garda pe sotie?Aici fac o paranteza si mentionez ca, unul din grupul de prieteni,ii vazuse sarutandu-se pe strada,pe cei doi,dar a preferat sa taca si sa nu-i spuna nimic sotiei,decat dupa ce s-a produs tragedia.
Ar fi interesant sa aflu parerea ta ,referitoare la acest caz neplacut,dar real.


Nu cred ca te nasti bisexual. Te nasti homosexual, hermafrodit, dar nu bi. Asa cred eu.
Prin urmare, oricare dintre noi, putem incerca la un moment dat din curiozitate o partida de sex cu o femeie / barbat, dupa caz. Ne place, mai vrem. Nu ne place, ne oprim. N-am nici cea mai vaga idee cum ajunge un heterosexual sa incline balanta in favoarea homosexualismului. Din cazul prezentat am inteles ca sotul a ales sa fie gay si nu bisexual. Sau poate n-a mai avut timp sa la faca pe amandoua.
In fine, mai cred ca in corp nu se intampla nimic din ceea ce mintea nu permite.

Nu, nu cred ca o femeie ale carei conceptii se rezuma la cele traditionale, isi poate salva casnicia. Daca reuseste sa treaca de primul soc, pasul este divortul. Si probabil repercursiuni psihice.
rashela
Postat pe 30 Iulie 2011 20:25
Nu poti sa numesti comportamentul reprobabil o “boala” sau sa presupui ca trebuie sa fie cauzat de o boala doar pentru ca este inacceptabil potrivit valorilor actuale, nu are nici un sens. Ceea ce ne determina pe noi sa facem acest lucru este ca nu stim motivele reale ale gandirii, emotiilor sau ale comportamentului care displace.Eu sunt de parere ca e loc pentru fiecare sub soare atata timp cat nu-i deranjeaza pe cei din jur.Daca o sotie se trezeste peste noapte ca are un sot bisexual atunci inseamna ca a fost cam oarba,nu ai cum sa nu-ti dai seama.
Barbie30_
Postat pe 30 Iulie 2011 20:34
De la: rashela, la data 2011-07-30 20:25:56
De la: kudika414141, la data 2011-07-30 19:08:25
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-30 00:57:03Asta da subiect controversat si delicat.

Acum vin si intreb:
Ce anume l-a determinat pe sot sa-si schimbe orientarea sexuala?
A avut ,oare,de la bun inceput ,dar nu a constientizat in timp util,incat sa se opreasca de la a face atata rau,aceasta inclinatie?
Ce se intampla in mintea si corpul unui individ,cand ia decizia de a fi altfel decat ceilalti ca el?
Oare se mai putea interveni in familie,pentru a amortiza socul ce s-a produs?
Ce transformari psihice ,pot sta sau mai precis,au stat la baza hotararii lui,de a intretine relatii sexuale cu un alt barbat,el avand sotie?A avut si ea un rol negativ in declansarea declicului in comportamentului sotul ei?
Se putea interveni ,de catre prieteni,in familie ,pentru a o pune in garda pe sotie?Aici fac o paranteza si mentionez ca, unul din grupul de prieteni,ii vazuse sarutandu-se pe strada,pe cei doi,dar a preferat sa taca si sa nu-i spuna nimic sotiei,decat dupa ce s-a produs tragedia.
Ar fi interesant sa aflu parerea ta ,referitoare la acest caz neplacut,dar real.


Nu cred ca te nasti bisexual. Te nasti homosexual, hermafrodit, dar nu bi. Asa cred eu.
Prin urmare, oricare dintre noi, putem incerca la un moment dat din curiozitate o partida de sex cu o femeie / barbat, dupa caz. Ne place, mai vrem. Nu ne place, ne oprim. N-am nici cea mai vaga idee cum ajunge un heterosexual sa incline balanta in favoarea homosexualismului. Din cazul prezentat am inteles ca sotul a ales sa fie gay si nu bisexual. Sau poate n-a mai avut timp sa la faca pe amandoua.
In fine, mai cred ca in corp nu se intampla nimic din ceea ce mintea nu permite.

