Setari Cookie-uri

Probleme cu menstruatia

Buna,am 18 ani si de curand am intampinat o problema. Mi-a venit regulat de cateva luni bune cu o intarziere mica de o zi,doua,deci stiam exact pe cat trebuia sa imi vina. Mi-a venit pe 8 iulie cum trebuia,insa pe 19 iulie am mai avut parte de o scurta repriza de 2-3 zile de sangerari. Problema mea care e ? Acum sunt in august si deja imi intarzie mult fata de ultimele lui si intrebarea mea e : oare mi s-a decalat menstruatia din cauza celor 2-3 zile in plus ?
kudika_972235
Postat pe 12 August 2014 12:02
De la: kudika_972235, la data 2014-08-12 12:02:11Buna,am 18 ani si de curand am intampinat o problema. Mi-a venit regulat de cateva luni bune cu o intarziere mica de o zi,doua,deci stiam exact pe cat trebuia sa imi vina. Mi-a venit pe 8 iulie cum trebuia,insa pe 19 iulie am mai avut parte de o scurta repriza de 2-3 zile de sangerari. Problema mea care e ? Acum sunt in august si deja imi intarzie mult fata de ultimele lui si intrebarea mea e : oare mi s-a decalat menstruatia din cauza celor 2-3 zile in plus ?



Pentru a elimina ,inca din start, anumite probleme te intreb ceva, ce tine de intimitatea ta,rugandu-te sa imi scuzi lipsa de delicatete,dar este bine sa clarificam situatia prezentata de tine!!
Esti inca virgina sau esti activa din punct de vedere sexual???

1.Varsta avuta iti poate aduce numite dereglari in desfasurarea menstrei,corpul tau adolescentin inca este in proces de sedimentare a hormonilor!!
2.Ai facut vreodata un control ginecologic ,chiar virgina fiind???Ai fost supusa de-alungul timpului,unei ecografii abdominale??Istoricul starii tale de sanatate prezinta vreo problema legata de infunctionalitatea ovarelor???
3.Ai urmat vreun tratament medicamentos in ultima perioada de timp???
4.Ai in familie persoane cu probleme endocrinologice,in special,m-ar interesa daca mama ta ar avea probleme in acest sens?

Copila draga,daca raspunsurile la toate intrebarile mele sunt negative,in sensul ca esti sanatoasa clinic,nu trebuie sa iti faci griji pentru faptul ca nu ai intrat in perioada interzisa din luna!!!

Si iti dau un sfat de mare pret,consider eu,in loc sa expui aici problema ta,ar fi mult mai intelept sa o discuti cu MAMA TA,cu siguranta te va ajuta mai mult decat o facem noi!!!Apropie-te de mama ta!!!
kudika_15804
Postat pe 12 August 2014 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RH NEGATIV 51 De la: kudika371965 27 Februarie 2011 00:19
Dureri cumplite la menstruatie...ajutor :(( 99 De la: b3_inlove 17 Februarie 2021 17:32
sangerare inainte de terminarea foliei 16 De la: bunika 25 Aprilie 2016 09:25
cervicita rana sau inflamatie a colului? 2 De la: ioana_maddy20 9 Aprilie 2014 21:43
aida 2 De la: roxanaisabella 9 Aprilie 2010 12:07