Setari Cookie-uri

fara cuvinte

buna,in februarie pe 24 mi am pierdut sotia fiind insarcinata in 7 luni practim am pierdut tot cei mai frumos pe lumea asta ,saracuta a facut infarct nici nu stie ca a plecat iar medicii de fapt macelarii astia i au zis ca sufocarea ar veni de la calciu diafragma aberatii problema a fost inima .la doar 34 ani a plecat lasand un gol imens sincer stau si ma gandesc ce rost am pe lumea asta era un om deosebit si asa va ramane in sufletu meu un om plin de viata ,deosebit desi a trecut 6 luni nu pot crede ca a plecat ,sunt la pamant si nu ma pot ridica simt ca traiesc fara rost
daneu36
Postat pe 11 August 2011 10:01
De la: daneu36, la data 2011-08-11 10:01:11buna,in februarie pe 24 mi am pierdut sotia fiind insarcinata in 7 luni practim am pierdut tot cei mai frumos pe lumea asta ,saracuta a facut infarct nici nu stie ca a plecat iar medicii de fapt macelarii astia i au zis ca sufocarea ar veni de la calciu diafragma aberatii problema a fost inima .la doar 34 ani a plecat lasand un gol imens sincer stau si ma gandesc ce rost am pe lumea asta era un om deosebit si asa va ramane in sufletu meu un om plin de viata ,deosebit desi a trecut 6 luni nu pot crede ca a plecat ,sunt la pamant si nu ma pot ridica simt ca traiesc fara rost

E inca prea devreme. Nu stiu cat te poate ajuta sustinerea morala de pe acest forum, dar sfatul meu e sa nu stai singur in viata reala. inconjoara-te de prieteni, de familie, dar nu sta singur. Doamne, cate ar fi de spus, dar, asa cum ai spus, numai tu stii ce e in sufletul tau.
Lucia_41
Postat pe 11 August 2011 10:07
De la: daneu36, la data 2011-08-11 10:01:11buna,in februarie pe 24 mi am pierdut sotia fiind insarcinata in 7 luni practim am pierdut tot cei mai frumos pe lumea asta ,saracuta a facut infarct nici nu stie ca a plecat iar medicii de fapt macelarii astia i au zis ca sufocarea ar veni de la calciu diafragma aberatii problema a fost inima .la doar 34 ani a plecat lasand un gol imens sincer stau si ma gandesc ce rost am pe lumea asta era un om deosebit si asa va ramane in sufletu meu un om plin de viata ,deosebit desi a trecut 6 luni nu pot crede ca a plecat ,sunt la pamant si nu ma pot ridica simt ca traiesc fara rost


Buna ziua si sincere condoleante ,domnule!

Intr-adevar,o situatie traumatizanta in familia dumneavoastra ,care ma obliga sa nu va presez cu discutii ce nu isi au locul in aceasta drama personala,dar va pot incuraja in sensul unei sustineri morale.

Domnule draga,viata ne pune de multe ori ,fata in fata, cu probleme ce ne distrug sufletele,cu atat mai mult cu cat suntem implicati emotional.Depinde de noi sa putem trece peste astfel de incercari!Dumneavoastra,nu va izolati de familie,de toti cei care va iubesc sincer.Incercati sa va ganditi la viitorul ce-l aveti in fata!Este foarte greu,dar nu imposibil.Deci,capul sus!,stati de vorba cu familia,cu prietenii,cu noi chiar!Va putem asigura suportul moral ,capabil de a va ajuta sa depasiti situatia nefericita in care va aflati.Este bine sa stiti ca, nu sunteti singur!De multe ori,asa este viata,cruda si nemiloasa!Rugati-va pentru sotia dumneavoastra si pentru pruncul nenascut si mergeti inainte!Lasati trecutului ofranda iubirii dumneavoastra!INCA O DATA,SINCERE CONDOLEANTE!
kudika414141
Postat pe 11 August 2011 11:25
De la: daneu36, la data 2011-08-11 10:01:11buna,in februarie pe 24 mi am pierdut sotia fiind insarcinata in 7 luni practim am pierdut tot cei mai frumos pe lumea asta ,saracuta a facut infarct nici nu stie ca a plecat iar medicii de fapt macelarii astia i au zis ca sufocarea ar veni de la calciu diafragma aberatii problema a fost inima .la doar 34 ani a plecat lasand un gol imens sincer stau si ma gandesc ce rost am pe lumea asta era un om deosebit si asa va ramane in sufletu meu un om plin de viata ,deosebit desi a trecut 6 luni nu pot crede ca a plecat ,sunt la pamant si nu ma pot ridica simt ca traiesc fara rost

