Setari Cookie-uri

cum am ameliorat candida

buna fetelor
cu siguranta toate ne confruntam mai mult sau mai putin cu candida. Voi prin ce tratamente ati reusit?
eu am facut urmatorul tratament si am scapat cam in proportie de 90%
eu am tinut un tratament timp de 3 luni de zile recomandat de doctorita mea cu yeastrol si sunt foarte multumita de acest produs. IMa confruntam cu aceasta prob de 4 ani si numai credeam in produse miraculoase dar am zis sa incerc si pe asta ca nu strica la nimic, si iata ca a functionat, Cum toate stim candida nu se vindeca niciodata dar o putem ameliora. . Daca vreti sa mai vb cu mine scrieti-mi .O zi faina
kudika327071
Postat pe 3 August 2011 15:08
Ma lesi...
kudika226898
Postat pe 3 August 2011 17:39
Mie mi-a aparut candida de la diabet, cred. Dar cu Flucovim 50 trece in cateva zile. Reapare daca iau antibiotice.
dorin131
Postat pe 24 August 2011 08:16
De la: kudika327071, la data 2011-08-03 15:08:16buna fetelor
cu siguranta toate ne confruntam mai mult sau mai putin cu candida. Voi prin ce tratamente ati reusit?
eu am facut urmatorul tratament si am scapat cam in proportie de 90%
eu am tinut un tratament timp de 3 luni de zile recomandat de doctorita mea cu yeastrol si sunt foarte multumita de acest produs. IMa confruntam cu aceasta prob de 4 ani si numai credeam in produse miraculoase dar am zis sa incerc si pe asta ca nu strica la nimic, si iata ca a functionat, Cum toate stim candida nu se vindeca niciodata dar o putem ameliora. . Daca vreti sa mai vb cu mine scrieti-mi .O zi faina



Candidoza se vindeca in conditiile indeplinirii a doua conditii si anume;
-igiena personala a ambilor parteneri,acolo unde este cazul,si a lenjeriei intime si de pat ,toate in mod strict.
-Protectie in cazul administrarii de antibiotice si atentie maxima,aici vorbesc de femei,la contactul sexual neprotejat si de ce spun aceasta?pentru ca ,candidoza se poate transmite de la partenerul de sex,cu atat mai mult cu cat aceasta boala nu prezinta aceeasi simptomatologie la barbati,ca la femei.Si barbatii pot contracta candidoza,fara a o constientiza, neavand simptome de niciun fel,pe cand la femeie este total diferit.

O categorie aparte,o prezinta persoanele care au predispozitie la infestarea cu "Candida albicans"!In cazul lor,aparitia acestei ciuperci,se face pe fondul imunitatii scazute a organismului lor.Deci,cei ce sufera de diferite boli instalate pe fondul unei rezistente scazute ,sunt predispusi oricand,la aparitia acestei ciuperci!Si mare atentie la antibiotice,mai ales cele cu spectru larg de actiune!Se vor lua intotdeauna, cu protectie stomacala antifungica.
Reguli de baza;igiena si atentie la stilul de viata.
RAINBOWLADY
Postat pe 24 August 2011 09:04
Eu beau zilnc o cana de ceai de cretisoara si una de coada soricelului. In felul asta pot spune ca mi-am reglat si menstruatia , nu mai am dureri la menstruatie si tin si candida sub control.
vikpsg
Postat pe 24 August 2011 13:50
mie mi se pare mai mult a reclama :(
kudika418468
Postat pe 24 August 2011 18:49
De la: vikpsg, la data 2011-08-24 13:50:01Eu beau zilnc o cana de ceai de cretisoara si una de coada soricelului. In felul asta pot spune ca mi-am reglat si menstruatia , nu mai am dureri la menstruatie si tin si candida sub control.


Eu beau zilnic un ceai de bromura, si unul din dopuri de pluta.
In felul asta tin sub control regulatul, si pot spune candid ca nu am nici menstruatie din aia...
Deloc! Mai simt asa...usoare dureri in basca de candidoza voastra, ca E AL DOUASUTECINSPELEA TOPIC despre asa ceva!
Darkmagic
Postat pe 24 August 2011 19:05
De la: Darkmagic, la data 2011-08-24 19:05:06
De la: vikpsg, la data 2011-08-24 13:50:01Eu beau zilnc o cana de ceai de cretisoara si una de coada soricelului. In felul asta pot spune ca mi-am reglat si menstruatia , nu mai am dureri la menstruatie si tin si candida sub control.


Eu beau zilnic un ceai de bromura, si unul din dopuri de pluta.
In felul asta tin sub control regulatul, si pot spune candid ca nu am nici menstruatie din aia...
Deloc! Mai simt asa...usoare dureri in basca de candidoza voastra, ca E AL DOUASUTECINSPELEA TOPIC despre asa ceva!



kudika226898
Postat pe 24 August 2011 23:17
De la: Darkmagic, la data 2011-08-24 19:05:06
De la: vikpsg, la data 2011-08-24 13:50:01Eu beau zilnc o cana de ceai de cretisoara si una de coada soricelului. In felul asta pot spune ca mi-am reglat si menstruatia , nu mai am dureri la menstruatie si tin si candida sub control.


Eu beau zilnic un ceai de bromura, si unul din dopuri de pluta.
In felul asta tin sub control regulatul, si pot spune candid ca nu am nici menstruatie din aia...
Deloc! Mai simt asa...usoare dureri in basca de candidoza voastra, ca E AL DOUASUTECINSPELEA TOPIC despre asa ceva!



Si dupa atatea toapice cu acelashi subiect fetele tot nu's lamurite?
Darkmagic lamureshte-ne matale cum se manifesta durerile alea-n basca...poate m-o durea si pe mn si nush sa le recunosc..
Arutzu28
Postat pe 25 August 2011 19:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rana pe col 1 De la: healthy006677 22 Septembrie 2009 11:21
Avort - clinica, va rog! 3 De la: kudika_17223 2 Octombrie 2012 07:44
Ma supara comentariul tau,deci trebuie sa-ti primesti bobarnacul! 14 De la: office_salinasusesi_ro 7 Martie 2010 07:41
5 ani decand ashtept cu disperare sa raman insarcinata 37 De la: dmtr_alina 5 Iunie 2010 19:23
Ati fost la ginecolog? 1 De la: kudika479740 5 Februarie 2012 11:21