Setari Cookie-uri

Omul fara tatuaj e ca pestele fara bicicleta ???

Curul asta cu G.P.S. a inceput sa puta...
Bai tehnicolorule, Kudika srl ti-a blocat topicul, eu am spus doar ca ma enervezi.
Mare greseala am facut...sa ma enervez pe un nimeni in curu' gol...
Ti-am pus o intrebare simpla, si te-ai calificat drept bou sadea!
Nu am ce cuvinte sa mai consum cu tine, esti prost, s-atat!
Hai pa.
Darkmagic
Postat pe 12 August 2011 12:41
a inceput world war III ?
miss_darine
Postat pe 12 August 2011 12:47
De la: miss_darine, la data 2011-08-12 12:47:21 a inceput world war III ?


Nu a inceput nimic.
Poti sa-ti inchipui ca prostalaul asta a crezut ca eu in afara de DarkMagic, am si conturile Ame_ly, K_M_A si bine'nteles al tau, Miss_Darine?
M-a acuzat ca vorbeam singur postand de pe toate pe aici...
Darkmagic
Postat pe 12 August 2011 12:53
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-12 12:53:15
De la: miss_darine, la data 2011-08-12 12:47:21 a inceput world war III ?


Nu a inceput nimic.
Poti sa-ti inchipui ca prostalaul asta a crezut ca eu in afara de DarkMagic, am si conturile Ame_ly, K_M_A si bine'nteles al tau, Miss_Darine?
M-a acuzat ca vorbeam singur postand de pe toate pe aici...



adica suntem trei in unu
asta da,magie
HAI SA NE LUPTAM
ps;io sunt cu Darku,of course
Ame_ly
Postat pe 12 August 2011 12:57
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-12 12:53:15
Nu a inceput nimic.
Poti sa-ti inchipui ca prostalaul asta a crezut ca eu in afara de DarkMagic, am si conturile Ame_ly, K_M_A si bine'nteles al tau, Miss_Darine?
M-a acuzat ca vorbeam singur postand de pe toate pe aici...

esti adevarat mamica
hai sa te pop
miss_darine
Postat pe 12 August 2011 12:59
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-12 00:23:12Topicul a fost blocat de azi-noapte, pentru ca m-a enervat curul asta pictat, initiatorul.
O sa dispara cu tot cu cont daca mai face pe istetul cu mine...

Poti sa postezi xard...



Te-ai enervat pentru ca esti prost si te simti ignorat.Acum te ascunzi dupa Kudika SRL ??? Ce motive erau de blocare sau de stergere mesaje in afara de prostia ta retarda ereditara ??? Se pare ca te-ai ofticat rau de tot ca esti ignorat,de asta ai sters mesaje...nu mai merge,nu mai merge ???
Pudika416607
Postat pe 12 August 2011 13:00
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-12 12:53:15
De la: miss_darine, la data 2011-08-12 12:47:21 a inceput world war III ?


Nu a inceput nimic.
Poti sa-ti inchipui ca prostalaul asta a crezut ca eu in afara de DarkMagic, am si conturile Ame_ly, K_M_A si bine'nteles al tau, Miss_Darine?
M-a acuzat ca vorbeam singur postand de pe toate pe aici...


esti tare ba!da cand ai vorbit tu cu bucifal? sau ati incins privatu?!
pickard
Postat pe 12 August 2011 13:02
De la: miss_darine, la data 2011-08-12 12:59:33
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-12 12:53:15
Nu a inceput nimic.
Poti sa-ti inchipui ca prostalaul asta a crezut ca eu in afara de DarkMagic, am si conturile Ame_ly, K_M_A si bine'nteles al tau, Miss_Darine?
M-a acuzat ca vorbeam singur postand de pe toate pe aici...