Nu, nu cred ca o femeie ale carei conceptii se rezuma la cele traditionale, isi poate salva casnicia. Daca reuseste sa treaca de primul soc, pasul este divortul. Si probabil repercursiuni psihice.


asta cu reperCURsiunile psihice as fi luat-o in deradere acum catva timp dar acum ma aplec asupra acestei probleme adica sunt de acord ca o femeie poate avea probleme pshice si daca-i decedeaza un hamster,dar daca il prnde pe barbat cand e sodomizat de un smardoi
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 20:34
De la: Barbie30_, la data 2011-07-30 20:34:04Nu poti sa numesti comportamentul reprobabil o “boala” sau sa presupui ca trebuie sa fie cauzat de o boala doar pentru ca este inacceptabil potrivit valorilor actuale, nu are nici un sens. Ceea ce ne determina pe noi sa facem acest lucru este ca nu stim motivele reale ale gandirii, emotiilor sau ale comportamentului care displace.Eu sunt de parere ca e loc pentru fiecare sub soare atata timp cat nu-i deranjeaza pe cei din jur.Daca o sotie se trezeste peste noapte ca are un sot bisexual atunci inseamna ca a fost cam oarba,nu ai cum sa nu-ti dai seama.


este la fel ca in cazul cand la 40 de ani sau la pensie observa ca a avut un sot betiv, prost, etc
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 20:36
De la: pickard, la data 2011-07-30 20:36:26
De la: Barbie30_, la data 2011-07-30 20:34:04Nu poti sa numesti comportamentul reprobabil o “boala” sau sa presupui ca trebuie sa fie cauzat de o boala doar pentru ca este inacceptabil potrivit valorilor actuale, nu are nici un sens. Ceea ce ne determina pe noi sa facem acest lucru este ca nu stim motivele reale ale gandirii, emotiilor sau ale comportamentului care displace.Eu sunt de parere ca e loc pentru fiecare sub soare atata timp cat nu-i deranjeaza pe cei din jur.Daca o sotie se trezeste peste noapte ca are un sot bisexual atunci inseamna ca a fost cam oarba,nu ai cum sa nu-ti dai seama.


este la fel ca in cazul cand la 40 de ani sau la pensie observa ca a avut un sot betiv, prost, etc



Asta se poate intampla din 2 motive:
1.Chiar nu le functioneaza creierasul.
2.Se fac ca nu vad,se mint frumos ca doar li se pare pentru ca daca vorbesc risca sa ramana fara el si atunci e mai naspa.
Barbie30_
Postat pe 30 Iulie 2011 20:42
Doamna 4141, sunteti psihiatru? Am si eu o intrebare: de ce faceti public acest caz? Ca sa ....ce?
ilumax_76
Postat pe 30 Iulie 2011 20:48
De la: Barbie30_, la data 2011-07-30 20:18:22"daca ati afla ca iubitul sau sotul dumneavoastra este bisexual sau homosexual."

Mie imi da cu virgula aici,daca e iubit sau sot cum mai poate sa fie homosexual?


Homosexualitaea se refera la legatura de tip sexual barbat-barbat.
Bisexualitaea se refera la legaturile de tip sexual atat cu barbat cat si cu femeie.