nu te demoraliza...gandeste-te ca ea de acolo de sus te priveste si are grija de tine.....e adevarat ca este mult prea greu,insa trebuie sa incerci sa treci peste...mult succes!!!
steffy91
Postat pe 11 August 2011 13:19
De la: daneu36, la data 2011-08-11 10:01:11buna,in februarie pe 24 mi am pierdut sotia fiind insarcinata in 7 luni practim am pierdut tot cei mai frumos pe lumea asta ,saracuta a facut infarct nici nu stie ca a plecat iar medicii de fapt macelarii astia i au zis ca sufocarea ar veni de la calciu diafragma aberatii problema a fost inima .la doar 34 ani a plecat lasand un gol imens sincer stau si ma gandesc ce rost am pe lumea asta era un om deosebit si asa va ramane in sufletu meu un om plin de viata ,deosebit desi a trecut 6 luni nu pot crede ca a plecat ,sunt la pamant si nu ma pot ridica simt ca traiesc fara rost

Cum am putea noi sa iti alinam suferintza...nu putem! Nici lacrima ce mijeste in ochii nostri nu o poti vedea, nici dorinta de a te imbarbata nu sunt de-ajuns... Esti barbat matur, tanar, prea tanar poate pentru a accepta aceasta nedreptate... Realitatea cruda este ca trebuie sa faci fatza, sa-ti accepti viatza, asa cum ti-a fost data...dar daca sunt oameni responsabili pentru pierderea ta (medici care ar fi putut evita deznodamantul tragic, la ei ma gandesc!), nu lasa faptele nepedepsite - nu-i lasa sa scape pentru ca esti prea coplesit de durere! Durerea ta si a familiei sotiei tale sunt un aspect, iar justitia este altul care trebuie activat!
Prea s-au obisnuit unii cu lipsa de raspundere si lipsa de consecintze ale incompetentei lor. Fii puternic, daca exista probe de malparaxis, foloseste-le! Sunt sigura ca vei gasi sustinere si consultanta chiar pe acest forum...
maimai_no1
Postat pe 11 August 2011 18:51
De la: maimai_no1, la data 2011-08-11 18:51:22
De la: daneu36, la data 2011-08-11 10:01:11buna,in februarie pe 24 mi am pierdut sotia fiind insarcinata in 7 luni practim am pierdut tot cei mai frumos pe lumea asta ,saracuta a facut infarct nici nu stie ca a plecat iar medicii de fapt macelarii astia i au zis ca sufocarea ar veni de la calciu diafragma aberatii problema a fost inima .la doar 34 ani a plecat lasand un gol imens sincer stau si ma gandesc ce rost am pe lumea asta era un om deosebit si asa va ramane in sufletu meu un om plin de viata ,deosebit desi a trecut 6 luni nu pot crede ca a plecat ,sunt la pamant si nu ma pot ridica simt ca traiesc fara rost

Cum am putea noi sa iti alinam suferintza...nu putem! Nici lacrima ce mijeste in ochii nostri nu o poti vedea, nici dorinta de a te imbarbata nu sunt de-ajuns... Esti barbat matur, tanar, prea tanar poate pentru a accepta aceasta nedreptate... Realitatea cruda este ca trebuie sa faci fatza, sa-ti accepti viatza, asa cum ti-a fost data...dar daca sunt oameni responsabili pentru pierderea ta (medici care ar fi putut evita deznodamantul tragic, la ei ma gandesc!), nu lasa faptele nepedepsite - nu-i lasa sa scape pentru ca esti prea coplesit de durere! Durerea ta si a familiei sotiei tale sunt un aspect, iar justitia este altul care trebuie activat!
Prea s-au obisnuit unii cu lipsa de raspundere si lipsa de consecintze ale incompetentei lor. Fii puternic, daca exista probe de malparaxis, foloseste-le! Sunt sigura ca vei gasi sustinere si consultanta chiar pe acest forum...
...scuze, malpraxis - am tastat incorect!
maimai_no1
Postat pe 11 August 2011 18:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Omagiu unei Dandanale 97 De la: dandanaua_reloaded 18 Mai 2009 20:49
Momente in viata care te-au lasat fara respiratie 20 De la: _dulcik_ 21 Februarie 2009 10:55
Liberttatea in relatie!!!! 14 De la: myRakoL 28 Iunie 2014 16:31
imi este dor de mama!!!! 22 De la: adina_black 20 Octombrie 2009 23:03
relatie fara atractie fizica 16 De la: oana0309 26 Mai 2016 21:06