esti adevarat mamica
hai sa te pop

pickard
Postat pe 12 August 2011 13:03
De la: miss_darine, la data 2011-08-12 12:59:33
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-12 12:53:15
Nu a inceput nimic.
Poti sa-ti inchipui ca prostalaul asta a crezut ca eu in afara de DarkMagic, am si conturile Ame_ly, K_M_A si bine'nteles al tau, Miss_Darine?
M-a acuzat ca vorbeam singur postand de pe toate pe aici...

esti adevarat mamica
hai sa te pop


Bietul idiot...
In logica lui, la topicul asta am postat numai eu de pe vreo patru conturi, si Pickard cu ale lui...trei.
Best rating...
Pop Miss.
Darkmagic
Postat pe 12 August 2011 13:04
n-a vorbit nimeni nimic de asa ceva,sunt doar elucubratiile unui retard care nu s-a trezit inca...BUNAAAAAA DIMINEATAAAAAAAA RETARDULEEEEEEEEE !!!!!
Pudika416607
Postat pe 12 August 2011 13:06
    Tatuajele sunt prezente de mai mult timp decît ai putea crede. Nu sunt de pe vremea cînd trupele rock abia apareau si au avut multe semnificatii de-a lungul istoriei. Sã facem o scurtã prezentare a acestor tatuaje ºi modului în care au fost ele create.

    Mult timp, oamenii de ºtiinþã au crezut cã egiptenii ºi nubienii au fost cei care au folosit primii arta tatuajelor. Dar în 1991 s-a descoperit o mumie care se numea Omul gheþurilor ºi care data de prin anul 3300 înaintea erei noastre. Aceastã mumie avea mai multe seturi de tatuaje, incluzînd o linie de la genunchi pînã la glezna ºi înapoi. Se crede cã menirea acelor tatuaje avea legãturã cu vindecarea organismului.

    În timpul civilizaþiei egiptene, cea mai avansatã în acea epoca, tatuajele s-au rãspîndit pe întreg globul. Dinastiile celor care au construit piramidele aveau relaþii cu multe alte culturi importante: grecii, perºii, arabii etc. Arta tatuajelor s-a rãspîndit pînã în Asia de sud-est prin anul 2200 înaintea erei noastre. Aceastã artã a ajuns apoi ºi la restul populaþiilor.

    Cam în aceeaºi perioadã, japonezii au devenit interesaþi de tatuaje, însa doar pentru aspectele decorative ale acestora. Artiºtii japonezi au devenit unii dintre cei mai mari buni in acest domeniu. Felul în care ei foloseau culorile, perspectiva ºi imaginaþia lor a dat acestei practici un nou înþeles. În primul mileniu al erei noastre, japonezii au adoptat practicile ºi formele tatuajelor folosite de chinezi.

   În peninsula Balcanicã, tracii aveau o altã întrebuinþare pentru tatuaje. Conform lui Herodot, ei o foloseau pentru a-ºi demonstra statutul în societate.

    Deºi europenii ºtiau de existenþa tatuajelor, aceºtia au descoperit aceastã arta abia dupã epoca renascentistã. A fost întalnirea cu amerindienii din America de Nord care a adus aceastã modã ºi în Europa.

    Exploratorul englez James Cook le-a adus moda tatuajelor din Polinezia ºi în Europa din explorãrile sale în Pacific. În acea perioadã corpurile marcate cu astfel de semne aveau semnificaþia ca respectivele persoane reprezentau bunuri care puteau fi folosite si vîndute ca orice alt produs.
selin32
Postat pe 12 August 2011 23:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Merge aventura ca energizant pt o relatie lesinata? 10 De la: the_same_contesina 14 Octombrie 2011 16:57
V-ati simtit atrasi de seful,sefa voastra? 62 De la: anca0704 30 Mai 2009 09:53
Oare sunt gravida??? 40 De la: felixcat 16 Septembrie 2009 11:22
incidente cu perversi 69 De la: just_laura 15 Aprilie 2009 19:33
dezbracatii prin casa 47 De la: laura2hot 19 Iunie 2010 10:12