In cazul nostru,pana la aflarea relatiei homo sau bisexuale,cum vrei sa o privesti,domnul respectiv avea comporatmentul,vazut de catre orice crestin ca fiind cel normal.Cred ca este o diferenta intre comportamentul persoanei inainte imprieteniri cu acel individ si comportamentul declansat in timpul acelei prietenii.Este bine de cunoscut,ca informatie de viata,mecanismul care declanseaza aceasta deviere de comportament,daca a fost deviere sau nu.
Pe de alta parte,pe mine nu m-a interesat niciodata,ce fac oamenii in viata privata,atat timp cat nu ma afecteaza personal sau nu imi implica familia.Nu despre asta vroiam sa discutam.
Bun,este un subiect mediatizat,cum spunea Rashela,dar ,bine!ma rog!pe cine intereseaza astfel de subiecte din realitatea vietii!dar asta nu inseamna ca nu putem dezbate astfel de teme, din care sa invete cei ce doresc sa obtina informatii!Nu este o tema obligatorie,nu suntem la scoala,dar m-am gandit ca,daca in aproape toate topicurile nu se discuta decat despre sex,macar sa aflam si alte informatii ca ,doar si in aceasta tema intalnim sex,doar ca este practicat in alta maniera!
kudika414141
Postat pe 30 Iulie 2011 21:07
"A avut si ea un rol negativ in declansarea declicului in comportamentului sotul ei?
Se putea interveni ,de catre prieteni,in familie ,pentru a o pune in garda pe sotie?"

Revin sa-mi spun parerea si aici. :)

Nu cred ca femeia il poate determina pe barbat (mai cu seama cand ti-e sot si ai o casnicie reusita) sa devina homosexual. Ar insemna ca numarul lor sa fie cu mult mai mare decat al celor hetero. :)
Cred ca in anturajul lui existau barbati bisexuali, poate chiar homosexuali si s-a discutat mult pe tema asta. O fi fost ca o provocare, un fel de "hai mai sa vad si eu cum e". Spun asta gandindu-ma ca a fost activ si nu pasiv. :)

Si, de departe alung gandul ca familia poate schimba o asemenea situatie. Nici vorba. Cred ca nimeni n-o poate face. Doar n-o sa le punem dop in anus? Si sa-mi aratati si mie femeia de face un penis erect cand penisul ranjeste doar la anus de barbat....

Nah, s-a intamplat, se mai intampla si altora. Reactiile fiecaruia depind de modul cum privesti nefericirea astora.
rashela
Postat pe 30 Iulie 2011 21:07
De la: ilumax_76, la data 2011-07-30 20:48:27Doamna 4141, sunteti psihiatru? Am si eu o intrebare: de ce faceti public acest caz? Ca sa ....ce?


In principiu cand ceva nu deranjeaza nu faci sapaturi,mi-e greu sa cred ca cineva se intereseaza de homosexuali pentru ca e fascinat de ei
Barbie30_
Postat pe 30 Iulie 2011 21:09
De la: Barbie30_, la data 2011-07-30 21:09:45
De la: ilumax_76, la data 2011-07-30 20:48:27Doamna 4141, sunteti psihiatru? Am si eu o intrebare: de ce faceti public acest caz? Ca sa ....ce?


In principiu cand ceva nu deranjeaza nu faci sapaturi,mi-e greu sa cred ca cineva se intereseaza de homosexuali pentru ca e fascinat de ei


As spune ca dimpotriva. Cand esti satul de mizerii, incerci orice alta discutie care te poate purta pe un drum linistit.
Si, de ce nu, daca doamana-i psihiatru si a avut asemeena cazuri, ii place ceea ce face si discuta despre asta cu placere.

rashela
Postat pe 30 Iulie 2011 21:12
De la: Barbie30_, la data 2011-07-30 20:42:06
De la: pickard, la data 2011-07-30 20:36:26
De la: Barbie30_, la data 2011-07-30 20:34:04Nu poti sa numesti comportamentul reprobabil o “boala” sau sa presupui ca trebuie sa fie cauzat de o boala doar pentru ca este inacceptabil potrivit valorilor actuale, nu are nici un sens. Ceea ce ne determina pe noi sa facem acest lucru este ca nu stim motivele reale ale gandirii, emotiilor sau ale comportamentului care displace.Eu sunt de parere ca e loc pentru fiecare sub soare atata timp cat nu-i deranjeaza pe cei din jur.Daca o sotie se trezeste peste noapte ca are un sot bisexual atunci inseamna ca a fost cam oarba,nu ai cum sa nu-ti dai seama.


