Setari Cookie-uri

Fetelor, dar cu soacrele cum va intelegeti?

Eu am unele tensiuni cu soacra, e mai " dictatoare " ea, si mie nu-mi place, dar stam in casa ei, si...Mda, asta e...poate intr-o zi n-o sa mai stam in casa ei, si atunci sa vedem daca o mai face pe SEFA.
Inca ceva, in decursul anilor de cant sunt cu fiu-su, mi-a facut multe" faze", insa pe majoritatea le-am trecut fara prea mult TAM TAM, acum ca suntem sot-sotie, vai ce sa spunem, are pretentia sa-i spun MAMA, dar nu pot...Voi ce parere aveti?
corneliaP
Postat pe 3 Aprilie 2011 14:51
Niciuna.
Asa cum mama ta e a ta, asa si acea femeie care " va gazduieste" e mama lui........
Respecta-ma ca sa te respect. Nu-ti convine, muta-te la mama ta, sa vezi ca si ea face la fel.....pe " sefa".

Ca soacra nu ti-e draga la fel ca mama, asta-i altceva, ca nu-i poti spune mama unei femei care " ieri" iti era tanti......egal.
Insa pot sa-ti vand un pont, cum zici " caine" zici si jupane.......dedu tu ce-am vrut sa zic:)
Sau...simpatia nu se castiga intorcand " dosul".
In fine, cum o sa-ti sarezi ( relatiile cu noua familie) asa o sa mananci o viata ( nu uita ca te-ai maritat in ideea de-a trai o viata in acea familie)
Da, e adevarat ca, cu soacra e bine sa stai pe aceeasi strada insa in orase diferite insa pana poti sa faci asta e de bun augur sa respecti.....nu de alta, insa aia vei fii respectata.
la toate ne vine vremea......
Succes!
stem_29
Postat pe 3 Aprilie 2011 15:10
stem_29...nu ai inteles, nu stau cu dansa in casa, stam intr-o garsoniera care este pe numele ei, si pe care ne-a dat-o cu datorii pe la stat, si pe la intretinere, de nu valora ea cat am cheltuit, si sa mai spun ca era un beci de vechituri, in care am investit muuult sa putem locui acolo, apoi, era normal macar sa fie a noastra, insa nu doreste s-o instraineze de pe NUMELE EI...noi am vrea sa o vindem ca sa luam ceva mai mare, insa...daca facem asta ne-a avertizat ca CEEA CE LUAM SA FIE TOT PE NUMELE DANSEI ...CE ZICI?
corneliaP
Postat pe 3 Aprilie 2011 15:36
ufff,soacrele astea
Valy90
Postat pe 3 Aprilie 2011 15:47
De la: corneliaP, la data 2011-04-03 15:36:10stem_29...nu ai inteles, nu stau cu dansa in casa, stam intr-o garsoniera care este pe numele ei, si pe care ne-a dat-o cu datorii pe la stat, si pe la intretinere, de nu valora ea cat am cheltuit, si sa mai spun ca era un beci de vechituri, in care am investit muuult sa putem locui acolo, apoi, era normal macar sa fie a noastra, insa nu doreste s-o instraineze de pe NUMELE EI...noi am vrea sa o vindem ca sa luam ceva mai mare, insa...daca facem asta ne-a avertizat ca CEEA CE LUAM SA FIE TOT PE NUMELE DANSEI ...CE ZICI?


naspa situatie


in afara de a vorbi cu ea si sa-i spuneti deschis ce vreti, nu cred ca exista solutie

soacra vrea sa va aibe la mana pentru ca nici voi nu ia-ti acordat respect sau ceea ce considera ea respect karma strike again
battleofwits
Postat pe 3 Aprilie 2011 15:49
De la: corneliaP, la data 2011-04-03 15:36:10stem_29...nu ai inteles, nu stau cu dansa in casa, stam intr-o garsoniera care este pe numele ei, si pe care ne-a dat-o cu datorii pe la stat, si pe la intretinere, de nu valora ea cat am cheltuit, si sa mai spun ca era un beci de vechituri, in care am investit muuult sa putem locui acolo, apoi, era normal macar sa fie a noastra, insa nu doreste s-o instraineze de pe NUMELE EI...noi am vrea sa o vindem ca sa luam ceva mai mare, insa...daca facem asta ne-a avertizat ca CEEA CE LUAM SA FIE TOT PE NUMELE DANSEI ...CE ZICI?


i s-a facut " babei" de averi?!
Eh, spunei asa......nu laum nimic pe numele dumitale, insa promitem solemn ca d-ta ai sa le mostenesti, avand in vedere ca esti tinerica.

Pai ati gresit investind in ceva ce nu era al vostru........
Cu siguranta nu o sa vrea sa vanda decat daca tot pe numele ei luati. Parerea mea este sa sedeti acolo linistiti si sa adunati banuti ( daca tot aveti de ceva mai mare bani) lasatii acolo si mai adunati, taceti si adunati.....n-aveti ce face altceva, v-ati amestecat cu ea, asta e, acum tre' sa o dregeti, renuntand voi la investitia de acolo.
Cum ziceam, ati investit, macar aveti confort pana mai adunati bani sa va luati ceva al vostru.
stem_29
Postat pe 3 Aprilie 2011 15:51
Eu ma inteleg minunat. E o femeie extraordinara
Avui noroc.
kudika_pudika
Postat pe 3 Aprilie 2011 22:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un vot va rog mult 1 De la: iubi7a_lui 8 Noiembrie 2010 18:22
Cum sa merg mai departe?Ajutooor! 16 De la: kudika_pudika 15 Decembrie 2011 00:54
Astrolife 2 De la: yumy 3 Mai 2011 20:02
CUM SA FACI BANI USOR! 0 De la: 18 Ianuarie 2013 20:15
As putea fi insarcinata??? 6 De la: Bianca_N_Andreea_1 4 Ianuarie 2016 09:26