este la fel ca in cazul cand la 40 de ani sau la pensie observa ca a avut un sot betiv, prost, etc



Asta se poate intampla din 2 motive:
1.Chiar nu le functioneaza creierasul.
2.Se fac ca nu vad,se mint frumos ca doar li se pare pentru ca daca vorbesc risca sa ramana fara el si atunci e mai naspa.


exact!
pe multe le apuca 28-30 de ani nemaritate si atunci fara o judecata sau atentie prea mare pun mana pe ce apuca cand ajung sa vada anumite probleme e prea tarziu: apere vreun copil, apar riduri , datorii facute de comun acord la bamca sa vada lumea ca o duc bine si cale de intoarcere nu mai e
ce poti face daca ai barbatul peste noapte p*p*nar ?nici macar nu mai e infractiune
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 21:14
De la: kudika414141, la data 2011-07-30 21:07:15
De la: Barbie30_, la data 2011-07-30 20:18:22"daca ati afla ca iubitul sau sotul dumneavoastra este bisexual sau homosexual."

Mie imi da cu virgula aici,daca e iubit sau sot cum mai poate sa fie homosexual?


Homosexualitaea se refera la legatura de tip sexual barbat-barbat.
Bisexualitaea se refera la legaturile de tip sexual atat cu barbat cat si cu femeie.

pe cine intereseaza astfel de subiecte din realitatea vietii!


In general, pe nimeni daca nu-i implicat in mod direct.
In particular, pe orice om care-si doreste sa fie informat.
rashela
Postat pe 30 Iulie 2011 21:15
De la: ilumax_76, la data 2011-07-30 20:48:27Doamna 4141, sunteti psihiatru? Am si eu o intrebare: de ce faceti public acest caz? Ca sa ....ce?

n-a cafut public nimic! a adus doar in atentie un aspect, un subiect ea nu a aratat cu degetul ca tine spre cineva anume!
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 21:16
Iara mah popartari? Eu am facut alergie la astia...
The_Exile
Postat pe 30 Iulie 2011 21:16
De la: Barbie30_, la data 2011-07-30 21:09:45
De la: ilumax_76, la data 2011-07-30 20:48:27Doamna 4141, sunteti psihiatru? Am si eu o intrebare: de ce faceti public acest caz? Ca sa ....ce?


In principiu cand ceva nu deranjeaza nu faci sapaturi,mi-e greu sa cred ca cineva se intereseaza de homosexuali pentru ca e fascinat de ei


Chiar nu-mi doream sa fiu rautacioasa dar cred ca madama, daca lucreaza in acest domeniu, nu ar trebui sa faca publice cazurile ei. Am observat si pe alt topic cum invata o fata sa nu faca sex anal in timpul sarcinii, desi ea nu specificase ca a facut. Ori, vorba ta, madam are o problema cu homosexualismul, sexul anal, etc, ori doreste intens sa arate ce desteapta e si ce subiect interesant a deschis. Daca tot e stiutoare, macar sa ne spuna ea de ce acel barbat casatorit cu o femeie, a ales sa se fu*ta cu un alt barbat. Macar daca a facut public cazul, sa ne spuna si diagnosticul.
ilumax_76
Postat pe 30 Iulie 2011 21:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salon Juliette 6 De la: kudika_29475 10 Noiembrie 2014 23:00
FOTOTAPET PERSONALIZAT 1 De la: pdkraft 24 Mai 2011 17:14
Fetele an nevoie de voi 4 De la: selin32 19 August 2013 12:39
Prietenul meu e gay????:O 7 De la: kudika418943 5 Septembrie 2011 14:32
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:04